Znam jednego chlopa w robocie gdzie jestem podwykonawca w uk
6 lat temu normalne zdrowe wlosy, swiezy w korporacji
Szlo z nim pogadac pozartowac,praca byla lajtowa.Pozytywny "dziki zachod"
Po 2 latach dostal awans, pensja £70.000 rocznie,

Dzisiaj caly osiwial w wieku 42 lat. Lata wszedzie w pospiechu, pelno obowiazkow i cisna go ci wyzej zeby dokrecal srube tym nizej,
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 12
@Varin: Juz to widze jak zastapi "ostatnia mile" w lancuchu dostaw do sklepow gdzie musisz tirem szorowac po krzakach,konarach.zywoplotach i galeziach bo sa takie wjazdy, lub szarpac sie z klientami sklepow o wjazd na rampe bo ci zastawia wjazd,
Albo jazda po chodniku i kraweznikach ubitej ziemi bo wjazd jest na styk zaprojektowany i nie jestes w stanie "legalnie" tam wjechac.
Sam to z checia zobacze.
Zreszta jak nawet cudem to sie
  • Odpowiedz
  • 4
@GomiGomi: Dlatego ja wprowadzam minimalizm i przesto nie musze juz tyle zarabiac, wole 3-4 miesiace w roku brac wolne i zyc jak wolny czlowiek bialy i explorowac planete.
Na szczescie bycie na ltd i bycie wolnym strzelcem jeszcze jest dozwolone wiec korzystam,
Bo na kontrakcie to lancuch na szyje tylko powiesic mozna
  • Odpowiedz
Mirki, jaką niszczarkę polecacie do biura? Około 5 osób, dużo papierów. Obecnie jakaś z HSM, ale nie zdaje egzaminu, automatyczny podajnik działa jak chce xD Myślałem o czymś z Fellowes. Ktoś używał? Albo coś jeszcze innego? Najlepiej tak do 3k #praca #technologia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, dostałem propozycję nowej pracy. Aktualnie: full zdalnie, kasa okej, jedna premia roczna, praca nierozwojowa i bardzo monotonna dodatkowo managerka czepiająca się o wszystko. Propozycja nowej: hybrydowo - 3 dni z biura, cztery premie plus roczna, praca rozwojowa bo planowaniw projektów, oddalona 100km od miejsca zamieszkania. Dojazdy tylko autem, inne opcje nie wchodzą w grę bo to zadupie. Co byście zrobili na moim miejscu? Ja ciągle szukam za i przeciw, ale może
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czekanigdynieucieka: kurcze te 100kn w jedna to sporo patrzac dlugoterminowo. Juz lepiej by wchodzila opcja 2tyg mieszkac tam i wracac do domu bo zajedziesz sie chlopie. Licz 3h dziennie na trase - 9h w tygodniu czyli jakbys pracowal dzien dluzej
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale przypał. Poszedłem sobie na lajcie do roboty po skierowanie na badania kontrolne po 4 miesiącach L4 od psycha a babeczka która mnie miała zapisać mówi "czy mam zaświadczenie o zakończeniu leczenia". Ja je mówię że nie bo w sumie nadal się leczę i jestem na lekach. Ale musze mieć.

Ciekawe kiedy znajdę pierwszy wolny termin akurat do mojego psycha xD
Chyba musi wlecieć kolejne L4 na czas oczekiwania na lekarza.
#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest, że któraś tam opcja polityczna (nie wiem, nie śledzę zbytnio) - twierdzi, że ogólnie niezależnie czy #emigracja czy w Polsce - sprowadzani są nowi imigranci, a jednocześnie mówi się (z resztą - widać gołym okiem) że ceny rosną, produktów spożywczych czy mieszkań. Rodzi to kilka pytań.

1. Przyjmuje się, że imigranci zwykle są gorzej wykształceni (w jakim stopniu to prawda, to inny temat). Gdyby tak było, w takim
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oo-oO: wolal bys np. siedziec w biednym afrykanskim kraju, i zarabiac ichnia minimalna (jesli istnieje) czy mieszkac w polsce gdzie moze nie jest jakos super ale da sie normalnie zyc.

A zatrudniani sa na stanowiska ktorych polacy nie chca robic za takie pieniadze.

Ale tak do konca to nie wiem czy to odpowiedz na twoje pytanie. Troche taki chaotyczny ten twoj wpis.
  • Odpowiedz
3. Ostatnie - przecież nie każdy imigrant: po pierwsze, pracuje, po drugie - dostaje pieniądze od państwa do którego się udaje, czy to Polska czy Niemcy czy Wielka Brytania; nie każdy dostaje mieszkanie, czy jest beneficjentem programów socjalnych.


@Oo-oO: ja jestem takim imigrantem, niedostalem pieniedzy od panstwa, nie dostalem mieszkania, i nigdy nie bralem benefitow. Za to pracuje.

Jesli masz jakies pytania postaram sie odpowiedziec.

Szef mnie zatrudnia bo ma
  • Odpowiedz
Kto to widział chuop z chuopem. Śmiechu warte. Ile Ty masz lat żeby się z kolegami na podwórko umawiać? Ty masz pracować a poza pracą oglądać tv i w niedzielę do kościółka chodzić.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, w tym roku skończyłem studia magisterskie (mam 24 lata) na kierunku Finanse i Rachunkowość i rozglądam się za pracą. Jak zaczynałem te studia to myślałem, że chcę być księgowym ale po tych kilku latach doszedłem do wniosku, że to jednak nie to i bardziej interesuje mnie praca z ludźmi niżeli siedzenie w back office z paperkami.

Najbardziej mnie intryguje praca doradcy klienta. Widzę też, że co jakiś czas w moim mieście
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trochę... Mocno mnie irytuje gdy ktoś twierdzi, że praca to współczesne niewolnictwo.
Ok. Przestańmy pracować. Nagle wszyscy przestają pracować, koniec niewolnictwa.
Jak sobie w tym momencie wyobrażacie funkcjonowanie społeczeństwa? Nikt nie pracuje, każdy siedzi w domu.
Jakim domu? Nikt nie zbudował, nikt nie ogrzewa.
Światło? Nie ma, elektrownia nie działa.
Telefon, internet - dead.
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vartan:

Mocno mnie irytuje gdy ktoś twierdzi, że praca to współczesne niewolnictwo.


Mnie np. Irytuje gdy widzę jak ludzie znajdujący się w pierwszym kwartylu wiadomego rozkładu zbierają się do myślenia i się tymi swoimi rozmyślaniami dzielą w Internecie
  • Odpowiedz
W PL są okej prowizje w sprzedaży w branży motoryzacji? Ile jako szeregowy sprzedawca w salonie aut można wyciągnąć jak się jest w miarę ogarniętym, a ile dostaje manager zespołu? Szczególnie mnie ciekawi system prowizyjny. Też 3% jak w większości mieszkań i nieruchów?

#pytanie #praca #pracbaza #auta #samochody #sprzedaz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZanZani: Hm. To jest ciekawe pytanie, a odpowiedź na nie nie jest prosta.
Mówiąc krótko - można zarobić nieźle (a nawet i dobrze) pod warunkiem, że wejdziesz na pełnej i ogarniesz kontrakty flotowe. Ale to już musisz samodzielnie od A do Z, bo zapomnij o tym, że jako młody dostaniesz jakikolwiek tego typu lead.

Jeżeli będziesz babrał się w detalu... Cóż. Powodzonka życzę. Całymi dniami będziesz użerał się z Januszami
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: Czułbym dumę że bratni nam naród ukraiński rozwija się w Polsce i przyjmuje stanowiska do jakich zostali stworzeni. Ukraince nadają się kierowania ludźmi doskonale, w porównaniu do Polaków co tylko potrafią krzyczeć i siać zamęt. Ich spokojne i opanowane dusze są dla polskich podwładnych ukojeniem. Praca pod Ukraińcem to przyjemna praca.
  • Odpowiedz