@Lukardio: Janusz robi to na co mu pracownik pozwoli, pewnie jakby mu kazał pracować 15 godzin to i tak by pracował, tylko potem anonimowo na FB troche by popłakał
  • Odpowiedz
@Lukardio: problem w tym, że pewnei z 90% polaków ma mentalność janusza, teraz się żali ale zgadzał się niejako wskutek tego, że on to uważą za normalne i jakby był takim januszem to też by tak traktował swoich pracowników bo rata na nowe AMG byłaby ważniejsza
  • Odpowiedz
Rozglądam się za pracą albo jakimś zawodem, gdzie jest w miarę stabilna sytuacja i nie trzeba się martwić o zatrudnienie.
Na razie pracuję w korpo ale na podrzędnym stanowisku, i w zasadzie bardziej przypomina to kołchoz, codziennie się o coś czepiają i mogę mieć nie przedłużonej umowy.
Dodatkowo podejrzewam u siebie spektrum autyzmu albo po prostu jestem dziwny i nie bardzo umiem dogadać się z ludźmi, nie socjalizuje się, nie ogarniam co
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Leotard00: idź na kierowcę 4/1 całe 4 tygodnie będziesz robił swoje, widział progres bo kilometry na liczniku większe, odbębnisz to co taho pokazuje i nikt nie ma wymagać od Ciebie więcej niż to. Będziesz mógł smieszkowac z Januszami na CB i przecież to lubisz. Jak nie masz kat C to na busa nie idź bo tam to się zajedziesz
  • Odpowiedz
w-------ą mnie moi rodzice, bo złapali jakieś przeziębienie, siedzą na l4, leżeli w łóżku w sobotę, niedzielę i poniedziałek, a teraz zamiast leżeć w łóżku to chodzą po domu, śmieszkują i funkcjonują jak gdyby nigdy nic, dzisiaj poszli na podwórko i wyrywali chwasty

w takim stanie to się idzie do pracy a nie siedzi w domu

#zalesie #rodzina #rodzice #patologia #pracbaza
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jedna tepa dzida managierka wyslala dzis maila o godz 17:17 ze spotkanie timowe bedzie jutro nie od 15:00-16:00 ale od 15:30-16:30, ja planowalem jutro skonczyc prace o 16 . Teoretycznie o zmianie dowiedzialbym sie jutro o 8 rano pijac kawe w korpokolchozie Co zrobic?
#korposchwitz #korposwiat #pracbaza #zalesie

Co zrobic?

  • Miej wyjebane i o 16:00 wyjdz do domu 45.9% (34)
  • Podlacz sie z biurka obok salki i wyjdz o16 6.8% (5)
  • Przyjdz do roboty na 08:30 i wyjdz o 16:30 28.4% (21)
  • Miraj, olej karyne 18.9% (14)

Oddanych głosów: 74

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słuchajcie, pewien januszex zatrudnił mnie na B2B. Umowa tylko z nazwy, tak naprawdę chodzi o ominięcie kodeksu pracy. Praca w siedzibie firmy, godziny 8-16. Tylko oczywiście urlop bezpłatny. Za to w umowie Janusz zapisał m.in 'miesięczny okres wypowiedzenia bez podania przyczyny', ale tylko gdy ja wypowiadam. 'Zleceniodawca' może to zrobić ze skutkiem natychmiastowym. Co ciekawe, znalazł się też zapis o tym, że praca nie jest wykonywana pod nadzorem Zleceniodawcy, co jest konieczne,
Thesophisticatedone - Słuchajcie, pewien januszex zatrudnił mnie na B2B. Umowa tylko ...

źródło: 1000010625

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@The_sophisticated_one: Możesz złożyć pozews o ustalenie istnienia stosunku pracy. Jeśli masz wiadomości, z których wynika, że pracujesz 8-16, 5 dni w tygodniu, odebrałeś sprzęt lub zobowiązany jesteś na sprzęcie, który udostępnia firma itd. to przygotuj, żeby mieć dowód przed sądem.

Jak nie chcesz iść na noże, to składaj po prostu wypowiedzenie, wykonaj pracę i uznaj, że zamknąłeś zlecenie na dany miesiąc a jak będą wąty, to wtedy powiedz, że zawsze
  • Odpowiedz
W robocie szok i niedowierzanie że nie pomogłem babie. Jestem robolem na produkcji (na akord) i jakaś p0lka z biura prosiła abym wniósł i skręcił jej nowy fotel. XD oczywiście że nie pomogłem #pracbaza #przegryw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jeżeli ktoś jest na dwutygodniowym L4 przykładowo od 16 do 30 września, a np. 23 września rozwiązał umowę o pracę) to czy po 30 września cały czas będzie mógł iść na kolejne L4?

#pracbaza #prawo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dziś w pracy kosiłem park traktorem i przez jeden dzień:
- wygiąłem kosz pożyczonej kosiarki o hydrant ukryty w metrowej trawie z pokrzywami
- wybiłem przednią szybę traktora o gałąź której nie zauważyłem

Prezes nawet się nie w-----ł, dziwnie się czuję bo bardziej się tym przejmuję niż on.
#przegryw #pracbaza
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szef ostatnio mówił mi, że blachę nierdzewną można „zarazić” rdzą. stanęłam jak wryta, bo przecież nierdzewka z definicji nie rdzewieje warstwa chromu tworzy ochronną powłokę, która zapobiega utlenianiu, więc rdza nie wchodzi w grę. już miałam mu to rozpisać na czynniki pierwsze, ale wtedy sobie przypomniałam, że to jednak szef. kiwnęłam głową, „no no” rzuciłam na odczepnego, ale w głębi duszy zastanawiam się, co ten człowiek w ogóle p------i.

#ankieta

Kto ma racje

  • Ja bo nierdzewka nie rdzewieje 26.0% (13)
  • On bo pewno da się tak i miał na myśli uszkodzenie 74.0% (37)

Oddanych głosów: 50

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: z praktyki (stal SS306 lub SS316) ulega korozji, gdy:
- ma styczność z chlorkami (tu stosowałem elementy z tworzywa, było podejście pod tytan),
- ma styczność z silnymi zasadami lub silnymi kwasami (do weryfikacji),
- styk metal (lub opiłek) i stal nierdzewna zawsze powoduje powstanie korozji (materiały różnoimienne mówią fachowcy),
- jeszcze pojawia się erozja (wycieranie się rury / powierzchni) oraz osłabienie termiczne.

Natomiast na stówę chodziło o styk
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Rady normików: "po prostu zrób sobie jakoś fach " , "teraz to każdego do pracy biorą, nawet jak rąk nie ma".

W ciągu tego tygodnia wykonałem ok. 50 telefonów do pracy jako pomocnik hydraulika/elektryka/ do wykończeń. Za każdym razem pytanie o doświadczenie. Mówię, że skoro szukam pracy na pomocnika to nie mam i jestem do przyuczenia. Pracy nie znalazłem. Obszar z najniższym bezrobocie w Polsce - #poznan
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracbaza #korpobaza #korpo #praca
Siema!

Potrzebuję rady co do dalszej drogi zawodowej (na pewno nie kariery). Mam 29 lat i utkwiłem w korpo przy pracy typu copy-paste. Z jednej strony jest wygodnie – praca zdalna, zarobki (9800 brutto) pozwalają na jako takie życie w Polsce, ale z drugiej... kompletnie nie wiem, co dalej.

Obecnie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@warkocz_bereniki @warkocz_bereniki "trójka z przodu" to nic nadzwyczajnego jeżeli czlowiek dostanie się na kontrakt dla zagranicznego klienta. Jeżeli jesteś już specjalistą w swojej działce, to do złapania od tak są projekty wdrożeniowe ze stawkami od 400 do 600 euro za dzień, a jeżeli dodatkowo znasz język niemiecki to można myśleć już o stawkach 600-800 euro. Do prawdziwego świata SAPa jest wysoki próg wejścia a wielu osobom nie chce się rozwijać.
  • Odpowiedz
@Cinoski: zawsze pracowałem w korpo i nigdy nie miałem problemów z dostaniem premii i nie musiałem brać nadgodzin, nawet gdy okres był bardziej wymagający xD jak słyszę od ludzi, że oni mają problemy z tymi premiami uznaniowymi, bo janusz biznesu tym sposobem sobie oszczędza na sile roboczej albo że ludzie przez lata nie dostają podwyżek, to dziwi mnie jak można tak dawać sobą pomiatać. xDD
  • Odpowiedz
Chciałem odpisać na posta shillującego lekarski i #medycyna ale się naprodukowałem więc napiszę posta będącego copium #programista15k

Jak w tym momencie jesteś lekarzem na specce to oczywiście, że nie ma co tej decyzji żałować. 400 zł na godzinę już po odjęciu kosztów jest całkiem realistyczne. Mnożąc, daje to 60k miesięcznie bez nadgodzin, nie jest to jednak aż tak proste.

Zarobki o których mówię, zakładają, że masz 16 pacjentów prywatnych
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bejro: Ja bym tu dodał jeszcze, ze jednak jako dev / inżynier łatwiej budować produkt czy robić biznes jakiś niżeli jako lekarz. Bo założenie kliniki to bb. ciężki kawałek chleba często działający na twoim nazwisku, a własny gabinet to taki biznes średnio skalowalny bo dalej sprzedajesz swoje godziny.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Znowu zacząłem poważnie zawalać robotę przez #depresja
W zeszłym tygodniu miałem zmiane leków z citalopramu na duloksetyna

Nie chce mi się pracować ani nic robić. Jestem na stażu więc może uda mi się prześlizgnąć do końca umowy żeby mieć wpis do CV.

Wszystko
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie ma lepszego kierunku studiów niż lekarski. Nigdy nie będziecie zarabiali więcej od lekarzy.
Jeżeli są tu jacyś licealiści, dla których nie ma znaczenia co będą robić, a liczą jedynie na pieniądze, to medycyna jest najlepszą ścieżką.

Dla zobrazowania, popatrzmy na koszt studiów niestacjonarnych. W przypadku lekarskiego jest to kwota około 50 tysięcy za rok! 300 tysięcy tysięcy cały tok studiów! Chora kwota, prawda? Przecież za swój kierunek studiów w
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Doradzanie komuś pójścia na medycynę tylko i wyłącznie dla hajsu zawsze mnie śmieszy. Trzeba to chociaż lubić żeby nie zwariować, nawet ludzie co kochają medycynę mają ciężko na tych studiach.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chcę się przebranżować. Zastanawiam się na SEO, marketingiem, google ADS, ten deseń. Zastanawiam się co muszę zrobić. Czy pójść na studia podyplomowe, zrobić kurs, a może nawet droga samouka w celu zdobywania doświadczenia? Ostatnio trochę poczyniłem pewnych starań w zakresie social mediów i mam dużo wyświetleń. TikTok, instagram, youtube. Często w ofertach pracy związanych z wymienioną przeze mnie branżą wymaga się znajomości tych platform.
Znajomy powiedział, że umiem
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chcę się przebranżować. Zastanawiam się na SE...

źródło: wp9215246

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dożyłem naprawdę czasów w których Gen Z będzie tworzyło nową historię na moich oczach opowiadając jak żyło się kiedyś gdy totalnie nie żyli w tych czasach, cześć słyszeli z opowieści, część dodali od siebie i tak dzisiaj okazuje się że jeszcze te parę lat temu Polska była miodem płynąca każdy mógł dorobić się milionów a tylko głupcy nie dorobili się i nie nakupowali nieruchomości pod korek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czerwona-zielonka: kryzys energetyczny, kryzys mieszkaniowy, kryzys demograficzny, kryzys na rynku pracy, wojna zaraz na naszym podwórku, radykalizacja w lewo i prawo krajów europejskich, napięta sytuacja na Tajwanie, ale faktycznie, dzisiaj start w dorosłość jest prostszy niż kiedykolwiek

może po prostu lepiej się zgodzić że każdy czas miał swoje wady i zalety?
  • Odpowiedz
@kob277: Kryzys na rynku pracy? Przy obecnym poziomie bezrobocia?

Kryzys demograficzny działa przecież pozytywnie dla obecnych pracowników - rynek pracownika, trudniej ich będzie zastąpić

Kryzys energetyczny? Na razie to tylko trochę droższe rachunki za prąd, nic
  • Odpowiedz