Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Skipi1111

Skipi1111

Dołączył 13 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6633
  • Znaleziska 1081
  • Mikroblog 5552
  • Obserwujący 13
  • Obserwowane 34

311

Rosja wstrzymuje publikację danych o produkcji benzyny

Rosyjskie ministerstwo energetyki oświadczyło w środę, że zaprzestaje ujawniania statystyk wydobycia benzyny w celu ochrony "bezpieczeństwa informacyjnego" rynku produktów naftowych. Czyli jest baaaardzo źle

Polasz
z
reuters.com
dodany: 29.05.2024, 16:12:52
  • 45
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    ruskapropaganda
  • #
    gospodarka
Skipi1111
Skipi1111 30.05.2024, 11:39:51 via Wykop
  • 1
@Adriano12345678: jak się nie podoba to wracaj do swojej wielkiej rasiji

408

Polak skazany na dożywocie w afrykańskim Kongu. Za szpiegostwo

Polak skazany na dożywocie w afrykańskim Kongu. Za szpiegostwo

Wobec obywatela polskiego w Demokratycznej Republice Konga zapadł wyrok dożywotniego więzienia. Chodzi o pana Mariusza Majewskiego. Z oskarżenia o szpiegostwo - przekazał rzecznik Paweł Wroński

Poludnik20
z
polsatnews.pl
dodany: 24.05.2024, 13:04:03
  • 126
  • #
    kongo
  • #
    afryka
  • #
    podroze
  • #
    turystyka
  • #
    wakacje
  • #
    swiat
Skipi1111
Skipi1111 24.05.2024, 18:50:33 via Wykop
  • 3
@ntdc: serio wierzysz, że po zwykłego obywatela Polska wyśle oddział specjalny? to nie USA tutaj nikt się o swoich obywateli nie troszczy

435

Ukraińcy mówią, czemu nie jadą walczyć. "Już raz rzuciłem całe swoje życie"

Pokaż treści 18+

Ukraińcy mówią, czemu nie jadą walczyć. "Już raz rzuciłem całe swoje życie"

Dima: Już raz rzuciłem całe swoje życie. Nie celowo, bo nie wiedziałem, że do Sewastopola nigdy nie wrócę. I mam to zrobić po raz drugi? Pytanie, za co miałbym walczyć? Nie znajduję odpowiedzi. Moje całe życie jest w Polsce, nie mam w Ukrainie dosłownie niczego.

Lilprincepolo
z
wprost.pl
dodany: 19.05.2024, 08:31:01
  • 267
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    putin
  • #
    nato
Skipi1111
Skipi1111 20.05.2024, 17:00:48 via Wykop
  • -1
nie twierdzę, że nie, ale jesteśmy na dobrej drodze ku lepszemu


@lexico: w jaki sposób? co wybrany zostanie nowy rząd to ujawnia wały poprzedniej kadencji sejmu i czy ktokolwiek poniósł konsekwencje?

Ciągle wały z wysypiskami śmieci, urzędnicy przewalający pieniądze na ławki czy jajo z gipsu po 300 tys zł. Ktokolwiek ponosi za to odpowiedzialność? Morawiecki wykorzystał swoje stanowisko do przerzucenia majątku kilkuset mln zł w obligacje przed kryzysem i ktokolwiek

1666

Gastronomia po polsku, czyli gotówka i rachunek kelnerski zamiast paragonu

Gastronomia po polsku, czyli gotówka i rachunek kelnerski zamiast paragonu

Krakow: "Restauracja Pod Wawelem. Na początku informacja - płatność tylko gotówką. Potem otrzymany paragon nie zawierał NIPu, daty i innych wymaganych danych. Po zwróceniu uwagi otrzymałem poprawny paragon. Jest jeszcze wiele pracy do zrobienia".

Szewczenko
z
x.com
dodany: 19.05.2024, 07:48:09
  • 652
  • #
    polska
  • #
    krakow
  • #
    januszegastronomii
  • #
    gastronomia
  • #
    prawo
  • #
    januszebiznesu
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:18:27 via Wykop
  • -9
Często to kelnerzy są instruowani przez swoich przełożonych, aby wydawać rachunki kelnerskie zamiast paragonów fiskalnych. Jednak to kelnerzy mogą ponieść konsekwencje w postaci mandatów i problemów związanych z legalnością zatrudnienia.


@Szewczenko: przestań gadać brednie, pracownik nie ponosi żadnej odpowiedzialności w miejscu zatrudnienia
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:24:06 via Wykop
  • 237
@LudzieToDebile: też tak przez chwilę pomyślałem, że skoro w budżecie brakuje to dokłada się podatku tym, który już płacą ale jak tak dłużej się nad tym zastanowić to nie jestem w stanie uwierzyć, że gdyby wpływy do budżetu były większe to jakikolwiek rząd zluzuje przepisy podatkowe. Prędzej dołożą kolejne bezsensowne wydatki niż zredukują niepotrzebne koszty.
Skipi1111
Skipi1111 19.05.2024, 10:38:33 via Wykop
  • 5
@LordDarthVader: gastro ma prawie na wszystko stawkę 8% vat. jeżeli nakupuje towaru za 1080 brutto i nasprzedaje w ciągu dnia za 2000 netto to po odjęciu vatu zostaje mu magiczne 80zł do zapłaty (które i tak jest potem pomniejszane o pozostałe kwoty vat jakie ma firma na stawce 23% np. koszt wynajmu lokalu). Nie wystawianie paragonu w tej branży to tylko i wyłącznie ucieczka przed podatkiem dochodowym (który płacony jest

524

Ukrainie nie pozwolono uderzyć w gromadzących się przy granicy 30k Rosjan

Pokaż treści 18+

Ukrainie nie pozwolono uderzyć w gromadzących się przy granicy 30k Rosjan

Zachodnie wywiady od jakiegoś czasu ostrzegały, że Rosjanie niedługo wejdą od północy. Wszyscy widzieli akumulację wojsk. Czasami najlepszą obroną jest atak. Ale Ukraińcy mający zakaz użycia zachodniej broni wewnątrz Rosji nie mogli zaatakować przygotowujących się do przekroczenia granicy kacapów.

konto usunięte
z
theguardian.com
dodany: 17.05.2024, 09:19:19
  • 99
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    wojsko
Skipi1111
Skipi1111 17.05.2024, 18:18:24 via Wykop
  • -3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

448

Zwierzęta czy 30 tyś. Polaków bez pracy? Producenci pirotechniki walczą o życie.

Zwierzęta czy 30 tyś. Polaków bez pracy? Producenci pirotechniki walczą o życie.

Spór o ograniczenie możliwości korzystania z fajerwerków nadal trwa. Zmiany ustawy o ochronie zwierząt mogą przynieść Polsce niepożądane, a bardzo poważne skutki ekonomiczne i społeczne. Stowarzyszenie Importerów i Dystrybutorów Pirotechniki podaje mocne argumenty przeciw zmianom w ustawie.

konto usunięte
z
agencja-informacyjna.com
dodany: 15.05.2024, 06:22:18
  • 301
  • #
    pirotechnika
  • #
    fajerwerki
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
Skipi1111
Skipi1111 15.05.2024, 15:16:42 via Wykop
  • 26
@Adonix: zakazać internetu bo ludzie mniej oglądają telewizji i nie kupują gazet, przez nich ludzie tracą pracę( ͡° ͜ʖ ͡°)

832

Miliarderzy płacą 2-3 razy mniejsze podatki niż reszta. Europa to dla nich raj

Miliarderzy płacą 2-3 razy mniejsze podatki niż reszta. Europa to dla nich raj

Miliarderzy w Europie płacą nawet 3 razy mniejsze podatki niż reszta społeczeństwa (analiza w linku). Efektywna stawka podatku na poziomie 18% płacona jest przez bogaczy np. we Włoszech, gdzie połowa gorzej zarabiających płaci 53%. Podobnie jest w Holandii czy Francji

przemyslaw-tabor
z
fxmag.pl
dodany: 12.05.2024, 07:42:16
  • 286
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    europa
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:34:29 via Wykop
  • -1
@jednorazowka: lata prania mózgu i konsumpcjonizmu robi swoje, Polacy zadłużeni to myślą, że każdy żyje od 1 do 1 tak samo jak on.
Przeciętny pracownik jak zarabia te kilka tys zł to opłaci mieszkanie, rachunki itd. zostaje kilka stówek. Miliarder wyda dokładnie tyle samo, jak jest bardziej rozrzutny to kilka razy więcej, ale u niego zostaje więcej oszczędności po wszystkich kosztach. Kazdy kto skończył szkołę podstawową raczej wie jak się

523

Pierwsze ustalenia ws. pożaru w Warszawie. "Bardzo dziwna sytuacja"

Pierwsze ustalenia ws. pożaru w Warszawie. "Bardzo dziwna sytuacja"

Strażacy opanowali pożar hali przy Marywilskiej w Warszawie. Teraz pojawiają się pierwsze informacje dotyczące przyczyn.

raul7788
z
polsatnews.pl
dodany: 12.05.2024, 12:04:52
  • 105
  • #
    warszawa
  • #
    pozar
  • #
    strazpozarna
  • #
    wydarzenia
  • #
    palisie
  • #
    polska
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:26:36 via Wykop
  • -1
@Chomas: stanowisko udziałowca jest, że hala zostanie odbudowana ¯\(ツ)/¯
Skipi1111
Skipi1111 12.05.2024, 16:28:30 via Wykop
  • -1
@sancho: wątpliwe, już jakiś czas temu był problem z ubezpieczaniem wszystkich hal targowych i galerii handlowych z uwagi na wcześniejsze częste podpalenia

1038

Google także wie, że Polacy kochają wysokie ceny

Google także wie, że Polacy kochają wysokie ceny

Google store weszło do Polski i nie zawiodło, ceny wyższe niż u Niemców. Całe szczęście. Pixel 8 w Polsce wyniesie nas 3599zl a w biednych Niemczech 3435zl

Owoc12
z
wykop.pl
dodany: 08.05.2024, 16:17:25
  • 231
  • #
    polska
  • #
    swiat
  • #
    smarthome
  • #
    technologia
Skipi1111
Skipi1111 09.05.2024, 19:00:17 via Wykop
  • 0
@mcin: jeżeli sprzedawcą nie był amazon tylko inny sklep to do 10k€ obrotu ma prawo wystawiac fv po stawce swojego kraju i traktować takie faktury jak krajowe

87

Ilu Polaków zarabia średnią krajową? Wyniki mogą zaskakiwać!

Ilu Polaków zarabia średnią krajową? Wyniki mogą zaskakiwać!

W marcu 2024 roku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw przekroczyło kwotę 8 tysięcy brutto. A to oznacza,

starnak
z
polsatnews.pl
dodany: 03.05.2024, 18:45:22
  • 110
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    wynagrodzenie
  • #
    zarobki
Skipi1111
Skipi1111 04.05.2024, 10:22:39 via Wykop
  • -9
Średnia krajowa nie jest żadnym wskaźnikiem jakości życia. Zawsze kisłem za znajomymi, którzy wyjeżdżali do roboty z powiatowego do wojewódzkiego miasta bo więcej 1000zł zarobią a drugie tyle na droższe życie i mieszkanie wydadzą. No ale na papierze przecież dobrze zarabia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

319

W Gruzji protesty aż „do wyborów". Dojdzie do inwazji rosyjskiej?

Pokaż treści 18+

W Gruzji protesty aż „do wyborów". Dojdzie do inwazji rosyjskiej?

Protesty mają miejsce każdego dnia, odkąd w parlamencie procedowana jest ustawa o zagranicznych agentach. Manifestacje są dużo silniejsze niż rok temu. Były dyplomata: „młodzi nie oddadzą Gruzji Rosji”. / Kreml zdecyduje się na otwarcie drugiego frontu?

Poludnik20
z
polskieradio24.pl
dodany: 02.05.2024, 23:59:31
  • 68
  • #
    gruzja
  • #
    rosja
  • #
    polityka
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 18:46:01 via Wykop
  • 19
@Pan_Slon: no i dobrze, może się Białoruś opamięta i zrobią też u siebie rewolucje. Całkiem przyjemni ludzie, tylko dali sobie wejść na głowę dyktatorom.

402

Masowe zjawisko w Niemczech. Kierunek: Polska

Masowe zjawisko w Niemczech. Kierunek: Polska

"Goodbye, Deutschland!" - pisze niemiecki dziennik "Bild". Jak informuje, wysokie koszty energii i wynagrodzeń sprawiają, że coraz więcej niemieckich firm przenosi się na inne rynki. Jednym z głównych beneficjentów jest Polska.

MaranX
z
o2.pl
dodany: 02.05.2024, 10:56:48
  • 146
  • #
    polska
  • #
    niemcy
  • #
    gospodarka
  • #
    emigracja
  • #
    praca
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 18:15:44 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

474

Polska pod względem PKB per capita (PPP) wyprzedzi Czechy i Hiszpanię w 2027 r.

Polska pod względem PKB per capita (PPP) wyprzedzi Czechy i Hiszpanię w 2027 r.

Natomiast Japonię w 2029. Najnowsze kwietniowe dane Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

witulo
z
imf.org
dodany: 03.05.2024, 12:40:28
  • 342
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    finanse
  • #
    swiat
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 17:48:22 via Wykop
  • 10
@alexmich: byłeś kiedyś w Czechach albo chociaż przyjeżdżałeś samochodem poza Pragą? Polska w latach 2000 lepiej wyglądała. O Czechach narosło dużo mitów, że niższe podatki, ale nikt nie bierze pod uwagę, że jest wyższy ZUS, i w niektórych przypadkach wychodzi gorzej kalkulacja niż firma w PL a tylko dokładasz sobie obowiązki i kontrole. Jeszcze teraz zaczynają odchodzić od takiej "wolnorynkowej gospodarki" i tak samo jak w PL nakładają limit (chociaż

529

Oto Ferrari 12Cylindri - nazwa nie kłamie.

Oto Ferrari 12Cylindri - nazwa nie kłamie.

Nowy model ma wolnossący silnik o pojemności 6,5 litra - bez jakiegokolwiek elektrycznego wsparcia. Ostatnie pokolenie nie będzie zachwycone.

NaMasce
z
namasce.pl
dodany: 03.05.2024, 02:35:48
  • 196
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ferrari
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    kierowcy
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 17:03:19 via Wykop
  • 5
@Khebib: tak też miałem kupić ferrari ale po ich praktykach zdecydowałem sie na golfa

751

Macron: Jeśli Rosja przełamie linie frontu, możliwe wysłanie wojsk na Ukraine

Pokaż treści 18+

Macron: Jeśli Rosja przełamie linie frontu, możliwe wysłanie wojsk na Ukraine

Emmanuel Macron nie wyklucza wysłania wojsk dla Ukrainy, jeśli Rosja przełamie linię frontu.

Dorodny_Wieprz
z
onet.pl
dodany: 02.05.2024, 10:54:09
  • 346
  • #
    francja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
Skipi1111
Skipi1111 03.05.2024, 07:42:25 via Wykop
  • -3
Już widzę te wojska francuskie wciągające wszystkich w konflikt a potem Francja jako pierwsza wywieszająca biała flagę, no wiecie my jednak się nie chcemy angażować w konflikt ale wy róbcie co uważacie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

498

"Powiedziała mi, że jeżeli zajmuje dwa miejsca, to mam płacić podwójnie"

"Powiedziała mi, że jeżeli zajmuje dwa miejsca, to mam płacić podwójnie"

Jest jedną z najpopularniejszych influenserek plus size na świece, a swój kontakt opiera na podróżach.

MistrzKowalski
z
onet.pl
dodany: 02.05.2024, 09:03:35
  • 208
  • #
    grubasy
  • #
    influenserka
  • #
    totalnaglupota
Skipi1111
Skipi1111 02.05.2024, 19:45:38 via Wykop
  • 4
Dałbym 2 plusy ale mogę tylko jednego ( ͡° ᴥ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

264

Rekordowy rok. Ukraińcy zakładają coraz więcej firm w Polsce.

Rekordowy rok. Ukraińcy zakładają coraz więcej firm w Polsce.

W 2023 roku co dziesiąta indywidulana działalność gospodarcza została założona przez Ukraińca - wskazuje centrum Diia.Business. Obywatele Ukrainy założyli ponad 30 tysięcy firm.

Piotrek7231
z
polsatnews.pl
dodany: 02.05.2024, 14:18:13
  • 174
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
Skipi1111
Skipi1111 02.05.2024, 19:42:31 via Wykop
  • 46
Niech zgadnę, z podatków idzie na doradców podatkowych i prawników, którzy musieli im wytłumaczyć wszystkie buble prawne, a Ty sam sobie radź w swoim własnym kraju.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

57

20 lat Polski w UE. Tak zmieniła się polska kolej. A wy co, jakieś PolExity?

Pokaż treści 18+

20 lat Polski w UE. Tak zmieniła się polska kolej. A wy co, jakieś PolExity?

20 lat Polski w UE zapewniło nam nie tylko bezpieczeństwo, ale też niezbędne środki finansowe na rozwój, w tym na ważne inwestycje kolejowe.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 02.05.2024, 17:01:07
  • 64
  • #
    kolej
  • #
    neuropa
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    pociagi
  • #
    podroze
Skipi1111
Skipi1111 02.05.2024, 19:28:36 via Wykop
  • 23
I nadal bez szybkich kolei, zupełnie inaczej wyglądałby teraz rynek mieszkaniowy gdyby można było mieszkać 50 km od miasta wojewódzkiego i dojechać w 10-15 minut.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

352

Stało się! USA nakłada sankcje na chińskie firmy

Pokaż treści 18+

Stało się! USA nakłada sankcje na chińskie firmy

Jak informuje Jennifer Hansler z CNN właśnie dziś Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na ponad 12 firm z Chin i Hongkongu. Powód? Wspieranie rosyjskiej agresji na Ukrainę!

janusz_z_czarnolasu
z
wgospodarce.pl
dodany: 01.05.2024, 18:27:13
  • 90
  • #
    usa
  • #
    chiny
  • #
    biznes
  • #
    polityka
  • #
    gospodarka
  • #
    rosja
Skipi1111
Skipi1111 02.05.2024, 13:44:25 via Wykop
  • -4
nie ma się z czego cieszyć, bo odbije się to europejskim firmom czkwaką. Już teraz było dużo chińskiej patologi nie rozliczającej vat i dochodowego, a gdzieś przecież swoje towary eksportować muszą.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

546

Wyciekły rządowe plany. Minister mówił co innego. Polacy się zdziwią

Wyciekły rządowe plany. Minister mówił co innego. Polacy się zdziwią

Okazuje się, że Wieloletnim Planie Finansowym nie ma mowy o podniesieniu kwoty wolnej od podatku z 30 tys. do 60 tys. zł. A minister finansów Andrzej Domański jeszcze we wtorek rano na antenie TVN24 zapowiadał, że reforma będzie wprowadzona "do końca kadencji".

Bednar
z
fakt.pl
dodany: 01.05.2024, 05:57:28
  • 99
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
Skipi1111
Skipi1111 01.05.2024, 13:36:59 via Wykop
  • 26
Najbardziej boli, że kłamstwem nie okazało się utrzymanie 800+ ヽ( ͠°෴ °)ノ
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Skipi1111
Skipi1111 01.05.2024, 19:53:36 via Wykop
  • -1
@Hirch: jeżeli moja emerytura miałaby być zależna od waszych kaszojadów brędzących coś 4 tygodniowym trybie pracy, przyklejaniu się do asfaltu, farbowania włosów na zielono i dwóch lewych rąk do wszystkiego to dziękuje za taką emertyrurę, możesz sobie pan przepisać te grosze na siebie, przydadzą się na jakąś maść na plecy czy inne stawy od ganiania za niewdzięcznymi bomblami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 27
  • Strona 22 z 27
  • >

Zysk Teoretyczny

  • Nie pytaj o uśrednianie – nie duszę się, bo nie łapię spadających noży🔪 W portfelu +2137 zł realnego zysku. Ja realizuję, Ty teoretyzujesz📈 W pokoju brak okna, w sercu Barka. Dywersyfikacja to tchórzostwo. Koncentracja to wolność.
  • Nasdaq

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 27.05.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 11.03.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 30.08.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia