Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
arcx
arcx

arcx

Dołączył 17 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 38832
  • Znaleziska 30616
  • Mikroblog 8216
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 14

544

Nie będzie można już pozbyć się lokatora z mieszkania, nawet jeżeli nie płaci

Nie będzie można już pozbyć się lokatora z mieszkania, nawet jeżeli nie płaci

Rząd zaostrza przepisy chroniące przed bezdomnością i eksmisją na bruk

nickjuzmam
z
infor.pl
dodany: 21.04.2026, 15:17:32
  • 95
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    nieruchomosci
  • #
    prawo
arcx
arcx
arcx 22.04.2026, 07:44:11 via Wykop
  • 0
to chyba powinno zadowolić tę część naszej społeczności która chce by wynajmowanie mieszkań nie były zwykłym biznesem. Im większe ryzyko biznesu tym większa szansa, że inwestor pójdzie w coś innego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

36

Fałszywa psycholożka przyjęła ponad 1,5 tys. osób. Usłyszała 46 zarzutów

Fałszywa psycholożka przyjęła ponad 1,5 tys. osób. Usłyszała 46 zarzutów

Fałszywa psycholożka z Nowej Soli (woj. lubuskie) usłyszała 46 zarzutów. Katarzyna O.C. przyjęła ponad 1,5 tys. pacjentów. Jak informuje serwis TVN24, prokuratura przygotowała akt oskarżenia w sprawie fałszywej psycholożki z Nowej Soli. Kobieta przyjmowała pacjentów, choć nie miała do tego odpowiedn

rybak_fischermann
z
onet.pl
dodany: 20.04.2026, 14:01:24
  • 10
  • #
    nowasol
  • #
    psychologia
  • #
    lubuskie
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    policja
arcx
arcx
arcx 21.04.2026, 11:17:51 via Wykop
  • 2
Po pierwsze to psycholog przyjmuje klientów a nie pacjentów. Po drugie - status psychologii jako nauki jest nieustannie podważany (np. brak replikowlaności wyników badań) więc z kwalifikacjami czy bez osoba podająca się za psychologa jest tyle samo warta - g...no.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

508

Wyborcza broni patologii z Bystrzycy!

A na podstawie fajkowiej rozmowy z rzekomym znajomym Borysa tworzy narrację, że specjalnie chodził w niebezpieczne miejsca żeby być szeryfem. Obrona przed bandytami to "zły sen". Park przyosiedlowy niebezpieczny? Gdzie policja, gdzie władze, gdzie państwo?

Kowal13
z
walbrzych.wyborcza.pl
dodany: 15.04.2026, 08:04:09
  • 117
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    bron
arcx
arcx
arcx 15.04.2026, 13:43:29 via Wykop
  • -4
@othe2137: czytałeś artykuł czy tylko nagłówek znaleziska?

582

Meksyk wprowadza powszechną opiekę zdrowotną dla 120 mln obywateli

Meksyk wprowadza powszechną opiekę zdrowotną dla 120 mln obywateli

Prezydent Claudia Sheinbaum podpisała dekret gwarantujący darmowy dostęp do usług medycznych wszystkim obywatelom Meksyku.

matixrr
z
thedeepdive.ca
dodany: 10.04.2026, 19:21:06
  • 267
  • #
    meksyk
  • #
    usa
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    swiat
arcx
arcx
arcx 11.04.2026, 05:17:02 via iOS
  • 50
@jegertilbake:

kraje europejskie gdzie rządzą "lewaki" i maja progresywny system podatkowy


W Polsce progresywny? Dojeżdża się tylko pracujących na UoP a bogaci na UoP nie pracują tylko mają spółki, fundacje, obracają kapitałem itd gdzie mają miliony sposobów na optymalizację i płacą mniejsze podatki niż osoby na UoP albo wcale.

13

Duda zabiera głos ws. ślubowania. Krytykuje decyzję Nawrockiego

Duda zabiera głos ws. ślubowania. Krytykuje decyzję Nawrockiego

- Prezydent jest związany uchwałą Sejmu i nie może być tak, że sobie przyjmie ślubowanie od kogoś innego albo tylko od niektórych - tak Andrzej Duda skomentował zaprzysiężenie tylko dwojga z sześciorga wybranych przez Sejm sędziów TK. DUDA WRÓCIŁ DO KRAKOWA I WRÓCIŁA UCZCIWOŚĆ PRAWNICZA?

gheost1410
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 09.04.2026, 09:40:32
  • 4
  • #
    duda
  • #
    prezydent
  • #
    nawrocki
  • #
    pis
  • #
    trybunalkonstytucyjny
arcx
arcx
arcx 09.04.2026, 09:47:10 via iOS
  • 2
To jakiś spóźniony żart prima aprilisowy?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1288

PAIH: Sygnalistka zwolniona dyscyplinarnie. Co warta jest ustawa o ochronie sygn

PAIH: Sygnalistka zwolniona dyscyplinarnie. Co warta jest ustawa o ochronie sygn

Anna Duńska, dyrektor departamentu finansów w PAIH SA została zwolniona dyscyplinarnie. Prawdziwym powodem jej zwolnienia jest dokonanie zgłoszenia do organów spółki i organu nadzorującego (MRiT) o nieprawidłowościach w Spółce.

konto usunięte
z
zyciestolicy.com.pl
dodany: 09.04.2026, 07:08:51
  • 100
  • #
    paih
arcx
arcx
arcx 09.04.2026, 09:31:04 via iOS
  • -1
@swiatek86:

jeszcze jej zaplaca za ten caly okres


No właśnie nie. Dostanie za 1 do 2 miesięcy. Pracodawcy to wiedzą więc nie boją się bezpodstawnie zwalniać bo w razie czego będą musieli zapłacić „mandat” w postaci jednego czy dwóch i tyle. Imho, osoba która bezprawnie kogoś zwolniła powinna osobiście ponosić karę a nie pracodawca (np areszt). Przy wadliwym wypowiedzeniu umowy o pracę Kodeks pracy przewiduje zasadniczo wynagrodzenie nie więcej niż

989

Służby chcą zniszczyć Twoją anonimowość? Ale Ty stawiasz opór!

Służby chcą zniszczyć Twoją anonimowość? Ale Ty stawiasz opór!

Gdy ktoś żąda od Ciebie Twoich danych, ale Ty nic nie zrobiłeś i przebywasz sobie legalnie w danym miejscu, to ten ktoś po prostu łamie prawo. Twoje prawo do pozostania anonimowym.

PieknyWojciech
z
youtube.com
dodany: 06.04.2026, 09:32:00
  • 137
  • #
    audytobywatelski
  • #
    audyt
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    policja
arcx
arcx
arcx 06.04.2026, 14:39:14 via iOS
  • 11
@ordynarny_cham: matko… typie… takiej ignorancji prawnej połączonej z buńczuczną pewnością siebie to już chwilę nie widziałem. Do książek i kodeksów usiądź zanim zaczniesz się wypowiadać.
arcx
arcx
arcx 06.04.2026, 15:05:03 via iOS
  • 1
@ordynarny_cham: prawa precedensu nie mamy ale wyrokami sądu najwyższego sądy są już związane. Miłej lektury: https://www.sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzeczenia3/II%20KK%20473-25.pdf
arcx
arcx
arcx 06.04.2026, 15:09:01 via iOS
  • 1
Nie jedną ze spraw tylko wyrok sądu najwyższego. Sady powszechnenie mogą wydać wyroku sprzecznego z tym. Widzisz to może coś co przypomina choć trochę precedens?

1639

Biedni rodzice

Biedni rodzice

Ktoś wpadł na pomysł zorganizowania przedszkoli pośród zabudowy jednorodzinnej. Rodzice dobrowolnie wybrali placówki, znając lokalizację i warunki. Nie zamierzają jednak dostosowywać swojego życia do własnych wyborów i rezygnować z komfortu. Żadnego chodzenia. Wyłącznie podjeżdżanie pod same drzwi p

rybeczka
z
youtube.com
dodany: 05.04.2026, 07:01:24
  • 427
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
arcx
arcx
arcx 05.04.2026, 12:31:15 via iOS
  • 52
@Rwa_mac: śmiechy śmiechami ale był już wyrok skazujący pieszego właśnie za tamowanie ruchu bo stał na chodniku i nie puszczał samochodu. Sędzia pewnie dostał awans :D
arcx
arcx
arcx 06.04.2026, 08:23:45 via iOS
  • -1
@osetnik:

https://www.antyradio.pl/news/Sad-nalozyl-grzywne-na-pieszego-za-to-ze-na-chodniku-potracil-go-samochod-Utrudnial-ruch-na-drodze-publicznej-39191

https://portalkujawski.pl/2025/pieszy-symbolicznie-ukarany-bo-probowal-zablokowac-wyjazd-pojazdowi/

364

Potrącenie na hulajnodze w Rzeszowie - wjechali na czerwonym

Potrącenie na hulajnodze w Rzeszowie - wjechali na czerwonym

Dwójka mężczyzn na jednej hulajnodze wjeżdża na przejazd na czerwonym świetle i dochodzi do zderzenia. Mężczyźni szybko się pozbierali i uciekli z miejsca zdarzenia, zostawiając Panią najprawdopodobniej z poobijanym autem. 26 marca 2026r. Rzeszów

stopchamteam
z
youtube.com
dodany: 31.03.2026, 08:43:35
  • 105
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    rzeszow
  • #
    hulajnoga
arcx
arcx
arcx 01.04.2026, 09:05:29 via Wykop
  • -1
@trollingisanart:

I tak jak z nierejestrowanymi rowerami - s-------i ci taki i zostawi z kosztami...


to samo z ludźmi w normalnych ubraniach zamiast ubrań z numerem identyfikacyjnym. Okradnie Cię taki albo pobije i szukaj potem wiatru w polu.

899

Panu już podziękowano za jazdę w kurierce

Panu już podziękowano za jazdę w kurierce

A mógł przeprosić i tyle, a chłopu dresik się włączył. Na drogach nie ma miejsca dla niebezpiecznych i sfrustrowanych ludzi. Cofanie samochodem dostawczym po chodniku i przejściu dla pieszych jest skrajnie nieodpowiedzialne i

findi
z
youtube.com
dodany: 31.03.2026, 08:28:52
  • 294
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 13:58:28 via Wykop
  • 1
ja uważam ze kurier powinien mieć koguta na dachu i jezdzic po rynku jak święta krowa


@albadorap: poza przedstawieniem swojej opinii mógłbyś choć spróbować ją jakoś uzasadnić.
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 13:59:51 via Wykop
  • 2
do niby gdzieś stanąć musi


@Dwudziestydrugi: tak, musi, w najbliższym przeznaczonym do tego miejscu. To, że nie ma gdzie, nie oznacza, że można byle gdzie (i nie chodzi tu o zasady dla zasad tylko o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz stan infrastruktury).
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 14:04:48 via Wykop
  • 1
To dostawcy mają przerąbane bo jak nie będą wyrabiać to ich wywalą i tyle.


@cielak44: Ty byś na spokojnie przyjął pracę w której żeby osiągać stawiane cele to trzeba naruszać prawo i stwarzać zagrożenie czy byś po prostu odmówił wykonywania takiej pracy czy poleceń?
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 14:07:25 via Wykop
  • 1
ale zamiast wyskakiwać z mordą mógł po prostu rzucić "A dzwoń Pan czy wysyłaj nagranie nawet do ONZ, do widzenia


@wuwus6285: czyli zamiast wyskakiwać z mordą to okazał byś pogardę w inny sposób? Człowiekowi domagającemu byś nie narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu i nie dewastował infrastruktury byś po prostu przygadał o ONZ i tyle? Ale Ty masz silną psychikę XD
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 14:42:59 via iOS
  • 3
@albadorap: straż czy karetka jadą ratować życie, zdrowie i mienie. Kurier w takich miejscach narażałby innych uczestników ruchu i dewastował infrastrukturę i po co? Żeby komuś d---o dostarczyć?
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 15:04:21 via iOS
  • 0
@albadorap: Ale czy aż tak potrzebnemu narażać pieszych, rowerzystów i rozjeżdżać drogą infrastrukturę? Rozumiem ratowanie zdrowia, życia i mienia ale przy dostarczaniu paczek nie mamy z tym do czynienia. Spokojnie można zaparkować tam gdzie można to zrobić w zgodzie z przepisami, bez narażania nikogo i dewastacji o donieść, dowieźć wózkiem co potrzeba.
arcx
arcx
arcx 31.03.2026, 15:41:31 via iOS
  • 5
@albadorap: a Ty byś chciał, żeby przewalać kasę i budować chodniki i deptaki w takim standardzie, żeby wytrzymywały busy? Chodnik projektuje się zwykle na obciążenie rzędu 3–5 kN/m² (czyli równomiernie rozłożony tłum ludzi).
Dla porównania bus 3,5 t ma ok. 34 kN ciężaru, czyli ~17–22 kN na jedną oś.
To oznacza, że jedna oś busa daje taki sam nacisk jak tłum ludzi na ok. 3–7 m², ale kluczowa różnica jest

1741

Komitet Olimpijski wyklucza transpłciowe kobiety z rywalizacji na igrzyskach

Komitet Olimpijski wyklucza transpłciowe kobiety z rywalizacji na igrzyskach

Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyjął nową politykę kwalifikacyjną, która wyklucza transpłciowe kobiety z udziału w kobiecych konkurencjach olimpijskich. Decyzja zapadła w czwartek i będzie obowiązywać podczas igrzysk w Los Angeles w 2028 roku.

staryjednaknowy
z
deon24.com
dodany: 27.03.2026, 11:19:47
  • 216
  • #
    swiat
  • #
    sport
  • #
    igrzyskaolimpijskie
arcx
arcx
arcx 27.03.2026, 12:37:28 via iOS
  • 4
@not-sweet:

To jest właśnie uczciwa rywalizacja.


Uczciwie to by było bez podziałów na kategorie tylko wszyscy ze wszystkimi i wygrywa najlepszy/a/e. A tak to mamy de facto jakieś paraolimpiady dla kobiet.
arcx
arcx
arcx 27.03.2026, 16:14:27 via iOS
  • -4
@not-sweet:

Kobiety są słabsze od mężczyzn statystycznie ale to nie oznacza że nie mogą konkurować między sobą.


Czyli potrzebują paraolimpiady w postaci odrębnych kategorii? Czy to nie jest obrażanie kobiet?

635

W tajemnicy chcą zablokować domowe magazyny energii!

W tajemnicy chcą zablokować domowe magazyny energii!

Nie możesz mieć własnego magazynu energii bo jeszcze koncerny energetyczne mogły by ucierpieć.

Bzyq
z
youtube.com
dodany: 26.03.2026, 20:14:57
  • 120
  • #
    energetyka
  • #
    prad
  • #
    energia
  • #
    fotowoltaika
arcx
arcx
arcx 27.03.2026, 14:41:09 via Wykop
  • 4
nie możesz korzystać za darmo z własnej zebranej energii xD


@Nic_tu_po_mnie: a nie mogę?

707

Policjant z Opola Wojciech G. został zwolniony dyscyplinarnie z pracy

Policjant z Opola Wojciech G. został zwolniony dyscyplinarnie z pracy

Trzeba zgłaszać takich bałwanów to wręcz obowiązek

PIAN--A_A--KTYWNA
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 24.03.2026, 07:22:14
  • 51
  • #
    policja
  • #
    polska
arcx
arcx
arcx 25.03.2026, 14:11:17 via Wykop
  • 2
W przypadku pobicia to normalny człowiek jest sądzony za pobicie a policjant za przekroczenie uprawnień - to już jest patologia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1151

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Polska 2030: 1% bogaczy, 99% niewolników

Klasa średnia wymiera i to jest fakt. W naszym kraju można zauważyć niepokojący trend. Najbogatsi są coraz bogatsi, a najgorzej zarabiającym żyje się coraz ciężej. Grupa społeczna, która powinna być pomiędzy nimi zanika.

NWASD
z
youtube.com
dodany: 24.03.2026, 17:11:51
  • 419
  • #
    nwasd
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
arcx
arcx
arcx 25.03.2026, 12:35:43 via Wykop
  • 3
to dochodzi do społecznej rewolty


@Rzurek35: i tę pełzającą rewoltę właśnie obserwujemy - wybory na świecie zaczynają wygrywać populiści, szury, cwaniaki i i typy spod ciemnej gwiazdy obiecujące w wersji light - rozliczenie a w wersji hard - pogonienie jakichś "elit". Przy czym elitą zaczyna stawać się każdy kto ma lepiej.

465

Po co w ogóle próbować - mój syn zszokował mnie swoją przyszłości pokolenia Z

Po co w ogóle próbować - mój syn zszokował mnie swoją przyszłości pokolenia Z

Mój syn powiedział mi, że on i wielu jego przyjaciół wierzy, że przyszłość obróciła się przeciwko nim do tego stopnia, że czasami zastanawiają się, czy w ogóle warto próbować.

osetnik
z
youtube.com
dodany: 21.03.2026, 17:14:43
  • 433
  • #
    pokoleniez
  • #
    kultura
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    przyszlosc
  • #
    demografia
arcx
arcx
arcx 22.03.2026, 13:50:34 via iOS
  • 1
Każde pokolenie wiedziało, że “na dzień dobry” samodzielność będzie biedniejsza niż było życie z rodzicami i żeby mieć coś to do tego czegoś trzeba dochodzić co oznacza czas. Teraz po wyjściu z domu dzieciaki chcą mieć na start ten sam poziom z którego wyszły (dom). Tylko że poziom w domu to był efekt lat pracy rodziców.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2965

USA nie wyraziły zgody na produkcję rakiet do Himarsów w Polsce.

USA nie wyraziły zgody na produkcję rakiet do Himarsów w Polsce.

Powód? Obawa, że Polska byłaby samodzielnie zdolna do rażenia celów w głębi Rosji, tak twierdzi były dowódca sił USA i NATO w Europie Phillip Breedlove.

KIaudik
z
x.com
dodany: 19.03.2026, 17:04:44
  • 355
  • #
    usa
  • #
    bekazpisu
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    bekazprawakow
arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 08:53:39 via iOS
  • 4
PiS kupił HIMARSy nie wybegcowujac możliwości produkcji amunicji u nas… no typowe PiSowskie nieudacznictwo.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 09:37:53 via iOS
  • 0
@sirdam: no cóż. PiS nie spadł z nieba. Jakie społeczeństwo (i ordynacja wyborcza*) takie rządy.
*a propos ordynacji. PiS nigdy nie zdobył ponad 50% głosów a miał ponad 50% miejsc w parlamencie dzięki metodzie D’Honta

385

Król szos strąbił pieszego w strefie zamieszkania

Król szos strąbił pieszego w strefie zamieszkania

Znak D-40 (strefa zamieszkania) to miejsce, w którym pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo i może poruszać się całą szerokością drogi. Niestety, dla wielu kierowców te przepisy wciąż są tajemnicą. W Poznaniu kolejny "władca dróg" postanowił użyć klaksonu, żeby "przegonić" pieszego

nabla-delta
z
epoznan.pl
dodany: 19.03.2026, 09:59:39
  • 141
  • #
    konfitura
  • #
    stopcham
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 09:13:28 via iOS
  • 0
@Zwardi:

interpretuje go na swój sposób -: że należy trzymać się prawej krawędzi jezdni.


Przestań bredzić. Jestem absolutnym przeciwnikiem siedzenia komuś na tyłku czy poganiania długimi światłami (zwłaszcza gdy ktoś wyprzedza) ale mamy też zatrważającą ilość mistrzów lewego i przeraźliwie porażającą ilość mistrzów środkowego pasa którzy niczego nie wyprzedzając (nie omijając, nie szykując się do skrętu w lewo) po prostu jadą tym pasem bo uważają, że nakaz jazdy możliwie blisko
arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 09:19:44 via iOS
  • 1
@arkus124235: to znaczy, że jako społeczeństwo dojrzewamy do przestrzegania zasad i norm o nie godzimy się na ich naruszanie. To bardzo dobry, a nie jak twierdzisz zły, trend.
arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 09:21:04 via iOS
  • 2
@staszaiwa: jedyny sposób na polactwo za kółkiem - progi, barierki, betonowe bariery. Pod tym względem jesteśmy wschodnią dziczą.
arcx
arcx
arcx 20.03.2026, 09:23:46 via iOS
  • 1
@pussy_destroyer69:

przeszkodzić komuś popełniającemu niegroźne wykroczenie.


Tak długo jak będziesz twierdził, że przekroczenie prędkości w strefie zamieszkania to „niegroźne wykroczenie” to nie będziesz w stanie pojąć o co chodzi. W strefie zamieszkania małe dzieci mogą się znajdować na drodze (w tym na jezdni) bez opieki dorosłych. Mogą tam biegać, może się zdarzyć, że wybiegną zza przeszkody czy wyjadą jakąś hulajnogą zza śmietnika. W takich sytuacjach 5km/h więcej może oznaczać śmierć

226

Rząd dokręca śrubę kierowcom. Fotoradary wrócą w nowej formule

Rząd dokręca śrubę kierowcom. Fotoradary wrócą w nowej formule

Zmiany w systemie fotoradarów mogą wkrótce znacząco wpłynąć na codzienność kierowców. Fotoradary mogą być teraz jednym z

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 18.03.2026, 08:11:46
  • 282
  • #
    mandat
  • #
    motoryzacja
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
arcx
arcx
arcx 18.03.2026, 12:41:56 via iOS
  • 3
No to teraz tablice kolekcjonerskie z allegro założyć na identyczny samochód jak oryginał i niech właściciel się tłumaczy albo pokazuje rejestr, że tego dnia naprawdę nikt jego samochodem nie był w tej okolicy. Wszystkim wykopkom zacierającym pięty z radości na myśl o karaniu właściciela za niewskazanie sprawcy życzę właśnie takiego scenariusza.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlackpillMonster
BlackpillMonster
13.03.2026, 12:47:05
  • 732
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
BlackpillMonster - #programista15k #programowanie #pracait #korposwiat

źródło: amj78z

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arcx
arcx
arcx 13.03.2026, 18:29:41 via iOS
  • 15
@Arakello: jak może nie przyjąć zlecenia to jest przedsiębiorcą, jak dostaje polecenia i nie może odmówić to jest pracownikiem.
  • Odpowiedz

37

Sejm przyjął ustawę nadającą PIP możliwość zamiany B2B w umowę o pracę

Sejm przyjął ustawę nadającą PIP możliwość zamiany B2B w umowę o pracę

Ciekawe kiedy przyjmą ustawę powiązującą drugi próg z minimalną pensją. Bo już nad nią pracują, prawda?

Antracytowy_Janusz
z
msn.com
dodany: 12.03.2026, 09:16:54
  • 17
  • #
    praca
  • #
    pip
  • #
    b2b
  • #
    programista15k
  • #
    pracbaza
arcx
arcx
arcx 12.03.2026, 18:38:15 via iOS
  • 1
@bregath:

ponoć prawo nie działa wstecz, chyba że państwo potrzebuje kasę, to wtedy jednak działa.


Ale jakie wstecz? Przecież przepisy zakazujące zastępowania UoP umowami cywilnoprawnymi obowiązuje od
arcx
arcx
arcx 12.03.2026, 18:40:05 via iOS
  • 0
@real_scoria: a gdzie Ty dostrzegasz celowanie w b2b i niezajmowanie się gastro czy budowlanką.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 17
  • Strona 2 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.06.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 05.10.2014

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Mikroblogger
    od 03.08.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking