Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko157
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
q0084
q0084

q0084

Dołączył 17 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4549
  • Znaleziska 4244
  • Mikroblog 305
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 21

424

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

Salowy zarabia więcej niż nauczyciel. Kolejne podwyżki mogą pogrążyć szpitale.

To w końcu za dużo czy za mało tych lekarz?

cooltang
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: przedwczoraj, 08:12:17
  • 66
  • #
    polska
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
q0084
q0084
q0084 wczoraj, 05:39:44 via Wykop
  • 4
Jeśli już to opiekun medyczny, a nie żadna sprzątaczka... Sprzątaczka nie jest zawodem medycznym i nie ma nic gwarantowanego. Opiekun medyczny po szkole jest zawodem medycznym, a opiekun nie jest salową.
Ktoś nie ogarnia kto to salowa
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1534

97 proc. pacjentów kliniki szpitala MSWiA było przyjmowanych poza kolejką

97 proc. pacjentów kliniki szpitala MSWiA było przyjmowanych poza kolejką

Kontrola NFZ w klinice Państwowego Instytutu Medycznego MSWiA wykazała, że 97,1 proc. pacjentów przyjmowano poza kolejką, z pominięciem zasad. Zgodnie z badaniami pacjenci mający skierowanie z gabinetu prywatnego lekarza pracującego w publicznej placówce w 90 proc. przypadków czekają średnio o 20 pr

airaG
z
zero.pl
dodany: 22.06.2026, 21:20:20
  • 112
  • #
    lekarz
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
q0084
q0084
q0084 przedwczoraj, 06:37:06 via Wykop
  • 9
@5only: bo mają takie uprawnienia w jednostkach MSWiA. Z jakiegoś powodu one są MSWiA, tak samo wojskowe wojskowych. To, że przyjmują cywili nie oznacza, że jest tylko dla nich. Krwiodawca też wejdzie przed tobą w zwykłej jednostce

4050

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 180
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
q0084
q0084
q0084 22.06.2026, 06:01:54 via Wykop
  • 9
To z fizjo słabo im idzie, bo z roku na rok mogą więcej. Wcześniej lekarz zlecał zabiegi i fizjo to robił. Od kilku lat tylko lekarz ze specjalizacją w rehabilitacji ma prawo pisać konkretne zabiegi wszystkich innych zalecenia fizjoterapeuta może olać, bo musi sam się pod tym podpisać.
Mieli tylko prawo wystawiać zlecenia na zaopatrzenie, a w tym roku doszło im nawet zwolnienia lekarskie.
Pracując na oddziale nie wiele mogą, ale tutaj
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

q0084
q0084
q0084 przedwczoraj, 06:18:22 via Wykop
  • 0
@KEjAf: no ogólnie na rehabilitację jednak trzeba być w jakiś sposób zdiagnozowanym. Fizjo jeśli mają jakiś sprzęt to maksymalnie USG. "Grzebanie" bez diagnostyki nie powinno być zbyt częste, bo jednak testy fizjo nie zastąpią RTG czy rezonansu.
Prześwietlenia jednak muszą być pod jakąś kontrolą to nie zabawki na które możesz sobie od tak chodzić

408

Na ten sam zabieg na NFZ możesz czekać 2 miesiące albo 2 lata. Zależy od miasta

Na ten sam zabieg na NFZ możesz czekać 2 miesiące albo 2 lata. Zależy od miasta

Stworzyłem wyszukiwarkę terminów NFZ, która pozwala porównać czas oczekiwania między placówkami i miastami w całej Polsce. Dane pochodzą z publicznych źródeł NFZ. Dla wielu zabiegów różnice liczone są w miesiącach, a czasem nawet latach. Dane NFZ pokazują, że czas oczekiwania potrafi znacząco różnić

romanmoson2
z
gdzietermin.pl
dodany: 18.06.2026, 17:38:34
  • 63
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    polska
  • #
    programowanie
  • #
    aplikacja
q0084
q0084
q0084 19.06.2026, 08:48:01 via Wykop
  • 4
@mietek_zul: w większości przypadków pomaga kontakt z NFZ, oni cię wepchają i zaczną pilnować tego co wysyłają.
Te odległe terminy zresztą często też są w d--y, bo kogoś wrzucili daleko (są pacjenci co sobie jednak życzą dalsze terminy bo coś) i systemy informatyczne wysyłając dane o pierwszym wolnym patrzą po prostu na ostatnią osobę danej kategorii i po niej wyznacza termin. Kadra często nie zaznaczy "ptaszka" nie bierz pod uwagę

4170

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

W trakcie dyżurów występował w telewizji i sesjach rady dzielnicy

Tak zarabia się 1.6 miliona złotych rocznie jeśli jest się lekarzem i radnym PO: Wizyty w telewizji, udział w sesji rady dzielnicy oraz polityczne spotkania wszystko w dniach, w których pełnił dyżury.

eMWu12
z
zero.pl
dodany: 15.06.2026, 06:43:11
  • 420
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    wydarzenia
q0084
q0084
q0084 15.06.2026, 08:45:27 via Wykop
  • -1
@Pawel993: dyżur pod telefonem jest płatny dopiero jak zaczniesz prace. Samo czekanie na telefon nie jest pracą. Ten tryb jest przewidziany w kodeksie pracy. B2B oczywiście pozwala na co innego, ale taka stawka za gotowość to żart.
q0084
q0084
q0084 15.06.2026, 08:48:40 via Wykop
  • 1
@i-marszi: Dyrektor medyczny i dyrektor to raczej standard w szpitalach. Inna bajka jak to działa. Ordynator to tylko "kierownik" swojego działu, który powinien podlegać pod dyrektora medycznego, a ten pod dyrektora. Jak spojrzysz na struktury organizacyjne szpitali to tak przeważnie jest. Tylko jak szczyt to patologia to i dół będzie z tego korzystać.
q0084
q0084
q0084 15.06.2026, 09:44:30 via Wykop
  • -3
@lentilek: AI odpowiedź, ale trochę to tłumaczy i jak raz nic nie popierniczył. Przeważnie firmy dają jakiś dodatek za to, ale realnie tak to jest ich dobra wola. Tam też jest taki myk, że weekendowe dyżury i jakaś reakcja to płatność za pracę w sobotę +50% czy niedziele +100%, czy noc +100%. Jest też myk, że jakiekolwiek rozpoczęcie pracy w sobotę nawet 30 minut to do odbioru dzień wolny, a

559

Polak w moment stracił ponad 200 gier. Teraz walczy o odzyskanie konta na Xboxie

Przepadła cała kolekcja

MrPawlo112
z
eurogamer.pl
dodany: 06.06.2026, 14:27:33
  • 146
  • #
    xbox
  • #
    xboxseriesx
  • #
    gamepass
  • #
    gry
  • #
    microsoft
q0084
q0084
q0084 08.06.2026, 05:58:43 via Wykop
  • 1
upuje zawsze w pudełku, choć aktualnie na płycie w pudełku może być tylko instalator a dane i tak musisz pobrać z sieci...

Cyfry nawet nie odziedziczą twoj


@szuineg: niby dlaczego miałby być nielegalny? Nie chcesz nie wchodź. Ja po prostu takie strony zamykam i tyle. Nie należy ci się żaden darmowy dostęp do całego internetu. Masz wybór, dać swoje dane, lub swoją kasę dlaczego obowiązkowy miałby być wybór nie daje

684

UE chce wyrzucić Amazona, Microsoft i Google z przetargów publicznych

UE chce wyrzucić Amazona, Microsoft i Google z przetargów publicznych

Unia chce wprowadzić nowe zasady dotyczące usług chmurowych wykorzystywanych przez administrację publiczną i strategiczne sektory gospodarki. Propozycje mogą znacząco utrudnić działalność największym amerykańskim dostawcom usług chmurowych, takim jak Amazon, Microsoft i Google.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 14:41:41
  • 78
  • #
    europa
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    technologia
  • #
    komputery
q0084
q0084
q0084 03.06.2026, 05:56:00 via Wykop
  • 0
@KingaM: prócz patologi to czasami po prostu chcesz konkretne rozwiązanie, a nie żeby ci ktoś coś dał z d--y. W IT przeważnie chcesz coś konkretnego, a nie żeby teraz ktoś ci sprzedał firewall którego nikt nie umie obsługiwać, czy po prostu 30 komputerów i każdy z innej parafii. Łatwo przegapić wymogi i są firmy które znajdą dziurę w całym, zarobią i po kilku miesiącach się likwidują, a ty zostajesz z
q0084
q0084
q0084 03.06.2026, 05:57:49 via Wykop
  • 1
@Widelec_: min https://european-alternatives.eu/category/cloud-computing-platforms
na stronie masz zresztą dla różnych działek IT propozycję alternatyw. Gorsze, lepsze, różnie bywa.
q0084
q0084
q0084 03.06.2026, 08:28:13 via Wykop
  • 1
@ButtHurtAlert: + jeszcze w masz, że ktoś rezerwuje sprzęt i nikt inny już ci tego samego nie zaoferuję. To jak raz jest dla mnie p------e.
U kogoś robię wycenę, bo muszę jakąś mieć. On już wie co będzie kupowane. Blokuje u producenta i inni dystrybutorzy mogą co najwyżej dać cenę katalogową. Czy ten który zarezerwował daje najmniejszą możliwą cenę i ma maksymalną zniżkę? Tego się nie dowiesz. Inni nawet nie

409

Choroba jeleni zombie opanowała całe USA i część Kanady.

Choroba jeleni zombie opanowała całe USA i część Kanady.

Nie ma na nią lekarstwa ani szczepionki. Rozwija się przez 2 lata zanim zacznie zabijać zwierzę. Pierwszy przypadek wykryto w latach 60. Za chorobę odpowiada nieprawidłowo złożone białko. Priony pozostają w glebie przez 16 lat . Jeśli choroba przenosi się na ludzi to pierwsze przypadki mogą zostać

Neocaridina
z
youtube.com
dodany: 02.06.2026, 10:10:38
  • 97
  • #
    ciekawostki
  • #
    biologia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    medycyna
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
q0084
q0084
q0084 03.06.2026, 06:09:18 via Wykop
  • 11
@obibokaleksandrowski: no to jest problem prionów. Jako jedno z nielicznych białek nie jest w żaden sposób przetwarzany przez żołądek i jeszcze potrafi ominąć barierę krew-mózg.
Inne białka przykładowo są rozbijane podczas trawienia i organizm na nowo buduje potrzebne mu białka. Stąd żarcie konkretnych białek g---o da, bo zamienią się z podstawowe budulce i organizm z nich wybuduje co będzie chciał.

https://radionaukowe.pl/podcast/bialka-najbardziej-zakrecone-cegielki-zycia-dr-takao-ishikawa/

438

Microslop scamuje swoich klientów na Officie 2019 - Louis Rossman [Angielski]

Microslop scamuje swoich klientów na Officie 2019 - Louis Rossman [Angielski]

Skończyli licencję Office 2019 która miała być nielimitowana czasowo. Będzie was Microslop ruchał w dupę jak żadne inne korpo was nie wyruchało.

UczesanyPedryl
z
youtube.com
dodany: 31.05.2026, 10:52:34
  • 74
  • #
    miroslop
  • #
    komputery
  • #
    microsoft
  • #
    office
  • #
    oszukujo
  • #
    afera
q0084
q0084
q0084 31.05.2026, 19:42:23 via Wykop
  • 29
@JoBackManhorse: przecież @lubisz_tanie_sztuczki nie mówi, że Mac to nie ma problemu. Tylko, że prawdopodobnie to gówniane prawo USA które w dupie ma klientów. Z jakiegoś powodu Win 10 w EU dostał dodatkowy rok wsparcia.

564

Lekarz 25k pielęgniarka 16k

Lekarz 25k pielęgniarka 16k

Od 1 lipca 2026 r. wzrosną nie tylko ustawowe minima w ochronie zdrowia. Nowe wyliczenia przedstawione przez AOTMiT

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetaprawna.pl
dodany: 28.05.2026, 06:37:56
  • 234
  • #
    zdrowie
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
q0084
q0084
q0084 28.05.2026, 11:44:54 via Wykop
  • 1
nym "przyjdzie pan do mnie prywatnie to przyspieszymy zabieg, albo to wtedy ja będę pana operował" i tak dalej. 25k to jest naprawdę godna pensja i mnie ona dla specjalisty w np. szpitalu nie szokuje, ale problemem jest ta cała patologia narosła wokół, która sprawia, że lekarz nie jest dostępny, że łączy etaty, że ma fikcyjne dyżury na których albo go nie ma, albo śpi itd. Wtedy nastuka na luzie ponad 100k

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
q0084
q0084
q0084 28.05.2026, 06:04:57 via Wykop
  • 5
@HammerWZZN: https://european-alternatives.eu/category/cloud-computing-platforms
@C0RM https://european-alternatives.eu/category/cdn-content-delivery-network

437

Europejski system tańszy i lepszy od Patriota?

Europejski system tańszy i lepszy od Patriota?

System przeciwlotniczy SAMP/T jest konkurencyjny dla amerykańskiego Patriota nie tylko ceną, ale również zdolnościami. W artykule sporo smaczków dotyczących zamówionych przez Polaków zestawów Patriot.

pragmatyczny_romantyk
z
defence24.pl
dodany: 26.05.2026, 09:19:43
  • 103
  • #
    militaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    wojsko
  • #
    armia
  • #
    wojna
  • #
    europa
q0084
q0084
q0084 27.05.2026, 11:18:46 via Wykop
  • 0
@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: nie potrzeba obcych sił. W USA przemysł także nie istnieje. Wystarczyły korporację które uciekły do Azji. To, że USA ma gigantów nie oznacza, że są w lepszej pozycji. Mają gigantów technologicznych, przemysłowych nie wiele. Europa chyba nawet % ma większy udział przemysłu niż USA, ale nie chce mi się szukać statystyk. W UE nie kojarzę, żeby gdzieś tak padł przemysł jak w pasie rdzy w USA, a przemysł samochodowy.
q0084
q0084
q0084 27.05.2026, 12:40:16 via Wykop
  • 0
@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: ale to mają wszyscy. USA, Chiny, nawet Brazylia to wdrożyła i Indie w tym roku. Jedyne co to na pewno EU raczej zaszalało za bardzo z ETS2 (zresztą cały czas są głosy, że będą zmiany, opóźnienia itd). Sytuacja globalna też to wszystko trochę zmieniła. Wojna na Ukrainie, a teraz jeszcze Iran. Z drugiej strony uwolnienie się od paliw kopalnych których my nie mamy, będzie dla EU czymś bardzo dobrym.

1900

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Songs of the Past w 2027

TheFlashes
z
x.com
dodany: 27.05.2026, 09:13:42
  • 341
  • #
    gry
  • #
    wiedzmin
  • #
    konsole
  • #
    wiedzmin3
q0084
q0084
q0084 27.05.2026, 11:10:13 via Wykop
  • 0
@serafin7: nie musisz wymieniać. Producent nie będzie tylko testować, a nie będzie bo nawet producenci kart graficznych, Microsoft i całą reszta ma wywalone na Win10. Nawet jakby testowali i problem musiałaby naprawić nvidia to tego nie zrobi.
Windows 10 ma 11 lat. Androida z 2015 używasz? Niewspierane Androidy zresztą tak samo nie mają apek do banku, bo nikt nie będzie świecić oczami za coś co producent porzucił.
Możesz sobie Linuksa

833

Już co dziesiąty polski podatnik wpada w drugi próg PIT. Zamrożenie kością niezg

Już co dziesiąty polski podatnik wpada w drugi próg PIT. Zamrożenie kością niezg

32-procentową stawkę podatku płaci już co dziesiąty podatnik PIT wynika z danych Ministerstwa Finansów. To efekt zamrożenia progu podatkowego, o co trwa już spór w koalicji rządowej.

matelusz
z
pb.pl
dodany: 26.05.2026, 10:31:22
  • 202
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    podatki
q0084
q0084
q0084 26.05.2026, 19:27:01 via Wykop
  • 6
@MazurskiSmak: że k---a jak idzie ci cała kasa na podatek?
Widać, że ci daleko do drugiego progu, albo w ogóle do płacenia podatków...
Płacisz wyższy od kwoty po przekroczeniu progu, ale nadal ci zostaje 68%.
Do 120000 12%, jak przekroczysz to 32%, ale od tego co jest powyżej, a nie od całej kwoty. Jak przekroczysz o 1000zł nie magicznie nie płacisz 32% od 121000 tylko od 1000.
czyli zarabiając 150000
PrzodownikPracyZaGrosze
PrzodownikPracyZaGrosze
26.05.2026, 02:36:46
  • 104
Jeśli jeszcze stoisz przed wyborem studiów i zastanawiasz się nad informatyką to lepiej się stuknij w głowę i wybierz coś bardziej przyszłościowego jak Filozofia albo Stosunki międzynarodowe.
Większa szansa na znalezienie stabilnej i bardziej szanowanej pracy niż po IT.

Studiowanie IT w 2026 to bilet po zasiłek dla bezrobotnych.

Mamy kolesia w firmie, który nie mógł znaleźć pracy w IT w Poznaniu xD. Jeden z największych rynków pracy w Polsce i największy w naszym regionie
PrzodownikPracyZaGrosze - Jeśli jeszcze stoisz przed wyborem studiów i zastanawiasz s...

źródło: 17797628144975748413053361668052

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

q0084
q0084
q0084 26.05.2026, 10:20:09 via Wykop
  • 5
@dafto: na wykopie IT to tylko programiści. Nie wiem jak ktoś będąc w branży nie potrafi ogarnąć ile różnych specjalizacji jest. Tak jakby lekarz to tylko rodzinny.
  • Odpowiedz

437

GitHub zbanował wściekłego hakera. Z zemsty wyszukuje dziury w Windows

GitHub zbanował wściekłego hakera. Z zemsty wyszukuje dziury w Windows

Internetowa wojna między Microsoftem a anonimowym badaczem bezpieczeństwa właśnie weszła na nowy poziom.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 25.05.2026, 19:27:34
  • 56
  • #
    windows
  • #
    microsoft
  • #
    bezpiecze
  • #
    it
  • #
    komputer
  • #
    hacking
q0084
q0084
q0084 26.05.2026, 06:03:38 via Wykop
  • 2
@Ddddddddddf: służby dziury wykupują normalnie na rynku. Są firmy prywatne które to kupują, a potem sprzedają służbom, ale i na czarnym rynku. Tylko tam masz zakaz dzielenie się tym gdziekolwiek jak już dadzą ci kasę. Przeważnie płacą więcej niż firmy z bounty.
Duże agencje mają na pewno swoich "hakerów", ale rynek sam im daje dużo.
Jednak nie przesadzajmy z tym, że firmy nie wiedzą co robić z dziurami i że

716

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Kolejki na gastroskopię się wydłużają. Szpitale przesuwają terminy.

Nawet dwa lata oczekiwania na gastroskopię i ponad 1400 dni na kolonoskopię takie terminy słyszą dziś pacjenci w publicznych szpitalach. Placówki tłumaczą, że muszą ograniczać badania z powodu finansowania z Narodowego Funduszu Zdrowia.

epicentrum_chaosu
z
medonet.pl
dodany: 14.05.2026, 16:56:02
  • 188
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
q0084
q0084
q0084 15.05.2026, 06:05:44 via Wykop
  • 0
@slawomir-czerwik: tak nic, bo od k---a dobrego czasu muszą spełnić te same wymogi co Polak, czyli posiadać ubezpieczenie.

527

Dzieci w WOT po ćwiczeniach tracą prawo do wizyty u lekarza

Dzieci wypadają z ubezpieczenia i tracą prawo do opieki zdrowotnej gdy idą na ćwiczenia, a po ich zakończeniu MON nie informuje ani rodziców, ani ZUS o konieczności ponownego zgłoszenia dziecka do ubezpieczeń. Jakby ktoś się zastanawiał czy warto, oto piękny przykład gdzie was mają XD

ku_chwale_ojszczyzny_robacy
z
prawo.pl
dodany: 14.05.2026, 05:36:36
  • 106
  • #
    wot
  • #
    wojsko
  • #
    polska
  • #
    chlewobsranygownem
q0084
q0084
q0084 14.05.2026, 11:29:43 via Wykop
  • 0
@Kismeth: pomóc, nie oznacza, że nie dostaniesz wtedy faktury z NFZ. W 95% idzie ogarnąć to szybko czy się do kogoś dopisać czy inne myki, ale zdarzają się osoby które potem muszą płacić. Najczęściej to jednocześnie osoby od których i tak nie ma co ściągać.

320

Rosyjskie pociski są bezradne. Tajna broń Ukrainy wyszła w końcu na jaw

Rosyjskie pociski są bezradne. Tajna broń Ukrainy wyszła w końcu na jaw

Jak informuje ukraińska agencja informacyjna Interfax, tylko w pierwszym kwartale 2026 r. system walki elektronicznej Lima unieszkodliwił 26 pocisków balistycznych Kindżał, 33 pociski manewrujące i ponad 10 tys. dronów. W połowie 2025 r. projektanci systemu Lima mieli dokonać z kolei technologiczne

airaG
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.05.2026, 12:35:31
  • 65
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    technologia
q0084
q0084
q0084 05.05.2026, 10:26:46 via Wykop
  • 6
@neorb: no tak lepiej teraz wybudować milion dronów które kij wie ile będą leżeć, a potem się okaże, że bardzo łatwo je zagłuszyć, a bez przykładowo ingerencji fizycznej tego nie zmienisz.
Zdolności produkcyjne na wypadek W, gotowe projekty i pewien zapas jak najbardziej. Stawianie wszystkiego na drony to czysta głupota. Wojna zresztą w trakcie konfliktu zawsze szybko ewoluuje i obydwie strony się dostosowują. Ta super b--ń Ukrainy w ciągu kilku

406

Iran oskarża USA o sabotaż infrastruktury poprzez backdoory w sprzęcie Cisco

Iran oskarża USA o sabotaż infrastruktury poprzez backdoory w sprzęcie Cisco

Iran twierdzi, że USA wykorzystały ukryte backdoory w urządzeniach sieciowych firm Cisco, Juniper, Fortinet i MikroTik, by zdalnie wyłączać infrastrukturę podczas ataków.

matixrr
z
tomshardware.com
dodany: 23.04.2026, 11:04:55
  • 98
  • #
    usa
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    siecikomputerowe
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    informatyka
q0084
q0084
q0084 23.04.2026, 20:22:48 via Wykop
  • 0
@KaiserBrotchen: prócz tego agencję mają swoje luki które inni im je sprzedali. Nie specjalnie tam wepchane, ale odkryte luki przez "hakerów" można także sprzedać firmom choćby z Izraela i dostać ładną kasę, często wielokrotnie więcej niż z bug bounty. Masz tylko to zachować dla siebie. Nie jest to żadną tajemnicą i pentesterzy wiedzą o tym. Kwestia po której stronie barykady chcesz być. Takie 0-day nie są ogłaszane, więc póki ktoś
q0084
q0084
q0084 23.04.2026, 20:27:56 via Wykop
  • 0
@ViniciusZunior: nie w razie W. Firmy skupują są niemałą kasę odkryte przez innych dziury. W przeciwieństwie do bug bounty, gdzie płaci producent dla swojego dobra i je stara się naprawić. Te sprzedane nie są nigdzie ogłaszane, chyba że ktoś to samo odkryje.
Firmy działają legalnie i nie są żadną tajemnicą wśród szukających bugów. Kwestia po której stronie odkrywca chce się postawić "dobrych" czy "złych".
Stworzenie prawdziwego backdoora ma średni sens,
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.05.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.03.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking