https://www.pielegniarki.info.pl/aktualnosci/pielegniarki-zarobkami-zadnej-grupy-zawodowej-nie-ma-takiego-zainteresowania-jak-w-naszym-przypadku-dlaczego

"Zapraszamy do naszego zawodowego grona. Można się przekwalifikować. Trzeba mieć tylko maturę, potem skończyć studia. A jak już się to osiągnie otrzymają państwo dyplom pielęgniarski, otrzymacie prawo wykonywania zawodu i będziecie zarabiać tak jak My. Serdecznie zapraszamy."

XDDDDD zapraszaja do skonczenia studiow tymczasem doslownie chca blokowac miejsca na te studia. Nie ma to jak sie ustawic i specjalnie blokowac miejsca a potem szyderczo mowic ze po prostu skonczcie te studia. A
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tymczasem doslownie chca blokowac miejsca na te studia


@lx200: Ale to chyba chodziło o położne. Tu akurat trochę słusznie, bo dzietność leci i nie rodzą się dzieci, więc nie ma co produkować za państwowe pieniądze bezrobotnych Chyba, że ktoś chce za swoje, to nie powinno być przeszkód.. Taka położna nie pójdzie potem na zwykłą pielęgniarkę. Może gdzieś się mylę, więc jakby co to mnie popraw. Dodatkowo każda grupa dba o
  • Odpowiedz
@Piesa: Masz pełną rację, ale jednocześnie inne działki IT też są już zapchane. Te, które nie są, wymagają dużego doświadczenia, więc i tak są niedostępne dla kogoś kto dopiero zaczyna pracę. Analitycy danych zostają właśnie powoli zastępowani AI. To co kiedyś jeden analityk robił przez 3 dni, AI robi w 30 sekund. GPTy i inne LLMy są coraz tańsze. Obecni programiści, analitycy, PM, PO zamienią się w dużej mierze w
  • Odpowiedz
@Nighthuntero: najbardziej to się biorą tym za zwykłych ludzi, tylko na razie jeszcze "opinia publiczna" tego nie widzi, ale jak przyjdzie co do czego, to zostanie ręka w nocniku ( ͡° ͜ʖ ͡°) jakieś 3/4 małych szpitali i przychodni funkcjonuje tylko dlatego, że przyjeżdżają tam zewnętrzni lekarze na parę godzin/jeden dyżur w tygodniu. Jedyne co spowoduje ta reforma, to że lekarz powie "to elo xdd" i
  • Odpowiedz
Mam nadzieję, że wprowadzą to jak najszybciej, bo dzieki temu prywatyzacja medycyny pójdzie pełną parą i będzie kwik.
  • Odpowiedz
Na techniczne pozycje w IT do korpo umieszcza się swoje zdjęcie w CV czy raczej nie? Opinie widzę w internecie różne, jedne, że zdjęcie przyciąga uwagę i drugie, że najlepiej wysyłać proste, jednokolumnowe CV, co by dobrze system to zczytał i było czytelnie #praca #programista15k #pracait #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W poprzednim wpisie wspomniałem o tym, że #claude wprowadził możliwość definiowania subagentów. Dziś przychodzę z konkretnym przykładem zastosowania tego.

Subagenci których stworzyłem do projektu:

Koordynator zadań - decydował, który agent będzie zajmował się danym zadaniem oraz pilnował, żeby dzielili się informacjami z sobą.
TypeScript developer - Główny autor kodu, napisał większość funkcjonalności.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mleecz: Codziennością jest kasowanie całych baz danych? Na jakim świecie Ty żyjesz?

Oczywiście, że dla świeżych rzeczy AI wielokrotnie przyśpieszy pracę. Sęk w tym, że obecne technologie również przyśpieszyły prace, jakie 10 czy 15 lat temu zajmowały wielokrotnie więcej czasu. A jednak świat nie jest idealnie tworzony od zera i nadal trzeba łączyć nowoczesne podejście z tym, co zostało wypracowane jakiś czas temu i nadal trzeba to utrzymywać.

Zresztą, wprowadzenie
  • Odpowiedz
@Kresse: nie będą kiedy duże firmy dopracują narzędzia bazujące na AI, nawet pisanie promptów nie będzie potrzebne mordo, po prostu będziesz musiał mu dać dobrą specyfikację wymagań ustaloną z klientem a sprawdzanie jakości kodu to bułka z masłem dla AI
  • Odpowiedz
@Ksiega_dusz: siedziałem w podobnej, więc odpowiem - wjechało AI na pełnej, ale zamiast rzeczywiście być konkurencją jakościową, to zmieniło kompletnie świat. Strony internetowe to teraz AI spam, którego nikt nie chce oglądać, aplikacji nowych też nikt nie chce robić, jedno i drugie dlatego, że przebicie się z marketingiem wymaga palenia koszmarnych pieniędzy w reklamach dla google i mety. Mam wrażenie, że w ogóle nie pojawiają się nowe, małe marki, a
  • Odpowiedz
Ależ mine wkur*ają takie bananowe Oskarki które kreują się kopiuj-wklej na Zuckerbergów. Taki oskarek opowiada kropka w kropkę historię jakby był ku*wa Elonem Muskiem. Ojojoj.... ciężko pracowałem, moi rodzice nie som biznesmenami... skromni ludzie pracujący na stołkach dyrektorskich w korporacjach... ja sam w wieku 11-lat sprzedałem swoją hulajnogę elektrycznom którą kupili mi rodzice za 10k i ja młody biznesmeen wpadłem na pomysł żeby sprzedać jom.... Byłem taki kreatywny i pomysłowy, sprzedałem hulajnogę
p0melo - Ależ mine wkur*ają takie bananowe Oskarki które kreują się kopiuj-wklej na Z...

źródło: obraz_2025-07-26_132759686

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 275
@p0melo xD
Tak to mniej więcej wygląda
Tylko nie jestem pewien jednej rzeczy: czy takie bananowe gnojki serio myślą, że "do wszystkiego doszli sami" i wypierają takie rzeczy, jak czynnik środowiskowy, kapitał międzypokoleniowy itp?
Czy może wiedzą o tym doskonale, tylko cynicznie pierdzielą, że jest inaczej?
  • Odpowiedz
Parę dni temu był o tych ich widełkach statystycznych. Biorą dane z anonimowych ankiet na facebooku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo na tym wykresie zaczyna sie od 3500, a minimalna krajowa to 4600 wiec musi byc to netto


@kamikadze97: xD

A umowy B2B, zlecenia, umowy o dzieło?

Nikt normalny w takich raportach nie podaje wynagrodzeń netto
  • Odpowiedz
Jak wiadomo są problemy z robotą dla juniora javy, ale co z robotą dla data engineer i data scientist czy praca przy AI. Na youtube w ostatnim czasie wyświetlają mi się bardzo dużo reklam kursów pana Adama. Co sądzicie o nich? Jaka jest szansa dostać się na takie stanowisko? Nie ukrywam, że dla mnie liczy się dostępność miejsc pracy. Porównując pracę programisty na zdalnej do kierowcy C+E w trasie międzynarodowej Wiadomo, że
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślę sobie "a nauczę się programować, przyda mi się te 15k na jakieś fajne rzeczy" ale potem przypomniałem sobie, że AI już umie to robić, a do czasu aż bym się nauczył tak "zawodowo", tj. powiedzmy te 3 lata, to praktycznie programiści z mięsa już nie będą potrzebni. A na pewno nie juniorzy i midzi. Mogłem te 10-15 lat temu zacząć, to bym jeszcze zdążył sobie spoko dorobić. #programista15k
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Tymczasem prezydium Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych uznało, że konieczne jest ograniczenie liczby studentów przyjmowanych na kierunek położnictwo i wprowadzenie limitów przyjęć na studia. Jako powód podano spadek liczby urodzeń, co w efekcie może prowadzić do bezrobocia w tym zawodzie"

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polozne-nie-chca-zeby-bylo-ich-wiecej-Za-duzo-studentow-za-malo-porodow-8984181.html

Widac jak kasta sie trzyma w szpitalach. Jak sie robil przesyt programistow to nikt nie krzyczal zeby blokowac miejsca. Moze zamiast blokowac miejsca pozwolic jak kazdemu innemu zawodowi sie rozwiazac poprzez
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako powód podano spadek liczby urodzeń, co w efekcie może prowadzić do bezrobocia w tym zawodzie


@lx200: xDD idealny przykład odwrócenia kota ogonem. wszyscy wiedzą, że ze służby zdrowia korzystają głównie osoby starsze, których będzie w społeczeństwie coraz więcej.
  • Odpowiedz
Protip dla płaczących kelnerów po WSB. Nauczcie się stawiać te całe krypto ekosystemy. Mój kumpel kasuje jeden kontrakt za drugim, stawki od ok. 120k$ do nawet 200k$ rocznie + bonusy w tokenach po launchu ekosystemu. Chłop nawet studiów nie ma ale juz prawie 10 lat doświadczenia we frontendzie. Oczywiscie do tego overemployment i za 2-3 lata emeryturka

Ale wiadomo lepiej zmyślać na tagu że w IT nie ma pracy i kasy xD Każdy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: Ja znam jeszcze lepszego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Protip dla tych co nadal płaczą, że "w IT to już nie to samo" albo "AI zabiera robotę"

Mój ziomek po podstawówce (nawet zawodówki nie skończył), obecnie CTO w Web3 startupie z Dubaju, który jeszcze nie ma produktu, ale już wyceniany na 300M$. Pracuje 3h dziennie, a do biura (czyli penthouse z widokiem na Palmę Jumeirah)
  • Odpowiedz
Pracuje 3h dziennie, a do biura (czyli penthouse z widokiem na Palmę Jumeirah) dowozi go prywatny helikopter firmy.

Na miejscu masażystka, szef kuchni z gwiazdką Michelin, a raz w tygodniu – event networkingowy z DJ-em i… nazwijmy to: towarzystwem integracyjnym klasy VIP


@Ksiega_dusz: I jeszcze pewnie 3x dziennie córka szejka przylatuje prywatnym odrzutowcem zrobić mu gałę?
  • Odpowiedz