Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko196
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Vaerlin

Vaerlin

Dołączył 8 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23421
  • Znaleziska 889
  • Mikroblog 22532
  • Obserwujący 9
  • Obserwowane 24
DoktorMorela
DoktorMorela
DoktorMorela
8 godz. i 25 min temu
  • 1
Najbardziej bawi mnie fakt że nikt nie chce wprowadzać centralnego rejestru czasu pracy lekarzy bo nie ma to sensu. Wykopki myślą, że lekarze robią w 3 miejscach jednocześnie i nakrecają siebie nawzajem i swoje halucynacje xd
Czekam aż to wprowadzą bo okaże sie źe nic sie nie zmieniło bo takie cos to pojedyncze incydenty.
#lekarz #lekarze #zdrowie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin przed chwilą via Wykop
  • 0
@powsinogaszszlaja: to, że ktoś jest zatrudniony w 3, 4, 5 miejscach (jak 99% lekarzy) nie znaczy, że jest tam NARAZ. Na ogół to po prostu podstawowy etat albo pół gdzieś w jednym miejscu i dorabianie po trochu losowych godzin tu i tam, a nie że siedzi 8-16 w trzech placówkach jednocześnie. Jaki interes miałby jakikolwiek dyrektor, żeby płacić lekarzowi jak go nie ma u niego w pracy? xD No chyba,
  • Odpowiedz
konrafal1000
konrafal1000
przedwczoraj, 11:33:52
  • 6
Mnie zastanawia jedno: jak to jest, że ciągle słyszy się w TV i nie tylko, że dany szpital, oddział czy kij wie co jest RENTOWNY lub NIERENTOWNY. Padają teksty typu: płaciliśmy temu konowałowi 200 k miesięcznie, bo robił tyle OPŁACALNYCH zabiegów, że jego RENTOWNY oddział kardiologii utrzymywał NIERENTOWNY oddział geriatryczny.

Co to k---a jest rentowny lub nierentowny oddział?

Czy jakakolwiek szkoła podstawowa jest rentowna? Czy posterunek policji jest rentowny? A może straż pożarna jest
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin przedwczoraj, 11:51:12 via Wykop
  • 1
A wracając do NFZ: powinno być wykonywane tyle zabiegów, ile to konieczne. I tego rodzaju, które są wymagane. Czyli nie że wstawiamy bajpasy do upadłego, bo to jest akurat dobrze wyceniony zabieg. A stopy cukrzycowej nie leczymy, bo się nie opłaca XDDDDDDD


@konrafal1000: jakbyś był dyrektorem szpitala, to byś sam robił te bajpasy do upadłego, a nie to co się nie opłaca (albo przynajmniej minimalizował te rzeczy do poziomu "zła
  • Odpowiedz
bolson-boleslawowski98
bolson-boleslawowski98
bolson-boleslawowski98
przedwczoraj, 08:12:11
  • 0
Uszanowanko, pierwszy raz kupuje iphone , jak to jest z serwisem na gwarancji jak kupuje na allegro ? zanoszę do autoryzowanego serwisu Apple i mi naprawiają ? #iphone #smartfon
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin przedwczoraj, 09:59:25 via Wykop
  • 0
@bolson-boleslawowski98: po pierwsze jak kupujesz na allegro, to na 99,9% jest to ulep chiński z części z odzysku, więc jak już wydajesz duży hajs na telefon, to zrób sobie przysługę i kup w normalnym sklepie
  • Odpowiedz
legit1234
legit1234
przedwczoraj, 09:00:41
  • 2
#lekarz Moja historia z polskimi LeKaRzAmI. Poszedłem do lekarza w 2020 roku z moim problemem zdrowotnym. Lekarz mało co gadał na wizycie, przepisał jakieś g---o suplementy. Brak przedstawienia możliwych opcji leczenia. Brak konkretnego leczenia. Mijały tak sobie lata, a mój stan się pogarszał. 1.5 roku temu od ZNAJOMEGO NA DISCORDZIE dowiedziałem się że jest pewien lek, który ma bardzo dobrą skuteczność leczenia mojego schorzenia. Na własną rękę poszedłem do prywatnego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin przedwczoraj, 09:54:45 via Wykop
  • 0
@legit1234: a co to za tajemnicze schorzenie?
  • Odpowiedz
Nick7C5
Nick7C5
22.06.2026, 15:41:21
  • 1
Jak wielu z Was doświadczyło zbędnych kontroli po leczeniu, gdzie trzeba było tylko przyjść, pokiwać głową i dać się obejrzeć przez 15 sekund, żeby lekarz miał kolejny wpis i kolejny punkt do rozliczenia?
Zero potrzeby medycznej, czysta papierologia pod system.

#nfz #sluzbazdrowia #medycyna #lekarz #nfz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 22.06.2026, 18:57:53 via iOS
  • 1
@Nick7C5: nikt ci nie każe na te kontrole chodzić skoro taki sprytny jesteś xD
  • Odpowiedz
ozjasz4-9
ozjasz4-9
ozjasz4-9
22.06.2026, 16:43:55
  • 9
O jak miło, nic tylko trafić na takiego likarza.
#lekarz #lekarze #konowaposting #lekarz100k
ozjasz4-9 - O jak miło, nic tylko trafić na takiego likarza.
#lekarz #lekarze #konowa...

źródło: IMG_4200

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 22.06.2026, 18:55:40 via iOS
  • 0
@ozjasz4-9: słowa może nie najbardziej parlamentarne, ale zasadniczo prawdziwe
  • Odpowiedz
Qersoui
Qersoui
19.06.2026, 17:32:36
  • 5
Czy wiesz, że...

Od 2017 roku w ochronie zdrowia obowiązuje ustawa o minimalnym zasadniczym wynagrodzeniu dla zawodów medycznych, która wiąże to minimalne wynagrodzenie ze średnią krajową w gospodarce. Oznacza to, że minimalna pensja tych pracowników jest co roku podwyższana o całkiem spory procent.

Minimalne wynagrodzenie dla zawodów medycznych oblicza się, mnożąc współczynnik pracy (ustalany odgórnie) przez średnią krajową w gospodarce.

Ile
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 19.06.2026, 19:20:00 via Wykop
  • 1
Do tego wszystkiego lekarz kończy studia i ma tak od buta zapewnione 10k brutto. Trzeba było się uczyć, to też byście tak mieli


@Qersoui: ale nigdzie nie ma zakazu skończenia medycyny i dostania tego 10k brutto
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 20.06.2026, 09:34:04 via iOS
  • 0
@grubszy_rychu: zawsze można spełnić wymagania i się dostać, one naprawdę nie są tak wysokie. A jednak jakiś próg odcięcia zawsze musi być, trudno żeby przyjmować na studia każdego ledwo kumatego cymbała
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
19.06.2026, 06:22:07
  • 92
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
RenoJackson - Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodow...

źródło: image

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 19.06.2026, 08:04:02 via Wykop
  • 1
Ależ kolego ja bardzo chętnie jak tylko będę mógł (po skończeniu specki) ucieknę do sektora prywatnego by nie żerować na pieniądzach z Twoich podatków, tylko na Twoich pieniądzach wydanych dobrowolnie przez Ciebie już po opodatkowaniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Jak myślisz gdzie zapłacą mi więcej? W państwowym czy prywatnym, bo ja odpowiedź znam na to pytanie.


@Furox: Doskonale powiedziane, ale żeby to zrozumieć to trzeba pomyśleć
  • Odpowiedz
Pomorski_Wilk
Pomorski_Wilk
18.06.2026, 19:58:02
  • 2
Najuczciwsi z całej bandy medycznej są stomatolodzy. 90 procent siedzi w sektorze prywatnym, jest wolny rynek i nie ma takich akcji jak z resztą lekarzy która doi system i nie ma tam problemu bilokacji albo gabinetów publiczno-prywatnych

#polityka #lekarz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 18.06.2026, 20:17:06 via Wykop
  • 0
@Pomorski_Wilk: no i w tym uczciwym sektorze prywatnym nigdy żodyn dentysta nie naciągał na leczenie fikcyjnych ubytków, nic takiego nie ma miejsca xd
  • Odpowiedz
krisswoj
krisswoj
17.06.2026, 16:51:54
  • 10
W sumie, gdyby porównać ilość czasu poświęconego na studia magisterskie i inżynierskie, naukę w pracy, po pracy, nocne dłubanie, analizowanie kodu, debugowanie i rozkminianie, dlaczego coś nie działa, z medycyną, gdzie ogromna część polega na wykuciu na blachę wiedzy, która w dużej mierze ma już 200–300 lat, jak biologia, chemia, anatomia itd., to naprawdę nie wiem, czy taki inżynier nie przewyższa lekarza pod względem liczby godzin spędzonych nad nauką i ciągłym główkowaniem.
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 17.06.2026, 17:10:34 via iOS
  • 0
@adamssson: dlaczego miałoby nie być stać skoro studia są tak samo bezpłatne jak każde inne?
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 17.06.2026, 17:30:49 via iOS
  • 0
@adamssson: w dzisiejszych czasach chyba nie ma przedmiotu, do którego WYMAGANA byłaby książka za kilkaset złotych. Można korzystać ze źródeł elektronicznych, też każda szanująca się uczelnia ma bibliotekę jak komuś zależy żeby trzymać papier w ręku. Dla chcącego nic trudnego. Jedyne co musisz faktycznie kupić to stetoskop (wydatek jednorazowy 200-300 zł jak nie weźmiesz jakiegoś wymyślnego), jakieś scrubsy i buty za powiedzmy kolejne 200-300 łącznie i pierdółki typu latarka za
  • Odpowiedz
elofrytki
elofrytki
17.06.2026, 13:33:36
  • 7
W sumie co im szkodzi otworzyć wimęcej miejsc na studiach

Jak będą c-----i lekarze to i tak się nie utrzymają
Chyba że chodzi o sztuczne utrzymywanie plac brakiem konkurencji

#lekarz100k #konowal100k #medycyna #lekarz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 17.06.2026, 15:03:21 via iOS
  • 0
@hihiszki: zlikwidujmy dyżury żeby nikt przypadkiem na nich nie spał, a jak coś się będzie komuś działo to niech giną
  • Odpowiedz

2797

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Pełny zakaz pracy jednocześnie w publicznym systemie i w prywatnej popiera jedynie 15 proc. lekarzy. Ograniczyło by to możliwości okradania Polaków. Większe poparcie mają rozwiązania porządkujące. Jakie? Przede wszystkim wzrost wynagrodzeń w sektorze publicznym. Jeszcze im mało!!!

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 17.06.2026, 10:20:59
  • 278
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
Vaerlin
Vaerlin 17.06.2026, 14:19:23 via iOS
  • 1
@danielbr3: no wiadomo, jak nie jebiesz na magazynie albo na łopacie 8 godzin, to co ty wiesz o pracy XD
luke-mat
luke-mat
luke-mat
15.06.2026, 17:03:08
  • 2
Najgorsze jest to, że lekarzom można ściąć pensje do 10k-15k i nie będzie z tym żadnego problemu.
1. Zwiększyć limity na specjalizacje
2. W USA jest tak, że żadna kancelaria prawnicza nie zatrudni młodego prawnika, jeśli ten nie odbębni x lat w budżetówce przy sprawach pro bono. Dlaczego nie możemy zrobić tak, że lekarzowi nie wolno pracować w prywatnej praktyce przez 10 lat od skończenia studiów?
3. Tachografy im wprowadzić, skoro pracuje
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 15.06.2026, 21:42:29 via Wykop
  • 1
@sedno_: Masz rację, proponuję na początek żeby ludzi z wypadków samochodowych przywozić tylko do 9:00, żeby zdążyć ich poskładać przed fajrantem. Potem możemy zrobić tak, że jak będą przychodzić pacjenci którzy w trakcie operacji dostaną niekontrolowane krwotoki, to żeby ich nie rozpisywać do planu po 12:00.
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 15.06.2026, 22:04:40 via Wykop
  • 1
@sedno_: no jak Areczek źle kliknie w kąkuter i trzeba będzie po godzinach przywrócić backup to jest literalnie to samo, co pęknięta aorta xd
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 16.06.2026, 04:34:43 via iOS
  • 1
@sedno_: no tak będzie, polecam gorąco i machającypapież.jpg ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 16.06.2026, 07:09:59 via iOS
  • 0
@sedno_: oczywiście będziesz się leczył tylko u tego Hindusa jak przyjdzie co do czego, prawda? Wcale nie będziesz wolał operacji raka u profesora w klinice, prawda??? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Vaerlin
Vaerlin 16.06.2026, 07:47:51 via iOS
  • 1
@sedno_: I ci wszyscy geniusze Hindusi z Harvardu, itd. z karierami w USA tylko czekają, żeby przyjechać tu do polskiego pierdzistanu i dymać w szpitalach gdzie brakuje fartuchów operacyjnych i mydła w kiblu ( ͡° ͜ʖ ͡°) to na pewno oni przyjadą, a nie jakieś randomowe łajzy, tak będzie mordo 100%
  • Odpowiedz
san-francisco
san-francisco
12.06.2026, 09:33:09
  • 15
#mecz
san-francisco - #mecz

źródło: 8b20160060158d039cae04b9c9681c5deceec4774c06ff9f085cbbe53e82b7aa

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Vaerlin
Vaerlin 12.06.2026, 11:39:56 via Wykop
  • 0
@san-francisco: myślicie, że fajnie tak biegać za piłką przez 90 minut? #pdk
  • Odpowiedz

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
Vaerlin
Vaerlin 09.06.2026, 21:30:47 via Wykop
  • 8
Hmm, no tak, absolutnie nie wolno takiemu dać podwyżki do 12k brutto, bo system się zawali
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • Waszaj waszaj waszaj waszaj
  • Warszawa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 10.04.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.12.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking