Pozwoliłbyś se na autko za jaką kwotę gdybyś zarabiał se 15k co miesiąc na łapę, a za jaką kwotę jakbyś zarabiał 25k?
#samochody #pracbaza
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@depish: a moim zdaniem auto to część wizerunku, sposobu życia/spędzania czasu i dowód, że jak zaciąży to będziesz w stanie się nią zaopiekować, a nie że w biedzie będzie tramwajem z dzieckiem do lekarza jeździć.

W weekendy można zabrać Polkę na wycieczkę.
  • Odpowiedz
Mircy pomóżcie z monimtorem

Obecnie mam Xiaomi Curved 34" 21:9 3440x1440px ktorego kupilem kiedys dawno "na chwile".

Chce kupic nowy monitor/monitory, ale co cos upatrze to okazuje sie ze kupa hajsu i gowno warte.

Bylem
stary_grat - Mircy pomóżcie z monimtorem

Obecnie mam Xiaomi Curved 34" 21:9 3440x144...

źródło: e8f7b4744a07a173535486ec7dbd

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stary_grat: Ja mam OLED Philipps 34M2C8600. Używam Linuksa z KDE i ostrość tekstu jest dobra pod warunkiem, że ustawię hinting typu BGR (bo takie ułożenie kolorów dla piksela ma ten monitor).
  • Odpowiedz
@stary_grat: Jesli Twoj aktualny monitor ma kilka lat, to jaki teraz bys nie kupil topowy to i tak przeskok bedzie gigantyczny w jakosci.
Do pracy chyba będzie ok, ale do gamingu za słaby moim zdaniem, tylko 120 hz odswiezanie, slaby czas reakcji. No i w tej cenie brak ladowania power delivery na type-c. Pytanie czy chcesz wydac tyle na monitor. To jest monitor bardziej dla architektów/designerów/grafików gdzie wierne odwzorowywanie kolorów/kontrast
  • Odpowiedz
co byście wybrali?

OPCJA1:
prace w ogolnoswiatowym korpo, z szansa na otrzymanie ekstra obowiazków, ale za frajer (tj. robie cos dzieki czemu firma moze zaoszczedzic kupe hajsu, ale z racji teog ze konczy sie rok rozrachunkowy to podwyzke moze dostane od kwietnia) lub

OPCJA2:

ktora opcja

  • opcja1 32.5% (13)
  • opcja2 67.5% (27)

Oddanych głosów: 40

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś z tu obecnych musiał kiedykolwiek w jakiejkolwiek pracy okazywać dyplom ukończenia uczelni, w charakterze dowodu? Podczas interview albo innych okoliczności. Czy tylko na pytaniu/luźnej gadce o studiach zawsze się kończyło?

Bo ja przeszedłem dziesiątki rozmów o pracę (w tym sporo korpo) i nigdy nikt o to nie pytał. Jakie są Wasze doświadczenia?

#januszex #januszebiznesu #januszalfa #kolchoz #korposwiat #pracbaza
BlackpillRAW - Czy ktoś z tu obecnych musiał kiedykolwiek w jakiejkolwiek pracy okazy...

źródło: januszalpha

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillRAW
Tak jak pisano, dyplom przydaje się do wyższego wymiaru urlopu i wtedy to w Twoim interesie go dostarczyć ;)

U mnie raz w korpo był jakis nadgorliwy check kandydatów i jak już tam pracowałem to HR się przysadzil, że przetłumaczyłem kierunek czy specjalizacje na studiach inaczej w CV niż ich zdaniem powinno być ;) ale oczywiście dostali screena z jakiegos słownika online, że takie tłumaczenie obowiązuje i temat się zakończyl
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jaka praca dla #przegryw po liceum, tak żeby zapewnić sobie stabilność i żyć jako tako? Na studiach byłem, ale przez #fobiaspoleczna skończyło się na tym, że wyglądało to tak, że na ćwiczeniach siedziałem i się trzęsłem ze stresu i nie mogłem z siebie słowa wydusić, a na przerwach chodziłem i ryczałem tam po kiblach, więc na studia nie ma szans, że wrócę, bo to
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: z grupą inwalidzką jesteś idealnym kandydatem na ochronę. Wybierz sobie jakiś obiekt z dala od wszystkiego i cieciuj po 12h albo i 18h będziesz sobie spał, grał, oglądał tv raz na jakiś czas zrobisz obchód i fajrant, a przez nadgodziny zarobisz więcej niż w obecnej pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) 0 stresu, 0 myślenia, prawie 0 kontaktu z innymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@jmuhha: farmaceuci lepiej zarabiają na zadupiach. Z resztą, to trochę zawód bez przyszłości. Chwilowo jest dobrze, a co roku pompują ponad 1000 absolwentów na 11000 aptek , a ich ilość spada. Sam się kiedyś zastanawiałem nad tymi studiami.
  • Odpowiedz
@szymeq2001: cv musi być napisane pod konkretną firmę, patrzysz na ofertę, piszesz że umiesz to co w ofercie, boldujesz najważniejsze... ja tak po jednej rozmowie miałem ofertę pracy, żona ostatnio podobnie...
  • Odpowiedz
Wszystkim tyrającym we własnej firmie Panom przypominam, że wasz pracownik ma was tak naprawdę w dupie:
1. Płacicie mu absolutne maximum potrzebne żeby nie poszedł robić gdzie indziej
2. Jak tylko się dorobi to zwolni się bez żadnego sentymentu

Dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem jest maksymalne wykorzystywanie pracownika i płacenie mu jak najmniej. Skoro wasz robol ma was w dupie to dlaczego wy macie się starać?

#korposwiat #praca #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aokx Gdy Twoja firma będzie miała kryzys, on powie, że to nie jego sprawa. Gdy w gospodarce będzie kryzys, a przyjdzie do ciebie po podwyżkę, to ty mu wtedy powiedz, że to nie twoja sprawa. Krótko z bumelantami.
  • Odpowiedz
  • 1129
@TiniMini_pl: Jak pracowałem w jednym z supermarketów, to regularnie dział spożywki wrzucał na kuchnię jakieś przeterminowane o 1-2 dni paluszki, chipsy czy napoje, żebyśmy brali. I tak to szło na stratę, a nie chodziło o nabiał czy inne mięso, tylko mocno przetworzone żarcie z tablicą Mendelejewa w składzie, które magicznie dwa dni po terminie nie staje się trujące. Nikt nie narzekał i nie umarł. xD
  • Odpowiedz
Jprdl, dzisiaj sobie pomyślałem, w jakiej dupie bym był, gdybym nie poszedł do #pracait
Już zapewne Magik by był, bo zero perspektyw na życie zero te kilka ładnych lat temu.
Cieszę się, że byłem uparty i nie zraziłem się kilkoma solidnymi kompromitacjami na rozmowach kwalifikacyjnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thority: same here.
Co więcej, pamiętam jeszcze taki moment, gdy kończyłem studia w Irlandii gdzie miałem do wyboru dwie prace: helpdesk na part time (niepełen etat) i prace w salonie samochodowym, za 3 razy większą kase.

I pamiętam swoją myśl że z tego salonu moge się już nigdy nie wygrzebać. Wciąż jestem sam sobie wdzięczny za swój upór
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#jezykiobce #pracbaza
Hej, myślę nad nauką #niemiecki lub niderlandzkiego. Obydwóch nie znam wcale więc od zera. Widzę dużo ofert pracy z tymi językami. czy warto sie uczyć tych jezyków? Teraz jest ich sporo ale żeby w miare płynnie się dogadać będę potrzebować pewnie minimum rok.

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiadomo że jak masz mieszkanie to możesz mniej zarabiać. Pytanie tylko, ile trzeba zarabiać jako golodupiec beż auta, mieszkania, wkladu żeby zacząć żyć na poziomie umożliwiającym założenie rodziny lub stabilne życie.

#przegryw #programista15k #programowanie #pracbaza #nieruchomosci

Ile zarabiać?

  • 6k 12.8% (27)
  • 9k 12.3% (26)
  • 12k 20.4% (43)
  • 15k 15.6% (33)
  • 20k 38.9% (82)

Oddanych głosów: 211

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Agilled: żeby Cię pocieszyć to niecałe 2 tyg temu jakoś zdałem ten cert za pierwszym podejściem. Potwierdze, że są pytania z learning huba i tez mi się powtórzyły ze 2-3 pytania z daypo com
  • Odpowiedz