Kiedyś ktoś mi tu pisał o innych lekach na adhd niż medikinet, wcześniej brałem coś jeszcze innego niż medikinet, ale po tamtym mi się spać chciało, zresztą po medikinecie też jest jakoś dziwnie. Ktoś podawał dwa nowsze leki, ale nie pamiętam jakie. Niestety po kilku miesiącach na medikinecie, to ja nawet nie wiem czy mam adhd mimo diagnozy. W każdym razie żre depratal, nie mogę razem z tym jeść bupropionu, który na
@ratty: O tak to będzie to. Jak to dawkować najlepiej? 60 medikinetu to nawet nie bardzo ją czuję, mam jakiś dziwny problem że jak się przebodźcuje to usypiam, jak się stresuje to usypiam. Jak mi coś nie idzie to ... jw.. cały czas mnie odłącza. Po kawie też śpie, po efedrynie też - ale to dawno już kiedys tam miałem
Grupa przestępcza miała wyłudzić ponad 20 milionów złotych od firm ubezpieczeniowych. Sprawa obejmuje aż 376 osób oskarżonych o udział w blisko 240 sfingowanych kolizjach drogowych. To największe tego typu śledztwo w Polsce.
Jak to działa kiedy w sporej części przypadków z firmą ubezpieczeniową trzeba się przepychać i zaniżają odszkodowanie, a tacy sobie wyłudzili miliony, przecież tam muszą być jakieś krety w tej ubezpieczalni. Zajmowałem się naprawami w lokalach po zalaniach, to każda praca była sprawdzana, wymagali dokumentacji i przysyłali ludzi do oględzin przed i po, zanim cokolwiek wypłacili.
@masz_fajne_donice: Raz mi gość puknął lekko zderzak, olałem. Następny raz wjechały we mnie jakieś dresy, na zdjęcie 2,5 k wypłacili z ubezpieczenia, nawet go nie naprawiłem (nie pękł tylko porysowany i odblask odpadł). Potem jeszcze we mnie wjechali, gość stoi przeprasza chce płacić, papiery pisać, a ja do niego "nie no już był zniszczony nie ma co" xD. Nie zgłaszałem do ubezpieczalni bo uznałem że to by było nieuczciwe, ja
Jak się można nauczyć nudnego materiału, który w żaden sposób do mojego życia się nie odnosi i wymaga wkuwania, a nie logicznego myślenia? Nie mogę i nienawidzę się uczyć nudnego gówna polegającego stricte na zapamiętywaniu. Czegoś do czego zupełnie nie mogę się odnieść w życiu codziennym.
@jestemzmeczony1: Bardziej to bym sobie zadał pytanie czy to co robisz ma sens, kij tam pojedyncze przedmioty które wciska się na studiach nie wiadomo po co (tzn żeby ktoś miał etat na uczelni ;) ) Całe życie miałem problem z nauką, no masakra, do matury to się nic nie uczyłem, zdałem improwizując. Stwierdziłem że pierniczę dalej kuć i robić jakieś studia, zresztą bieda mnie dręczyła to poszedłem do roboty. Znalazłem
Dzisiaj widziałem coś co mnie rozwaliło, znajomy Janusz biznesu ma jakiś tam plac przy firmie produkcyjnej i "zatrudnia" takich tam chłopków roztropków, pijaczków, coś mu tam ogarniają. Dzisiaj widzę jednego z worem butelek w biedrze i mówi że chce pieniądze za to, bo mu "szef dał na p--o". Typ "zapłacił" gościowi butelkami z kaucją ( ͡º͜ʖ͡º). Szef siedział w samochodzie pod sklepem, takim amerykańskim dowalonym RAMie
Polecam doczytać kto to zrobił: kobiety z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, bez wyuczonego zawodu. Dwie z nich to matki, jedna z dwójką dzieci, druga z trójką (była w ciąży). Bezrobotne, na zasiłkach lub alimentach. Akcja na libacji. Patologia się się bawi i rozmnaża. Dzieciaków szkoda
Nawet nie czytam artykułu po wstępie. Mam znajomych alkoholików, bezdomnych itd. Przez jakiś czas im ogarnialiśmy mieszkanie. Dwóch braci... wchodzę tam po weekendzie, wszędzie krew, jeden cały zmasakrowany, oczy podbite, nos na 90 stopni (zębów na szczęście nie miał już wcześniej). Drugiego nie ma nigdzie, pytam co się stało, ten że się potknął, a krew wszędzie... Myślę sobie, jak nic zabił brata... Aleee nie... Brat przychodzi ze sklepu z browarami, ten wygląda
Mam dziwny problem z ZUS i ubezpieczeniem, otóż posiadam JDG, zawiesiłem działalność z datą wsteczną od końca listopada bodajże. L4 miałem od 4 grudnia chyba. Zrobiłem w marcu zawieszenie działalności, no i przestałem być ubezpieczony mimo bycia na L4 cały czas. Nie wiem jak to działa, czy powinienem datę zawieszenia po rozpoczęciu L4 dać? Można to jeszcze zmienić chyba. Problem jest taki że moje L4 jest spowodowane problemami psychicznymi i do niedawna
@BigBang2: Telefon mi odcięli bo rachunków nie płaciłem, w ogóle to finansowo na minus jestem i rzeczy z działalności sprzedaje żeby mieć na życie... Już któryś raz sie tak posypałem psychicznie, no nic nie ogarniam...
@BigBang2: Zawiesiłem już jakiś czas temu, nie pamiętam już co płaciłem, a co nie, podejrzewam że trochę w plecy było bo jak mi się zaczęło sypać psychicznie to nic nie ogarniałem. Tylko że jak nie mam ubezpieczenia teraz to ciężko jakby to leczenie kontynuować moje
Czy ktoś może mi wytłumaczyć skąd bierze się fenomen #discoelysium ? W końcu znalazłem trochę czasu żeby zagrać i po jakichś 2 godzinach dałem sobie spokój. Gra, którą mocną stroną mają być dialogi raczy mnie grafomańskim, przeintelektualizowanym politycznym bełkotem. Z mechanik RPGowych jest rzut 2k6 podczas tych dialogów. Przemęczyć się i dać szansę, czy uznać że gra nie jest dla takiego plebejskiego gustu jak mój?
Ta gra jest po prostu inna, jak siedzisz w tym 30 lat tak jak ja i dostajesz coś co Cię zaskakuje, to jednak potrafi ucieszyć. To bardziej właśnie historia, jak książka z dodatkami. Nie jestem jakimś fanbojem, ale fajnie się bawiłem na ten 1 raz
Dodajmy że w Olkuszu nożownik który podźgał kilka osób został uznany za niepoczytalnego, dziwnym trafem miał rodziców w tych strukturach państwowych. Tam jest taki b----l że słów brak. Jak to stare pudło które zamordowało młodą matkę dostanie jeszcze pełną emeryture prokuratorską, to ... a nie będę nic pisał... Trzeba by się zrzucić na detektywa żeby ją przyfilował czy taka chora, ale kto się odważy...
Da się coś zmienić w tym zestawie, na tej płycie żeby zwiększyć wydajność? Jakimiś używanymi podzespołami mogę sporo poprawić, czy raczej nowy pc? Miałem brać nowego kompa i to w zeszłym roku, ale się pochorowałem...
@Mecenaso: Używane tyle by wyszło? Myślałem o nowym pc za jakies 10-12k no ale teraz to nie mam. Jak do powiedzmy 4k dużo mogę zmienić, to chyba warto. Byle znowu całej budy i zasilacza nie wymieniać
@Mecenaso: A różnie z grami, fpsy i w 720p bo nie widzę różnicy... nosz nie wiem, od monitorów CRT i dooma zaczynałem, gram w pokemony na switchu tym mniejszym też, czy ja jestem ślepy czy co troche się tam różni dla mnie 720 od wyższych, ale wolę wydajność niż rozdzielczość Ryzen 7 5700X3D i RTX 3060 12 GB też może być? Grook mi to wyrzucił, ale na tym to bym
Czekam sobie na 3 tom cyklu który czytałem, w przedsprzedaży ebook 60 zł, kto na tym zarabia do licha ciężkiego? Bo raczej nie autor niszowego tytułu... Dawno im mówię, a tych paru autorów z polski znam i siedzę z nimi na socjalach, zakładać socjale, gadać z ludźmi, zbierać kasę, wydawać książki samemu. Zaraz tylko AI książki będzie pisać... Vat na książki niski, tłumaczenie zlecają jakimś studentom za parę tysiaków, wydanie ebooka to
Tak sobie myślę, że połączenie telefoniczne to jest najgorsza forma komunikacji jaka istnieje (z wyjątkiem rozmów z bliskimi). Zazwyczaj się dzwoni do kogoś, by wywrzeć presję. Rozmówca przygotowuje się do rozmowy, zbiera argumenty, dba o swój komfort, po czym "atakuje" kogoś znienacka. Dzwoni, ponieważ chce odpowiedź od razu - chce konkretne stanowisko, chce wziąć kogoś pod włos, chce wykorzystać to, że nie wszyscy potrafią stanowczo odmówić, albo z powodu różnicy statusu nie
@GoddamnElectric: Czy Ty masz autyzm zdiagnozowany? Kurde u mnie podobnie jest, co gorsza to firmę prowadziłem i często od klientów nie odbierałem (-‸ლ)
#autyzm #adhd #psychologia #psychiatria Tak sobie ostatnio po prawie 10 latach leczenia psychotropami zacząłem diagnozować różne rzeczy - w sensie że we właściwych miejscach, za niemałe koszta. Dostałem ostatnio diagnozę na adhd, oraz wskazanie do dalszego sprawdzania w stronę autyzmu. Za bardzo mi się tutaj wszystko dodaje niestety. Co z taką diagnozą mógłbym zrobić? Zanim zacząłem coś robić z tym adhd to w to
@KollA: Teraz to mi wyszły uprawnienia, ale MAG, TiG tylko że chyba samą stal miałem w papierach, ale spawałem nierdzewkę tigiem też. Spawalni kilka zaliczyłem, za dużo alkoholu, za mało bhp. Wentylacji brakowało, skóra, włosy wszystko mi capiło tym zapachem który masz przy łuku, bo drobne elementy precyzyjne w pochyleniu się spawało. Włosy w nosie mi tak naciągnęły smrodem że cały czas się czułem jakbym spawał. Nie mozna było pić
@KollA: Do spawania? No nie, człowieku tam nawet stoperów nie było na zakładzie, trzeba bylo sobie kupić . Spawanie to jest spoko jak masz miejsce pracy, a nie Januszex
Trzy tygodnie konfliktu na Bliskim Wschodzie wystarczyło, aby paliwo lotnicze zdrożało niemal dwukrotnie. To przekłada się na wyższy koszt podróży, który muszą ponosić pasażerowie. A to nie jedyny problem, z którym w dobie wojny między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem a Iranem muszą się mierzyć. Cz
@smugboi: A jak odnosisz ten tentin i elvanse do medikinetu? Kurde nie wiedziałem że tyle leków jest na adhd... Sam już nie wiem co brać, a lekarz... No lekarz to mi daje co tam chce, poprzedni to w ogóle gadał że adhd nie istnieje i mi przepisał anafranil gdzie po pół dawki to gorzej widziałem, a rura tak mnie paliła jakbym kwasu wypił
@smugboi: Nie no ja na NFZ teraz poszedłem, jak i tak mi przepisują to co mi google radzi to kij w tych psychiatrów. Tylko że u mnie to dodatkowe akcje, depresja, może autyzm, jakiś stres pourazowy. I tak z combo leków zszedłem do 60 mg depratalu i najpierw konaten, ale po tym się obudzić rano nie mogłem i cały dzień autem praktycznie nie byłem w stanie jeździć. No i teraz
Mam pytanie o Wasze dawkowanie Medikinetu, ew inne środki. Jak już mi zamiast depresji wyszło to ADHD po 8 latach to zacząłem leczenie, najpierw leciał Konaten z miesiac, ale jest niedostępny w dodatku spałem po nim cały, czas. Samochodem jeździć nie mogłem, w ogóle się obudzić nie potrafiłem. Jednak czułem się bardzo dobrze psychicznie. Lekarz zdecydował się odstawić i Medikinet lecę, nie czuję się aż tak dobrze, jednak coś tam działa. 10
@coollfon: Bupropion z konatenem mi jakoś reagował dziwnie i strasznie trzęsły mi się ręce. Bez konatenu nie pomagał, brałem go z depratalem ... za słaby.
@onepnch Jakbym miał pewność że się ogarnę to bym się nie wahał, wziął chwilówkę nawet, ale w ciemno to nie wiem. A zajechałem się oprócz tego że psychicznie to jeszcze finansowo słabo stoje
@ratty To moze to CR40 bym rozważył, widzę że to Elvanse jednak jest dostępne i kusi, tylko czy te zjazdy jak niektórzy opisują na reddicie mnie nie zajadą. Z jedzeniem to jest u mnie problem, 15 kg schudłem już od grudnia, może dlatego tak mi źle wchodzą te leki. Chyba trzeba dzień chociaż od jajecznicy zacząć, nie od samej kawy. Z tym autyzmem to jeszcze nie wiem, bo na adhd, cptsd
Od dawna tak jest, sąd uznaniowo przyznaje alimenty. Sytuacja z mojego życia, kobieta zarabia lepiej rząda alimentów na jedno dziecko które jest z nią, drugie jest z ojcem. Jako że zarabia lepiej to bierze adwokata, w sądzie samymi zeznaniami przekonuje że były mąż dorabia sobie poza etatem na czarno po godzinach. Narzucają mu alimenty wysokości jego pensji etatowej, a przypominam że drugie dziecko jest na jego utrzymaniu. Byłem tym drugim dzieckiem i
@Nadia_: Nie rozmawiam z nią od dobrych 20 lat, najlepszym absurdem było to że mieszkałem z matką, ojciec mieszkał gdzie indziej. I musiał dostarczać mi jedzenie, bo matka mimo że mieliśmy wspólną lodówkę, opisywała rzeczy swoje i siostry, a ja ich jeść nie mogłem. Moje życie to od zawsze było pasmem szamba, to że nie skończyło się jak u tego dzieciaka z Kadłuba to czysty przypadek, zresztą dalej leczę się
Komisja Europejska proponuje obniżkę VAT na energię do 5%, by ulżyć obywatelom. Polska, mająca jedne z najwyższych cen prądu w UE, mówi "pas". Powód? Miliardowe straty dla budżetu. Wygląda na to, że kroplówka dla państwa jest ważniejsza niż niższe rachunki w Waszych domach.
Opłaty za energię to kolejny podatek dla zwykłych obywateli, w domu się z tego wykręciłem zakładając fotowoltaike, ale przez wzrost cen wszystkiego, bo w każdej branży prąd jest potrzebny, każdy pośrednio się na to zrzuca. Zakładałem oświetlenie w kilku sklepach franczyzowych, nawet ceny ubrań czy konserw muszą wzrosnąć, bo sklep ma kosmiczny pobór prądu przez wymogi franczyzodawcy często. Wszystko uregulowane w umowie gdzie jakie oświetlenie i nigdy nie było to energooszczędne źródła
@Demaxian: Jak tylko mature zdałem to polazłem do jednej pracy, potem do pracy na budowę i nie wiem czy ten typ też nie nazywał się Mirek. Byłem młody, chętny do pracy , szybko się uczyłem, a ten tylko gwoździe podawał. Oprócz mnie był tam koleś co wyglądał niemalże jak ten chłopak, no i Mirek lubił się pastwić, tamtego nazywał Szrek i ciągle mu dogryzał, do mnie najpierw był w porządku,
#adhd Można kupić gdzieś medikinet czy coś podobnego na szybko? Mam diagnozę, ale ociąga mi się psycholog z przesłaniem papierów, potem jeszcze badanie tarczycy, EKG i psychiatra i mi się to wlecze i wlecze... Dość mocno jestem już przeorany psychicznie, jak się nie naprostuję to koniec, wydałem ostatnie pieniądze na diagnozy, mam długi, nie mam pracy nic nie mogę ogarnąć, cały czas kocioł w głowie
@qubas89: 8 lat z dziwnymi diagnozami, miałem już dwubiegunówkę, depresję, zaburzenia jakieś. W ADHD nie wierzyłem, myślałem że to ściema jakaś, olewałem, bo ja spokojny zaspany jestem, spędziłem 10h na tych diagnozach teraz i mi tam oprócz ADHD jeszcze jakąś odmianę autyzmu podejrzewają, stres pourazowy, zaburzenia emocjonalne. Dużo mi tam sprzecznych rzeczy wyszło w testach, ale żre maksymalne dawki depratalu, bupropionu, mam tiki chyba od tego. W głowie to mam
@qubas89: Psychiatrę to mam kiedy chce, tylko czekam na wyniki, bo ogarniają to dwie osoby i jedna się ociąga. Powiedziałem psychiatrze że wbijam z wynikami i tyle. Spoko babka jest, a widzi że nic mi nie pomaga. Wcześniej miałem takiego co powiedział że ADHD nie istnieje, przepisał mi takie leki po których wyraźnie nie widziałem, albo czułem jakbym z 3 osoby na siebie patrzył. Przeorany tak już jestem że telefon
@qubas89: Widzisz gościa w karetce teraz klepali, to już widzę jakby była reakcja na mnie. Będę się tam dobijał do psychologa, recepty nie dostaniesz bez badań i diagnozy, to za mocne trochę jest raczej, po co lekarz ma ryzykować. Widzę że na fb handlują trochę niektórzy, ale może lepiej żebym sobie dawki z kosmosu nie brał
@Limonene: Podobno trzeba, bo "oni nie mają środków do przeprowadzenia takiej diagnozy" Drugi też mówił że trzeba diagnozę, ponad 1,5k mnie to kosztowało, ale dość rzetelne się wydaje. Sam się nie interesowałem specjalnie wcześniej adhd, no ale mi znajomi mówili że mogę to mieć. Starałem się jak najbardziej uczciwie te testy robić, bo tyle czasu nie mogę dobrać leczenia, a coraz gorzej się czuje. Chciałem mieć diagnozę, EKG sobie zrobić
@Dastamit: Bupropion maks dawkę mam i depratal max dawkę. Już fizyczne objawy mam, próbowałem obniżyć i od razu myśli samobójcze. Jak żre te dawki duże to też nie bardzo się do czegokolwiek nadaję. Z poprzednim psychiatrą jak gadałem to bupropion wg niego w ogóle nie działa. To jest trochę śmiechowe bo system NFZ raz widzi recepty raz nie, mogę obskoczyć 5 psychiatrów w jeden dzień i od każdego dostać stertę
@Dastamit: Mam już diagnozę, są wskazania na ADHD, depresję, cPTSD i może jakiś autyzm specyficzny... Wszystko jest jakby zakryte i ciężko dojść problemu. Mam pakiet badań krwi za prawie tysiaka, zaniosłem też z EKG i całą resztą - wszystko super. W diecie białko jest, suplementacja omega, witaminy te D i coś tam jeszcze, teraz jakiś metylowany complex B.
bo na chłopski rozum to wygląda że problem może być gdzie indziej,