Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko210
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
del855

del855

Dołączył 7 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 24230
  • Znaleziska 5090
  • Mikroblog 19140
  • Obserwujący 36
  • Obserwowane 5
  • Dodane (1546)
  • Komentowane (14814)
  • Plusowane (2780)

del855
del855 19 godz. i 30 min temu
  • 2
Przypomnę tylko, ze zabydowa "typu lesznowola" to i tak duze osiągnięcie ubranistyczne. Dlaczego?

- bo jest kompresja domow na małej przestrzeni, dzieki gęstej zabudowej szeregowe takie osiedle zajmuje 3-5x mniej miejsca niz taka sama ilosc domow wolnostojących
- mniejsze nakłady infrastrukturalne, czyli sieci z mediami, drogi, chodniki i ich oświetlenie itp itd
- wieksza szansa na komunikację miejska oraz blizej do przystanku
- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje ich powstania
del855 - Przypomnę tylko, ze zabydowa "typu lesznowola" to i tak duze osiągnięcie ubr...

źródło: 1000048981

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie
18 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 7
@del855:

- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje ich powstania w ogole


W budownictwie typu Lesznowola nie powstają tereny usługowe, bo wszystkie WZ-tki w promieniu dwóch kilometrów szły na budynki jednorodzinne dwulokalowe w zabudowie bliźniaczej/szeregowej. Tam fizycznie nie ma gdzie powstać
Findepartie - @del855:
- mniejsze odległości do sklepu czy punktu uslug a nawet opcje...

źródło: zgorzała

Pobierz
  • Odpowiedz
Fin_de_partie
Fin_de_partie
Fin_de_partie
17 godz. i 56 min temu via Wykop
  • 4
@del855: Ja z tych, co doświadczył takiego życia na własnej skórze, przeprowadziłem się z miasta do segmentu, a po kilku latach znowu jestem w mieście, bo styl życia i logistyka na przedmieściach były jedną wielką frustracją.
  • Odpowiedz
del855
del855 21 godz. i 23 min temu
  • 1
Czy ktos potrafi sensownie odpowiedziec:

- tropienie ludzi z pochodzeniem inne niz polskie i nie dopuszczanie ich do eksponowanych stanowisk np. minister z korzeniami ukraińskimi wybielajacy UPA to hańba?

- no chyba ze tropimy rusków i ich wplywy, a minister w polskim rządzie z korzeniami rosyjskimi ktory wybiela NKWD - tez bylby broniony jako niewinny i mówiono by o obrzydliwe propagandzie antyrosyjskiej?

#polityka #ukraina #rosja
del855 - Czy ktos potrafi sensownie odpowiedziec:

- tropienie ludzi z pochodzeniem i...

źródło: 1000048978

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mleko3-2procent
mleko3-2procent
21 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 15
@del855: niedługo tak będzie wyglądał zlot konfy i pisu.
mleko3-2procent - @del855: niedługo tak będzie wyglądał zlot konfy i pisu.

źródło: 11648

Pobierz
  • Odpowiedz
galicjanin
galicjanin
21 godz. i 9 min temu via Android
  • 15
@mleko3-2procent: jak to ktoś napisał - Kopernik byłby dla nich zły bo niemieckie pochodzenie, Chopin zły bo francuskie pochodzenie, Mickiewicz zły bo białoruskiej pochodzenie, to samo Kościuszko, Piłsudski zły bo litewskie pochodzenie, admirał Unrug zły bo niemieckie pochodzenie i wielu innych bohaterów których czci również prawica.
  • Odpowiedz
del855
del855 21 godz. i 56 min temu
  • 1
Heh, słyszałem ze na GPW duzy udział ma zagranica, ale nie wiedziałem ze az tak. Trochę to przypomina chyba zakupy mieszkan w topowych lokalizacjach- wszyscy tylko nie bezdomni, a tutaj polska giełda leży na łasce spekuly zagranicznej i to dosłownie. A mieszknia? Leza na łasce spekuly lokalnej? ;)

https://x.com/i/status/2064942839260119056

#nieruchomosci #gospodarka
del855 - Heh, słyszałem ze na GPW duzy udział ma zagranica, ale nie wiedziałem ze az ...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

the_good_guy
the_good_guy
21 godz. i 26 min temu via Wykop
  • 1
@del855: kurde, słabo, kusi mnie wejście z IKE/IKZE w ETF WIG20, ale obawiam się właśnie stabilności
  • Odpowiedz
del855
del855 06.06.2026, 13:01:11
  • 5
No i zeby nie bylo, ze strzelam od sasa do lasa, to miasto z niemieckiej topki, ALE nie Monachium, czyli taki nasz mocny przedstawiciele top5 - sytuacja podobna, wciaz ponizej wyniku sprzed 5 lat, wciaz czeka na kredyty RSSO w okolicach 1% ktore go wczesniej pompowaly przez 10 lat.

#nieruchomosci #nazachodzietaniej
del855 - No i zeby nie bylo, ze strzelam od sasa do lasa, to miasto z niemieckiej top...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-06 145920

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
06.06.2026, 13:17:55 via Wykop
  • 5
@PanieAreczku: A to ciekawe, bo jesli idzie o zarobki to powolywanie sie na srednie, jak to waw wszyscy zarabiaja - to nie masz oporow...
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
06.06.2026, 18:59:52 via Wykop
  • 2
@PanieAreczku: Fajne lokalizacje czyli jakie? Bankenviertel? Tam masz ze 20 wieżowców takich jak u nas w WWA jeden na Złotej 44 to chyba oczywiste że ceny będą z kosmosu. Ogólnie trochę śledziłem swego czasu rynek niemiecki i za dobry kwadrat w FFM trzeba dać 300-500k €.
  • Odpowiedz
del855
del855 06.06.2026, 12:56:26
  • 6
Monachium - miasto do ktorego tasuja sie wzrostowcy - wciaz rozczarowuje, wciaz ok 10% rabatu wzgledem 5 lat wstecz, mysle ze pora na interwencja panstwa - nie moze byc tak, ze ludzie zaintwestowali i stracili ;)

Ale nadzieja jest - za zaszly kwartal uroslo o 7 promili :)

#nieruchomosci #nazachodzietaniej
del855 - Monachium - miasto do ktorego tasuja sie wzrostowcy - wciaz rozczarowuje, wc...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-06 145000

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 06.06.2026, 12:46:27
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kokos24
kokos24
kokos24
06.06.2026, 17:25:49 via Wykop
  • 1
@del855: byłeś kiedyś w berlinie? chciałbyś tam mieszkać? Dużo za dużo, żaden niemiec nie chciałby tam mieszkać.
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
06.06.2026, 21:35:06 via Wykop
  • 2
byłeś kiedyś w berlinie? chciałbyś tam mieszkać? Dużo za dużo, żaden niemiec nie chciałby tam mieszkać.


bylem, nie chcialbym ale nie dlatego ze Berlin jest Berlinem, a twierdzenie ze nitk nie chce tam mieszkac to juz uznam za wypowiedz humorystyczna no i na koniec jest to blisko 4 mln stolica najpotazniejszego kraju na tym kontynencie - wiadomo, ze Wawa to samo...
@kokos24:
  • Odpowiedz
del855
del855 05.06.2026, 11:36:57
  • 10
Zegar tyka dla farmazoniarza areczka, co to W LUTYM widzial NA WLASNE OCZY RAKIETE na cenach materialow budowalnych....

Po danych za luty i marzec stwierdzil, ze w sumie to tej rakiety jeszcze nie ma, ale nastepne miesiace to bedzie petarda, no to mamy nastepny miesiac. Co sie stalo z rakietam z zimy? Nie wiadomo.... bylo i nie ma... a przypominam ze caly czas jestesmy pod potencjalna presja cen gazu i ropy->ropopochodnych.

#
del855 - Zegar tyka dla farmazoniarza areczka, co to W LUTYM widzial NA WLASNE OCZY R...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-05 133053

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
05.06.2026, 12:19:50 via Wykop
  • 4
mnie to bardziej interesuje czy ty tak posty mickapl potrafisz sledzic


ty jak sie wypwoiesz - to od razu wiadomo, ze nie na temat....

@Janexpol:
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
06.06.2026, 12:34:34 via Wykop
  • 1
dziwie ci się, że jeszcze tego z---a i marnego trola nie masz na czarno xD


bo ja generalnie nie dodaja na czarna - nie jestem chytry, kazdy moze sie u mnie komprmitowac bez konca, nie ma limitu :)

@radoslaw-franciszek-osowka:
  • Odpowiedz
del855
del855 05.06.2026, 08:09:31
  • 6
Gdzie te 36k/m2 przepowiedziana przez orzeszka a przyklepane przez midelka?

Materializuje sie scenariusz ktorego NIE DA SIE uniknac, a wyglada on tak:

- bieda bieda lat 90, upadek przemyslu, ubywanie mieszkancow
- wejscie do UE, jakies inwestycje, nawet troche korporacji i pojawiaja sie ludzmi z pieniedzmi
del855 - Gdzie te 36k/m2 przepowiedziana przez orzeszka a przyklepane przez midelka?
...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-05 095931

Pobierz

Co sie musi wydarzyc, zeby Lodziana przypomnieli sobie ze sa bezdomni?

  • Nie przypomna, krolowac bedzie RW 21.7% (5)
  • Przypomna, ale z cena -40% 21.7% (5)
  • Lodz - nieudany eksperyment lanlordow... 56.5% (13)

Oddanych głosów: 23

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00
05.06.2026, 08:36:03 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
05.06.2026, 09:46:00 via Wykop
  • 3
@dsomgi00: nie zapomnij dodac, ze po UCZCIWEJ cenie - czyli w lodzi mieszkania drozsze niz w.... Dortmundzie :)
  • Odpowiedz
del855
del855 02.06.2026, 11:09:03
  • 1
Acha te pismaki i ich fantazja :)))

Przypominam ze pierwotny inwestor zlotej 44 PORZUCIL budowe tego betonowego cuda i spisał na straty ok 0.5 mld pln - kwota na tamte czasy ronowarta ok 1000 mieszkan 50m2 w ścisłym centrum waw - np w okolicy zlotej 44 :))))

#nieruchomosci
del855 - Acha te pismaki i ich fantazja :)))

Przypominam ze pierwotny inwestor zlote...

źródło: 1000048511

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 02.06.2026, 10:01:07
  • 3
Za ile lat Polacy sie zorientują, ze beton to ciężar a nie bogactwo? Kumulujacy sie zasob mieszkaniowy, demografia, niska dzietnosc no zrobia swoje niezależnie od majakow ludzi opętanych gorączka betonu.

I oni sie nawet z tym zgadzają, ALE rzucaja jakies daty całkowicie z kosmosu typu 30 lat, 20 lat, no najnajnajwczesniej za 10 lat. A co sie stanie za 10 lat:

- bedzie ok 1.5 mln unitow wiecej
- za to ok 2 mln

Kiedy Polakow dopadnie mysl, ze beton tango down?

  • Witam, chyba nigdy 43.3% (29)
  • 1-3 lata 11.9% (8)
  • 3-5 lat 6.0% (4)
  • 5-10 lat - a to juz odporni bede na rzeczywistość 16.4% (11)
  • Za 10 lat dalej bedzie brakowac 2 mln unitow 22.4% (15)

Oddanych głosów: 67

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SoplicaTadeusz
SoplicaTadeusz
02.06.2026, 10:08:18 via Android
  • 4
@del855:

Za ile lat Polacy sie zorientują, ze beton to ciężar a nie bogactwo?


Wtedy kiedy przestanie im się to
  • Odpowiedz
Pharos
Pharos
Pharos
02.06.2026, 11:09:52 via iOS
  • 3
@del855: a martwisz się o nich? Kto wtopi ten wtopi. Za twoje pieniądze tych nieruchów nie kupowali więc trochę to taka rozkmina z kategorii: po co ten somsiad kupił Passata jak mu się i tak kiedyś zepsuje.
  • Odpowiedz
del855
del855 01.06.2026, 16:57:03
  • 1
Konsensu rynkowy na stopy poki co przedstawia sie tak...

#nieruchomosci #gospodarka
del855 - Konsensu rynkowy na stopy poki co przedstawia sie tak... 

#nieruchomosci #g...

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-01 185719

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855 01.06.2026, 08:54:45
  • 7
Polska - jedne z nielicznych krajów UE ze spadkiem cen za zeszły rok. Bardzo fajnie tez wygalda dynamika.

Druga ważna sprawa- rynki rozwinięte potrafia miec stabile ceny latami lub powolne wzrosty - a wszystko w otoczeniu ponad 10 lat w zasadzie darmowych kredytów hipotecznych dla kazdego - np. Niemcy potrafiły latami udzieliac kredyty oprocentowane SREDNIO ponizej 1% RSSO. Nie tam jakies doplaty czy co - dla kazdego, z ulicy, srednio. W Polsce
del855 - Polska - jedne z nielicznych krajów UE ze spadkiem cen za zeszły rok. Bardzo...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

del855
del855
Autor
01.06.2026, 09:22:02 via Wykop
  • 3
@luji: gratuluję- sprawilbys, ze ceny podskoczyłyby o kolejne 50% i co moze zdziwi - mieszkan od tego by niespecjalnie przybylo...
  • Odpowiedz
Janexpol
Janexpol
01.06.2026, 17:39:53 via Android
  • 1
@del855: dla wszystkich którym nie chce się w chodzi i szukać tych wielkich spadków spieszę z pomocą. Te wielkie spadki do których brandzluja się spadkowicze to uwaga: 0,3% xDDD opłacało się czekać 10 lat na wynajmie
  • Odpowiedz

del855
del855 29.05.2026, 09:06:28
  • 2
No proszę proszę, jak sie czlowiek moze zdzwic, pelene konsensu byl na wzrost, tutaj zdaje sie kolega haha123 ktorego nicku nie pamietam dopiero co snul wizje kolejnej rundy szalonej infalcji i.... i sie pewnie zdziwił. Wszyscy sie zdziwili. Chyba potrzeba konkretów co tam tak wpływało na to, ze w maja byla deflacja.

Wzroatowcy w teorii mogliby sobie dopsiac punkt, ale w praktyce tego nie zrobia. Dlaczego? Bo waga tej niespodzianki jedt zbyt
del855 - No proszę proszę, jak sie czlowiek moze zdzwic, pelene konsensu byl na wzros...

źródło: 1000048273

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciecierere
Ciecierere
Ciecierere
29.05.2026, 10:15:04 via Wykop
  • 2
@del855: podaje rozwiązanie łamigłówki: ceny paliw.
  • Odpowiedz
haha123
haha123
29.05.2026, 21:06:44 via Wykop
  • 1
@del855: tylko się cieszyć w takim razie. Póki co stopy są nadal dodatnie, więc wszystko git.

Szkoda tylko, że ta inflacja jest zaniżona przez tarcze. Ale może się uda, może niebawem cieśnina się otworzy i wszystko rozejdzie się po kościach. Trzymam za to kciuki.
  • Odpowiedz
del855
del855 27.05.2026, 13:03:09
  • 2
Piękny material by 0 udostępniony przez kolegę Dawida. To powiem, ze ja jakos generlanir znający statsy a nie rzucający liczby z czapki - jestem zdziwiony, ze polskie miasta per person potrafia byc bardziej "pro airbnb" niz ta juz sławna Barcelona. Ciekawe.

[https://x.com/i/status/2059566736379203629]

(https://wykop.pl) #nieruchomosci
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
zeszyt-w-kratke
27.05.2026, 15:30:05 via Wykop
  • 0
@del855: 10 000 mieszkań na wynajem krótkoterminowy w takim miescie jak Barcelona to imo śmieszna liczba. Ja myślałem że tam jest ich dużo więcej.
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
27.05.2026, 17:24:02 via Wykop
  • 0
10 000 mieszkań na wynajem krótkoterminowy w takim miescie jak Barcelona to imo śmieszna liczba. Ja myślałem że tam jest ich dużo więcej.


moze to tylko te legalne ;)

@zeszyt-w-kratke:
  • Odpowiedz
del855
del855 26.05.2026, 07:34:39
  • 10
Doslownie w kolko te same bajki "Waw bedzie rosnac i rosnac bez konca, kazdy prawdziwy Polak chce tu mieszkac no i wiadomo pol ukrainy i 1/10 swiata, potrzeba jakies.... 10 mln mieszkan jeszcze"

Tymczasem rzeczywistosc jest taka, ze sam ratusz, na podstawie analiz wlasnych i zewnetrznych NAUKOWYCH, a nie jakis oparow absurdu, prognozuje wzrost liczby ludnosci na najblizsze 20 lat o uwaga - 50.000 ludzi. A potem? A potem spadek. Rosnac to beda
del855 - Doslownie w kolko te same bajki "Waw bedzie rosnac i rosnac bez konca, kazdy...

źródło: warszawa

Pobierz

Warszawa tez sie bedzie kurczyc - nawet samo miasto tak mowi

  • a ja mowie inaczej, goowno sie znaja, ja mam racje 39.4% (26)
  • pora porgodzic sie z losem 60.6% (40)

Oddanych głosów: 66

  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hpiotrekh
hpiotrekh
26.05.2026, 07:38:09 via Wypiek
  • 16
@del855 jeśli waw się będzie kurczyć, to reszta Polski już dawno będzie pozamiatana xD

@haabero na pewno młodzi po 10 latach życia w Polsce w standardzie właściwie zachodnim wrócą tłumnie na ruiny, żeby pracować za 700zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
26.05.2026, 09:18:19 via Wykop
  • 6
Waw buduje miedzy 15 a 20 tysiecy sztuk mieszkan, przyjmijmy nawet ta dolna liczbe, to za 20 lat przybedzie 300.000 mieszkan i 50.000 ludzi. I z tego jasno wynika


@del855: Ale co to szkodzi? Po prostu lekarze będą mieć nie po 10, a po 20 mieszkań
  • Odpowiedz
del855
del855 23.05.2026, 14:56:54
  • 5
Znowu kontrola podazy cos nie dziala...

#nieruchomosci
del855 - Znowu kontrola podazy cos nie dziala... 

#nieruchomosci

źródło: Zrzut ekranu 2026-05-23 165734

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
23.05.2026, 15:14:13 via Wykop
  • 7
@del855: to znak, że nadchodzi kolejna próba przepchnięcia dopłat
  • Odpowiedz
acpiorundc
acpiorundc
23.05.2026, 16:01:12 via Wykop
  • 5
@del855: czyli coraz bardziej wychodzi już z danych, że w 2028 będzie wybudowanych znowu ponad 200k mieszkań. Czyli 2026+2027+2028 => ponad 600k nowych mieszkań.
  • Odpowiedz
del855
del855 22.05.2026, 13:07:39
  • 0
No i co? Kolejny roboczy tydzien dobiega konca, przez ostanie 5 dni to raczej kolejne ciosy dla wzrostowiczow, wzrostow cen ni ma, brakow mieszkan ni ma, w zasadzie to nie ma i nie bedzie niczego. Wielka noworoczno-wiesenna ofensywa deweloperska przy wsparciu reakcji rynku na serie jesiennych obnizek stop procentowych - no okazala sie tym co zawsze - wielkim niewypalem.

Bo w mieszkaniowce jak im nie stymulantow - no to nie idzie... a
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PanieAreczku
PanieAreczku
23.05.2026, 07:28:46 via Wykop
  • 0
@del855: poczekajmy na dane ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówiłem ci - q2 do q2 rdr
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
23.05.2026, 10:05:59 via Wykop
  • 1
poczekajmy na dane ( ͡° ͜ʖ ͡°) mówiłem ci - q2 do q2 rdr


ty 2 miesiace temu mowiels q1/q1 tylko po to zeby powiedziec ze.... ze tak nie mowiles...

@PanieAreczku:
  • Odpowiedz
del855
del855 21.05.2026, 14:30:59
  • 5
Regulowany czynsz najmu w Polsce - kiedy?

Bo wiecie rozumiecie- te ok 1.5-2 mln wynajmujących przy braku radykalnego zwiększenia dostępności cenowej mieszkan - no całkiem mozliwe ze na tym najmie bedzie musiała zostac do konca.

A to wieloplaszczyznowy problem - bo jesli dochody miesięczne spadaja z X na 1/3X to najem po cenie komercyjne staje sie niemożliwy (bo kwota zastąpienia to gdzies tyle bedzie za 20 lat) I co dalej? No mamy kilka

Jak z najmem poradzą sobie pierwsi ludzie przechodzący na emerytury?

  • No bedzie zabawnie 27.0% (10)
  • Tryb turbo eco wita 13.5% (5)
  • Wyjazdy na emeryturę w rodzinne strony 16.2% (6)
  • Populacja Podkarpacia i Podlasia zwiększa sie :) 43.2% (16)

Oddanych głosów: 37

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

barti_bart
barti_bart
21.05.2026, 15:07:18 via Wykop
  • 2
już na zaś Smarzowski mógłby nakręcić o tym film... ale to będzie się działo
już teraz dziadki (na swoim) dają czadu
https://wiadomosci.onet.pl/warszawa/smiertelny-skok-z-okna-i-zwloki-w-mieszkaniu-na-zoliborzu-nowe-fakty/j59wbgw
  • Odpowiedz
san-san
san-san
san-san
21.05.2026, 15:50:48 via Wykop
  • 3
@del855: Z innej strony system działa tak żeby utrzymywać stałą liczbę najmujących, no bo przecież grupa pasożytnicza musi mieć od kogo ściągać czynsze. I dzisiaj i za 30 lat.

Dlatego ich celem nie jest budownictwo społeczne, TBSy, itp a tylko przejmowanie wszelkich dopłat i spekulacja przez deweloperów i czynszojadów.

Ale najmujących będzie i tak mniej, bo się nie rodzą, a umierają.
  • Odpowiedz
del855
del855 19.05.2026, 08:04:39
  • 0
Jeszcze takie asy po X chodz i biadola na ciężki los rentiera... rece opadają.

#nieruchomosci
del855 - Jeszcze takie asy po X chodz i biadola na ciężki los rentiera... rece opadaj...

źródło: 1000047767

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wielka-Polska-Betonowa
Wielka-Polska-Betonowa
19.05.2026, 09:51:54 via Wykop
  • 3
@acpiorundc: ostatnie dane są z 2024 i było około 1,2mln osób + szara strefa, myślę że obecnie z 2mln lekko jest czynszojadem
  • Odpowiedz
23kulpamens
23kulpamens
19.05.2026, 09:58:12 via Wykop
  • 6
@del855: niekorzystne opodatkowanie i ujemna stopa zwrotu xDD
1.1 mln pasożytów, którzy nic nie produkują
  • Odpowiedz
del855
del855 18.05.2026, 10:09:35
  • 4
Ostatnio świetne dane wrzucają nasi na X.

Szczerze mowiac nigdy nie zastanawialem sie, czy warszawska pensja nadąża w byciu szpicy zarobków. Wydawało sie to dość intuicyjne a tu prosze - taki psikus.

Zapraszam do tłumaczen wszystkich zwolenników dolce vita top5 - co tu sie dzieje?! ;) tzn co sie dzieje to sie możemy domyślać, ale moje ulubione asy na pewno mnie tu zaskoczą nieszablownymi pomysłami ;)

#nieruchomosci
del855 - Ostatnio świetne dane wrzucają nasi na X.

Szczerze mowiac nigdy nie zastana...

źródło: 1000047684

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Yuri_Yslin
Yuri_Yslin
18.05.2026, 17:08:21 via Wykop
  • 2
@del855: to po prostu efekt podnoszenia minimalnej i spłaszczania wynagrodzeń
  • Odpowiedz
del855
del855
Autor
19.05.2026, 09:39:35 via Wykop
  • 2
@emasele: ale to dokaldnie to samo zagadnienie.

Male srodmiescie skupia wszystko to co wymieniłeś- i wśród 2mln mieszkancow mamy 200-400 tysiescy dobrze sytuowanych i oni towarza to bogactwo, a raczej jego wrażenia. A pozostałe 1.5mln sie temu przyglada przez szybkę. I mozna gadac o tych setkach tysięcy co im dobrze, co ich stac lub o dobrze ponad milionie- ktorzy w takiej sytuacji nie sa.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 77
  • Strona 1 z 77
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 20.09.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 18.02.2021

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.07.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking