Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku

PastaZeSzczypiorku

Dołączył 6 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 22196
  • Znaleziska 22143
  • Mikroblog 53
  • Obserwujący 14
  • Obserwowane 1

575

Reakcja Ukraińców w związku z kontrowersyjną nazwą jednostki

Aż 98 proc. komentarzy w ukraińskich mediach społecznościowych popiera decyzję Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu jednej z jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy imienia "Bohaterów UPA"

Victor_Manzon
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 18:29:38
  • 189
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    polityka
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 30.05.2026, 09:57:10 via Wykop
  • -5
@giorgioborgio: A jakie znaczenie ma w dzisiejszych czasach procent komentarzy z fejkowych kont? Jak najbardziej pasuje do narracji o ruskich wpływach.

427

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

W programie Dobry Wieczór Polsko dominowała dyskusja o rynku pracy, trudnościach młodych w znalezieniu zatrudnienia i rosnącym poczuciu, że bez doświadczenia albo znajomości trudno wejść na lepsze stanowiska. Pojawiły się też mocne głosy o nierównościach między dużymi miastami a Polską lokalną, prob

danuel_korwin_mikke
z
youtube.com
dodany: 24.05.2026, 20:28:59
  • 186
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 25.05.2026, 13:25:20 via Wykop
  • -3
Ale jaką wartość na rynku pracy ma pracownik bez doświadczenia?
Pracownik do którego pracodawca będzie dokładać?
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 25.05.2026, 15:06:07 via Wykop
  • -2
@Luciferrrro: Problem podstawowy jest taki że przedsiębiorca czy chce czy nie pracuje na to dobro wspólne a w zamian dostaje pracownika którego sam musi szkolić który uważa że wypłata należy mu się za to ze jest.

443

"Referendum w Krakowie. Mieszkańcy decydują. Tak wygląda głosowanie"

"Referendum w Krakowie. Mieszkańcy decydują. Tak wygląda głosowanie"

"Ważą się losy Krakowa. W niedzielnym referendum poznamy odpowiedzi na dwa kluczowe dla miasta pytania. Kto może wziąć udział w głosowaniu, jak wyglądają karty i gdzie oddać swój głos? Wyjaśniamy."

paramedix
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 24.05.2026, 05:48:39
  • 116
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    referendum
  • #
    polityka
  • #
    prawo
  • #
    wybory
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:37:21 via Wykop
  • -2
@ipkis123: Bo to jest g---o referendum które ludzie mają generalnie gdzieś.

@pomaranczowyogorek Poprostu ludzie mają to w dupie. To jest wiadomość do mediów regionalnych. Bawią się w referendum ale to zabawa w kampanie etc dla tego d--a piecze że tego nikt nie nagłaśnia. A te referenda w większości są przegrane. Żeby referendum coś zmieniło musi być frekwencja 3/5 zwolennicy aktualnej władzy zostają w domu i jeśli coś w oparciu
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:40:01 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: A co liczysz ze zwolennicy jakiegoś prezydenta pójdą na referendum odwoławcze zeby robić frekwencje?
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:40:45 via Wykop
  • -1
@JestemTuByDrwicZLewakow: Albo chcą go odwołać albo są debilami co nie ogarniają kiedy referendum.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:46:47 via Wykop
  • 1
@Arv_: @domik @ipkis123
KOnstukcja jest prosta trzeba 3/5 frekwencji z wyborów. Zwolennicy mają to gdzieś a przeciwników jest w dniu wyborów jest max 1/2 liczby głosujacych minus 1. Tak wiec do ważności referendum potrzebna jest mobilizacja przeciwników i zmiana wśród tych co byli za. Inaczej referendum to zabawa w kampanie wyborcza przed kampanią wyborczą. Problem jest taki że to miecz obusieczny bo jak ludzie to osrają to organizator
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:57:29 via Wykop
  • 1
@MiKeyCo: No jest referendum odwoławcze jak ktoś nie chce odwoływać to ma to po prostu w d..e. Dla czego Nowak ma gdzieś iść w niedziele bo kowalski chciał referendum. Niech se kowalski idzie. Konstrukcja tego jest taka żeby referendum odwoławcze miało sens przy istotnej zmianie preferencji. Inaczej jest człowiek wybrany wg zasad ogólnych na okres kadencji i tyle.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 17:11:19 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: System jest tak skonstruowany że jak nie pójdzie to mała grupka nie zdymisjonuje. To załtwia własnie wymóg frekwencji. Nie mieszkam w Krakowie ale jak ktoś chce odwołać prezydenta na którego głosowałem to frekwencja jest jego problemem nie moim. Ja bym wybrał grilla nie referendum. Moje prawo wybory są wolne brak udziału w wyborach to też w pewien sposób udział w wyborach. Jak nie głosujesz w wyborach do tego czy

797

Fotokabiny w urzędzie? Nie, bo przedsiębiorcy stracą

Fotokabiny w urzędzie? Nie, bo przedsiębiorcy stracą

Prezydent Piekar Śląskich chwali się, że w urzędzie nie zamontuje fotokabin które pozwolą petentom szybko i tanio zrobić zdjęcie do dokumentów, bo lokalny rynek fotografów straciłby źródło dochodów. I jeszcze jest z tego dumna.

AlbertWesker
z
facebook.com
dodany: 24.05.2026, 06:53:14
  • 182
  • #
    polska
  • #
    piekaryslaskie
  • #
    afera
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 12:34:57 via Wykop
  • 1
@fervi: Państwo nie jest od tego zeby robic ludziom konkurencje. Podobnie z automatami paczkowymi. Jeden człowiek wymyślił przyszedł państwowy orlen i k---a skopiował korzystając z przewag jakie ma wynikających z rożnych praw do rozproszonych gruntów w tym własności. Może urząd miasta powinien prowadzić też warzywniak? Bo czemu niby nie?
Natomiast jak ktoś prywatny sobie taki automat postawi to czemu nie.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 12:37:28 via Wykop
  • 3
@AdomasMickevicius: Różnica jest taka że podatek odprowadzony przez firmę dajmy na to fotobudka spółka zoo z siedzibą w powiedzmy warszawie odprowadzi podatek (bo cześć PIT i CIT zostaje lokalnie) do kasy miasta stołecznego Warszawa.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:28:05 via Wykop
  • 0
@fervi: Jak ta fotobudka będzie działać jak szpital powiatowy to ja jednak wolał bym żeby nie.
Nie rolą państwa ani samorządu nie jest robienie ludiom konkurencji. Szczególnie korzystając z monopolistycznej pozycji graczy jak w przypadku Orlenu zdolności finansowania znacznie przekraczających możliwości innych podmiotów. Nie powinno być też decydowanie o tym czy może wyciąć drzewo na swoim placu albo jaki ma mieć kolor dachu.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:29:31 via Wykop
  • 1
@koziolek666: Co nie zmienia faktu że mamy operatora narodowego któremu tak samo orlen wchodzi w paradę. Bo poczta tez ma automaty paczkowe.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 24.05.2026, 16:53:50 via Wykop
  • 0
@koziolek666: W teorii nie może.
Poza tym z tymi przepisami to nie tak do konca:
Podstawowe powszechne usługi pocztowe świadczone przez Pocztę Polską są zwolnione z podatku VAT. Dotyczy to m.in. przesyłek listowych i paczek pocztowych.

8

Analiza zysków, jakie UE osiągnęła dzięki wejściu Polski do wspólnoty.

Analiza zysków, jakie UE osiągnęła dzięki wejściu Polski do wspólnoty.

Każde euro zainwestowane w Polskę wróciło do państw wielokrotnie przez otwarte granice, ręce polskich pracowników i zakupy w zachodnich sieciach handlowych.

Maudiun
z
facebook.com
dodany: 18.05.2026, 12:35:08
  • 5
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.05.2026, 11:16:10 via Wykop
  • 0
Ale jak kowalski zarabiał w UK to per saldo kto na tym korzystał jeśli by to strumień pieniędzy płynący do PL?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

31

Polska przejmuje serwis "serc" czołgów Abrams i buduje unikalne kompetencje

Polska przejmuje serwis "serc" czołgów Abrams i buduje unikalne kompetencje

Dzięki porozumieniu z amerykańską firmą Honeywell, Polska staje się jedynym państwem w Europie i trzecim na świecie zdolnym do kompleksowego serwisowania zaawansowanych silników turbinowych AGT1500, które napędzają czołgi M1 Abrams.

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 18.05.2026, 12:00:01
  • 7
  • #
    polska
  • #
    czolgi
  • #
    militaria
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
  • #
    informacje
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.05.2026, 11:10:25 via Wykop
  • 0
Zawsze coś tylko że ta turbina została opracowana w połowie lat 60 tych i miała napędzać juz poprzednika Abramsa.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1890

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Urzędy i wodociągi przechodzą na 4 dni pracy. Rząd zapłaci z podatków

Pracują krócej, ale za to bardziej efektywniej? 4-dniowy tydzień pracy jest możliwy, ale trzeba się do tego odpowiednio przygotować - uważa rzecznik prasowy wodociągów z Siemianowic Śląski, które uczestniczą w rządowym pilotażu. Czy wkrótce 4 dni pracy w tygodniu stanie się polską normą?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 19.05.2026, 08:37:37
  • 305
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.05.2026, 11:05:31 via Wykop
  • 0
Jeśli w urzędzie można pracować 4 dni zamiast 5 ciu to znaczy tylko tyle ze dziś jeden na 5 ciu się o-------a.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

17

Netanjahu reaguje na decyzję UE. "Moralne bankructwo" Europy

Netanjahu reaguje na decyzję UE. "Moralne bankructwo" Europy

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że ogłoszone w poniedziałek przez Unię Europejską nowe sankcje na ekstrem

Sopel74
z
money.pl
dodany: 12.05.2026, 08:12:14
  • 12
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    zydzi
  • #
    bliskiwschod
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 12.05.2026, 14:06:55 via Wykop
  • 2
@CarlChryniszzswics: Jeszcze nie ale tracą wsparcie USA. Izrael osiągnął cel krótkoterminowy i to nie cąłkiem. Rozwałka Iranu ale cel był długofalowy i było to cofnięcie iranu do średniowiecza rękami USA. Co ciekawe USA nie miało takiego celu. Trump myślał ze skasuje jednych przyjdą inni i bedą robić geszefty wdzięczni ze ich trump nie zamordował ale Izrael ma tam intel i załatwiał wszystkich potencjalnych następców. USA jest w sytuacji w której

11

Europa na drodze do militarnej niezależności od USA. Koszty zaskakują

Europa na drodze do militarnej niezależności od USA. Koszty zaskakują

Nowa analiza ekspertów z Kilońskiego Instytutu Gospodarki Światowej (IfW) wskazuje, że Europa może osiągnąć militarną niezależność od Stanów Zjednoczonych do połowy lat 30. XXI wieku. Całkowity koszt tego strategicznego przedsięwzięcia szacowany jest na około 500 mld euro

Portal_Obronny
z
portalobronny.se.pl
dodany: 12.05.2026, 07:22:14
  • 2
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    polityka
  • #
    militaria
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 12.05.2026, 13:39:48 via Wykop
  • 2
a cała ta kasa będzie wydana w EU. Byc może nawet uda się zatrzymać drenaż mózgów robiony przez USA.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

700

Zamiast grobów hotel? Miasto przekazało teren pod cmentarz, zakon sprzedał

Zamiast grobów hotel? Miasto przekazało teren pod cmentarz, zakon sprzedał

Zamiast grobów hotel i domy? Miasto przekazało teren pod cmentarz, zakon sprzedał go za 2 miliony.

zbyt
z
bielsko.biala.pl
dodany: 12.05.2026, 09:45:13
  • 62
  • #
    bielskobiala
  • #
    zakon
  • #
    hotel
  • #
    przewal
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 12.05.2026, 13:28:58 via Wykop
  • 1
@Winden: Jak było kupione z bonifikatą a nie zrealizowali celu to do zwrotu.

8

Adam Glapiński: trzeba wprowadzić w Polsce pobór

Adam Glapiński: trzeba wprowadzić w Polsce pobór

W czwartek odbyła się konferencja prof. Adama Glapińskiego, na której wyjaśniał decyzję Rady ws. stóp procentowych. Prezes NBP zaskoczył kilkoma opiniami. Podzielił się swoimi obawami, że obecne pokolenie zostało "trochę miękko wychowane".

svtb
z
money.pl
dodany: 08.05.2026, 09:19:13
  • 22
  • #
    polska
  • #
    nbp
  • #
    glapinski
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pobordowojska
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 12:35:52 via Wykop
  • 1
Sam jest miekki.
Co ma glapa do poboru sam pierwszy spierdzieli.
Kolejna sprawa gdzie to Safe) miał byc hajs a nie ma za to chce szkodnik z ludzi mieso armatnie robić. Nie potrzeba mięsa potrzeba wyszkolonych żołnierzy wyposażonych w sprzęt którym nie brakuje amunicji ani niczego innego. On braki kasy którą podobno miał mieć a ma znowu plecy chce nadrabiać mięsem. Fuck you.
Wojsko powinno być dla chętnych i za te chęci
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 13:01:43 via Wykop
  • 0
@HabaHabaZutZut: Szkolić tak ale trzeba wypracować jakiś zintegrowany model. Może powinno się zacząć od szkoły podstawowej od bezpieczeństwa/obrony cywilnej jako przedmiot zależnie od wieku od zabawy po bardziej zaawansowane sprawy jak pierwsza pomoc, kwestii ppoż (kiedyś było w 3 ciej klasie na środowisku na przykład, 3 cio klasista znał oznaczenia gasnic) elementy "surwiwalu", orientacji w terenie jakieś obozy do tego harcerstwo, zabawy zw z łącznością i tak dalej. Szkoła średnia
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 11.05.2026, 11:52:45 via Wykop
  • 0
@HabaHabaZutZut:
Nie ma nawet tych trawników.

367

Tania żywność z Ameryki Południowej uderzy w rolników. Unia robi sobie 'jaja'

Tania żywność z Ameryki Południowej uderzy w rolników. Unia robi sobie 'jaja'

Obawy o to, jak umowa Mercosur wpłynie na europejski rynek słychać od dawna. Chodzi nie tylko o większą konkurencję z którą będą musieli poradzić sobie producenci ze Starego Kontynentu, ale także o zdrowie. Wiele towarów, które dzięki temu porozumieniu będą mogły trafiać do Europy nie spełnia unijny

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 08.05.2026, 08:47:43
  • 126
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    rolnictwo
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 13:08:50 via Wykop
  • 32
Polskie rolnictwo to fikcja.
Ilość ludzi na KRUS w stosunku do PKB jaki tworzą to jest dramat.
Skończmy z fikcją rolnik na KRUS z hektarem przeliczeniowym to jest k---a hobbysta działkowiec.
A małe gospodarstwa rodzine jeśli nie produkują czegoś specyficznego, nie jest to jakieś agro turystyka etc tylko sadza ziemniaki na 5 hektarach są do s..a potrzebne.
Ziemia odłogiem leżeć nie będzie a ktoś inny to zrobi efektywniej.
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 10.05.2026, 16:58:54 via Wykop
  • 0
@buci007: małe gospodarstwa nie mają szans. Traktor w małym i dużym gospodarstwie kosztuje podobnie.
8% siły roboczej pracującej w rolnictwie produkuje około 2,5% PKB. To nic innego jak forma pasożytnictwa na reszcie społeczeństwa nie dokładają się w stopniu równym do rozwoju i dobrobytu państwa a korzystają z wszystkiego na równi edukacja etc a w szczególności KRUS i służba zdrowia.

@K-S- nie ponieważ ludzie musza coś jeść a uwolniona siła
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 10.05.2026, 17:04:54 via Wykop
  • 0
@GokuMK: Cały czas problem np przy orce bo potrzeba durzo mocy czyli de facto dużo energii w krótkim czasie.

2

Sławomir Mentzen krytykuje gen. Wiesława Kukułę!

Sławomir Mentzen krytykuje gen. Wiesława Kukułę!

Sławomir Mentzen skrytykował w Elblągu gen. Wiesława Kukułę za słowa, że użyjemy nawet rakiet, by bronić życia choćby jednego Polaka. Gen. Roman Polko: Atakujmy problemy, a nie ludzi.

Akinori456
z
rp.pl
dodany: 08.05.2026, 05:40:27
  • 3
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 13:04:55 via Wykop
  • 0
Kukule można wiele zarzucić. Ale nie mencen jest tu partnerem do dyskusji.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Schudłeś źle? To się dopiero zacznie!

Schudłeś źle? To się dopiero zacznie!

Leki takie jak Ozempic i Wegovy miały być przełomem w walce z nadwagą. Nowe badanie pokazuje jednak, że dla części ludzi samo schudnięcie nie wystarczy. Jeśli zrobiłeś to nie tak, możesz zostać oceniony jeszcze surowiej niż ktoś, kto nie schudł wcale.

lucaxio
z
grubasfit.pl
dodany: 07.05.2026, 09:54:05
  • 17
  • #
    ozempic
  • #
    odchudzanie
  • #
    chudnijzwykopem
  • #
    zdrowie
  • #
    psychologia
  • #
    ciekawostki
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 10:23:20 via Wykop
  • 0
@zdunek89: Zażywałem może 2 miesiące ale przestałem.
Początkowo efekt był natomiast stwierdziłem ze to w sumie bez sensu. Nie powiem pomógł mi ale zupełnie inaczej jak by się mogło wydawać.
Po prostu zdałem sobie sprawę z tego że jak przechodzę koło lodówki to sobie zawsze coś przetrąca. No i tak wcinam kabanosa i się zastanawiam no przecież mi się wcale jeść nie chce. Po prostu zmieniłem nawyki.
Nie żre chipsów etc.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 12:04:52 via Wykop
  • 1
@ameliniummm:
Wydaje mi się że nadwaga bardzo szybko sama w sobie równoważy ryzyka związane z jazda na rowerze.
Co do pływania ma tę zaletę że wzmacnia kręgosłup.
Mnie niestety nudzi jazda na stacjonarnym ale i tak więcej czasu rano nie mam.
Natomiast 10 to minimum które staram się robić tak jak wczoraj w deszczu. Co do kalorii to mnie tak tel wylicza zakładam ze mu wierze bo waga generalnie potwierdza

8

W USA wycofano publikację wyników badań o szczepionkach

Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wstrzymała publikację kilku badań dotyczących bezpieczeństwa szczepionek przeciw Covid-19 oraz półpaścowi. Rzecznik Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że badania zostały wycofane z powodu obaw dotyczących ich wniosków.

Car_Roman
z
rp.pl
dodany: 07.05.2026, 17:22:08
  • 4
  • #
    szczepienia
  • #
    koronawirus
  • #
    medycyna
  • #
    usa
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 10:38:53 via Wykop
  • 1
@Danuel:
Tak sadzę

8

Od 55 lat ta gigantyczna hala w kształcie UFO na Śląsku zadziwia nas i świat

Od 55 lat ta gigantyczna hala w kształcie UFO na Śląsku zadziwia nas i świat

Od 55 lat ta gigantyczna hala w kształcie UFO na Śląsku zadziwia nas i świat

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 08.05.2026, 06:34:57
  • 2
  • #
    katowice
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 10:36:53 via Wykop
  • 0
Co ciekawe budynek obok został tak zaprojektowany że wygląda jak by spodek go zniszczył przy lądowaniu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

27

USA chcą danych biometrycznych Europejczyków. UE dostała ultimatum

USA chcą danych biometrycznych Europejczyków. UE dostała ultimatum

USA domagają się danych obywateli UE, jako warunku utrzymania ruchu bezwizowego. Eksperci wskazują, że Europejczycy będą trafiać na celownik amerykańskich władz za poglądy polityczne. Dane obejmują biometrię, dane policyjne i inne. Państwa Unii mają czas do końca 2026 roku na akceptację warunków.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 07.05.2026, 20:24:07
  • 7
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    usa
  • #
    europa
  • #
    technologia
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 08.05.2026, 09:59:31 via Wykop
  • 7
Niech spier...ą.
Potrzebują wsadu do Palantira. Tylko tego im jeszcze brakuje tj danych konkretnych ludzi. Bo profilowanie statystycznie a nawet bardziej mają ogarnięte teraz chcą do tego przykleić konkretnego kowalskiego i nowaka.
Należy też z UE wygonić Palantira to jest zło 5 ta kolumna i trojan.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Lufthansa zamyka linie i kasuje loty do Polski z Niemiec

Lufthansa zamyka linie i kasuje loty do Polski z Niemiec

Strajki i rosnące ceny paliwa. Lufthansa ogłosiła zakończenie działalności swojej spółki CityLine. Skasowano połączenia z Gdańska, Bydgoszczy czy Rzeszowa

Edonik
z
next.gazeta.pl
dodany: 18.04.2026, 21:34:30
  • 8
  • #
    lotnictwo
  • #
    lufthansa
  • #
    samoloty
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.04.2026, 15:55:49 via Wykop
  • 1
@depay:
Radom ma wolne sloty.
Nie mógł by bo klienci na to są w Gdańsku Bydgoszczy czy Rzeszowie. I nie był to widać złoty interes skoro jest to pierwsze co poleciało. Na tym dystansie samolot konkuruje z autobusem.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.04.2026, 15:58:39 via Wykop
  • -1
@ukradlem_ksiezyc:
Skoro to akurat te poleciały jako pierwsze to raczej nie były to te które dawały największy zysk. Poza tym zakończono działalność całej spółki córki. Widać się to po prostu nie opłacało. Czemu bo tam gdzie jest Realna konkurencja ze strony autobusu bilet lotniczy nie może być drogi.
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 20.04.2026, 11:05:38 via Wykop
  • 0
@ukradlem_ksiezyc: CPK i tak nie będzie porównywalne z hubami niemieckimi. Tam gdzie będą mogły konkurować tam będą konkurować z CPK. Koszty paliwa wywaliło w kosmos ba nawet są niedobory. Zasoby nie sa z gumy moce produkcyjne podbnie zaopatrzenie się pogorszyło a USA na wojnie przepala straszne ilości wachy w każdej minucie.
Do tego nie ma sensu dopłacać. Oni położyli cała spółkę córkę a nie zrezygnowali z jakiś lotów.
Prognozy związane

345

Media o reakcji Netanjahu na decyzję Trumpa. Miał być zszokowany

Media o reakcji Netanjahu na decyzję Trumpa. Miał być zszokowany

Binjamin Netanjahu był zszokowany i zaniepokojony, gdy dowiedział się o wpisie Donalda Trumpa, zakazującym mu kontynuowa

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 18.04.2026, 22:40:30
  • 49
  • #
    trump
  • #
    izrael
  • #
    usa
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.04.2026, 15:16:45 via Wykop
  • 21
Bibi zrobił trumpa w h..a
Po tym jak Europa w sprawie Grenlandii poszła na ostro bibi obsrał zbroje. Bo miał wizje że może się tak skończyć ze USA wyjdzie z Europy albo wyleci na kopach. I straci dostęp do baz w Europie a to rozwala amerykanką logistykę bo ona była tak zaprojektowana by między innymi bliski wschód był ogarniany z Europy. Wylot spowodował by otwarcie okna w którym USA nie jest w
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

431

Niemcy przestają nadawać się do życia (ang)

Niemcy przestają nadawać się do życia (ang)

Coraz to gorsze decyzje niemieckiego rządu doprowadzają ludzi do opuszczenia ojczyzny. Rosnące ceny energi, wysokie podatki przy niskich usługach publicznych, pieniądze rozdawane niepracującym i wiele innych.

sosiwoczostkowe
z
youtube.com
dodany: 18.04.2026, 15:37:38
  • 131
  • #
    niemcy
  • #
    emigracja
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    zydkrecikorba
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.04.2026, 14:45:55 via Wykop
  • 1
@darksaber:
Tak własnie było. W USA przewróciło to gospodarkę do góry nogami. Zmieniły się przepływy pieniędzy. Zatrzymało to równomierny rozwój. Bo wcześniej inwestycje szły szeroko może 80% nie przynosiło bezpośrednich efektów ale robiło podbudowę pod to co będzie potrzebne jutro. Jak zaczęli decydować księgowi to zasada Pareto dalej działała ale finansowanie szło bardziej w kierunku tych 20% co da efekt.
Pojawił się Fukujama który ogłosił koniec czasów. Jak w bajce i
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku
PastaZeSzczypiorku 19.04.2026, 14:46:42 via Wykop
  • 2
@SirFartusPodcipek: A on wie jak tu Niemców kochają?
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.05.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.01.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking