Cześć,

Kombinowałem z AI jak zoptymalizować portfel dywidendowy pod limit debetowy jaki mam na koncie maklerskim. Wyszedł mi kalkulator z prognozami wzrostu, reinwestycją dywidend i pseudo-live(update raz na 24h) kursami walut. W efekcie jest kalkulator, changelog, roadmapa i dużo wykresów i tabel. Całość stworzona vibe'ując z Claudem, chyba ani linijki z palca nie było utworzonej.

Tech stack to: react z tailwindem więc chyba to co jest teraz na modzie. Są ważne feature'y takie jak
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@smieszek321: dzięki, na taki feedback liczyłem najbardziej. Przerobiłem stronę główną i to co było wcześniej na niej to był mój symulator reinwestowania dywidend poprzez utrzymanie % alokacji w różnych stockach -> Teraz został wyjęty jako osobny symulator i dostał opis jak i do czego służy oraz pojawiła się możliwość zwykłego przeliczenia dywidend na pierwszym ekranie.

Docelowo ma to narzędzie umożliwić kreowanie strategii na różne okresy inwestycji -> przykładowo inna alokacja
  • Odpowiedz
To jest przykre ze nawet po takim MIMUW nie da sie znalezc pracy robisz 5 lat ekstremalnie ciezkich studiow informatycznych przez 5 lat nie masz zycia bo zakuwasz. Jest to kierunek pewnie tak ciezki jak kierunek lekarski o ile nie ciezszy. Ale po takim lekarskim masz zapewniona prace a po MIMUW masz gowno masz bezrobocie.

#programowanie #programista15k #informatyka #lekarski #medycyna #kryzysit
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #programista15k #it #pracait #praca #korposwiat #studia #medycyna #lekarski

W 2018 r. panuje boom na IT, stawki za programistów są rekordowe, rekruterzy spamują na linkeidn, kilka razy w tygodniu dzwonią z ofertami pracy 30k dla mida. Ludzie dostają pracę od ręki za napisanie pętli for.

Jaką startegię wymyślają kołchozy aby obniżyć koszt pracownika i zwiększyć
p0melo - #programowanie #programista15k #it #pracait #praca #korposwiat #studia #medy...

źródło: 600x640

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W 2018 r. panuje boom na IT, stawki za programistów są rekordowe, rekruterzy spamują na linkeidn, kilka razy w tygodniu dzwonią z ofertami pracy 30k dla mida


@p0melo: w 2018 to 15k poza Warszawą było dla seniora bardzo dobrą stawką xD
  • Odpowiedz
Brutalne jest to programowanie. Myślę sobie, że już coś tam umiem - wchodzę w jakiś zaawansowany projekt na githubie i jest zderzenie z rzeczywistością. okazuje się że nic nie umiem. Studiując co się dzieje w tym kodzie okazuje się, że nie umiem nic do potęgi drugiej. I tak co tydzień koło się zatacza.

Strach pomyśleć co będzie jak będę wchodził na rynek pracy.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak to jest jak się w piątek przed weekendem wysyła na produkcję ( ͡° ͜ʖ ͡°) #programista15k

W związku z awarią systemów informatycznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP) na terenie całego kraju, obecnie występują poważne utrudnienia przy wykonywaniu operacji startów samolotów.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystkie karty na stół panowie ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeśli jesteś programistą, który odszedł z rynku IT lub został z niego w------y na zbity pysk; w jakim zawodzie zaczynasz życie od nowa?
#programista15k #pracait #bezrobocie

Gdzie zaczynasz od nowa po porzuceniu marzeń o byciu programistą?

  • Magazyn 22.4% (26)
  • C + E 25.0% (29)
  • Inne (napisz w komentarzu) 15.5% (18)
  • Sprawdzam 37.1% (43)

Oddanych głosów: 116

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k #programowanie #it #pracait #praca #korposwiat #studia #medycyna #lekarski

Kosmetyczki już niedługo będą musiały iść na studia lekarskie żeby robić zabiegi medycyny estetycznej karynkom na twarz. Lekarze chcą w ten sposób wykosić je z dochodowego rynku, wolą pracować w pachnącym gabinecie i poprawiać zamożnym kobietom usta niż leczyć na SORze śmierdzącego menela. Wymyślili sobie
p0melo - #programista15k #programowanie #it #pracait #praca #korposwiat #studia #medy...

źródło: obraz_2025-07-19_142435984

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kosmetyczki już niedługo będą musiały iść na studia lekarskie żeby robić zabiegi medycyny estetycznej karynkom na twarz


@p0melo: i bardzo kur_wa dobrze bo po tych matołach to lekarze muszą sprzątać
  • Odpowiedz
@p0melo: Dalej będziesz z------ł tag swoimi wynaturzeniami?

Odpowiem jak krowie na rowie. W IT bardzo dużo jest wolnościowców, piewców wolnego rynku, państwa minimum, niskim podatków i ogólnego uwielbienia poglądów Krula. Skąd to wiem? Bo sam w to wierzyłem i taki byłem.

Płaczecie bo ludzie się uczą i okazuje się, że programowanie to nie jest rocket science i można się tego nauczyć w domu z mnóstwa materiałów. Można też sobie kupić Cursora, Claude
  • Odpowiedz
W IT bardzo dużo jest wolnościowców, piewców wolnego rynku, państwa minimum, niskim podatków i ogólnego uwielbienia poglądów Krula. Skąd to wiem? Bo sam w to wierzyłem i taki byłem.


@BreathDeath: to wyrazy współczucia
  • Odpowiedz
#programista15k #programowanie #it #pracait #praca #korposwiat #studia

Ciekawi mnie, jaki proces myślowy zachodził u kodoklepaczy, którzy wpuszczali na stołki miernoty bez studiów technicznych w 2018r.
Jak można być takim downem, żeby do branży nawpuszczać planktonu po bootcampach, że teraz w 2025r. absolwenci najlepszych wydziałów informatycznych nie mogą znaleźć pracy, bo stołek jest obsadzony przez absolwenta europeistyki, który wszedł do
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: Programiści to na ogół spermiarze i cucki. Wpuszczali Julki na techniczne stanowiska, bo myśleli, że zaruchają.

Tymczasem Julki dzięki swoim umiejętnościom miękkim, awansowały na jakieś kierowniczo-biznesowe stanowiska, a programistów sie teraz wyj*buje i zastępuje Hindusami
  • Odpowiedz
@botereq: nie oglądałem ale grałem mocno w dote. Te pierwsze AI które wygrywało z prosami to takie troche naciągane bo grano z góry ustalonymi składami. Sam schemat na zwycięstwo z botem byl prosty - zrobic to co nikt wcześniej. Pierwsze zwycięstwo nad tym ai w dota2 1on1 na midzie polegalo na tym ze gość zaczął pullowac linie przeciwnika po mapie. Bot sie gubił i ginął pod wieża bo nie wiedział
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel ja siedzę i przegladam PRki, ale się nie udzielam. Żeby po powrocie z urlopu nie być do tyłu. A jak nie ma za dużo, to sobie analizuję części kodu, do którego nie mam czasu zajrzeć w pracy. Żeby wiedzieć co się dzieje i nie marnować budżetu pracodawcy na swoją naukę.
  • Odpowiedz
Da się jakoś w miarę tanio ogarnąć agenta ai do code review? Background jest taki ze mam kilka osob na projekcie którzy są kompletnie zieloni w technologii jak i programowaniu i nie robiłbym nic tylko CR cały czas pokazując ze nie, hard coded zmienne i magiczne liczby to nie jest dobra praktyka xd #programista15k #programowanie #chatgpt
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakie macie odczucia w poszukiwaniu pracy w IT, chodzi głównie o helpdeski I,II,III linii, czy też informatyka np: w jakiejś placówce np: medycznej, gdzie musi ogarnąć KAMSOFT i SQL perfekto lub prawie, o programowaniu nie pisze, bo to nie o to chodzi.

Powiem tak, jedna z większych placówek medycznych w PL, informatyk w 2 przychodniach i pod soba apteki, zgadnijcie ile proponują? tak pierwsze 3 miesiące minimalna, a potem około 5k, z
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PanHaroldHe: to prawda, ale jeszcze wchodzi teraz boom na cyberbezpieczeństwo xd, tylko tam wchodzi algebra i ogólnie mocna matma więc się w hoooj osób zderzy ze ścianą, to jest taki paradoks, że tak na prawdę boomerzy którzy mają juz lata doświadczeń - obrywają za to że młodzi wchodzą na rynek i to tak na serio bez większego doświadczenia, ale jak im powiesz że po roku masz umowę o prace na
  • Odpowiedz
Czy jest zawód, gdzie można mieć bardziej wyrąbane niż jako lekarz w badaniach medycyny pracy / uprawnień do kierowania samochodem? xD za każdym razem jak tam chodzę to badają mnie po łebkach, a jeden raz to nawet gość tylko zadał ze dwa pytania (np. o choroby przewlekle w rodzinie) i od razu podpisał papiery bez żadnych badań xD jakbym ja tak wykonywał swoją pracę jako #programista15k to by mnie wywalili
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bart40404: przed moją pierwszą pracą w życiu to spędziłem tam godzinę xd ciśnienie, jakieś badania na błędnik, okulista. no było tego troche. Zależy jak się trafi. byłem też raz u takiego powiatowego lekarza medycyny pracy, 10 min, 100zł i do domu xD ale to dawno było
  • Odpowiedz
@bart40404: wodzi że wchodzi zdrowy chłop kołchoźnik to co ma badać? Sprawdzi tylko czy wzrok nie siada i do widzenia. Jakby przyszła gruba baba z księgowości to już inna sprawa. Takm połowa organizmu może być do wymiany i trzeba zrobić normalny przegląd.
  • Odpowiedz
Picrel to sama prawda. Jakiekolwiek inny kierunek można sobie zrobić co najwyżej w ramach hobby.

W szczególności inżynierie i politechniki wszelakie to scam edukacyjny i lep na frajerów. Tzw. kierunki zamawiane to była kuźnia fachowców za średnią krajową. Prawdziwych braków lobby lekarskie nie pozwoliło załatać przez kolejnych 10 lat.

Lepiej już dobre technikum zrobić i iść normalnie do roboty. Wcześnie zaczniesz, to przed 30-tką będziesz fuchy robił na własny rachunek.

#programista15k
RomskaPaloUl_Laputa - Picrel to sama prawda. Jakiekolwiek inny kierunek można sobie z...

źródło: a0o3xx

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Long-Position-Investor: są takie i to jest scam nad scamy xDD

Ścieżka tak samo trudna albo i trudniejsza niż medyczna, bo trzeba nie tylko wykuć, ale i zrozumieć jakieś trudne zagadnienia, potem 5-10 lat z--------u i kłaniania się w pas ustawionym boomerom.

Mój kumpel architekt dopiero pod 40-tkę dostał pełne uprawnienia xDD Do tej pory zarabiał jakieś śrubki, minimalna + 1000 i robotę brał do domu na nocki. Teraz to nawet
  • Odpowiedz