Byłem u lekarza prywatnie i dostałem skierowanie na rezonans. Czy mogę to zrobić na NFZ? Widzę ceny po 500zł a jakoś specjalnie nie spieszy mi się i mogę trochę poczekać. Lekarza nie pytałem, bo myślałem że da się tak bez problemu, na skierowaniu nie ma informacji o konkretnej pracowni, ale też nie ma nic o NFZ i się tak zastanawiam.

#sluzbazdrowia #szpital #rezonans #lekarz #skierowanie
@solutio nie możliwe, przy śmierci pnia mózgu nie ma ruchów oddechowych. W protokole jest nawet 10 minutową próba bezdechu.
Ale!
1. Próby wykonuje się 2x w odstępie 12h( jeśli jest pierwotne uszkodzenie mozgu) lub 24h jeśli uszkodzenie jest wtórne. Byc moze ktos został poinformowany, że komisją orzeka o śmierci pnia mózgu po pierwszej próbie, ale czekała jeszcze 2 próba
2. Może sprawdzali przez polstransplant czy zmarły może być dawca narządów i wtedy
siemka mireczki. jest taka sprawa, że od kilku dni boli i kłuje mnie w głowie. i nasuwa mi sie pytanie. siedze w domu tak naprawde od półtora tygodnia i wychodze raz dziennie do sklepu czy na siłownie. dieta od 2 tygodni też jest mega słaba. myślicie, że to może być powodem takiego pobolewania łba?
#zdrowie #medycyna #lenistwo #lekarz #dieta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michal_77: uprawiasz sport? Masz regularny sen (np. 23-7 codziennie)? Jesz zdrowo i regularnie? Sypialnia wywietrzona? Pościel świeża? Łóżko wygodne? Jakieś stresy? Nawodnienie prawidłowe (patrz na kolor moczu)? Bierzesz jakieś suple lub leki?
Hej Mirki, potrzebuje namiary na lekarza medycyny pracy który przyjmuje prywatnie z Tarnowa najlepiej i nie jest wymagana umowa pracodawcy z placówka. Nie wiem co się zmieniło od tego roku ze nigdzie nie jestem w stanie się umówić do lekarza bo ciagle pytają o umowę pracodawcy z placówka medyczna.. (°°
#pracbaza #lekarz #lekarzmedycynypracy
Mirasy kumpel od jakiegoś czasu ma bardzo spuchnięta twarz, szczególnie z rana. Nie widziałem go 2 miesiące aż do wczoraj, chłop nie do poznania.
Robił tomograf, był u laryngologa, badania krwi wykazały anemię i brak wit d, a wczoraj na prześwietleniu klatki wyszło coś takiego, pic rel.
Jeszcze czeka na wizytę u lekarza, ale może ktoś się orientuje co tam może oznaczać?

Pobierz
źródło: comment_1614151305r6pNdbHhAjKEUEoLaFYReR.jpg
@Szawagier to co jemu się objawia to może być zespół żyły głównej górnej czyli ucisk na żyłę główna górna co utrudnia odpływ i stąd te obrzęki twarzy, ku tej teorii skłania też obraz RTG, skoro już tchawica jest przesunięta to znaczy że guz może być spory, ale no to trzeba zrobić TK żeby jasno określić. Tak jak mówi kolega wyżej lekarz niech wystawi kartę DILO żeby wszystko szybciej poszło. Jak młody pacjent
Znacie coś takiego, jak test rysowania zegara?

Test rysowania zegara to prosta metoda, która służy wczesnemu rozpoznawaniu demencji u osób starszych. Ma on na celu wykrycie upośledzenia sprawności poznawczych. Ma duże znaczenie w przesiewowym rozpoznawaniu zaburzeń występujących już na wczesnym etapie choroby Alzheimera, zanim zostanie osiągnięty poziom otępienia. Można go przeprowadzić niemal w każdych warunkach, nie wymaga kosztownego sprzętu i zajmuje niewiele czasu.

Istnieje kilka odmian testu rysowania zegara:

Test Shulmana
Pobierz
źródło: comment_16141176085CnEeDI61sygPmCLsze6xV.jpg
@Lesrley: nie bój się, bo Cię straszą. Na "L4" pracodawca nie może Cię zwolnić (jak masz umowę o pracę), a na takim "L4" możesz siedzieć 182 dni.

Idź do rodzinnego i on da Ci skierowanie do ortopedy. Też miałem problem z kolanem i poszedłem do ortopedy.
Zdjęcie mi zrobił. Okazało się, że mam ukruszoną rzepkę od środka. Prawie pół roku brałem tabletki, maść i coś do picia (z saszetki) i przeszło.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Xabitka10: ja #!$%@? siarkę organiczną i pije w #!$%@? soku pomarańczowego bo niby trzeba jak to bierzesz.
Przed braniem tej siarki kolana mi strzelały jak #!$%@?, mogłem zrobić 20 przysiadów a i tak za każdym razem był strzał, teraz nic nie strzela po wzięciu jakiejś połowy opakowania xd

Polecam msm, plus też jest taki, że jest w opór tańsze od jakichś kolagenów i innych supli

Jedyny minus to smak także jak
Pobierz
źródło: comment_1614114432Ot2bu2TeqYYqH0MMVxJL1N.jpg
zgubiłam gdzieś kartkę, którą dostałam od okulisty, na której były dane jakie okulary mam kupić. mam zdjęcie tej kartki z widocznym podpisem lekarza i danymi, będzie problem jak pokażę optykowi tę kartkę na telefonie?(,)
#lekarz #okulista
@Matsew: Dobrze że nie jesteś laską bo problemy z przysadką to straszny problem z jajnikami itd. Ale musisz to na ostro pilnować, bo co jak co - wątrobę można zaniedbywać, żołądek i serce - ale nie hormonalne narządy.
może tylko niedoczynność tarczycy może hashimoto, z tarczycą nie ma żartów więc bym to konsultował z lekarzem od razu

na przyszłość, jak robię badania tarczycowe to poza TSH, FT3, FT4 robię odrazu ATPO i ATG