Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
arcx
arcx

arcx

Dołączył 17 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 38988
  • Znaleziska 30701
  • Mikroblog 8287
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 14

500

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Sąd Rejonowy w Cieszynie ogłosił wyrok w sprawie Damiana D. oskarżonego za podanie psom sąsiadów trutki na ślimaki w Brennej.

ken-wawa
z
o2.pl
dodany: przedwczoraj, 16:24:51
  • 219
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    informacje
arcx
arcx
arcx 20 godz. i 12 min temu via iOS
  • 8
Czyli najpierw państwo było bezsilne wobec psiarzy, ludzie musieli bronić się sami, a teraz z całą surowością państwo osadziło broniącą się osobę a psiarzy dalej nie spotkała żadna kara… grajdół a nie państwo.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

300

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Arbitraż podatkowy: Dlaczego pielęgniarka płaci wyższe podatki, niż influencer?

Polski milioner oddaje proporcjonalnie mniejszą część swojego dochodu na podatki i składki niż pielęgniarka na etacie. Nie dlatego, że oszukuje. Dlatego, że system mu na to pozwala, a nawet do tego zachęca. Ten mechanizm ma nazwę: arbitraż podatkowy.

czabata666
z
adam.jura-czarnecki.pl
dodany: 23 godz. i 18 min temu
  • 85
  • #
    podatki
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
arcx
arcx
arcx 20 godz. i 15 min temu via iOS
  • -4
według tej samej, progresywnej skali


@chwed: ale x% od 100tys to już jest więcej niż x% od 5tys. To już jest progresja bo bogatszy płaci nominalnie więcej. Chcesz jeszcze wprowadzić progresję do, już istniejącej w przypadku podatku liniowego, progresji?

475

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 15:46:53
  • 130
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
arcx
arcx
arcx 17.06.2026, 16:31:14 via iOS
  • 0
@SnieznyKoczkodanZwanyRowniezYeti: mh, tak, załóż sobie prywatną salę operacyjną jako neurochirurg albo linie lotniczą jako mechanik.

518

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Mieszkaniec Płocka (Mazowieckie) nakleił na nieprawidłowo zaparkowanym aucie dwie naklejki, uszkadzając lakier samochodu i powodujac straty w wysokosci 5000zl. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Może mu za to grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dorodny_Wieprz
z
tvn24.pl
dodany: 12.06.2026, 21:02:32
  • 381
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
arcx
arcx
arcx 13.06.2026, 18:59:38 via iOS
  • -3
Jak naklejki mogły uszkodzić lakier samochodowy? To raczej ujowe ich zdejmowanie doprowadziło do uszkodzenia lakieru a nie klej z naklejki.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 13.06.2026, 19:25:17 via iOS
  • 2
@Politheus: albo skrobał kluczykiem.
arcx
arcx
arcx 13.06.2026, 19:41:29 via iOS
  • -2
@epicentrum_chaosu: mh… i dlatego naklejki typu rybka albo inne badziewie nie zostawiają śladów a ta akurat zostawiła?

317

Został ukąszony przez żmiję lewantyńską. Surowica dotarła do Krakowa samolotem

Został ukąszony przez żmiję lewantyńską. Surowica dotarła do Krakowa samolotem

Dramatyczna walka o życie 16-latka rozegrała się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Pradnikk
z
cowkrakowie.pl
dodany: 10.06.2026, 14:33:12
  • 108
  • #
    krakow
  • #
    cowkrakowiepl
  • #
    szpital
  • #
    zmija
  • #
    wykop
  • #
    lekarze
arcx
arcx
arcx 11.06.2026, 12:33:07 via Wykop
  • -3
Mam nadzieję że wystawia mu (rodzicom) rachunek za tą akcję. Jak ktoś nielegalnie hoduje jadowite węże to powinien za ten czyn odpowiedzieć finansowo


@enterprize: jak ktoś jeździ na nartach zamiast siedzieć domu i książkę czytać i w następstwie tej nierozsądnej decyzji się połamie to też powinien sam płacić za leczenie?

