Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko214
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
del855

del855

Dołączył 7 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 24110
  • Znaleziska 5061
  • Mikroblog 19049
  • Obserwujący 36
  • Obserwowane 5
del855
del855 15.05.2026, 07:13:44
  • 1
Bangadeszacja Polski trwa w najlepsze. I wszystko jest dobrze, póki jest dobrze, czyli miejsca przy stole starcza dla wszystkich.

To zadna sztuka zrobic z nas europejskie centrum produkcyjno-uslugowe, ALE niekoniecznie z Polakami to robiącymi, bo presja cenowa z Chin czy Indii zawsze bedzie mocniejszą. Stad to wiecznie zamieszanie na zasadzie "no ale migranci sa potrzebni bo gospodarka" - tylko skoro u nas tak fantastycznie czemu to migranci z biedakich krajow, a nie
del855 - Bangadeszacja Polski trwa w najlepsze. I wszystko jest dobrze, póki jest dob...

źródło: 1000047325

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
15.05.2026, 07:45:07 via Wykop
  • 0
@Tagliacozzo: poza top5 nie ma pracy, prawda? Czy nie prawda?
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
15.05.2026, 08:21:31 via Wykop
  • 0
@Tagliacozzo: sugeruje dokaldnie odwrotnie, czyli pokazuje ze zatrudnienie wzrasta - ale wcale nie w top5
  • Odpowiedz
haha123
haha123
13.05.2026, 15:47:28
  • 1
Wszystko wskazuje na to, że niebawem znowu wracamy do ujemnych stóp procentowych. Ciekawe co się stanie z cenami nieruchomości jak wjedzie kolejny stymulus dla młodych rodzin deweloperskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe też co się stanie jak ropa wystrzeli na 200$. Iran zerwał stosunki dyplomatyczne z USA, więc pomarańczowy nie może już szerzyć swoich fejk niusów i za pomocą tego zbijać ceny ropy.

Proponuję się ewakuować z gównowaluty
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 14.05.2026, 11:57:11 via Wykop
  • 0
@haha123:

Wydarzyć sie moze wszystko, natomiast teraz RPP udaje od zawsze zapobiegliwa i wszechwiedzącą i nawet politycznie nie ma komu sie podkładać...
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
13.05.2026, 12:36:27
  • 12
Polskie platki sniegu glaskane po glowie przez rzad od 50 lat odkrywaja, ze za 50metrowe mieszkanie mozna zaplacic 10 tysiecy zlotych podatku, a nie 60zl XD

#nieruchomosci
Czoso - Polskie platki sniegu glaskane po glowie przez rzad od 50 lat odkrywaja, ze z...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 14.05.2026, 11:52:54 via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: ciekawe porównanie, podoba mi sie
  • Odpowiedz
dlugijohn
dlugijohn
14.05.2026, 07:43:36
  • 9
To juz ponad 2 lata bez zadnych doplat do kredytow, rozumiem, ze ceny spadly po 20-40% jak prognozowano na tagu, mam racje?

Pokazcie te ogloszenia mieszkan, ktore kupie 30% taniej w Warszawie, chetnie spojrze.

#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 14.05.2026, 11:34:42 via Wykop
  • 0
@ArtBB: lub a kredyt jeszcze wiecej zapomnailes dodać?... czy po prostu napisales pod teze?
  • Odpowiedz
del855
del855 12.05.2026, 15:38:44
  • 8
Opresyjne dane znowu atakuja.... a wystarczy zamknac oczy i krzyczec "taniej nie bedzie!"

#nieruchomosci
del855 - Opresyjne dane znowu atakuja.... a wystarczy zamknac oczy i krzyczec "taniej...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-12 173744

Pobierz

A TY jakie masz oczy?

  • szeroko zamkniete - to the moon 38.2% (13)
  • szeroko otwarte - ze zdziwienia 20.6% (7)
  • po prostu otwarte - czyli jest oki, walka trwa 41.2% (14)

Oddanych głosów: 34

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
14.05.2026, 11:31:25 via Wykop
  • 0
@Czoso: nom, a to bylo 2 mln mieszkan temu... cala koncepcja ze jest drogo bo jest malo tym wykresem jest zdewastowana...
  • Odpowiedz

10

Budowlanka traci impet? Tak źle nie było od końca 2022 roku

Budowlanka traci impet? Tak źle nie było od końca 2022 roku

Wynik subindeksu na poziomie 47,1 pkt. pokazuje, że branża budowlana weszła w drugi kwartał w zdecydowanie słabszych nastrojach niż na początku roku. (...) Niepokoi oczywiście sam spadek wskaźnika, ale także skala wyhamowania optymizmu w obszarze sprzedaży i płynności finansowej

znin
z
forsal.pl
dodany: 12.05.2026, 11:58:23
  • 14
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestycje
  • #
    gielda
del855
del855 12.05.2026, 12:00:55 via Wykop
  • 1
E tam, jest w pyte - zaświadczy o tym nie jeden wykopek, wręcz start rakiety wzrostow...
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

del855
del855 12.05.2026, 12:57:29 via Wykop
  • 2
@PanieAreczku: jak ta cenniki materialow? Jest ta rakieta? Bo mamrotales ze juz 1. kwarta 2026 bedzie to widoczne golym okiem w statsach?
del855
del855 12.05.2026, 13:39:45 via Wykop
  • 1
@PanieAreczku:

No patrz... a dopiero co screeny wrzucałem ze podsumowaniu q1 bedzie rakieta.... i znowu klamiesz co pisales a czego nie napisałeś, po co to robisz?
del855
del855 12.05.2026, 15:00:03 via Wykop
  • 0
wrócimy do tej rozmowy jak będzie podsumowanie q2. Ja Ciebie przeproszę i przyznam Co rację lub Ty mi. Deal?


to i bez tego dealu wrocimy.... tylko zeby znowu sie nie okazalo, ze fakty sa dla ciebie opersyjne no i tym razem uwzglednimy ormzu i materialy ropopochdone

@PanieAreczku:
del855
del855 12.05.2026, 15:10:51 via Wykop
  • 0
uwzględnimy bo mają wpływ


uwzglednimy, bo to nie ma nic do rynku, ty juz sie popisales sugerujac woczraj ze rynek to dyrektywy budynkowe....

@PanieAreczku:

1161

Polacy za dużo zarabiają. Szwedzka firma zamyka fabrykę w Szczecinie

Polacy za dużo zarabiają. Szwedzka firma zamyka fabrykę w Szczecinie

Przewaga kosztowa w Polsce uległa zmniejszeniu w wyniku rosnących wynagrodzeń" - ogłosiła szwedzka firma Garo, która kończy działalność w Szczecinie i zamyka fabrykę produkującą między innymi ładowarki samochodów elektrycznych.

CzytamBomoge
z
szczecin.wyborcza.pl
dodany: 12.05.2026, 10:57:51
  • 343
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    szczecin
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
del855
del855 12.05.2026, 13:47:12 via Wykop
  • 0
@ibilon: a Ty widziałeś bilans budzetu? No to sprawdź a potem mow czy podatki sa za male czy za duze czy za jakie....
del855
del855 12.05.2026, 15:07:40 via Wykop
  • -2
@tomasz-diog: tzn kradna ta kase? czy na ciebie wydaja? manko co roku 300 mld - powiedz komu te 300 mld zabrac, dla porownaniu - budzet NFZ to 220 mld....
szarin
szarin
szarin
12.05.2026, 13:17:41
  • 2
W Niemieckim Lidlu magazyn energii 2,2kWh 299e, ten sam magazyn w Polskim lidlu (specjalnie z małej), 3199zł. źródło: https://www.lidl.pl/p/tronic-magazyn-energii-slonecznej-sterowany-aplikacja-2-240-wh/p100387487
#fotowoltaika #magazynenergii
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 12.05.2026, 13:41:26 via Wykop
  • 2
@szarin: tez to widzialem dzis na X... dobry 'konsumencki walek" :)
  • Odpowiedz
del855
del855 12.05.2026, 13:49:29 via Wykop
  • 2
@szarin: no to co zwykle - Polacy lubią promocje, a niemcy stałe niskei ceny, do tego skala, podatki, logistyka i takie tam...

Słowem- ktos musi dopłacić na innych rankach, zeby niemeic mial taniej. I to wcale nie jest śmieszne, tak robi wiele międzynarodowych firm.
  • Odpowiedz

352

Kolejna fala zwolnień w Krakowie. Pracę może stracić 1300 osób

Kolejna fala zwolnień w Krakowie. Pracę może stracić 1300 osób

Sytuacja na rynku pracy staje się coraz trudniejsza. To między innymi efekt wzrostu bezrobocia. Ten jest spowodowany między innymi zwolnieniami grupowymi, które dotykają wiele miejsc w kraju. Tylko w Krakowie pracę może stracić ponad 1,3 tys. osób.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.05.2026, 09:59:07
  • 282
  • #
    krakow
  • #
    praca
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
del855
del855 08.05.2026, 12:42:58 via Wykop
  • 15
Jakieś wielkiej tragedii nie ma. Jak ktoś jest zdeterminowany i nie jest totalnym głąbem, to z powodzeniem znajdzie pracę biurową, która wystarczy na kredyt i życie.


taka troche zabawa na weselu - zabieramy po 1 krzeselku - niby trzeba byc oferma zeby odpasc kiedy na sali jest 20 krzesel i 21 ludzi - a jednak co chwile ktos opuszcza srodek sali... i zwiekszenie determinacji u tych co zostali - co jak widze dziwi
del855
del855 09.05.2026, 11:15:23 via Wykop
  • -1
Tak, ale co robi w takim razie osoba po studiach bez pracy? Raczej rejestruje się jako osoba bezrobotna, choćby po ubezpieczanie zdrowotne, prawda?


:))))))) naprawde? :)

powiedz kolego, a jak przezyc w duzym miescie BEZ PIENIADZY? Ok, zarejestrowales sie jak bezrobotny (bez prawa do zasilku zeby byla jasnosc) i co dalej?....

Ludzie
del855
del855 09.05.2026, 11:19:53 via Wykop
  • -1
przeciez to klamstwo, ze nie ma naturalnej rotacji - co chwila ktos przychodzi, ktos odchodzi...w konkretnych zespolach moga to byc glownie przyjecia, w innych glownie odejscia, w jeszcze innych - stabilizacja...


ty umiesz czytac? napisalem rotacji w sensie nikt nie odchodzi na emeryture, co naturalnie nie tworzy miejsca dla nowych

a nawet jesli przyjac rotacje pozioma - to przeciez mowisz o wymiane rownleglej - ilosc etatow jest ta sama, odchodzi dosiwdczony pracowniwk z X
del855
del855 09.05.2026, 11:55:55 via Wykop
  • 0
Jakieś 12-15 lat temu jak zaczynałem pracę w Krakowie wcale lepiej nie było, pracowałem za najniższą krajową.


no i czasy sie zmienily, ale widze ze wciaz dominuje poglad ze nic sie mie zmienilo - wyjasnilem to na prostej alehgorii z krzesalkami - ale widze ze jestes uparty..... 15 lat temu bylo 15 lat temu, krzeselek przybywalo, bo to te lata 2004-2021 (umownie covid) to byly zlote lata korpo w wielkich miastach, wielkie zatrudnienia,
del855
del855 09.05.2026, 17:55:39 via Wykop
  • 0
ty umiesz czytac? napisalem rotacji w sensie nikt nie odchodzi na emeryture, co naturalnie nie tworzy miejsca dla nowych


@del855:


odejscie na emeryture kogos TWORZY MIEJSCE
del855
del855 10.05.2026, 11:52:15 via Wykop
  • 0
@sylwek2k:

https://bibliotekanauki.pl/articles/203010.pdf - tu, a jak ci malo to mozesz siegnac po anglojezyczne opracowania, chociaz to juz moze przerosnac

bo wszedzie rotacja naturalna - to w zasadzie kazde dobrowolne odejscie pracownikow z jakiejs firmy - jak nawet w interentach szukac nie potrafisz - to sugeruje glosu nie zabierac, jesli tak szukales i szukales i jedyne co znalazles to deficnijie rotacji dobrowolnej, ktora jest czyms innym niz naturalna....
del855
del855 10.05.2026, 12:22:20 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: no mowie, ty nie umiesz czytac: attrition -> unavoidable (rotacja niemozliwa do unikniecia, gdzie "ukrylo sie" przechodzneie na emeryture) - a mowielm ze angielski cie przerasta, na polski tlumaczone jako rotacja naturalna
del855
del855 10.05.2026, 14:55:23 via Wykop
  • 0
@sylwek2k:

Czy ty przeczytałeś i zrozumailes co tam jest napisane? Bo 3. Raz piszesz ze nie.

Co ciekawe, przemilczałes i defakto wycofales sie z wlasnej definicji rotacji naturalnej jako kazde dobrowolne odejście.
del855
del855 10.05.2026, 15:28:20 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: i to juz 4. Raz.

AI - wyjaśnij różnice miedzy rotacja, rotacja naturalna i miedzyfirmiwa:

Sprawa jest prostsza, niż się wydaje. Wyobraź sobie firmę jako wielki autobus, do którego ludzie wsiadają i z którego wysiadają. Rotacja to po prostu ten ruch „drzwiami”.
Oto łopatologiczne
del855
del855 11.05.2026, 19:23:09 via Wykop
  • 0
Stary, fajnie, że mamy różne perspektywy, ale w kilku miejscach mocno zakrzywiasz rzeczywistość, malując obraz jakiejś rynkowej apokalipsy.


ja rozrozniam stan obecny, do niechybnego stanu przyszlego, na ktorego szanse ziszczenia sie sa bardzo duze, a argumenty przeciw prkatycznie nie istnieja

Zgadzam się z Tobą w jednym, że gra w te twoje "gorące krzesła" dla juniorów jest teraz ciaśniejsza. Ale wyciągasz z tego błędne wnioski. Przeanalizujmy to po kolei, bo mocno mijasz się z
del855
del855 12.05.2026, 08:15:14 via Wykop
  • 0
@Serghio:

Po pierwsze dzięki za merytoryczna obrone tezy - szanuje.

Natomiast no niemal calkowiecie się nie zgadzam i w sumie nie wime co napisac, bo na dobra sprawę musiałbym powtprzyc to co wcześniej napisałem, a Ty co zrobisz? No odpiszesz to samo, bo co innego? I tak można się "bawic" vel
del855
del855 12.05.2026, 11:25:17 via Wykop
  • 0
Jednak z wnioskami, które z tych faktów wyciągasz w kontekście polskiego rynku korporacyjnego, nadal się nie zgadzam. Skoro zachodnie firmy tracą dawne marże i muszą walczyć z konkurencją, ich naturalnym ruchem jest szukanie optymalizacji kosztowych. Zachodnia korporacja w kryzysie nie przeniesie procesów analitycznych czy IT z powrotem do drogiego Paryża.


I to widzisz teraz, tylko na raty. Bo ponownie wracam do upadku cesarstwa rzysmkiego - to sie w tydzien nie wydarzylo ;)

Widze, ze
del855
del855 12.05.2026, 12:53:13 via Wykop
  • 0
Przykład z Credit Suisse to jednak klasyczny przypadek drastycznej fuzji a nie dowód na makroekonomiczny upadek naszego rynku. Bank ten upadł przez fatalne zarządzanie a UBS przejmując go po prostu musiał ciąć setki dublujących się etatów.


to nie byl przykladu na upadke rynku, tylko jak dzialaja organizacje pod wzgledem kosztowym - a przeciez mogli zwolnic wszystkich na drozszych rynkach i paradoskalnie zasilic polski rynek - a juz zwlaszcza zwolnic wszystkich u siebie -
del855
del855 12.05.2026, 13:45:12 via Wykop
  • 0
@Serghio:

https://wykop.pl/link/7943451/polacy-za-duzo-zarabiaja-szwedzka-firma-zamyka-fabryke-w-szczecinie

Akurat sie napatoczylo w kontekscie naszej rozmowy. A w drugą strone ze jakies korpo otwierają- no nie widac.
@CzytamBomoge 1161

Polacy za dużo zarabiają. Szwedzka firma zamyka fabrykę w Szczecinie

więcej

11

Dyrektywa EPBD 2026 w Polsce - droższe nieruchomości i wynajem

Dyrektywa EPBD 2026 w Polsce - droższe nieruchomości i wynajem

Moderacja usunęła znalezisko z 200 wykopami i ciekawymi dyskusjami bo im źródło nie pasowało xD Myślałem że liczy się treść a kłamstw tam nie było.

madero
z
superbiz.se.pl
dodany: 12.05.2026, 11:26:38
  • 2
  • #
    epbd
  • #
    ekologia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
del855
del855 12.05.2026, 11:58:51 via Wykop
  • -1
Badania pokazują, ze budynki z wysoka klasa energetyczna sa drozsze.

Czyli zbadali, ze nowsze budunki (bo te generalnie maja wyzsze klasy, im nowszy tym wyzsze, lub ktos wczesniej o to zadbał czyli ogolnie chata na ponadprzeciętnym pozimie) sa drozsze niz starsze.

Coz za przenikliwa analiza :)))
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

del855
del855 12.05.2026, 08:27:34
  • 1
Obecnie(od 2 lat bym powiedzial) mamy sytuacje, ze podaz > popyt
No bo nie mozna sprzedac od reki mieszkan juz zbudowanych, idzie to wolno, na tyle wolno ze trzeba ciac nowe budowy.

Co na to ludzie niepelnosprawni umyslowo, jak ci z pzfd, jak ministry rozne i politycy i 90% dziennikarzy itp: jest za mala podaz. Tzn co prawda jest przewaga podazy nad popytem, dlatego mieszkania sie nie sprzedaja, dlatego kluczem do poprawy

Obecnie podaz >>> popyt wiec czy haslo brakuje podaz nie zostalo zrealizowane?

  • Niby tak, ale za malo podazy 5.0% (1)
  • Trzeba wiecje podazy, 2x wiecje niz popytu 20.0% (4)
  • Po prostu to nie ta podaz :) 15.0% (3)
  • Potrzeba TANIEJ podazy, a nie drogiej 45.0% (9)
  • A to deweloper umie tylko droga podaz :) 15.0% (3)

Oddanych głosów: 20

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
12.05.2026, 09:16:33 via Wykop
  • 0
A niech i buduja wiecej. Lepiej dla kupujacych. Byle bez doplat do kredytow.


na pewno?.... Owszem - gdzie budowac jest, ale w pierwszej kolejnosci wybiera sie ta najlepsze miejsca pod zabudowe - to jesli je wykorzystam na tak naprawde budownictwo premium - to jedyna mozliowsc jego sprzedazy - to klient premium

a takie postepowanie w zaden sposob nie sprawia, ze dostepnsc mieszkaniowa rosnie, a nawet na odwrot - wypycha potencjalnie tansze oferty
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
12.05.2026, 09:48:30 via Wykop
  • 0
@Wielka-Polska-Betonowa: to zakładając ze nie bedzie bk2 - to zapychanie maista "mieszkaniami premium" i liczenie ze w krótkim czasie ktos sie pogodzić np z 30% zjazdem albo i większym- moze nie byc optymalnym rozwiązaniem.

Dlatego budowanie podazy na bazie mieszkan premium - no srednio nam pomaga :/
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
12.05.2026, 11:42:50 via Wykop
  • 0
@Arivederczi: no tylko skoro to wiemy - bądźmy mądrzejsi, a nie róbmy glupie błędy.
  • Odpowiedz
rotaredom
rotaredom
rotaredom
12.05.2026, 08:07:44
  • 12
#nieruchomosci Sporo ofert deweloperskich jest sprzedawana też przez te pośrednicze mendy. Tu macie reklamę deweloperucha skierowaną do nich. To mógłby być twój rabat ale łapiesz za telefon i dzwonisz do naganiacza - bo znalazłeś coś na FB, portalu albo widziałeś reklamę. Zamiast rozpytać i namierzyć faktycznego dewelopera i iść do niego bezpośrednio, wiesz ile on płaci naganiaczom to możesz negocjować rabat dla siebie.
rotaredom - #nieruchomosci Sporo ofert deweloperskich jest sprzedawana też przez te p...

źródło: murapol

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 12.05.2026, 08:17:11 via Wykop
  • 0
@rotaredom: nom, to idac bezposrednio do dewa - rozmowa powinan przebiegac standardowo, szarpanie o cene i na sam koniec, kiedy juz dew chce podpisywac umowe przedwstpena - wyciagamy tego screena i mowimy - a teraz jeszcze minus 33k bo sam do ciebie przyszedlem, a nie przez posrednika ;)
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
11.05.2026, 12:41:20
  • 0
#nieruchomosci

Bawi mnie jak wykopki stawiają za wzór Niemcy, że tam można kupić niewiele drożej jak w Polsce - taka idylla - czy my rozmawiamy o tych samych Niemczech gdzie wskaźniki kryminalne wywaliło w kosmos ?

Według danych historycznych (2013–2020), w Polsce dochodziło średnio do ok. 1560 przestępstw rocznie z użyciem noża. Dla porównania, w samych Niemczech w 2026 r. raportowano dotychczas ok. 80 takich zdarzeń dziennie.

Nasz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 11.05.2026, 14:36:51 via Wykop
  • 1
@PanieAreczku: mieszkania drozeja bo tu nie bija i robia to Polacy których jak juz bija - to w top5....

Wez ty idz sobie na spacer bo tych bzdurnych analogii nie da sie juz czytac
  • Odpowiedz
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
11.05.2026, 14:25:23
  • 8
#nieruchomosci
pojawiła się znowu oferta działki budowlanej którą oglądałem rok temu. W sumie 7 działek na sprzedaż. Przez cały rok nie sprzedała się ani jedna a cena wzrosła o 30 zł za m2. Na działkach ofc nic się nie zmieniło ani nie podłączono mediów ani nie uchwalono planu czy coś takiego. I tak sobie rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lepsze niż giełda i obligacje nic nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 11.05.2026, 14:34:45 via Wykop
  • 2
@zeszyt-w-kratke: dzwoniłeś juz na Wall Street, ze prawdziwe inwestycje to sa w "pipidowie dolnym" i sie tam goowno znaja, aje sraje, nVidia i jakieś spacex - ziemia w Polsce to jest to?
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
11.05.2026, 09:56:35
  • 3
#nieruchomosci nagle się wykopki budzą ze WT2026 wchodzi xDDDD przecież mówiłem od roku ze ceny w--------i jeszcze wyżej, bo będą większe wymogi względem warunków technicznych nowych budynków. Oprócz tego ekip budowlanych brak, wszyscy mają roboty naje####e do końca roku.
Chciałem sobie postawić ściankę działową na poddaszu i zrobić tam łazienkę. W tym roku nie ma szans. Jedyna nadzieja, ze ktoś się wykruszy.

A szkoda nawet strzępić ryja na te wasze
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 11.05.2026, 10:18:45 via Wykop
  • 1
@Cudi3: 2030? Heh... moze bwda wdrażać w moze nie beda, poza tym to wtedy od min 3 lat Polska bedzie juz w stanie wojny z rosja... albo i nie bedzie, nie wiadomo ;)

A tak ogolnie: logjka tego wpisu jest tak, jakby PCC na nowe zamiast na 0% dali 5% i wyszedł ktoś i pwoiedzial "a nie mówiłem, ze bedzie drożeć?"
  • Odpowiedz
del855
del855 11.05.2026, 12:16:20 via Wykop
  • 0
@KokainowyStforek: najmniej wiarygodny, no to mnie prostuj przy kazdy moim wpisie, zwłaszcza kiedy 80% moich wpisów to prezentacja DANYCH.... czekam.
  • Odpowiedz
del855
del855 11.05.2026, 12:20:16 via Wykop
  • 0
@Cudi3: a Ty widzisz ";)" na końcu wypowiedzi?

Mój wpis wskazuje, ze im bardziej radykalne plany w otoczeniu wybitnie im niesprzyjajacym - tym mniejsze szanse ze nic z tego nie bedzie. Czyli w otoczeniu kryzysu energetycznego i wysokich cen - pakowanie potwornej kasy w temat - stoi pod dużym znakiem zapytania.
  • Odpowiedz
del855
del855 11.05.2026, 12:22:23 via Wykop
  • 0
@PanieAreczku:

A stricte ciebie to sie tyczy druga czesc - wskazywanie na fisklaizm jako dowód sil rynkowych- to zwykła odklejka. Czy to do ciebie trafia - absolutnie nie, bo ty masz swoje uniwersum.
  • Odpowiedz
del855
del855 11.05.2026, 13:40:21 via Wykop
  • 0
@Cudi3:

Ehhhhh....

Jest to nawiązanie do gdybania o standardy modernizacji - szansa ze wejda spada z każdym kwartalem wiec jest to podobne gdybanie czy wojna bedzie czy jej nie bedzie.
  • Odpowiedz
del855
del855 11.05.2026, 14:16:25 via Wykop
  • 0
@Cudi3: ok, wezmę to pod uwagę
  • Odpowiedz
SilesianPill
SilesianPill
11.05.2026, 10:44:32
  • 41
"Protesty rodziców, którzy nie chcą zgodzić się na zamykanie lokalnych szkół, wybuchają w całej Polsce od początku roku. Demonstracje i pikiety odbyły się m.in. w Pisarach w województwie lubelskim, Humieńcinie na Mazowszu, Rogoźnie w Wielkopolsce czy Gęstowicach w województwie lubuskim. Mieszkańcy organizują petycje, przychodzą na sesje rad gmin, publikują emocjonalne nagrania w mediach społecznościowych."

A to dopiero początek nadciągającej fali likwidacji.

#demografia #nieruchomosci #ekonomia #polska
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 11.05.2026, 12:28:46 via Wykop
  • 2
@SilesianPill:

Niech protestują, tylko nie zapomną wskazać komu zabrac, zeby dac per dziecko 2x wiecje kasy niz 20 km dalej.
  • Odpowiedz
del855
del855 10.05.2026, 19:00:32
  • 2
"Ej mordo, w Polsce ceny unitow rosly, bo wszedzie roslo, w Niemczech tez roslo"

Tymczasem koszty kredytowe w Niemczech:
- kiedys "normalne" ale po kryzysie 2008 i erze QE(czytaj drukujemy i yolo) za ostatnie 15 lat 2x przebily prog 4%
- przez niemal 10 lat trzymaly sie miedzy 1% a 2%
- w tym okres ok 2 lata ok 0,8%
del855 - "Ej mordo, w Polsce ceny unitow rosly, bo wszedzie roslo, w Niemczech tez ro...

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-10 204228

Pobierz

Promocja 1% RSSO dla KAZDEGO - czy w takim otoczeniu nieruchomosci moga nie rosnac?

  • tak sie koncza eksperymenty monaterne 20.0% (3)
  • Niemcy odporni, Polacy zwariowal przy RSSO 2-3% 80.0% (12)

Oddanych głosów: 15

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
10.05.2026, 20:04:50 via Wykop
  • 1
pamietam jak jeszcze jakis rok temu jak w niemczech byl spadek o 20-30% to spadkowicze grzmialy ze te rynki sa skorelowane, ze rynek polski kopiuje niemiecki tylko z opoznieniem i ze zaraz sie krach do nas rozleje. Od jakiegos czasu w niemczech wzrosty po korektach to widze narracja sie zmienila ze jednak te rynki wcale nie sa takie skorelowane xD


sledze rynek niemieckie od dluzszego czasu, wrzucam dane od lat, zaryzykuje stwierdzenie
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
11.05.2026, 05:32:35 via Wykop
  • 2
@Janexpol:

I pokazuje "dowod" - screen z jakimś randomem... co, u mnie wertowales i goowno znalazłeś? Zalosne....
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
11.05.2026, 09:10:52 via Wykop
  • 0
@Bejro: ?? Inflacja wyższa niz stopy - to z tego co mi wiadomo jest zyskiem osoby biorące kredyt a nie zmartwieniem.
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
11.05.2026, 09:13:29 via Wykop
  • 1
@szczupag: topowe miasta maja srednie ceny w okolicach 5k euro/m2 czyli jakies 21k/m2, wiec nie sa to ceny w żaden sposb szokujące dla Polaków, a zarobki, a koszty kredytowania? A 10 lat w zasadzoe darmowego kredytu?

Przecież jakby Polakom dac RSSO 1% na 10 lat dla kazdego przez 10 lat to byśmy mieli ceny jak w nowym Yorku....
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
10.05.2026, 18:18:24
  • 12
"Gdybym był WYCHOWANY w BIEDZIE zaszedłbym DALEJ" – Kuba Midel
i co hejterki?

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 10.05.2026, 19:01:32 via Wykop
  • 2
"Gdybym był WYCHOWANY w BIEDZIE zaszedłbym DALEJ" – Kuba Midel

i co hejterki?


niech odda co ma, to dopiero daleko zajdzie :) hoho :)

@Milegodniawszystkim:
  • Odpowiedz

3

Wielki mit o wiatrakach obalony.

Wielki mit o wiatrakach obalony.

Elektrownie wiatrowe nie wpływają negatywnie na wartość gruntów na sąsiadujących terenach - wynika z opublikowanego we wtorek raportu przygotowanego przez firmy Cenatorium i InPlus Energetyka.

Piotrek7231
z
bankier.pl
dodany: 10.05.2026, 10:54:10
  • 5
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
del855
del855 10.05.2026, 11:55:20 via Wykop
  • 2
A czyli nie ma znaczenia czy na horyzoncie masz stadio wiatrakow czy nie... oki. Nie no - mnie przekonali ;)
O ile w rolnych jak najbardziej to mozliwe, to budowlane? Naprawde? :) Kto te "badania" sponsorowal? Producenci wiatrakow?
Chyba ze to bylo na zasadzie: badane wiatraki sa na odludziu wiec uroslo z niczego na nic + 8%...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

482

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Jedynie 6 krajów Unii Europejskiej nie należy do strefy Euro: Szwecja i Dania jako stare kraje Unii oraz Polska, Rumunia, Czechy, Węgry.

matixrr
z
dw.com
dodany: 09.05.2026, 08:34:43
  • 332
  • #
    wegry
  • #
    europa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
del855
del855 10.05.2026, 08:17:00 via Wykop
  • 0
@CrytekPL: absurdalna wypowiedz, pierwszy warunkiem przyjęcia czyjsc waluty jest sa zbliżone stopy procentowe za którym któryja sie setki wskaźników i późniejsze wplywanie na nie....
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
  • Strona 4 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.09.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 18.02.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.07.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking