Wszystko
Wszystkie
Archiwum
1
Miały w ciałach 30-kilogramowe guzy, mieszkają blisko siebie. Bały się lekarzy

- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
Byłem u lekarza prywatnie i dostałem skierowanie na rezonans. Czy mogę to zrobić na NFZ? Widzę ceny po 500zł a jakoś specjalnie nie spieszy mi się i mogę trochę poczekać. Lekarza nie pytałem, bo myślałem że da się tak bez problemu, na skierowaniu nie ma informacji o konkretnej pracowni, ale też nie ma nic o NFZ i się tak zastanawiam.
#sluzbazdrowia #szpital #rezonans #lekarz #skierowanie
#sluzbazdrowia #szpital #rezonans #lekarz #skierowanie
- 0
@solutio: nie, rownie dobrze mozesz umrzeć z braku wody i pozywienia po odlaczeniu
@solutio nie możliwe, przy śmierci pnia mózgu nie ma ruchów oddechowych. W protokole jest nawet 10 minutową próba bezdechu.
Ale!
1. Próby wykonuje się 2x w odstępie 12h( jeśli jest pierwotne uszkodzenie mozgu) lub 24h jeśli uszkodzenie jest wtórne. Byc moze ktos został poinformowany, że komisją orzeka o śmierci pnia mózgu po pierwszej próbie, ale czekała jeszcze 2 próba
2. Może sprawdzali przez polstransplant czy zmarły może być dawca narządów i wtedy
Ale!
1. Próby wykonuje się 2x w odstępie 12h( jeśli jest pierwotne uszkodzenie mozgu) lub 24h jeśli uszkodzenie jest wtórne. Byc moze ktos został poinformowany, że komisją orzeka o śmierci pnia mózgu po pierwszej próbie, ale czekała jeszcze 2 próba
2. Może sprawdzali przez polstransplant czy zmarły może być dawca narządów i wtedy
konto usunięte via iOS
- 0
Kurde od rana mam w gardle taką bolącą gulę :/ jak przelykam ślinę boli. Zapalenie? Covid?
#pytaniedoeksperta #lekarz
#pytaniedoeksperta #lekarz
@Opportunist: Ja tak kiedys mialem po przespanej nocy w aucie gdzie bylo dosyc zimno, no i okreslilbym to tez jaki bolaca gule
siemka mireczki. jest taka sprawa, że od kilku dni boli i kłuje mnie w głowie. i nasuwa mi sie pytanie. siedze w domu tak naprawde od półtora tygodnia i wychodze raz dziennie do sklepu czy na siłownie. dieta od 2 tygodni też jest mega słaba. myślicie, że to może być powodem takiego pobolewania łba?
#zdrowie #medycyna #lenistwo #lekarz #dieta
#zdrowie #medycyna #lenistwo #lekarz #dieta
@dzieju41: czytalem, że krople cbd moga pomóc w takim wypadku
2
Niedzielski potwierdza. Limity do specjalistów zostaną zniesione.

- 5
- #
- #
- #
- #
- #
konto usunięte via Android
- 1
Mam skierowanie na badania u lekarza medycyny pracy. Mam podane tylko stanowisko i szkodliwe czynniki.
Dlaczego w zależności od miejsca, w którym chcę się umówić na badania mam różne badania do wykonania? W jednym miejscu chcą więcej badań niż w drugim. No bez sensu.
#medycyna #lekarz #praca #pracbaza
Dlaczego w zależności od miejsca, w którym chcę się umówić na badania mam różne badania do wykonania? W jednym miejscu chcą więcej badań niż w drugim. No bez sensu.
#medycyna #lekarz #praca #pracbaza
@PyraPrzeznaczenia: idz tam gdzie sie tylko zapytają czy zdrowa
konto usunięte via Android
- 3
@underneath to skomplikowane
czuję, że będę jej nienawidzić, bo nadal obsługiwanie ludzi, ale to godna praca i ciocia siurnie z wrażenia jak usłyszy
no chyba że nie przejdę tych badań zasranych, nie zdziwiłabym się
czuję, że będę jej nienawidzić, bo nadal obsługiwanie ludzi, ale to godna praca i ciocia siurnie z wrażenia jak usłyszy
no chyba że nie przejdę tych badań zasranych, nie zdziwiłabym się
konto usunięte via Android
- 0
Zostałem objęty kwarantanna z automatu, bo żona została zdiagnozowana pozytywnie. Problem w tym, że to aż 17 dni... Pół miesiąca, a do pracy jednak muszę choqzrc. Jak skrócić ten okres ? Sam miałem wirusa 2tyg wcześniej
#lekarz
#medycyna
#covid
#koronawirus
#lekarz
#medycyna
#covid
#koronawirus
@Majkel94 jak miałeś wirusa 2 tyg wcześniej ? 2 tyg temu miałeś test ? czy zakończyłeś kwarantannę ?
konto usunięte via Android
- 2
siema mireczki mam pytanie. od jakiegoś czasu jestem strasznie wypruty z energii do życia. najchętniej to bym spał cały czas. nie ważne czy śpie 6 h czy 8 a nawet 10 godzin i tak jestem niewyspany. co skutkuje poźniejszym brakiem energii do czego kolwiek. ktos wie czym to moze byc spowodowane?
#zdrowie #kiciochpyta #suplementy #dieta #lekarz #medycyna
#zdrowie #kiciochpyta #suplementy #dieta #lekarz #medycyna
@michal_77: dobre pytanie, staram się z tym walczyć od zawsze ale nic nie pomaga. Niedoczynność tarczycy- uregulowałam hormony i jest to samo. Witamina d- biorę regularnie od długiego czasu i nie widzę różnicy. Za mało magnezu- biore magnez i nic.
właściwie chyba wszystko już suplementowałam i nie widzę na to ratunku XD
właściwie chyba wszystko już suplementowałam i nie widzę na to ratunku XD
@michal_77: uprawiasz sport? Masz regularny sen (np. 23-7 codziennie)? Jesz zdrowo i regularnie? Sypialnia wywietrzona? Pościel świeża? Łóżko wygodne? Jakieś stresy? Nawodnienie prawidłowe (patrz na kolor moczu)? Bierzesz jakieś suple lub leki?
Hej Mirki, potrzebuje namiary na lekarza medycyny pracy który przyjmuje prywatnie z Tarnowa najlepiej i nie jest wymagana umowa pracodawcy z placówka. Nie wiem co się zmieniło od tego roku ze nigdzie nie jestem w stanie się umówić do lekarza bo ciagle pytają o umowę pracodawcy z placówka medyczna.. (╯°□°)╯︵ ┻━┻
#pracbaza #lekarz #lekarzmedycynypracy
#pracbaza #lekarz #lekarzmedycynypracy
- 0
@alan-parysek:podobno obecnie online też można to załatwić
Mirasy kumpel od jakiegoś czasu ma bardzo spuchnięta twarz, szczególnie z rana. Nie widziałem go 2 miesiące aż do wczoraj, chłop nie do poznania.
Robił tomograf, był u laryngologa, badania krwi wykazały anemię i brak wit d, a wczoraj na prześwietleniu klatki wyszło coś takiego, pic rel.
Jeszcze czeka na wizytę u lekarza, ale może ktoś się orientuje co tam może oznaczać?
Robił tomograf, był u laryngologa, badania krwi wykazały anemię i brak wit d, a wczoraj na prześwietleniu klatki wyszło coś takiego, pic rel.
Jeszcze czeka na wizytę u lekarza, ale może ktoś się orientuje co tam może oznaczać?
@Szawagier to co jemu się objawia to może być zespół żyły głównej górnej czyli ucisk na żyłę główna górna co utrudnia odpływ i stąd te obrzęki twarzy, ku tej teorii skłania też obraz RTG, skoro już tchawica jest przesunięta to znaczy że guz może być spory, ale no to trzeba zrobić TK żeby jasno określić. Tak jak mówi kolega wyżej lekarz niech wystawi kartę DILO żeby wszystko szybciej poszło. Jak młody pacjent
- 124
Znacie coś takiego, jak test rysowania zegara?
Test rysowania zegara to prosta metoda, która służy wczesnemu rozpoznawaniu demencji u osób starszych. Ma on na celu wykrycie upośledzenia sprawności poznawczych. Ma duże znaczenie w przesiewowym rozpoznawaniu zaburzeń występujących już na wczesnym etapie choroby Alzheimera, zanim zostanie osiągnięty poziom otępienia. Można go przeprowadzić niemal w każdych warunkach, nie wymaga kosztownego sprzętu i zajmuje niewiele czasu.
Istnieje kilka odmian testu rysowania zegara:
Test Shulmana
Test rysowania zegara to prosta metoda, która służy wczesnemu rozpoznawaniu demencji u osób starszych. Ma on na celu wykrycie upośledzenia sprawności poznawczych. Ma duże znaczenie w przesiewowym rozpoznawaniu zaburzeń występujących już na wczesnym etapie choroby Alzheimera, zanim zostanie osiągnięty poziom otępienia. Można go przeprowadzić niemal w każdych warunkach, nie wymaga kosztownego sprzętu i zajmuje niewiele czasu.
Istnieje kilka odmian testu rysowania zegara:
Test Shulmana
- losowynick13
- megawonszz9
- niegramwwowa
- Catttana
- soadfan
- +119 innych
- 26
@dwa__fartuchy: sprawdziłem, nie mam ani demencji ani Alzheimera, aczkolwiek mój zegar był trochę krzywy bo na szybko rysowany
@dwa__fartuchy: Mam nadzieję że to tylko ze względu na budowanie świadomości wśród wykopków ;)
https://www.wykop.pl/wpis/49846639/spotkaliscie-sie-kiedys-z-testem-rysowania-zegara-/
https://www.wykop.pl/wpis/49846639/spotkaliscie-sie-kiedys-z-testem-rysowania-zegara-/
- dwa__fartuchy
- boukalikrates
- Damien_Up
- ROCCO1
- Tarec
- +3 innych
- 0
Jest jakiś magiczny sposób na bolące kolano?
Przez jakiś czas coś mi przeskakiwało a teraz teraz ciągle boli, pracuje fizycznie - dziennie robię 20-30k kroków a przez to kolano mogę stracić pracę :/
#lekarz #pytanie #pytaniedoeksperta #praca #zalesie
Przez jakiś czas coś mi przeskakiwało a teraz teraz ciągle boli, pracuje fizycznie - dziennie robię 20-30k kroków a przez to kolano mogę stracić pracę :/
#lekarz #pytanie #pytaniedoeksperta #praca #zalesie
@Lesrley: nie bój się, bo Cię straszą. Na "L4" pracodawca nie może Cię zwolnić (jak masz umowę o pracę), a na takim "L4" możesz siedzieć 182 dni.
Idź do rodzinnego i on da Ci skierowanie do ortopedy. Też miałem problem z kolanem i poszedłem do ortopedy.
Zdjęcie mi zrobił. Okazało się, że mam ukruszoną rzepkę od środka. Prawie pół roku brałem tabletki, maść i coś do picia (z saszetki) i przeszło.
Idź do rodzinnego i on da Ci skierowanie do ortopedy. Też miałem problem z kolanem i poszedłem do ortopedy.
Zdjęcie mi zrobił. Okazało się, że mam ukruszoną rzepkę od środka. Prawie pół roku brałem tabletki, maść i coś do picia (z saszetki) i przeszło.
Komentarz usunięty przez autora
Czy ten preparat jest warty na stawy?
#apteka #farmacja #lekarz #mikrokoksy #bieganie. Czy macie coś lepszego co Wam pomogło?
#apteka #farmacja #lekarz #mikrokoksy #bieganie. Czy macie coś lepszego co Wam pomogło?
@Xabitka10: ja #!$%@? siarkę organiczną i pije w #!$%@? soku pomarańczowego bo niby trzeba jak to bierzesz.
Przed braniem tej siarki kolana mi strzelały jak #!$%@?, mogłem zrobić 20 przysiadów a i tak za każdym razem był strzał, teraz nic nie strzela po wzięciu jakiejś połowy opakowania xd
Polecam msm, plus też jest taki, że jest w opór tańsze od jakichś kolagenów i innych supli
Jedyny minus to smak także jak
Przed braniem tej siarki kolana mi strzelały jak #!$%@?, mogłem zrobić 20 przysiadów a i tak za każdym razem był strzał, teraz nic nie strzela po wzięciu jakiejś połowy opakowania xd
Polecam msm, plus też jest taki, że jest w opór tańsze od jakichś kolagenów i innych supli
Jedyny minus to smak także jak
@vgatka: nie
- 0
- 0
@Matsew: w nomenklaturze lekarskiej to znaczy że musisz dupnąć monsterka
- 0
- 0
@Gorzka_Goryczka: no tylko ze wyniki tarczycy mam w porzadku tylko przysadka
@Matsew: Dobrze że nie jesteś laską bo problemy z przysadką to straszny problem z jajnikami itd. Ale musisz to na ostro pilnować, bo co jak co - wątrobę można zaniedbywać, żołądek i serce - ale nie hormonalne narządy.
Jaka witamina b12 jest najlepsza na receptę? ? #farmacja #lekarz #apteka #suplementy #szpital #mikrokoksy #silownia #depresja #bezsennosc
@Xabitka10 A wyszedł ci niedobór w badaniach?
Mały. Nerwica
- 0
może tylko niedoczynność tarczycy może hashimoto, z tarczycą nie ma żartów więc bym to konsultował z lekarzem od razu
na przyszłość, jak robię badania tarczycowe to poza TSH, FT3, FT4 robię odrazu ATPO i ATG
na przyszłość, jak robię badania tarczycowe to poza TSH, FT3, FT4 robię odrazu ATPO i ATG
- 0
@zielona_kulka: no jakos jeszcze zyje wiec niewiem
Pytanie do Mirka w temacie: czy po zapaleniu spojówki spowodowanym podrażnieniem oka (przez tzw. suche oko) ostrość widzenia wraca do normy? Jeśli tak, to ile może to trwać?
#pytanie #pytaniedoeksperta #okulista #lekarz
#pytanie #pytaniedoeksperta #okulista #lekarz
@Czikita113 tak, po jakimś 1 - 1,5 tyg. Ostrość wróciła do normy





























#heheszki #przegryw #polska #lekarz #medycyna