492

Tragiczny finał wypadku w Ząbkach. Nie żyje jeden z mężczyzn podróżujących Audi

Tragiczny finał wypadku w Ząbkach. Nie żyje jeden z mężczyzn podróżujących Audi

Jedna osoba nie żyje, a dwie kolejne pozostają w stanie krytycznym po tragicznym wypadku, do którego doszło wieczorem w Ząbkach.

Grazyna_z_tuszyna
z
miejskireporter.pl
dodany: 07.06.2026, 05:10:10
  • 341
  • #
    piratdrogowy
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    policja
  • #
    samochody
  • #
    cudzoziemcy
arcx
arcx
arcx 07.06.2026, 20:39:39 via iOS
  • -1
@fancywire:

ale sprowadzili nam politycy geniuszy z Azji to już stanie się normą niebawem.


Już nie przesadzaj. Polacy są takimi samymi mistrzami jak te geniusze z Azji. Dziesięcioletnie dzieci uczą się reguły prawej ręki na kartę rowerową, a pojedź pod dowolny market to nagle długa prosta jest dla polactwa drogą główną i obtrąbią Cię i xwyzywają jak z ich prawej (w miejscu gdzie nie ma żadnych znaków) wjedziesz im na

352

Dzieci za kratami? Szwecja szykuje radykalne zmiany w prawie

Dzieci za kratami? Szwecja szykuje radykalne zmiany w prawie

Mają 13 lub 14 lat, ale zamiast wracać do szkoły, trafiają na zlecenia gangów. Dla grup przestępczych są idealnymi wykonawcami - małoletnich w Szwecji prawo chroni przed odpowiedzialnością karną. Szwedzki rząd rozważa ostrzejsze przepisy.

ocynkowanyodpornynahejt
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 07.06.2026, 09:18:53
  • 54
  • #
    szwecja
  • #
    gangi
  • #
    przestepczosc
arcx
arcx
arcx 07.06.2026, 20:30:15 via iOS
  • -9
@Headcrab_B: alkoholu czy fajek kupić nie może ale już odpowiadać za swoje czyny i iść do więzienia już może?

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 302
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
arcx
arcx
arcx 03.06.2026, 13:32:01 via iOS
  • -17
Ech ci biedni, wiecznie poszkodowani cieciembiorcy…
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 03.06.2026, 14:13:20 via iOS
  • -5
@guilmonn: nie no wiadomo, że okradam biednego cieciembiorce co to od lat tylko dokłada do interesu żebym ja miał pracę XD

1324

Facet zgłosił 2x to samo auto i dostał 500 zł mandatu za wprowadzenie w błąd

Facet zgłosił 2x to samo auto i dostał 500 zł mandatu za wprowadzenie w błąd

W odstępie 4 dni zgłosił to samo nieprawidłowo zaparkowane auto. Wezwany jako podejrzany przez Straż Miejską, dostał mandat za wprowadzenie w błąd i wywołanie niepotrzebnej czynności. 500 zł. Warszawa. Kurtyna. Nie wiem nawet jak to skomentować poza XD.

Rabe
z
x.com
dodany: 29.05.2026, 19:50:10
  • 251
  • #
    warszawa
  • #
    polskiedrogi
  • #
    konfitura
  • #
    prawo
  • #
    strazmiejska
  • #
    patologiazmiasta
arcx
arcx
arcx 30.05.2026, 07:01:11 via iOS
  • -12
Kiedy ludzie w końcu zrozumieją, że mandatu się nie „dostaje” tylko mandat się „przyjmuje”? Dostać można wyrok mandat można przyjąć albo nie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 30.05.2026, 08:54:46 via iOS
  • -2
@ebce: jeśli uważa się mandat za niesłuszny i faktycznie taki jest to wyrok będzie uniewinniający. Natomiast przyjęcie mandatu o którym jest się przekonanym, że jest niesłusznym jest pośrednim przyznaniem się do winy czy uznaniem go za zasadny. Nie ma to jak przyjąć mandat czyli de facto zgodzić się z nim a potem kręcić inbę.

456

Gdy lewica spotyka sie z własnym postulatami

i one doprowadzają do ich własnego nieszczęścia. Najlepsze jest to, ze i tak sie nie naucza na własnych błędach.

ni0bi
z
x.com
dodany: 10.05.2026, 08:28:13
  • 60
  • #
    praca
  • #
    lewica
  • #
    popis
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
arcx
arcx
arcx 11.05.2026, 09:44:20 via Wykop
  • -1
No skoro on nie jest na UoP to nie może stracić "pracy". Może stracić zlecenie lub kontrakt ale nie pracę. Pracę się ma i pracownikiem się jest tylko na UoP. Na zleceniu jest się zleceniobiorcą a na b2b podwykonawcą, kontrahentem czy kontaktorem. Skończmy z tym eufemizmem "formy zatrudnienia" który w naszych głowach tylko normalizuję tę patologię. Jest jedna i tylko jedna forma zatrudnienia: UoP.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

511

Jan Śpiewak wygarnia absurdy mieszkalnictwa.

Jan Śpiewak wygarnia absurdy mieszkalnictwa.
Dawid_Kwlk
z
x.com
dodany: 10.05.2026, 08:04:11
  • 165
  • #
    patodeweloperka
  • #
    nieruchomosci
  • #
    budownictwo
  • #
    polska
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
arcx
arcx
arcx 11.05.2026, 09:26:39 via Wykop
  • -1
gdyby ten czlowiek mial zaplacic z 5000 zl podatku rocznie to dom sprzedalby w ciagu roku, a placi pewnie ze 100 zl to liczy, ze w koncu trafi na frajera


@Milegodniawszystkim: czy ja dobrze rozumiem, że chcesz by istniał podatek którego celem jest zmuszenie właściciela to pozbycia się domu/mieszkania? taki podatek wywłaszczeniowy?
ja_tu_tylko_na_moment
ja_tu_tylko_na_moment
10.05.2026, 07:40:27
  • 412
#gielda Wyobrażacie sobie strajk w orlenie? 93% pracowników stacji irafinerii mówi zarządowi że kurs urósł znacząco ostatnio i należy im się część tych zysków, bo w sumie to dzięki pracownikom też jest zysk. Chcą powiedzmy 15% tego co firma zarobi w tym roku.

Ja też sobie nie wyobrażam, dlatego jestem całym sercem z pracownikami samsunga, którzy mają rozpocząć strajk 21 maja, bo domagają się części od rosnących zysków firmy.

#
jatutylkonamoment - #gielda Wyobrażacie sobie strajk w orlenie? 93% pracowników stacj...

źródło: image

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arcx
arcx
arcx 10.05.2026, 21:51:59 via iOS
  • 2
jak firma będzie miała straty to się dołożą z własnej pensji?


@pepedros: dołożą się, oczywiście. Wszyscy się dołożą ze swoich podatków. Programy ratowania biznesów czy banków z podatków odbywały się ostatnio dość często. Zyski przedsiębiorców były prywatne za to straty już uspołecznione.
  • Odpowiedz

1340

Taksówkarz z Forda nadal poluje i zarabia na ubezpieczeniach

Taksówkarz z Forda nadal poluje i zarabia na ubezpieczeniach

Od kilku miesięcy powraca temat taksówkarza, który z powodowania kolizji uczynił stałe źródło dochodu. Działa bezkarnie, metodycznie i z pełną premedytacją. Jego ofiarami padają głównie głównie kobiety. Mimo licznych sygnałów i narastającego strachu, policja pozostaje bezradna. Kilka dni temu upolow

ElementalX7
z
facebook.com
dodany: 10.01.2026, 09:42:22
  • 208
  • #
    policja
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    motoryzacja
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
arcx
arcx
arcx 10.01.2026, 15:09:16 via iOS
  • 1
@Krupier: aż sobie zajrzałem do taryfikatora ile za naruszenie art. 3. Ust 1 przewiduje kary. Wiesz ile? Zero. Nie znalazłem tam kary za naruszenie tego przepisu. Może mogliby skierowac wniosek do sądu o ukaranie.
arcx
arcx
arcx 10.01.2026, 15:10:06 via iOS
  • 2
Jak kogoś zabije to się wtedy za niego wezmą. Normalka u nas.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 09.05.2026, 18:46:32 via iOS
  • 0
@Krupier: i bardzo dobrze. W końcu się za niego wzięli. Jednak jest tak jak mówiłem - za naruszenie tego przepisu w taryfikatorze nic nie ma, więc jak policja się uprze (w tym wypadku słusznie) to zostaje tylko sąd.

1044

Były dyrektor luxmed w jednostce podległej ministerstwu zdrowia

Były dyrektor luxmed w jednostce podległej ministerstwu zdrowia

Komercjalizacji służby zdrowia ciąg dalszy...

typ53B
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 09.05.2026, 06:51:52
  • 177
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
arcx
arcx
arcx 09.05.2026, 10:09:24 via iOS
  • 95
To, że koleś pracował w LuxMed nie świadczy o nim źle. Tyle się mówi, że trzeba zatrudniać fachowców i ludzi znających rynek, branżę, środowisko, uwarunkowania, otoczenie itd… co złego. Tym, że do ministerstwa ściągnęli jakiegoś fachowca?
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 09.05.2026, 11:16:38 via iOS
  • 10
@apo: przecież takie coś można zrobić w białych rękawiczkach. Ten „swój człowiek” może mieć lepszą historię niż praca dla sektora prywatnego, chyba już tutaj za mocno teoria spiskowa weszła.
arcx
arcx
arcx 09.05.2026, 11:21:49 via iOS
  • 5
Ale do tego można było przekupić urzędnika lub lobbingiem załatwić a nie jednego typa z lux medu posłać do jednostki podległej ministerstwu.

444

Miesiącami walczył z opłatą za parking. Firma pisze o "geście dobrej woli"

Miesiącami walczył z opłatą za parking. Firma pisze o "geście dobrej woli"

Brak szlabanów, brak biletomatu i wezwanie do zapłaty po wielu miesiącach - tak wyglądał finał wizyty klienta w McDonalds przy ul. Świętokrzyskiej w Gdańsku. Przez miesiące prowadził spór z operatorem parkingu Parkdepot i samą siecią McDonalds, domagając się anulowania opłaty.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 08.05.2026, 17:55:48
  • 108
  • #
    ciekawostki
arcx
arcx
arcx 09.05.2026, 10:11:22 via iOS
  • -14
Ale szlaban to też nie rozwiązanie bo nie można komuś „aresztować” samochodu na poczet 10zł opłaty.
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arcx
arcx
arcx 05.05.2026, 21:22:14
  • 3
Serio?
#cenzura #absurd #wykop
arcx - Serio? 
#cenzura #absurd #wykop

źródło: IMG_0246

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ruskizydek
ruskizydek
05.05.2026, 21:37:18 via Android
  • 2
@arcx No ja za wrzucenie j---a starego dostałem bana na 2 tygodnie, także się nie dziwię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
hpiotrekh
hpiotrekh
05.05.2026, 21:43:16 via Wypiek
  • 2
@gorzki99 tu raczej chodzi o "b-----y" (tak debile z wykopu też to cenzuruja) pomysł cenzury po zlepku liter. "Abstrahując" też ci chyba ocenzurują. Wg ciebie to jest wulgaryzm?
  • Odpowiedz

430

Czwarty wojskowy satelita RP jest już na orbicie

Czwarty wojskowy satelita RP jest już na orbicie

W niedzielę w Kalifornii wystartowała rakieta, która wyniosła na orbitę dwie polskie satelity, w tym czwartego satelitę radarowego ICEYE dla Sił Zbrojnych RP. Obiekt ICEYE to już czwarty polski satelita wojskowy, wyniesiony na orbitę w ostatnich miesiącach.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 04.05.2026, 09:13:24
  • 45
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
arcx
arcx
arcx 04.05.2026, 12:25:32 via Wykop
  • 92
dwie polskie satelity


DWA polskie satelity. Satelita jest rodzaju męskiego.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

352

Szokująco luksusowe więzienia w Norwegii działają... genialnie i się opłacają!

Szokująco luksusowe więzienia w Norwegii działają... genialnie i się opłacają!

Więzienia resocjalizacyjne, nie izolacyjne. Klawisz to nieuzbrojony psycholog-mentor jedzący i trenujący z więźniami - przed eskalacją wykrywa źródła przemocy (zaburzenia psychiczne, konflikty). Inwestycja w "dobrego sąsiąda" (zamiast odwetu) jest tańsza długoterminowo: Recydywy 16-24% (USA 76%).

nieco
z
youtube.com
dodany: 27.04.2026, 09:00:35
  • 234
  • #
    norwegia
  • #
    wiezienie
  • #
    ciekawostki
  • #
    resocjalizacja
  • #
    patologia
  • #
    kryminalne
arcx
arcx
arcx 28.04.2026, 08:54:38 via Wykop
  • 1
myślę, że ludziom bardziej chodzi o to by winny poniósł karę. Jak ktoś zgwałci ci siostrę, to nie chcesz by przesiedział 5 lat w 3gwiazdkowym hotelu i się naprawił, tylko by poniósł karę.


@_komentator_: zdaje się, że mylisz karę z zemstą. Jeśli chcesz zemsty na sprawcy to spoko, nawet to rozumiem, tylko stosuj właściwe określenia.
miodeksmrodek
miodeksmrodek
27.04.2026, 06:21:34
  • 4468
Zachęcam do dołączenia do akcji, która zniszczy #konfitura raz na zawsze.
Czas dać mu jasny znak, że jego działalność jest niepotrzebna. Odetnijmy go od oglądalności i zasięgów.
Gdy nie bedzie miał oglądalności, filmy nie bedą przynosić zysków i w końcu weźmie sie do uczciwej roboty!

Zasady:
1. Parkujcie w oznaczonych miejscach albo na ulicy jesli nie ma zakazów zatrzymania. Jazda po chodniku to podstawa jego filmów - jak nie bedzie tam samochodów
miodeksmrodek - Zachęcam do dołączenia do akcji, która zniszczy #konfitura raz na zaw...

źródło: IMG_1429

Pobierz
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

arcx
arcx
arcx 27.04.2026, 13:25:51 via Wykop
  • 0
@miodeksmrodek:

albo na ulicy jesli nie ma zakazów zatrzymania.


no ale sam brak znaku zakazu zatrzymania i postoju jeszcze nie wystarcza by można było w takim miejscu parkować. Trzeba spełnić jeszcze inne kryteria.
  • Odpowiedz
arcx
arcx
arcx 27.04.2026, 13:34:05 via Wykop
  • 3
A skąd wiesz czy KAŻDY kurier ma ten wózek?


@patryk-hukalowicz: no jak nie ma to musi nosić w rękach, na plecach, na głowie... to oczywiste.
  • Odpowiedz

488

Konfitura w Polsacie

Konfitura w Polsacie

Trwa sonda, czy działania #konfitura są słuszne.

casterix
z
wykop.pl
dodany: 26.04.2026, 17:57:54
  • 118
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
arcx
arcx
arcx 26.04.2026, 18:06:43 via iOS
  • 6
@wykopiem_albo_zakopiem: jeszcze Cię ktoś zminusował XD a w momencie kiedy dodawałeś komentarz to linka w powiązanych nie było.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.06.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 05.10.2014

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska
  • Mikroblogger
    od 03.08.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking