Jako, że niedługo będę zaczynał pracę jako robak przepisywać excela w korpo w mieście wojewódzkim, więc nasuwa się pytanie jaki nóż kupić?

Obecnie mieszkam na wsi i nie mam fajnego noża bo w sumie nie potrzebny mi bo do kołchozu blisko mam i bezpieczna okolica a jak będę pracował w wojewódzkim to wiadomo, że nóż by się przydał.

Myślałem nad tymi dwoma modelami:
Cold Steel G.I. Tanto
albo Glock FM81
Oczywiście jak
S.....z - Jako, że niedługo będę zaczynał pracę jako robak przepisywać excela w korpo...

źródło: obraz_2023-09-25_123353689

Pobierz

Który kupić?

  • Cold Steel G.I. Tanto (po lewej) 23.5% (12)
  • Glock FM81 (po prawej) 49.0% (25)
  • Inny (napisz jaki) 5.9% (3)
  • Nie wiem 21.6% (11)

Oddanych głosów: 51

#programowanie #programista15k #kryzyswit #pracbaza #korposwiat #programista25k #programista30k

Kryzys w IT minie już za chwile? Problem jest taki, że nie wiadomo kiedy kryzys minie. Prawda jest taka, że działy IT w korporacjach nie istnieją bez innych usług czy produkcji (poza kilkoma wąskimi działkami IT typu oprogramowanie do samolotów). IT to jest taki szczyt piramidy, całe IT jest finansowe z dochodów które firma osiąga poza IT, potem dział IT tworzy własny produkt który pewne
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #kryzyswit #pracbaza #korposwiat #prog...

źródło: FED

Pobierz
Rady normików: "po prostu zrób sobie jakoś fach " , "teraz to każdego do pracy biorą, nawet jak rąk nie ma".

W ciągu tygodnia wykonałem ok. 50 telefonów do pracy jako pomocnik hydraulika/elektryka/ do wykończeń. Za każdym razem pytanie o doświadczenie. Mówię, że skoro szukam pracy na pomocnika to nie mam i jestem do przyuczenia. Pracy nie znalazłem. Obszar z najniższym bezrobocie w Polsce - #poznan (2% bezrobocia).

Nie wiem jak mam
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Wróciłem do domu rodzinnego w małym mieście i tak się zdarzyło że z wizytą była dalsza rodzina, jeszcze nie jakoś stara generacja, tak przed 40 jeszcze.

Temat zszedł na mobbing w pracy i zacząłem opowiadać, że jakby krzyczeli na mnie w pracy albo jakąś toksyczną atmosferę ktoś tworzył to bym zgłaszał do HRów i chciał zmienić zespół, albo innej pracy szukał.

Oboje się poruszyli, że nie rozumieją jak można
jakby krzyczeli na mnie w pracy albo jakąś toksyczną atmosferę ktoś tworzył to bym zgłaszał do HRów i chciał zmienić zespół, albo innej pracy szukał


@mirko_anonim: co to znaczy "krzyczeli w pracy"? "#!$%@? czemu tak wolno robisz tego taska, czego nie rozumiesz?!" czy "Ja #!$%@?ę znowu coś się #!$%@?ło, weź młody zobacz co tam się dzieje"? Co to jest "toksyczna atmosfera"? Różnie to ludzie odbierają. Przy niektórych rzucisz sprośnym żartem i
myślicie, że jak mam licencjat z finansów i rachunkowości a teraz robię magisterkę to warto zapisać się na podyplomówkę? Pracuje teraz jako ksiegowa, ale nie mam jakiś ambitnych zdań, raczej brak możliwości na awans i podwyżke. Chciałabym więcej zarabiać, ale w obecnej firmie nie jest to możliwe. Chciałam zrobić podyplomówke z prawa pracy oraz kadry i płace i iść typowo w twardy HR. Ale nie wiem czy warto, boję się, że i
@Britney16 zajęcia z native speakerem jak najbardziej, jeśli finansowo to dla Ciebie sporo, to może być też zwykły korepetytor - ważne żeby miał doświadczenie w konwersacjach z dorosłymi (a już całkowicie super byłby ktoś branżowy). Sama przed rozmowami kwalifikacyjnymi przed ostatnią zmianą pracy wykupiłam kilka lekcji konkretnie pod to.

Mówię biegle po niemiecku i sprawdza się dobrze. Ale jeśli miałaś w LO coś innego (szczególnie jeśli był to francuski), to kontynuowałabym tamten
Mamy już poniedziałek po 10:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc we wszystkich łagrach, gułagach, kołchozach, PGR-ach, januszeksach, fabrykach kurzu, azbestu, sortowniach śmieci i wszelkich zakładach o charakterze produkcji taśmowej zapewne padło już standardowe zapytanie:
JAK TAM MŁODY HEHE?! BYŁO COŚ W WEEKEND:
- tentego
- dupcone
- wiercone
- dziergane
- dziurkane
- ruchane
- dmuchane
- bzykane
- pukane
- orane
- sekszone
- lizane
- dymane
FocentDiutt - Mamy już poniedziałek po 10:00 ( ͡° ͜ʖ ͡°), więc we wszystkich łagrach,...

źródło: a93f3917a511a5a8f3e1b16003d1a91a516dff8d3fa0c77b22200829ee5b93ea

Pobierz
Praca fizyczna na pięć zmian w kołchozie zagranicznym, a po pracy powrót do baraku z polakami (chociaż własny pokój wynajęty jest)
i gapienie się na przemian w ścianę lub komputer. Z nikim kontaktu nie utrzymuję. Do polski nie mam po co wracać- wynajmę jakąś norę i dalej za minimalną robić plus jeszcze więcej trzeba będzie pracować. Programistą przecież nie zostanę.
Jakbym mi ktoś powiedział dziesięć lat temu, że w prawie trzydziestu trzech
@kimunyest95:
Poczekaj do końca października jak będzie zmiana czasu i ciemno przed 17. Zmiana czasu na zimowy to najgłupsze co możemy zrobić - rano i tak jest ciemno a po pracy nie ma nawet tej godziny światła dziennego aby porobić coś na powietrzu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Gdybyśmy utrzymali strefę GMT+2 przez cały rok, to dzień kończyłby się przed 17 jedynie od połowy listopada do połowy stycznia
smk666 - @kimunyest95: 
Poczekaj do końca października jak będzie zmiana czasu i ciem...

źródło: date

Pobierz
@smk666: i tak pracuje 8-17, wiec jedyne światło jakie będę widział już niedługo, to ledy przy biurku nad głowa xd

Nie No żartuje, mam przeszklony biurowiec, ale jak rano jest tak ciemno to ciężko się zebrać.