Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
v-tec

v-tec

Dołączył 11 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 85914
  • Znaleziska 26950
  • Mikroblog 58964
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 258

258

Powinowactwa - stosunek prawnorodzinny łączący małżonka z krewnymi drugiego

Powinowactwa - stosunek prawnorodzinny łączący małżonka z krewnymi drugiego

Tabela staropolskich nazw powinowactw.

JoeShmoe
z
imgur.com
dodany: 25.05.2025, 17:20:40
  • 38
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    powinowactwa
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    socjologia
  • #
    nauka
v-tec
v-tec 26.05.2025, 10:21:58 via Wykop
  • 10
@werfogd: i chyba wuj, wujenka - w zależności czy od strony matki czy ojca

496

Polski Bałtyk: Patrolowców nie ma, tankowce harcują

Pokaż treści 18+

Polski Bałtyk: Patrolowców nie ma, tankowce harcują

Rosyjska flota "cieni" robi co chce na naszych wodach.

Wouxus
z
defence24.pl
dodany: 21.05.2025, 18:58:16
  • 67
  • #
    rosja
  • #
    polska
  • #
    marynarkawojenna
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    baltyk
v-tec
v-tec 22.05.2025, 10:38:02 via Wykop
  • 11
@ValandilNW: mimo wszystko warto by mieć swoje jednostki, aby choć częściowo być niezależnym.

465

Chaos i bezprawie

Chaos i bezprawie

Bez pomocy służb i miasta nie ma szans na pozytywny finał. Rozjeżdżania dróg dla rowerów i chodników ciąg dalszy. Sytuacja jest po prostu nie do opanowania. Poprzednie filmy udowodniły, że nic nie da się z tym zrobić, a teraz pokazuję wam kolejne tłumaczenia i kolejnych wykroczeniowców. Łamiący prze

rybeczka
z
youtube.com
dodany: 18.05.2025, 07:18:27
  • 86
  • #
    januszemotoryzacji
  • #
    polskiedrogi
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    warszawa
v-tec
v-tec 18.05.2025, 19:57:48 via Wykop
  • -3
Dlatego jestem za całkowitym zakazem parkowania na chodnikach. Dzisiaj musiałem przejść po trawniku bo pani zajęła większą część chodnika i rozmawiała z rowerzystą który stał na reszcie trawnika. Parkują jak chcą i mają w d... innych.
Jeśli policja/SM nie będą tego surowo ścigać, to cały czas tak będzie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1060

Wykop ofiarą krakowskiej fotograf

Wykop ofiarą krakowskiej fotograf

Artykuły można znaleźć w google XD co z tymi prawnikami wykopu?

23kulpamens
z
wykop.pl
dodany: 16.05.2025, 17:56:20
  • 257
  • #
    afera
  • #
    wykop
  • #
    heheszki
  • #
    wydarzenia
v-tec
v-tec 17.05.2025, 05:05:25 via Wykop
  • 5
#efektstreisand
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

366

Polska się wyludnia. Przyszłość Polski? Emeryt w każdym oknie

Polska się wyludnia. Przyszłość Polski? Emeryt w każdym oknie

Polaków jest coraz mniej, a prognozy dotyczące populacji naszego kraju nie są optymistyczne. W ciągu następnych lat popu

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 13.05.2025, 05:42:40
  • 229
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    ekonomia
v-tec
v-tec 14.05.2025, 04:53:13 via Wykop
  • 0
@jan-kowalski-507464: mrzonki. Robotyzacja w sensie jak to sobie wyobrażamy będzie bardzo droga. Automatyzacja procesów produkcji oraz automatyzacja i upraszczanie procesów wokół nas ma sens.

0

Sztuczna Polska

Pokaż treści 18+

Sztuczna Polska

Stworzyłem kawałek muzyczny o rzeczach, które w Polsce trochę mnie uwierają. To utwór o problemach z rynkiem mieszkaniowym , długich kolejkach do lekarzy specjalistów , ciężkiej jeździe na naszych drogach i o naszym, nie ukrywajmy, skomplikowanym stosunku do alkoholu . Polskę uwielbiam! to piękny

v-tec
z
youtube.com
dodany: 13.05.2025, 20:12:46
  • 0
  • #
    sztucznapolska
  • #
    muzyka
  • #
    teledysk
  • #
    polska

19

Kto miał tu pierwszeństwo?

Kto miał tu pierwszeństwo?

Skoda czy kamerkowicz?

kapusta5
z
youtube.com
dodany: 12.05.2025, 19:24:46
  • 171
  • #
    ciekawostki
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
  • #
    heheszki
v-tec
v-tec 12.05.2025, 19:37:15 via Wykop
  • 30
Kamerkowicz miał pierwszeństwo.
  • 58
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v-tec
v-tec 13.05.2025, 09:29:24 via Wykop
  • 2
@andreas-maltcke: czyli jest źle oznakowane. Przy obecnym oznakowaniu kamerkowicz ma pierwszeństwo.
v-tec
v-tec 13.05.2025, 11:49:02 via Wykop
  • 1
@andreas-maltcke: D-46 i D-47
v-tec - @andreas-maltcke: D-46 i D-47

źródło: 1000013529

Pobierz
v-tec
v-tec 13.05.2025, 17:41:07 via Wykop
  • 0
@Eponhall: tamten też miał trójkąt. Z sytuacji znakowej wynika, że to jest zwykłe skrzyżowanie drogi głównej z 2 podporządkowanymi. Gdyby nie było pasu zieleni to skoda bez problemu by przepuściła kamerkowicza. Skoda ma kamerkowicza "po prawej", więc musi mu ustąpić.

442

Brytyjskie archiwa. Zablokowany jest dostęp do akt 250 tys. polskich żołnierzy

Brytyjskie archiwa. Zablokowany jest dostęp do akt 250 tys. polskich żołnierzy

Rodziny polskich żołnierzy służących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie domagają się łatwiejszego dostępu do ich teczek ewidencyjnych, przechowywanych w brytyjskich archiwach. Obecnie dokumenty są niemal niedostępne, a czas oczekiwania na odpowiedź wynosi ponad rok.

miszmaszyt
z
angora24.pl
dodany: 13.05.2025, 09:04:45
  • 15
  • #
    polska
  • #
    wielkabrytania
  • #
    historia
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
v-tec
v-tec 13.05.2025, 17:19:51 via Wykop
  • 56
No tak, jeszcze by wyszły na jaw niewygodne dla nich informacje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1534

Kara za zazielenienie kamienicy. Mieszkanka Mokotowa ma zapłacić 1000 zł

Kara za zazielenienie kamienicy. Mieszkanka Mokotowa ma zapłacić 1000 zł

Mieszkanka warszawskiego Mokotowa, pani Sylwia zazieleniła kamienicę, w której mieszka. Utworzyła niewielki ogródek fasadowy. Nowa zieleń spotkała się z przychylnymi reakcjami większości sąsiadów. Jednak nie wszystkim przypadła do gustu. W sprawę włączyli się urzędnicy, na panią Sylwię nałożono karę

jakubtomczyk
z
warszawa.eska.pl
dodany: 13.05.2025, 07:04:18
  • 262
  • #
    warszawa
  • #
    mokotow
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    ogrodnictwo
  • #
    kwiaty
v-tec
v-tec 13.05.2025, 09:18:04 via Wykop
  • 16
"Przeprowadzona kontrola miała wykazać, iż nasadzenia roślin przy jednoczesnym rozebraniu części chodnika bez zgody zarządcy drogi podlegają karze finansowej." - powinna najpierw zawnioskować o zgodę, a potem rozbierać chodnik i robić rabatę.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

247

Audiofilskie kable własnej roboty - [Reduktor Szumu]

Audiofilskie kable własnej roboty - [Reduktor Szumu]

Wracamy do tematu audiofilskich kabli, ale w nieco innym kontekście. Zastanowimy się, czy warto samemu wykonać takie kable i czy będą one równie dobrze spełniać swoje zadanie, jak te sklepowe.

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 12.05.2025, 05:12:12
  • 69
  • #
    audio
  • #
    elektronika
  • #
    rselektronika
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
v-tec
v-tec 12.05.2025, 20:57:05 via Wykop
  • 1
Mi niezbyt wychodziło lutowanie wtyków i to całe pierdzielenie się z tym, wolę kupić gotowca.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

213

Czy warto odwiedzić chorwacką Istrię?

Czy warto odwiedzić chorwacką Istrię?

No właśnie, czy warto odwiedzić właśnie ten region Chorwacji? Podrzucamy 25 miejsc, które sprawią, że zapragniecie odwiedzić Istrię. Niesamowite wodospady, urozmaicona linia brzegowa, świetne szlaki rowerowe i ciekawe miasta to tylko niektóre z perełek, jakie czekają tam na turystów!

balkanyrudej
z
balkanyrudej.pl
dodany: 12.05.2025, 06:38:51
  • 43
  • #
    chorwacja
  • #
    wakacje
  • #
    podroze
  • #
    balkany
  • #
    podrozujzwykopem
v-tec
v-tec 12.05.2025, 20:46:54 via Wykop
  • 0
Dużo bardziej podoba mi się środkowa i południowa Chorwacja, np. Riviera Makarska, wyspa Hvar czy Pelješac.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

393

Rodzinna firma dostała gigantyczny rachunek za prąd. Na ponad pół miliona zł!

Rodzinna firma dostała gigantyczny rachunek za prąd. Na ponad pół miliona zł!

O ile w sieci i w mediach często można spotkać się z informacjami o rachunkach grozy, nagłych niespodziewanych opłatach, które sprawiają, że ich odbiorcom opada przysłowiowa szczęka, tak rachunek, który otrzymała mała rodzinna firma z powiatu przasnyskiego, wymyka się chyba wszystkim krzyczącym nagł

portal-infoprzasnysz
z
infoprzasnysz.com
dodany: 12.05.2025, 06:19:24
  • 149
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    firma
  • #
    wykop
v-tec
v-tec 12.05.2025, 20:43:55 via Wykop
  • 1
@BelkaBec: opisywał ktoś na wykopie jak pracownik przynosił jakiś aku do ładowania w robocie, a administracja podczas inwentaryzacji wpisała ten aku na listę środków trwałych firmy i był problem z odkręceniem tego.

240

Lider CSU Soeder: nasi sąsiedzi zaakceptują kontrole graniczne i zawranie migran

Lider CSU Soeder: nasi sąsiedzi zaakceptują kontrole graniczne i zawranie migran

Lider chadeckiej CSU Markus Soeder nie spodziewa się oporu ze strony krajów sąsiadujących z Niemcami wobec zaostrzenia kontroli granicznych i zawracania migrantów na granicach. Jestem przekonany, że nasi europejscy sąsiedzi w końcu to zaakceptują - powiedział premier Bawarii w wywiadzie.

znin
z
farmer.pl
dodany: 12.05.2025, 07:33:43
  • 46
  • #
    migranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    polska
  • #
    granica
  • #
    niemcy
  • #
    polityka
v-tec
v-tec 12.05.2025, 08:18:09 via Wykop
  • 28
I to by było tyle z "w pełni" otwartej granicy z De. A szkoda, fajne to było, tylko się zwalniało na autostradzie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

333

Jean Michel Oxygène IV - dekonstrukcja

Jean Michel Oxygène IV - dekonstrukcja
v-tec
z
youtube.com
dodany: 09.05.2025, 16:21:15
  • 47
  • #
    jeanmicheljarre
  • #
    muzyka
  • #
    muzykaelektroniczna
  • #
    0dbpl

293

65-latek sam zbudował ogromną wieżę obserwacyjną

65-latek sam zbudował ogromną wieżę obserwacyjną

Opis z Youtube: Odwiedziłem Pana Józefa który sam wybudował ogromną wieże z drewna. Wieża w Dąbrówce koło Gorajca w województwie podkarpackim. Pan Józef zrobił na mnie ogromne wrażenie bo w wieku 65 lat dokonał niemożliwego. W planach jest budowa jeszcze większej wieży 50 metrowej.

Pawcio_Racoon
z
youtube.com
dodany: 07.05.2025, 19:40:31
  • 99
  • #
    konstrukcjebudowlane
  • #
    architektura
  • #
    zainteresowania
  • #
    inzynieria
  • #
    budownictwo
  • #
    budujzwykopem
v-tec
v-tec 08.05.2025, 19:19:45 via Wykop
  • 7
kuzyn stepujacęgo_budowlańca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v-tec
v-tec 06.05.2025, 20:37:58
  • 1
Wierzcie lub nie, ale wynik
230 - 220 / 2
to 5!


#matematyka
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tyrytyty
tyrytyty
06.05.2025, 20:39:19 via Wykop
  • 2
@v-tec:
tyrytyty - @v-tec:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

21

Prototyp eBoostera 17 000 RPM, 300A prądu i potężne dmuchanie!

Prototyp eBoostera 17 000 RPM, 300A prądu i potężne dmuchanie!

Projekt eBooster Elektryczne Doładowanie do Silnika Spalinowego! Profesor Chris w akcji.

SanczoPansaFromVillage
z
youtube.com
dodany: 04.05.2025, 19:06:55
  • 11
  • #
    motoryzacja
  • #
    profesorchris
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • #
    carboners
  • #
    samochody
v-tec
v-tec 05.05.2025, 05:19:25 via Wykop
  • -1
Bezsensowny projekt, oczywiście po za samym funem z zabawy. Potrzebna jest konkretna sprężarka, a jej napędzanie ma sens tylko paskiem z wału korbowego.
Bodajże audi ma jakiś system elektrycznego wspomagania turbosprężarki, ale to tylko na niskich obrotach działa.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v-tec
v-tec 05.05.2025, 10:30:24 via Wykop
  • 0
@projektant_doktorant: wszystkie kompresor/supercharged to sprężarka zasilana z wału korbowego. Sama idea jest spoko (oprócz podbierania mocy z silnika), ale dodawanie silnika el. i ewentualnie wielkiego alternatora mija się z celem - bo to są za duże moce i prądy (rzędu 10kW potrzebne do napędu kompresora przy max. wydajności) żeby to się udało. Chris chce pobierać tę energię z aku - czyli wystarczy tylko na kilka minut albo i mniej. To
v-tec
v-tec 05.05.2025, 11:13:44 via Wykop
  • 2
@kwanty: ma to sens. Ale po wyłączeniu kompresora powinna się załączyć turbosprężarka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

343

"Właz transportera opancerzonego uderzył dziecko w głowę. 4-latek zmarł" (Rosja)

Pokaż treści 18+

"Właz transportera opancerzonego uderzył dziecko w głowę. 4-latek zmarł" (Rosja)

"Nie żyje 4-letnie dziecko, uderzone w głowę przez właz zdobytego przez Rosjan amerykańskiego transportera opancerzonego M113. Do tragedii doszło w Komsomolsku nad Amurem."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 27.04.2025, 09:47:19
  • 153
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    czolgi
  • #
    sprzetwojenny
v-tec
v-tec 27.04.2025, 18:39:20 via Wykop
  • 3
@cycaty-fejm: @gieroj777 piękna indoktrynacja od małego. Dla nas to niekoniecznie dobrze.
v-tec
v-tec 19.04.2025, 05:48:49
  • 2
Nie używajcie masek pełnotwarzowych zintegrowanych z rurką. Mają dużą martwą przestrzeń oddechową co może powodować, że będziemy oddychać CO2, co może prowadzić do uduszenia.

#snorkeling #podroze
v-tec - Nie używajcie masek pełnotwarzowych zintegrowanych z rurką. Mają dużą martwą ...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Goatifi
Goatifi
19.04.2025, 05:49:41 via Wykop
  • 12
@v-tec: where problem?
  • Odpowiedz
ramirezvaca
ramirezvaca
19.04.2025, 05:56:39 via Wykop
  • 6
@v-tec: czy to porada eksperta? xD
  • Odpowiedz

1270

Wojna na Ukrainie. Koniec negocjacji pokojowych? "USA są gotowe zrezygnować"

Pokaż treści 18+

Wojna na Ukrainie. Koniec negocjacji pokojowych? "USA są gotowe zrezygnować"

- USA są gotowe zrezygnować z prób osiągnięcia pokoju między Rosją i Ukrainą - przekazał sekretarz stanu USA Marco Rubio.

rybak_fischermann
z
polsatnews.pl
dodany: 18.04.2025, 07:20:03
  • 334
  • #
    rosja
  • #
    usa
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polityka
v-tec
v-tec 18.04.2025, 09:27:59 via Wykop
  • 122
Idiota nastawił sojuszników przeciwko sobie, a ci się zwrócili do Chin. Jak USD zacznie realnie słabnąć, to go w--------ą szybciej niż się spodziewamy (dymisja pod groźbą impeachmentu). I jeszcze te manipulacje na giełdzie żeby koledzy zarobili.

Chiny wstrzymały zamówienia na samoloty od Boeinga, raSSija zaproponowała kupno samolotów od Boeinga za zamrożone aktywa. Ciekawe, jaką decyzję podejmie pomarańczowa małpa. Chyba bardzo niepopularną.
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

v-tec
v-tec 18.04.2025, 10:08:31 via Wykop
  • -3
@lukaschels: w tym szaleństwie jest metoda. Ciekawe, czy mu się uda.
  • <
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 30
  • Strona 17 z 30
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.11.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 06.06.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 15.07.2018

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia