@BlackpillMonster: warto dodać że dwaj pierwsi mają zagwarantowane podwyżki co roku bez żadnego starania się i nie ma u nich czegoś takiego jak „performance review”. Ten ostatni zaś musi się poniżać od momentu rekrutacji poprzez zapierd4l4nie w sprintach i ciągłą presję na „dowożenie”
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Need: Pracuje tak, bo ma 2,5 raza więcej doświadczenia. Na taski zazwyczaj jest jakaś estymacja czasowa. Przekroczyliście? Jak nie, to po ki uj drążysz temat? Za niewolnika-stachanowca robisz w firmie czy co?
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu złożyłem na jaja CV do Ministerstwa Cyfryzacji. Totalnie zapomniałem o tym aż po czasie przychodzi mail, że dostałem się do drugiego etapu. I co?. Wydział Inicjatyw Innowacyjnych, Departament Badań i Innowacji nie jest w stanie ogarnąć "testu" online i trzeba się zjawić OSOBIŚCIE w Ministerstwie Magii żeby rozwiązać półgodzinny test. No chyba, że na tym etapie już pytają o wiedze z zakresu wyłudzania pieniędzy podatnika to rozumiem. Nawet nie
miksturyn - Jakiś czas temu złożyłem na jaja CV do Ministerstwa Cyfryzacji. Totalnie ...

źródło: Zrzut ekranu 2025-07-24 o 08.47.34

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miksturyn: ale może oni nie chcą robić testu online bo chcą żeby ludzie przyszli osobiście w jednym terminie. Co w tym dziwnego? Na studiach też masz egzaminy na które idziesz osobiście a przecież mogliby zrobić test online XD ogólnie bredzisz strasznie i farmazony piszesz. Jakby nie było żadnych testów to byś przylazł i pisał że syn ciotki dostał pracę bez testu i blablabla
  • Odpowiedz
#programowanie #programista15k

Zmieniam pracę i w firmie szukali programisty na moje miejsce, ale nie mogli znaleźć w tej technologii, w której pracowałem (plus legacy PHP na utrzymaniu, więc się nie dziwię). Ziomek z innego zespołu wpadł na pomysł, że przepisze całą działającą aplikację bez doświadczenia w apkach mobilnych w 3 tygodnie XDDDDDDD
Bruno_ - #programowanie #programista15k

Zmieniam pracę i w firmie szukali programist...

źródło: laughing+guy-326449794

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bruno_ @Ksiaze_Choroszczy

I co w tym smiesznego?

To duze legacy? Bo moze sie okazac ze koles dobrze ogarnia llm, ai, copiloty i tak n--------i w ai tylko kontekstu z tej gowno apki ze bedzie ladnie budowac od nowa cala aplikacje i bedzie lepiej niz bylo
  • Odpowiedz
✨️ Radość z nowej drogi kariery w medycynie
Mirki pijcie ze mną kompot, dostałem się oficjalnie na lekarski, papiery złożone, po 6 latach pracy jako #programista15k w #korposwiat. Widząc ten k--------k niesamowicie się cieszę, że po tych 6 latach, z czego pewnie 2 pierwszych niełatwych, będę mógł kosić po 350 zł za 10-minutową wizytę, do tego pewna praca i możliwość koszenia grubego szmalcu aż do śmierci, bez
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirasKo-Kalwario: chyba chodzi Ci o The Mike, nagrywał swego czasu kontent motoryzacyjny na YT. Masz gdzieś jakieś info na temat tej afery? Śledziłem go do samego końca i gdzieś na jednym ze swoich ostatnich filmów mówił, że w Polsce już nic więcej nie zrobi i chce wyjechać do Stanów żeby dalej się rozwijać, ale przystankiem miał być Dubaj. Wpadło jeszcze kilka filmów z Dubaju i później wyczyścił swojego YT i
  • Odpowiedz
#programowanie #programista15k #praca #pracait #it

Nie mogę wyjść z podziwu, jak menagery sprali banie cuckoldom programistom, że oni są odpowiedzialni za zatrudnianie nowych ludzi do zespołu. XD
Manager chad mówi do kodoklepaka cuckolda: potrzebny nowy programista do teamu, weź go zatrudnij, przeprowadź rekrutację, wymyśl zadania rekrutacyjne, wymyśl pytania i zatrudnij nam pracownika.

Kodoklepak z ekscytacją zabiera się do roboty. Są zatrudnieni do klepania kodu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Artur Ganszyniec wrzucił raport o tegorocznych zarobkach w gamedevie na podstawie ankiet https://ganszyniec.com/wp-content/uploads/2025/07/Raport-zarobki-w-polskiej-branzy-gier-2025.pdf
mediana z kosztu pracodawcy czyli netto b2b lub super brutto UoP. Kolorowo nie jest zwłaszcza dla regularów i juniorów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#programowanie #gamedev #programista15k #pracait #cpp
Homofobiczny_Czarodziej - Artur Ganszyniec wrzucił raport o tegorocznych zarobkach w ...

źródło: image

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem tak — ani mnie, ani kogokolwiek z branży kogo znam, nikt nie pytał.


@tiritto: ankieta krążyła po różnych grupach branżowych, ciężko było jej nie zauważyć.

Inną sprawą jest to, że pewnie wiele z nich było celowo zawyżanych, z myślą że jeśli poda się więcej, średnia wyjdzie wyższa to jak pójdę po podwyżkę żeby być w okolicach średniej to ją dostanę.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie dlaczego na największym polskim forum dla programistów, mówię o 4programmers praktycznie nie ma ofert pracy. Tym bardziej mnie to dziwi, że tam jest przecież bardzo dużo programistów, od początkujących aż po seniorów, więc to dobre miejsce do szukania programistów. Na prawdę jest już tak źle że tej pracy nie ma czy pracodawcy przenieśli się gdzie indziej?

#programista15k #pracait #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daro1: ja regularnie co tydzień przyglądam sobie oferty na justjoinit i dalej jest chojnia, więc moja teza jest taka - jest mało ofert.

Na justjoinit:
- masz wiele ogłoszeń które wiszą kilka miesięcy z jakimiś absurdalnymi stawkami, w sensie że są tak wysokie, jest to pokazówka albo scam robiony by kraść dane
- ogłoszenia zdalne są zwielokrotnione bo jak masz ofertę to jest ona w każdym dużym mieście niby a tak naprawdę to
  • Odpowiedz
@_______________________: rest jest obecnie taką podstawą podstaw, standardem którego większość używa, ogólnie ta grafika jest dość nieprawdziwa bo dureń który ją zrobił na przykład porównuje resta z websocketami gdzie websockety to protokół jak http(s). Przez websockety jak chcesz to możesz sobie zrobić restopodobne api chociaż to będzie wymagało pewnych nagięć.

https://stackoverflow.com/a/27040255

Ogólnie websockety używasz w aplikacjach które aktualizują bardzo dużo danych naraz typowy przykład to aplikacje giełdowe z wykresikami albo
  • Odpowiedz
#programista15k cykliczna kontrola lecenia w bambuko. Pracując 8h dziennie na b2b, czy na uop, średnio ile czasu dziennie się opieprzasz? Pytam, bo tęskno mi do tych czasów gdzie czasami pół dnia nic nie robiłem. W obecnej robocie mamy takie estymaty, że jak 2h dziennie w pracy (fully remote) w coś pogram, to jest bardzo dobrze, a często są dni, że robię całe 8h. A zmieniłem pracę w marcu, żeby było

opieprzam się w pracy

  • 1-2h 20.6% (22)
  • 3h 8.4% (9)
  • 4h 15.9% (17)
  • 5h 11.2% (12)
  • 6h 12.1% (13)
  • 7h 6.5% (7)
  • 8h 25.2% (27)

Oddanych głosów: 107

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanMlecz: u mnie to zależy od poziomu wypalenia, tak naprawdę to wolę uczciwie pracować te 6h niż zabijać czas a później mieć jakieś wyrzuty sumienia. Miałem okresy, że bardzo mało pracowałem bo byłem wypalony, zarabiałem dużo i przez to nakręcał mi się syndrom oszusta, coraz bardziej się wypalałem coraz mniej mogłem pracować i tak dalej.

Obecnie pracuję 6-7 godzin, czasami mam dnie gdzie pracuję mniej czasami ponad 8 godzin i
  • Odpowiedz
Są tu jacyś programiści z kilkuletnim doświadczeniem, którzy uważają się za słabych? Jestem w branży 11 lat, cały czas w jednej firmie, robię CRUDy w Javie, nie dokształcam się po godzinach i nie zarabiam 15k. Pasowałoby mi to i mógłbym tak pracować do końca życia, gdybym miał gwarancję zatrudnienia, ale boję się jednak tego AI, na szczęście projekt mam stabilny i rozwojowy.

#programowanie #programista15k

Jakim jesteś programistą?

  • Dobrym 25.2% (38)
  • Średnim 34.4% (52)
  • Słabym 40.4% (61)

Oddanych głosów: 151

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19k brutto dla stażysty świeżo po studiach, bez doświadczenia zawodowego, tylko z dyplomem studiów. Nie musi być żadna “prestiżowa” uczelnia. Miejsce pracy: prowincja.

Po specce to wiadomo - nie schodzimy poniżej 250 zł/h. Praca dosłownie wszędzie, bez rekrutacji - do wyboru, do koloru.

A wy się brandzlujecie jakimś obsranym IT, prawem, finansami czy innymi g0wn0kierunkami gdzie masz pewny wyścig szczurów, 100+ kandydatów na każdy sensowny etat i minimum 5 etapów rekrutacji +
johann_10 - 19k brutto dla stażysty świeżo po studiach, bez doświadczenia zawodowego,...

źródło: IMG_3231

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johann_10: kozak za właściwie brak umiejętności na rynku pracy jedynie za prawo wykonywania zawodu wyuczone ze studiów. To tak jakbyś za samo bycie informatykiem dyplom studiów dostawał na starcie z 20k bez nauki niczego dodatkowego
  • Odpowiedz