Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko156
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Skipi1111

Skipi1111

Dołączył 13 lat i 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6220
  • Znaleziska 1081
  • Mikroblog 5139
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 34

427

Polska będzie drugą Grecją? W kwestii płacy minimalnej jesteśmy blisko

Polska będzie drugą Grecją? W kwestii płacy minimalnej jesteśmy blisko

Minimalna płaca w Polsce przekracza dziś 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia i w przyszłym roku, zgodnie z propozycją rządu, to się nie zmieni. Relatywnie wyższą płacę minimalną mają w UE tylko dwa kraje, które nie słyną ze zdrowego rynku pracy: Grecja i Portugalia.

hugoprat
z
money.pl
dodany: 16.06.2024, 05:13:32
  • 147
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
Skipi1111
Skipi1111 16.06.2024, 11:00:07 via Wykop
  • 1
@Cointreau: no właziłeś w jęzorem w tyłek za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

556

Składki ZUS idą w górę. W 2025 roku: 1713,95 zł plus składka zdrowotna

Składki ZUS idą w górę. W 2025 roku: 1713,95 zł plus składka zdrowotna

Jak będzie wyglądać składka ZUS dla przedsiębiorców w 2025 roku? Będzie to najprawdopodobniej 1713,95 zł, czyli więcej niż w tym roku o 113,63 zł. To oznacza, że rocznie przedsiębiorcy będą musieli wyłożyć na ZUS i to bez składki zdrowotnej więcej o 1353,56 zł niż w 2024 r.

Szewczenko
z
rp.pl
dodany: 14.06.2024, 10:13:09
  • 249
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    dzialalnoscgospodarcza
  • #
    pieniadze
  • #
    jdg
  • #
    zus
Skipi1111
Skipi1111 15.06.2024, 12:09:46 via Wykop
  • -1
@hasudrone: ziomek, jestes na ryczałcie. Policz podatki na Vacie… nawet glupi handel na VAT marży. Vat 23% dochodowy 19% zdrowotna 9% pcc 2%


@Pieskor: ale Ty wiesz, że ryczałtowiec może być vatowcem? Po za tym co to za liczenie, vat nie należy do Ciebie tylko do konsumenta.
Skipi1111
Skipi1111 15.06.2024, 12:13:36 via Wykop
  • 1
@HyperXBang: przecież składka zdrowotna będzie zmieniona od 2025r.

475

Bananowy gigant opłacał terroryzm. Chiquita wypłaci milionowe odszkodowania

Bananowy gigant opłacał terroryzm. Chiquita wypłaci milionowe odszkodowania

Światowy gigant w produkcji bananów Chiquita Brands International musi zapłacić 38,3 mln dol. odszkodowania rodzinom ofiar paramilitarnej grupy Zjednoczone Siły Samoobrony Kolumbii (AUC). Wyrok zapadł w poniedziałek w amerykańskim sądzie, który uznał, że firma finansowała działalność tej brutalnej

Logan00
z
businessinsider.com.pl
dodany: 11.06.2024, 08:49:19
  • 84
  • #
    swiat
  • #
    informacje
  • #
    banany
Skipi1111
Skipi1111 11.06.2024, 17:01:11 via Wykop
  • 10
Ktoś mi wytłumaczy jaki sens był reklamowania bananów?
W którymkolwiek sklepie konsument wybiera jakiej marki banany chce kupić?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Skipi1111
Skipi1111 12.06.2024, 09:12:31 via Wykop
  • 0
@Murasame: Akurat sklepy mają tak konstruowane umowy, że nie mają żadnej odpowiedzialności, biorą to co dostaną w najniższej cenie z jaknajmniejszym wskaźnikiem odrzuceń/reklamacji. Tam jest krótka piłka, nie odpowiednia cena = wylatujesz z półki i produkt jest zastępowany (przykład pepsi w biedronce). Markety mają wywalone czy kupią chiquite czy jakiegoś innego banana, najważniejsze niska cena i zadowolony konsument a dostawca w tym łańcuchu jest tylko parobkiem najbardziej poszkodowanym.

406

Izera na złom. Rząd czeka, aż Chińczycy się obrażą

Izera na złom. Rząd czeka, aż Chińczycy się obrażą

Izera właściwie nawet nie tyle odjedzie, co pewnie wyląduje na wirtualnym złomowisku. Z projektu bowiem nic może nie wyj

quard1
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 01.06.2024, 20:06:36
  • 206
  • #
    takdlacpk
  • #
    takdlarozwoju
  • #
    polska
Skipi1111
Skipi1111 02.06.2024, 16:30:22 via Wykop
  • 9
Przecież ten projekt nawet jakby powstał to już na starcie jest uwalony. Projekt samochodu jest już na ten moment przestarzały i niczym się nie wyróżnia.
Druga kwestia to, że krajowe nie oznacza, że miał to być dostępny cenowo samochód dla Polaków. Półka cenowa z założenia miała być dostosowana do zachodnich marek, gdzie jeszcze nie rozpasały się Chińskie samochodu pokroju BYD czy Xiaomi. Nie ma co się oszukiwać Izera nie miałaby podjazdu cenowego
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

557

Deweloperzy na deskach. Ceny mieszkań za chwilę runą

Deweloperzy na deskach. Ceny mieszkań za chwilę runą

Polacy zaczynają rozumieć, że kredytu 0 proc. nie będzie. Niedziela wieczorem, jeden z nich wysyła wiadomość do dewelopera, informując, że zrywa rezerwację na zakup mieszkania

botereq
z
bizblog.spidersweb.pl
dodany: 01.06.2024, 11:17:10
  • 218
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    deweloperka
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Skipi1111
Skipi1111 01.06.2024, 13:38:09 via Wykop
  • -2
@iggy_p: spaść nie spadnie bo jest za duży popyt, jednak chwila stablizacja cen na 2-3 lata na pewno nadejdzie bo już ceny są za bardzo spompowane, przy utrzymaniu obecnego tempa wzrostu w ciągu kilku lat nikt nie miałby zdolności bo nie rośnie proporcjonalnie do zarobków.

940

Po 23 latach wygrał w sądzie 22 mln zł. Państwo chce mu je odebrać

Po 23 latach wygrał w sądzie 22 mln zł. Państwo chce mu je odebrać

Marek Kubala po 23 latach samotnej walki wygrał od państwa miliony za zniszczenie firmy. Markowi Kubali nie pomogły apele do premiera i ministra sprawiedliwości. Prokuratoria Generalna zaskarżyła dziś korzystny dla niego wyrok sądu.

Szewczenko
z
forbes.pl
dodany: 31.05.2024, 20:47:05
  • 83
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    prawo
  • #
    panstwozdykty
  • #
    wydarzenia
Skipi1111
Skipi1111 01.06.2024, 10:44:20 via Wykop
  • 0
@wojciech_s: boli d--a, że prywaciarz wywalczył swoje pieniądze co?

311

Rosja wstrzymuje publikację danych o produkcji benzyny

Rosyjskie ministerstwo energetyki oświadczyło w środę, że zaprzestaje ujawniania statystyk wydobycia benzyny w celu ochrony "bezpieczeństwa informacyjnego" rynku produktów naftowych. Czyli jest baaaardzo źle

Polasz
z
reuters.com
dodany: 29.05.2024, 16:12:52
  • 45
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    ruskapropaganda
  • #
    gospodarka
Skipi1111
Skipi1111 30.05.2024, 11:39:51 via Wykop
  • 1
@Adriano12345678: jak się nie podoba to wracaj do swojej wielkiej rasiji

408

Polak skazany na dożywocie w afrykańskim Kongu. Za szpiegostwo

Polak skazany na dożywocie w afrykańskim Kongu. Za szpiegostwo

Wobec obywatela polskiego w Demokratycznej Republice Konga zapadł wyrok dożywotniego więzienia. Chodzi o pana Mariusza Majewskiego. Z oskarżenia o szpiegostwo - przekazał rzecznik Paweł Wroński

Poludnik20
z
polsatnews.pl
dodany: 24.05.2024, 13:04:03
  • 126
  • #
    kongo
  • #
    afryka
  • #
    podroze
  • #
    turystyka
  • #
    wakacje
  • #
    swiat
Skipi1111
Skipi1111 24.05.2024, 18:50:33 via Wykop
  • 3
@ntdc: serio wierzysz, że po zwykłego obywatela Polska wyśle oddział specjalny? to nie USA tutaj nikt się o swoich obywateli nie troszczy

435

Ukraińcy mówią, czemu nie jadą walczyć. "Już raz rzuciłem całe swoje życie"

Pokaż treści 18+

Ukraińcy mówią, czemu nie jadą walczyć. "Już raz rzuciłem całe swoje życie"

Dima: Już raz rzuciłem całe swoje życie. Nie celowo, bo nie wiedziałem, że do Sewastopola nigdy nie wrócę. I mam to zrobić po raz drugi? Pytanie, za co miałbym walczyć? Nie znajduję odpowiedzi. Moje całe życie jest w Polsce, nie mam w Ukrainie dosłownie niczego.

Lilprincepolo
z
wprost.pl
dodany: 19.05.2024, 08:31:01
  • 267
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    putin
  • #
    nato
Skipi1111
Skipi1111 20.05.2024, 17:00:48 via Wykop
  • -1
nie twierdzę, że nie, ale jesteśmy na dobrej drodze ku lepszemu


@lexico: w jaki sposób? co wybrany zostanie nowy rząd to ujawnia wały poprzedniej kadencji sejmu i czy ktokolwiek poniósł konsekwencje?

Ciągle wały z wysypiskami śmieci, urzędnicy przewalający pieniądze na ławki czy jajo z gipsu po 300 tys zł. Ktokolwiek ponosi za to odpowiedzialność? Morawiecki wykorzystał swoje stanowisko do przerzucenia majątku kilkuset mln zł w obligacje przed kryzysem i ktokolwiek

1665

Gastronomia po polsku, czyli gotówka i rachunek kelnerski zamiast paragonu

Gastronomia po polsku, czyli gotówka i rachunek kelnerski zamiast paragonu

Krakow: "Restauracja Pod Wawelem. Na początku informacja - płatność tylko gotówką. Potem otrzymany paragon nie zawierał NIPu, daty i innych wymaganych danych. Po zwróceniu uwagi otrzymałem poprawny paragon. Jest jeszcze wiele pracy do zrobienia".

Szewczenko
z
x.com
dodany: 19.05.2024, 07:48:09
  • 652
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    januszegastronomii
  • #
    gastronomia
  • #
    prawo
  • #
    januszebiznesu
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:18:27 via Wykop
  • -9
Często to kelnerzy są instruowani przez swoich przełożonych, aby wydawać rachunki kelnerskie zamiast paragonów fiskalnych. Jednak to kelnerzy mogą ponieść konsekwencje w postaci mandatów i problemów związanych z legalnością zatrudnienia.


@Szewczenko: przestań gadać brednie, pracownik nie ponosi żadnej odpowiedzialności w miejscu zatrudnienia
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:24:06 via Wykop
  • 237
@LudzieToDebile: też tak przez chwilę pomyślałem, że skoro w budżecie brakuje to dokłada się podatku tym, który już płacą ale jak tak dłużej się nad tym zastanowić to nie jestem w stanie uwierzyć, że gdyby wpływy do budżetu były większe to jakikolwiek rząd zluzuje przepisy podatkowe. Prędzej dołożą kolejne bezsensowne wydatki niż zredukują niepotrzebne koszty.
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:38:33 via Wykop
  • 5
@LordDarthVader: gastro ma prawie na wszystko stawkę 8% vat. jeżeli nakupuje towaru za 1080 brutto i nasprzedaje w ciągu dnia za 2000 netto to po odjęciu vatu zostaje mu magiczne 80zł do zapłaty (które i tak jest potem pomniejszane o pozostałe kwoty vat jakie ma firma na stawce 23% np. koszt wynajmu lokalu). Nie wystawianie paragonu w tej branży to tylko i wyłącznie ucieczka przed podatkiem dochodowym (który płacony jest

524

Ukrainie nie pozwolono uderzyć w gromadzących się przy granicy 30k Rosjan

Pokaż treści 18+

Ukrainie nie pozwolono uderzyć w gromadzących się przy granicy 30k Rosjan

Zachodnie wywiady od jakiegoś czasu ostrzegały, że Rosjanie niedługo wejdą od północy. Wszyscy widzieli akumulację wojsk. Czasami najlepszą obroną jest atak. Ale Ukraińcy mający zakaz użycia zachodniej broni wewnątrz Rosji nie mogli zaatakować przygotowujących się do przekroczenia granicy kacapów.

konto usunięte
z
theguardian.com
dodany: 17.05.2024, 09:19:19
  • 99
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
Skipi1111
Skipi1111 17.05.2024, 18:18:24 via Wykop
  • -3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

448

Zwierzęta czy 30 tyś. Polaków bez pracy? Producenci pirotechniki walczą o życie.

Zwierzęta czy 30 tyś. Polaków bez pracy? Producenci pirotechniki walczą o życie.

Spór o ograniczenie możliwości korzystania z fajerwerków nadal trwa. Zmiany ustawy o ochronie zwierząt mogą przynieść Polsce niepożądane, a bardzo poważne skutki ekonomiczne i społeczne. Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki podaje mocne argumenty przeciw zmianom w ustawie.

konto usunięte
z
agencja-informacyjna.com
dodany: 15.05.2024, 06:22:18
  • 301
  • #
    pirotechnika
  • #
    fajerwerki
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
Skipi1111
Skipi1111 15.05.2024, 15:16:42 via Wykop
  • 26
@Adonix: zakazać internetu bo ludzie mniej oglądają telewizji i nie kupują gazet, przez nich ludzie tracą pracę( ͡° ͜ʖ ͡°)

832

Miliarderzy płacą 2-3 razy mniejsze podatki niż reszta. Europa to dla nich raj

Miliarderzy płacą 2-3 razy mniejsze podatki niż reszta. Europa to dla nich raj

Miliarderzy w Europie płacą nawet 3 razy mniejsze podatki niż reszta społeczeństwa (analiza w linku). Efektywna stawka podatku na poziomie 18% płacona jest przez bogaczy np. we Włoszech, gdzie połowa gorzej zarabiających płaci 53%. Podobnie jest w Holandii czy Francji

przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 12.05.2024, 07:42:16
  • 286
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    europa
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:34:29 via Wykop
  • -1
@jednorazowka: lata prania mózgu i konsumpcjonizmu robi swoje, Polacy zadłużeni to myślą, że każdy żyje od 1 do 1 tak samo jak on.
Przeciętny pracownik jak zarabia te kilka tys zł to opłaci mieszkanie, rachunki itd. zostaje kilka stówek. Miliarder wyda dokładnie tyle samo, jak jest bardziej rozrzutny to kilka razy więcej, ale u niego zostaje więcej oszczędności po wszystkich kosztach. Kazdy kto skończył szkołę podstawową raczej wie jak się

523

Pierwsze ustalenia ws. pożaru w Warszawie. "Bardzo dziwna sytuacja"

Pierwsze ustalenia ws. pożaru w Warszawie. "Bardzo dziwna sytuacja"

Strażacy opanowali pożar hali przy Marywilskiej w Warszawie. Teraz pojawiają się pierwsze informacje dotyczące przyczyn.

raul7788
z
polsatnews.pl
dodany: 12.05.2024, 12:04:52
  • 105
  • #
    warszawa
  • #
    pozar
  • #
    strazpozarna
  • #
    wydarzenia
  • #
    palisie
  • #
    polska
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:26:36 via Wykop
  • -1
@Chomas: stanowisko udziałowca jest, że hala zostanie odbudowana ¯\(ツ)/¯
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:28:30 via Wykop
  • -1
@sancho: wątpliwe, już jakiś czas temu był problem z ubezpieczaniem wszystkich hal targowych i galerii handlowych z uwagi na wcześniejsze częste podpalenia

1038

Google także wie, że Polacy kochają wysokie ceny

Google także wie, że Polacy kochają wysokie ceny

Google store weszło do Polski i nie zawiodło, ceny wyższe niż u Niemców. Całe szczęście. Pixel 8 w Polsce wyniesie nas 3599zl a w biednych Niemczech 3435zl

Owoc12
z
wykop.pl
dodany: 08.05.2024, 16:17:25
  • 231
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    smarthome
  • #
    technologia
Skipi1111
Skipi1111 09.05.2024, 19:00:17 via Wykop
  • 0
@mcin: jeżeli sprzedawcą nie był amazon tylko inny sklep to do 10k€ obrotu ma prawo wystawiac fv po stawce swojego kraju i traktować takie faktury jak krajowe

87

Ilu Polaków zarabia średnią krajową? Wyniki mogą zaskakiwać!

Ilu Polaków zarabia średnią krajową? Wyniki mogą zaskakiwać!

W marcu 2024 roku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw przekroczyło kwotę 8 tysięcy brutto. A to oznacza,

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 03.05.2024, 18:45:22
  • 110
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    wynagrodzenie
  • #
    zarobki
Skipi1111
Skipi1111 04.05.2024, 10:22:39 via Wykop
  • -9
Średnia krajowa nie jest żadnym wskaźnikiem jakości życia. Zawsze kisłem za znajomymi, którzy wyjeżdżali do roboty z powiatowego do wojewódzkiego miasta bo więcej 1000zł zarobią a drugie tyle na droższe życie i mieszkanie wydadzą. No ale na papierze przecież dobrze zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

319

W Gruzji protesty aż „do wyborów". Dojdzie do inwazji rosyjskiej?

Pokaż treści 18+

W Gruzji protesty aż „do wyborów". Dojdzie do inwazji rosyjskiej?

Protesty mają miejsce każdego dnia, odkąd w parlamencie procedowana jest ustawa o zagranicznych agentach. Manifestacje są dużo silniejsze niż rok temu. Były dyplomata: „młodzi nie oddadzą Gruzji Rosji”. / Kreml zdecyduje się na otwarcie drugiego frontu?

Poludnik20
z
polskieradio24.pl
dodany: 02.05.2024, 23:59:31
  • 68
  • #
    gruzja
  • #
    rosja
  • #
    polityka
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 18:46:01 via Wykop
  • 19
@Pan_Slon: no i dobrze, może się Białoruś opamięta i zrobią też u siebie rewolucje. Całkiem przyjemni ludzie, tylko dali sobie wejść na głowę dyktatorom.

402

Masowe zjawisko w Niemczech. Kierunek: Polska

Masowe zjawisko w Niemczech. Kierunek: Polska

"Goodbye, Deutschland!" - pisze niemiecki dziennik "Bild". Jak informuje, wysokie koszty energii i wynagrodzeń sprawiają, że coraz więcej niemieckich firm przenosi się na inne rynki. Jednym z głównych beneficjentów jest Polska.

MaranX
z
o2.pl
dodany: 02.05.2024, 10:56:48
  • 146
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    gospodarka
  • #
    emigracja
  • #
    praca
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 18:15:44 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

474

Polska pod względem PKB per capita (PPP) wyprzedzi Czechy i Hiszpanię w 2027 r.

Polska pod względem PKB per capita (PPP) wyprzedzi Czechy i Hiszpanię w 2027 r.

Natomiast Japonię w 2029. Najnowsze kwietniowe dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

witulo
z
imf.org
dodany: 03.05.2024, 12:40:28
  • 342
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • #
    swiat
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 17:48:22 via Wykop
  • 10
@alexmich: byłeś kiedyś w Czechach albo chociaż przyjeżdżałeś samochodem poza Pragą? Polska w latach 2000 lepiej wyglądała. O Czechach narosło dużo mitów, że niższe podatki, ale nikt nie bierze pod uwagę, że jest wyższy ZUS, i w niektórych przypadkach wychodzi gorzej kalkulacja niż firma w PL a tylko dokładasz sobie obowiązki i kontrole. Jeszcze teraz zaczynają odchodzić od takiej "wolnorynkowej gospodarki" i tak samo jak w PL nakładają limit (chociaż

529

Oto Ferrari 12Cylindri - nazwa nie kłamie.

Oto Ferrari 12Cylindri - nazwa nie kłamie.

Nowy model ma wolnossący silnik o pojemności 6,5 litra - bez jakiegokolwiek elektrycznego wsparcia. Ostatnie pokolenie nie będzie zachwycone.

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 03.05.2024, 02:35:48
  • 196
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ferrari
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    kierowcy
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 17:03:19 via Wykop
  • 5
@Khebib: tak też miałem kupić ferrari ale po ich praktykach zdecydowałem sie na golfa
  • <
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27
  • Strona 21 z 27
  • >

Zysk Teoretyczny

  • Nie pytaj o uśrednianie – nie duszę się, bo nie łapię spadających noży🔪 W portfelu +2137 zł realnego zysku. Ja realizuję, Ty teoretyzujesz📈 W pokoju brak okna, w sercu Barka. Dywersyfikacja to tchórzostwo. Koncentracja to wolność.
  • Nasdaq

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.05.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 30.08.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking