@model_trzy_zmianowy:
@BreathDeath

No nie jest to fair i jest to patola. Mówię o tym, choć sam jestem na B2B. Z drugiej strony, masz też w tym kraju hybrydowy prywatno-publiczny system opieki zdrowotnej z patologicznym B2B i niedostatkiem lekarzy specjalistów. No i cwaniaków budowlańców, którzy jak mają ci położyć płytki to "z fakturą będzie drożyj". To by trzeba było załatwić kompleksowo, ale rak jest już tak wielki, że nikt nie
  • Odpowiedz
@groman43: Mało kto zajmuje się dziedzinami w których ogólna wiedza czy to matematyczna czy z obszaru fizyki przydaje się w programowaniu. Wyposażanie się w taką dodatkowia wiedzę może być czyms takim jak wyposażenie sie w agregat. W pewnych miejscach użyjesz go kilka razy w roku, ale nawet jeśli go nie masz to też przejrzyjesz.

Kolejnym ciekawym spostrzeżeniem że jedną z dziedzin programowania gdzie zetkniemy się z bardzo wieloma problemami w
zibizz1 - @groman43: Mało kto zajmuje się dziedzinami w których ogólna wiedza czy to ...
  • Odpowiedz
Moja siostra, świeżo po studiach medycznych (uczelnia w Elblągu bo mega łatwo się dostać), właśnie podpisała swój pierwszy kontrakt jako lekarz.
Nie wyjechała za granicę, nie zasiliła prywatnej kliniki w dużym mieście.
Zdecydowała się przyjąć ofertę z powiatowego szpitala.
Kontrakt: 37 000 zł netto miesięcznie.

Nie chodzi tylko o pieniądze choć te na starcie kariery robią wrażenie.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@epicentrum_chaosu: oj tak. Masz rację. To samo badania lekarskie dla kierowców zawodowych. Typ, u którego robiłem, sporządził sobie ankietę z kilkudziesięciu pytań do wypełnienia przed wejściem do gabinetu. Po wejściu tylko rzut oka na kolorowe cyferki dla sprawdzenia rozpoznania kolorów, dwie pieczątki i do widzenia. Rachunek po maks. 10 minutach 250 zł. xDDD
  • Odpowiedz
Wiele osób bierze u mnie L4 na jeden dzień, zazwyczaj poniedziałek piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) lekarze rodzinni chętnie dają zwolnienie lekarskie na jeden dzień przez telefon kamerkę? Pytam o publiczne placówki jak i luxmed
#pracait #pracbaza #programista15k
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rajju: już któryś wpis widzę o tym, że ktoś coś pisze z chatGPT. Czyli macie ciśnienie, żeby implementować AI gdzie się da, ale użyć chatGPT do pracy to już źle? U mnie jest to wręcz wskazane, byle nie było zrobione na o-------l. Jak piszesz maila czy komentarz jw. dłuższy to warto napisać po swojemu, poprosić o poprawę i tego użyć z głową. Czasem kilka razy trzeba go pokierować co chcemy,
  • Odpowiedz
Teraz wszyscy oskarżają mnie o korzystanie z chatgpt


@rajju: Ja bym im potwierdził xd używam i co. Używam na zanonimizowanych danych, a potem przekładam na konkretny firmowy przykład.
  • Odpowiedz
@BreathDeath +1, i jeszcze wyceń na szybko ze z glassem to będzie rok j-----a, a bez glassu będzie zrobione w miesiąc, PM to lubi i może podjąć wtedy decyzję nawet jak nie kuma o co Ci chodzi.

W związku z faktem, ze nastąpiła istotna zmiana wymagań produktu, ponownie przeanalizowałeś estymaty i zauważyłeś, że dany feature wprowadza wysokie ryzyko obsuwy w schedulu.
  • Odpowiedz
@miodeksmrodek: To nadal nie komunikujesz. Jeżeli jest tak jak mówisz i nie można tego zrobić tak jak chce designer to mówisz, że jesteś zblokowany i jak co to niech wrzuci spike na 5 dni to się zastanowisz czy jest obejście tego problemu skoro tak bardzo to chcą mieć.

Do tego jak napisała @ratty wyceniasz odpowiednio i elo. Ty nie jesteś od podejmowania decyzji biznesowych tylko od technicznej roboty.

Serio,
  • Odpowiedz
Kiedy szpital nie może znaleźć lekarza na oddział, podnosi stawki, 200 zł/h, -> 250 -> 300zł/h. Wezmą pierwszego lepszego który się zgłosi z pocałowaniem ręki. Widziałem ogłoszenie o pracę dla lekarza w mieście powiatowym, z dopiskiem - burmistrz miasta zapewnia darmowe mieszkanie dla lekarza. Lekarze dostają mieszkanie za darmo od burmistrza miasta żeby się sprowadzili do powiatowego.

Kołchozy IT gdy nie mogą znaleźć programisty będą szukać choćby pół roku i rok, będą odświeżać
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo nie miałeś styczności z jakąś niszową biblioteką której używa kołchoz - cv do kosza.
Gdzieś latał obrazek jak hr’ówa mówi że odrzuciła wszystkich co nie mieli wpisanej javy 20 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@p0melo: najgorzej, że kodoklepacze swoim p----------m nie psują wyłącznie rynku programistów ale też całego szeroko pojętego IT. Admini, sieciowcy, zwyczajny helpdesk ma gorsze stawki, bo te przygłupy z bootcampów jak już się zorientują, że nie nadają się na programistów, to uciekają w inne poddziedziny, byle pozostać w IT za wszelką cenę.
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: Co to jest ten cały sprint planning i czemu programiści tego nienawidzą? Nigdy nie pracowałem w korpo, według chat gpt to zwykły plan działania i organizacja zespołu - programiści boją się rozmawiać?
  • Odpowiedz
Ludzie popełniają jeden błąd poznawczy mówiąc że jak AI zabierze miejsca pracy to stworzy kolejne bo - maszyny parowe wyeliminowały dużo miejsc pracy ale powstały za to inne. OTÓŻ FREETHINKERZY PO POLIBUDZIE KTÓRZY UMIECIE KLEPAĆ KOD ALE O LUDZKIEJ PSYCHOLOGII I BŁĘDACH POZNAWCZYCH NIE MACIE POJĘCIA (BO PSYCHOLOGIA TO DLA JULEK) - TO, ŻE MASZYNY PAROWE WYELIMINOWAŁY MIEJSCA PRACY ALE STWORZYŁY INNE TO KOMPLETNIE NIE ZNACZY ŻE AI W RÓŻNYCH ODMIANACH WYELIMINUJE
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xiv7: IMO:
Mówiłem o tym już ponad 6 lat temu: https://youtu.be/pEwIgZ2zSVU
Choć mówiłem też o okresie przejściowym, gdzie rozwój AI z jednej strony będzie wypierał część zawodów, a z drugiej strony - tworzył nowe zawody, nim finalnie automatyzacja wyprze praktycznie człowieka z rynku pracy.
Obecnie wchodzimy do tego okresu przejściowego, i przez chwilę nawet mieliśmy popularny nowy zawód: "prompt enginer", tyle że popyt na to na rynku pracy drastycznie spadł,
Arkass - @xiv7: IMO:
Mówiłem o tym już ponad 6 lat temu: https://youtu.be/pEwIgZ2zSVU...
  • Odpowiedz