Na bezrobociu byłam kreatywniejsza. wtedy czułam, że mogę wszystko. teraz czuję, że ledwo mogę coś. ironia losu.
jak człowiek ma za dużo czasu, to nagle pojawiają się setki pomysłów, które nie wiedzieć czemu, teraz znikają. kiedy nie miałam co robić, potrafiłam pisać, malować, wymyślać scenariusze na jutro. a teraz? teraz praca wysysa ze mnie resztki energii, i wieczorem już tylko patrzę w sufit, zamiast coś stworzyć. #pracbaza #egzystencjalnenarzekania
KingaM - Na bezrobociu byłam kreatywniejsza. wtedy czułam, że mogę wszystko. teraz cz...

źródło: 1000007801

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wy też tak macie że ciężko Wam wytrzymać 8 godzin pracy przed monitorem w korpo? Łapie się na tym że powoli odechciewa mi się pracować i po przyjściu do mieszkania jestem bardzo zmeczony, muszę z poltorej godziny poleżeć, żebym się zregenerował
#pracbaza #wypaleniezawodowe #korposwiat #korpo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kkdante: bardzo madra rzecz mi powiedzial fizjoterapeuta "jesli sie nie zmeczysz to nie odpoczniesz" -
sport 2-3 razy w tygodniu to must have zebys sie nie r------l psychicznie w pracy siedzacej. nie da sie inaczej.
  • Odpowiedz
Walczyłem z tym latami, ale dzisiaj tak mi dali popalić w #kolchoz że idę na dlugie L4, a po powrocie od razu walę papierami.

Tego już za wiele. Wypruwalem sobie żyły, robiłem za 10 i tylko dokładali mi roboty, a laski na tym samym poziomie co ja robiły 10 razy mniej, miały lepszą kasę i jeszcze narzekały jak to im ciężko i jak coś się nie udawało to robiły maślane
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie szukać pracy w IT?
2,5 roku doświadczenia jako helpdesk/sysadmin (Windows Server głównie, moja pierwsza praca). Niedługo kończę studia. Chcę iść dalej, zarabiać więcej, rozwijać się, ale jest bardzo słabo jeśli chodzi o oferty.

Do tej pory szukałem na pracuj.pl. Wybieram lokalizację, UoP, pełny etat i... praktycznie pustki. Mieszkam w dosyć dużym mieście na Śląsku, więc firm powinno być dużo. 80% to są ogłoszenia które wiszą, wiszą już miesiącami a jak wysyłam CV to
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@_lorem_ipsum_: jako gość od infrastruktuy, największe branie miałem z nofluffjobów , justjoinit, mimo tysiąca hinduskich rekruterów nigdy na linkedin nic nie złowiłem (chyba scam) , pare polek dało mi rozmowy o pracę lub odpadło bo jestem za drogi ;-)

pracuj.pl zero odezwu, zero totalnie nic, nawet na takie gdzie na każdy punkt spełniałem wymagania 100% procentowo a kasa była c-----a. Mam wrażenie, że tam oferty wiszą, żeby palić pieniądze, natomiast
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: Czyli co dokladnie potrafisz, skoro helpdesk/sysadmin to jakas mniejsza lub lokalna firma? Po co mialbys zglaszac sie na helpdesk do ISP (czyli co to znaczy, infolinia czy wewnetrzny helpdesk), wieksze zarobki? Piszcie lepsze te zarzutki chlopy jeszcze oczekujesz ofert w w jednym miescie, co to jest duze miasto, sosnowiec xd?
@acpiorundc W Warszawie tez bedzie sporo ofert dla lokalnych albo wymagajacych przeprowadzki.
@preseed42 Przeciez na tych wszystkich
  • Odpowiedz
Chłop poszedł na magisterkę zaoczną, bo boję się, że jak będę starszy to mnie wyrzucą z pracy i nigdzie nie zatrudnią, bo będą młodsi, lepsi ode mnie pracownicy.

A ja muszę pracować, bo choć jestem po niej zmęczony to takie wychodzenie i pracowanie dobrze robi dla chłopa i jeszcze pieniądz wpadnie na pączka.

#przegryw #pracbaza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy do młodego i dynamicznego zespołu ambitnej, dynamicznej i niebojącej się wyzwań osoby. Ze swojej strony oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie, pracę w dynamicznym środowisku i pakiet benefitów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #heheszki
CrokusYounghand - W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy do młodego i dynamiczn...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu tacy programiści zarabiają takie siano a lekarka ledwo wiąże koniec z końcem i odpowiada za ludzkie życie?

#pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CrokusYounghand: $$$ jeśli dostaniesz lepsze sprawią, że psychicznie będziesz mieć gdzieś pewne rzeczy. Warto podchodzić do pracy zadaniowo. Przerzucać worki z piaskiem-nie wstyd, pod warunkiem, że płacą jak zabicie JFK lub lepiej;)
  • Odpowiedz
#praca #pracbaza #kariera

Patrzę na takie ogłoszenie i nie mogę skumać czy to żart czy na poważnie? To właśnie robi ulga dla studentów. Tak właśnie psuje się rynek pracy.

https://www.pracuj.pl/praca/mlodszy-specjalista-ds-koordynacji-operacji-lotniczych-balice-pow-krakowski-kapitana-mieczyslawa-medweckiego-1,oferta,1003591355?s=68e1278d&searchId=MTcyNzA5MDkzNTQwMC4yMzQ0
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli chłop nie ma dziewczyny lekarki (albo sam nie jest lekarzem) to it's over. Disclaimer - wszystko co piszę w tym poście wydarzyło się naprawdę xD

Mam pewną paczkę znajomych, robią różne rzeczy w życiu - większość to inżynierzy (w tym programiści). W tej paczce znajomych jest jeden taki gość, absolutny leser, gównostudia i brak stałej roboty od kilku lat. No i ten gość jakoś sobie znalazł dziewczynę lekarkę i są razem od
k.....k - Jeśli chłop nie ma dziewczyny lekarki (albo sam nie jest lekarzem) to it's ...

źródło: kobieta-lekarka-stojaca-przy-oknie-w-szpitalu-kobieta-lekarka_358354-3659

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kawalerka15k: prawda, biednych lekarzy nie ma. Żałuję, że nie zostałem lekarzem. Mam styczność z ludźmi których rodzice są lekarzami. Jedna rodzina ma w Poznaniu 2 mieszkania i 2 domy jednorodzinne. W innej ojciec kupił koledze auto za 100k i mieszkanie za grubo ponad milion w Gdańsku, jego bracia też dostali. Koleżanka córka lekarzy robi teraz licencje pilota i lata sobie helikopterami rekreacyjnie. Inny świat zupełnie.
  • Odpowiedz
Ktoś mi (Albo ja sam w co wątpię) coś popierdzielił w excelku, bo jak wychodziłem z pracy, to miałem wszedzie formuły, a teraz są liczby bez formuł ¯_(ツ)_/¯ więc teraz sobie będę kopiować komórki z poprzednich wersji i składał to wszystko w kupę przez pół dnia o ile w ogóle dam rade przywrócić plik do dawnej świetności. A no i hasło zakładam.

#zalesie #excel #pracbaza #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Rad-X Chodzi o to, że dzisiaj rano zacząłem pracować na tej popsutej wersji i już tam trochę porobiłem więc też średnio, ale jednak lepiej będzie wrócić do poprzedniej wersji i zrobić to samo niż się bawić z formułami.
  • Odpowiedz
Robi kto jako fizjoterapeuta? Ostatnio uznałem że zawód ręczny się przyda, a masaże itp. Nie wydają się złe. Można by na sobie stosować, bo sam mam spięte mięśnie jak cholera.

Żeby być takim masażystą to trzeba mieć szkołę czy kursy wystarczą? I jest to ciężka nauka? Myślałem weekendowo się zapisać na coś takiego.
#fizjoterapia #pytanie #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Retiarius_oma nie jestem fizjoterapeutą. Znam temat od znajomych i znajomych znajomych jak wszędzie to zależy ( ͡º ͜ʖ͡º) jako fizjoterapeuta zarobisz zdecydowanie więcej ale jako masażystą rownie dobrze możesz mieć swoją firmę. Najlepiej poszukaj w swoim regionie pracy dla fizjoterapeutów/masażystów albo popisz w ogóle po firmach które tym się zajmują. Ciężko żeby jakis wykopek opowiadał Ci o rynku pracy w Lublinie gdy ty mieszkasz w Zielonej
  • Odpowiedz
jak wygląda waszą sytuacja społeczna na miejscu pracy?

przyjdź

przywitaj się z loszkami czesc, czesc

usiądź i praktycznie 8 godzin siedź cicho

jak w klasie szkolnej gdzie po lewej siedzą loszki sobie smieszkuja przy oknie a anon przy ścianie sam
#przegryw #pracbaza
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach