Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko216
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Gozd
Gozd

Gozd

Dołączył 7 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13048
  • Znaleziska 9417
  • Mikroblog 3631
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 10

386

Zwolennicy referendum w Krakowie są obiektami kontroli

Zwolennicy referendum w Krakowie są obiektami kontroli

Przeciwnicy krakowskiego referendum donoszą na firmy je wspierające

enterprize
z
youtube.com
dodany: 05.05.2026, 15:59:52
  • 29
  • #
    krakow
  • #
    referendum
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    epidemiakolesiostwa
  • #
    polityka
Gozd
Gozd
Gozd 05.05.2026, 18:21:49 via Wykop
  • 12
Ciekawe ile przy okazji wyjdzie nieprawidłowości


@LudzieToDebile: jakby jakieś wyszły, to już by na filmiku mówili o zamknięciu lokalu po katrolach.

816

W USA ubezpieczyciele nie zachowują już nawet pozorów

W USA ubezpieczyciele nie zachowują już nawet pozorów

W skrócie: Pacjentce wycięli jelito i będzie musiała przypinać worek do stomi całe życie. Lekarz przepisał 24 worki miesiąc a jakiś gryzipiórek uciął refundację do 10 i zasugerował "mycie worków" Federalne zalecenie to 60 na miesiąc a ten przypadek nie jest odosobniony to raczej schemat działania.

SHOGOKI
z
youtube.com
dodany: 03.05.2026, 23:30:25
  • 166
  • #
    usa
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    ubezpieczenia
  • #
    medicare
  • #
    swiat
  • #
    luigimangione
Gozd
Gozd
Gozd 04.05.2026, 11:04:08 via Wykop
  • 14
Luxmed kupuje teraz w pełni wyposażone oddziały szpitalne w całej Polsce.


@Airblendavelde: wypełnić wyposażone za pieniądze z podatków. To samo zrobili z lotosem. Społeczeństwo wydało pieniądze, a państwo za frajer to sprywatyzowało. Oddziały powinny być puste a sprzęt przetransportowany do jednostek innych.
No ale uspołecznienie strat wchodzi na pelnej, a działa od dekad.

2379

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Dokąd dojdzie granica absurdu zarobków lekarzy

Wynagrodzenia 2.9-krotnie od średniej, i to licząc tylko tych na umowach o pracę, czyli zarabiających najmniej. NFZ na granicy upadku pomimo 2.2 krotnego wzrostu budżetu w ciągu pięciu lat. A już od lipca podwyżki dla lekarzy o 8.82%. Studia te są trudne, ale ostatnie 5 lat to totalne odklejenie.

danielbr3
z
businessinsider.com.pl
dodany: 04.05.2026, 07:49:29
  • 507
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
Gozd
Gozd
Gozd 04.05.2026, 11:00:35 via Wykop
  • -1
lekarsko-developerskie perpetum mobile.


@Merkowsky: zapomniałeś o wczesniejszym członie. Spoleczno -> lekarsko -> developerskie

1484

Koniec alimentów?! Rząd chce przewrócić rozwody do góry nogami

Koniec alimentów?! Rząd chce przewrócić rozwody do góry nogami

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje nowe przepisy dotyczące alimentów i opieki naprzemiennej, które mają wzmocnić rolę obu rodziców i zmienić model wychowania po rozstaniu. Projekt zakłada, że piecza współdzielona stanie się podstawowym modelem opieki po rozwodzie.

Instynkt
z
superbiz.se.pl
dodany: 02.05.2026, 17:32:13
  • 393
  • #
    p0lka
  • #
    madki
  • #
    dzieci
  • #
    zwiazki
Gozd
Gozd
Gozd 03.05.2026, 17:27:58 via Wykop
  • 0
Politycy obiecują, a później i tak w dupie wyborców mają.

Dopiero, jak w nich uderzy


@stary_emigrant: ogólnie ludzie tak mają. Dopóki w nich samych albo w kogoś im bliskiego nie uderzy jakieś zdarzenie, to mają to w dupie i nic z tym nie beda robić, a wręcz przeciwnie, będą gacag głupoty, że cos jest jednostkowe i nie ma wpływu na społeczeństwo.
I tak jak napisałeś, jak się u ludzi (politykow)

655

Izrael może odmówić wydania prezesa Zondacrypto.

Izrael może wydać własnego obywatela innemu państwu, jeśli istnieje podstawa prawna i gwarancja odbycia kary w Izraelu. Ekstradycja jest niedopuszczalna przy groźbie kary śmierci, motywach politycznych lub ryzyku nieuczciwego procesu.

konto usunięte
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.05.2026, 15:12:10
  • 100
  • #
    izrael
  • #
    ekstradycja
  • #
    kryptowaluty
  • #
    polska
Gozd
Gozd
Gozd 02.05.2026, 20:44:27 via Wykop
  • 1
Jak widać Izrael może wszystko na świecie i uja się im zrobi bo wiele rządów i instytucji już jest przejętych orzez ich przedstawicieli. Chociaż mają brzmiące nazwiska jak w kraju znjakiego startują czy chcą dojść do władzy.
Takie życie. Najgorsze, że zaraz jak spoleczwnstwo będzie przeciw nim i ich działaniom, to się znajdą tacy co będą to popierali i później w jakiś sposób dostaną się do władzy. Będą to ludzie kłamiący na
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

434

Nawrocki zawetowal ustawę o łatwiejszych rozwodach

Nawrocki zawetowal ustawę o łatwiejszych rozwodach

Prezydent zawetował nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego dotyczącą pozasądowych rozwodów. Ustawa miała pozwolić na szybki rozwód poza sądem w przypadku małżeństw, które spełniają określone warunki m.in. nie mają małoletnich dzieci.

motvik
z
businessinsider.com.pl
dodany: 30.04.2026, 17:09:08
  • 207
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    nawrocki
  • #
    rozwod
Gozd
Gozd
Gozd 02.05.2026, 05:33:51 via Wykop
  • 0
tłukli się po sądach


@jagoslau: odpowiedziałeś w swoim poście co jest najważniejsze. Niepotrzebne zapychanie sprawami sądów, jak i drenowanie kasy od rozwodników.

676

Ministra kultury podpisała rozporządzenie ws. opłaty reprograficznej

Ministra kultury podpisała rozporządzenie ws. opłaty reprograficznej

"To był trudny proces, pełen lobbingu i fake newsów o rzekomych 'nowych podatkach" Opłata reprograficzna po zmianach obejmie m.in. smartfony, tablety, laptopy i telewizory.

mirabelka2137
z
money.pl
dodany: 30.04.2026, 18:07:34
  • 159
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    polska
  • #
    kanalzero
  • #
    polityka
Gozd
Gozd
Gozd 30.04.2026, 21:40:49 via Wykop
  • 1
"w którym giganci sprzętowi dzielą się swoimi zyskami "
Więcej nie trzeba czytać. Mierna ale wierna tym co jej możliwe, że w jakiś sposób dopłacają do pencji. Trzeba być instant debilem aby wierzyć w tak głupi tekst, że firmy nienplqcsca praktycznie w Polsce podatków nie podniosą cen.
No ale z kim mamy do czynienia. Ważne było sie mówiło, pisało, ministra.
Bierzesz babo moje pieniądze i jeszcze mnie okradasz.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

818

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

"Podatek od smartfonów" zatwierdzony.

Minister Marta Cienkowska podpisała rozporządzenie dotyczące opłaty reprograficznej, potocznie nazywanej "podatkiem od smartfonów". Jest to rekompensata dla twórców za kopiowanie ich dzieł na własny użytek przez użytkowników urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Konsumenci jej nie odczują.

epicentrum_chaosu
z
onet.pl
dodany: 30.04.2026, 18:43:34
  • 162
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ekonomia
Gozd
Gozd
Gozd 30.04.2026, 20:58:57 via Wykop
  • 9
Jak bardzo jeszcze chcą nas okradanie te mendy z naszych pieniędzy. Niegospodarne zarządzanie, kolesiostwo, i wiele więcej. Obojętnie z jakiej strony politycznej. Co to urwa ma być? Dla takich powinien być szafot, chociaż z lekkom smitliem przykładem.jedyni3 kary finansowe dla nich inich rodzin za złe zarządzanie krajem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ciagleloginzajety
ciagleloginzajety
29.04.2026, 09:05:27
  • 7
Kilka lat temu pomyślałabym, że fejk. Teraz jestem pewna, że tacy ludzie istnieją

ciagleloginzajety - Kilka lat temu pomyślałabym, że fejk. Teraz jestem pewna, że tacy...

źródło: temp_file1200273422216519869

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gozd
Gozd
Gozd 29.04.2026, 10:52:53 via Wykop
  • 0
oczywiście ze istnieją pracuja w moderacji


@Wolnyityle: piszesz o rodzicach czy dzieciach?
  • Odpowiedz
aspartamowy
aspartamowy
28.04.2026, 17:12:15
  • 486
Gardzę każdym kto na niego zagłosował
#polityka #bekazpisu #bekazprawakow
aspartamowy - Gardzę każdym kto na niego zagłosował
#polityka #bekazpisu #bekazprawak...

źródło: HHAbFoTbwAAqBWk

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gozd
Gozd
Gozd 28.04.2026, 17:41:34 via Wykop
  • 438
Chętnie bym zobaczył Matecki vs jakiś bezmózgi kibol.


@kochamcovid: nawrocki?
  • Odpowiedz

981

Fanpage Państwo w Państwie dodał post o wczorajszym programie z Konfiturą

Fanpage Państwo w Państwie dodał post o wczorajszym programie z Konfiturą

Zapraszam do czytania i komentowania stronniczego materiału Polsatu, na ich fanpagee może dotrze do "dziennikarzy" ze robią złą robotę.

aldi7x
z
facebook.com
dodany: 27.04.2026, 14:04:09
  • 168
  • #
    konfitura
  • #
    polsat
  • #
    afera
  • #
    stopcham
Gozd
Gozd
Gozd 28.04.2026, 03:09:56 via Wykop
  • 25
@Martinez__1985: wystarczy nie łamach przepisów i konfitura i inni stracą zajęcie. Proste i logiczne.
Nie będzie jeden z drugim łamał przepisów, odbierze innym kontent (zarobek) i nie będzie się musiał stresować się stresować i być agresywny (agresja bierze się częściej z tego, że został ktoś złapany na gorącym uczynku, oraz z poczucia własnej bezkarności i braku myślenia. Psychologicznie jest stwierdzone, że ludzie nie lubią przyznawać się do błędów). Jak widać
Gozd
Gozd
Gozd 28.04.2026, 14:08:43 via Wykop
  • -2
kierowca wyhamuje Ciebie do dozwolonej prędkości, to jest to ok?


@Martinez__1985: nie jasne, że nie I nie zgodne z prawem o ruchu drogowym. Jest to traktowane jako celowe zagrożenie bezpieczeństwa, co ogólnie.moze skutkować karami dla celowo hamującego.

nadaje uprawnienia na lokalnych szeryfów i kto weryfikuje ich wiedzę, czy jest zgodna z

1326

Jeździł po chodniku i przejściu. Policja zastosowała pouczenie

Jeździł po chodniku i przejściu. Policja zastosowała pouczenie

Mieszkanka Warszawy nagrała kierowcę, który jeździł po chodniku i na ulicę wyjechał sobie przez przejście dla pieszych. Pouczonko. I jak w tym kraju ma być lepiej?

static_blue
z
brd24.pl
dodany: 27.04.2026, 20:38:19
  • 245
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    motoryzacja
  • #
    policja
  • #
    samochody
  • #
    kierowcy
Gozd
Gozd
Gozd 28.04.2026, 10:59:51 via Wykop
  • 2
Czego wy oczekujecie. W moim mieście spod urzęduowego parkingu ktoś wyjeżdżał autem między słupka i na pasy przed samym rondem. Policja przejechała obok I pojechała dalej. Nawet czasu na pouczenie nie mieli.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

479

Tania wołowina zaleje UE bez cła. Ukryty zapis umowy Mercosur wyszedł na jaw

Tania wołowina zaleje UE bez cła. Ukryty zapis umowy Mercosur wyszedł na jaw

Kontyngenty i daty można jak się okazuje zmieniać już bez głosowań.

MajkiFajki
z
tygodnik-rolniczy.pl
dodany: 27.04.2026, 20:05:45
  • 117
  • #
    mercosur
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    rolnictwo
Gozd
Gozd
Gozd 28.04.2026, 10:54:08 via Wykop
  • 0
akurat tego, ze nie bedzie TANIA to mozemy byc pewni


@repoo: będzie tania na początku aby pozbyć się "miejscowych" dostawców, hodowli, itd. Potem będzie jazda beż trzymanki z cenami. Zapewne z jakimiś ibistrze iami dla tych co chcieliby na nowo wejść na ry ek że swoim mięsem.

584

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Będzie też kaucja na "małpki" i butelki po winie

Kaucję 50 groszy płacimy obecnie za butelki PET oraz za puszki. Wiceministra klimatu i środowiska, powiedziała, kiedy można spodziewać się decyzji o poszerzeniu systemu także na butelki po wódce - w tym małpki - oraz po winie.

Z_ostatniej_chwili
z
polskieradio24.pl
dodany: 27.04.2026, 12:31:31
  • 178
  • #
    polska
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    klimat
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
Gozd
Gozd
Gozd 27.04.2026, 16:31:53 via Wykop
  • 28
"Poszerzenie systemu popiera zarówno społeczeństwo, jak i biznes." Oni żyją w jakimś innym świecie. Jakie spoleczenstwo popiera w ogóle kaucję za butelki kosztem swojego własnego czasu, pieniędzy, miejsca, jak i podwyżki za wywóz śmieci? Chyba te co żyje na czyjś koszt.
Skończy się tym, że nie rentowne będą miejskie sortownie zbudowane za pieniądze mieszkańców, które tanim kosztem przejdą w prywatne ręce, a potem zapewne zacznie się walka z systemem kaucyjny.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2794

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Czy aktorzy dali zlecenie na Konfiture?

Konfitura poinformował na swoim kanale o programie Państwo w Państwie Polsatu planowanym na dziś wieczór. Pomimo wieloletniej działalności Samochodozy i Konfitury, media zaczynają się interesować tematem tylko przy zaangażowaniu celebrytów w sytuację.

sosiwoczostkowe
z
polsat.pl
dodany: 26.04.2026, 08:11:51
  • 527
  • #
    prawo
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
Gozd
Gozd
Gozd 27.04.2026, 07:32:53 via Wykop
  • 0
że nie mieli wyjścia, aby postąpić inaczej, niż nagiąć prawo.


@KitaxKita: jak dtatsza pani w sklepie kradnie bo nwydla prawie całą rentę na leki i mieszkanie to jest to kradzież i ma konsekwencje. Tutaj nikt nie mówi o tym, że nie mogła postępom inaczej. Wręcz przeciwnie ona złamała prawo świadomie, a takie mendy jak ci kierowcy jedynie świadomie naginają prawo, bo nie mieli wyjścia.

717

Alimenty na byłą żonę. Polki wygrywają z mężami, nawet jeśli same pracują.

Alimenty na byłą żonę po rozwodzie stają się w Polsce coraz częstszą praktyką, a sądy coraz chętniej przyznają świadczenia nawet aktywnym zawodowo kobietom. Wbrew powszechnym przekonaniom, własna pensja nie zamyka drogi do wsparcia.

kasza332
z
gazetaprawna.pl
dodany: 25.04.2026, 16:06:21
  • 161
  • #
    prawo
  • #
    zwiazki
  • #
    rozowepaski
  • #
    malzenstwo
  • #
    rodzina
  • #
    slub
Gozd
Gozd
Gozd 26.04.2026, 09:01:27 via Wykop
  • 0
Czy mozna podać była żonę o alimenty i czy ktoś słyszał o takich przypadkach i jak się one kończyły?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

442

Minister nauki: chcemy zwiększać liczbę zagranicznych studentów w Polsce

Minister nauki: chcemy zwiększać liczbę zagranicznych studentów w Polsce

Resort nauki chce zwiększać liczbę studentów zagranicznych w Polsce zadeklarował w rozmowie z PAP minister nauki i szkolnictwa wyższego Marcin Kulasek. Jak zaznaczył, umiędzynarodowienie w tej dziedzinie ma stanowić odpowiedź na niż demograficzny.

AlexBrown
z
naukawpolsce.pl
dodany: 25.04.2026, 09:52:37
  • 68
  • #
    polityka
  • #
    multikulti
  • #
    imigranci
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    demografia
  • #
    polska
Gozd
Gozd
Gozd 26.04.2026, 08:58:44 via Wykop
  • 6
kasę z budżetu.


@MiKeyCo: I to ponad dwa razy większa niż za studenta polskiego. Zawsze chodzi o wały na kasie. Gdyby poziom był podniesiony, to by sami zagraniczni przychodziki się kształcić i to za kasę.
Nie powinno być darmowych (płatnych przez społeczeństwo polskie) studiów dla nieobywateli.

381

Parlamentarny zespół do spraw Kamperów XD

Parlamentarny zespół do spraw Kamperów XD

To nie żart. Może i nie mamy elektrowni atomowej. Może i patodeweloperka w Polsce kwitnie. Ale przynajmniej mamy w sejmie zespół, debatujący nad stanem kamperwaningu. XD Ciekawe ilu posłów i senatorów w komisji ma kampery lub jest powiązanych z lobby.

RainbowInTheSky
z
facebook.com
dodany: 19.04.2026, 17:17:01
  • 81
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    sejm
  • #
    heheszki
Gozd
Gozd
Gozd 20.04.2026, 13:33:31 via Wykop
  • -6
Niech siw te urwy opłacane z naszych podatków zajmą większą wolnością dla obywateli I walą w firmy co nienplaca podatków. Zaraz po kamerach będą bić w dodatkowe opłaty dla namiotów by jakieś lobby zarabiało tyle ile powinno.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

265

Bezprzewodowe ładowanie dronów w locie za pomocą fal. Nowa technologia z Chin

Bezprzewodowe ładowanie dronów w locie za pomocą fal. Nowa technologia z Chin

Ciekawostka ze świata: Chińscy badacze pokazali system, który może wydłużyć czas lotu nawet kilkukrotnie i zmienić sposób prowadzenia operacji wojskowych. Całkowicie zdalne przekazanie energii nastąpiło dzięki zastosowaniu mikrofal.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 20.04.2026, 12:03:02
  • 93
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    swiat
  • #
    chiny
  • #
    ciekawostki
Gozd
Gozd
Gozd 20.04.2026, 13:32:01 via Wykop
  • -4
co z tego, że mam drona działającego przez 3 godziny, jak musi 100 metrów za nim lecieć duży samolot z generatorem,


@r_nd_m: nie musi. Może być opcja "szpiegow" co odpowiednonw danych miejscach zainstalują urządzenia doładowujące. Może to co posze to dalej sf ale wydaje się, że nie byłoby to problemem.
Zastanawia mnie pp co posax o tak świetnej technologi jak bez niej drony ukraińskie latają dość daleko.

1646

Abonament RTV już wkrótce obowiązkowy. To dotknie wszystkich Polaków

Abonament RTV już wkrótce obowiązkowy. To dotknie wszystkich Polaków

O likwidacji abonamentu RTV politycy dyskutują od dawna. Tego typu głosy pojawiały się już w kampanii wyborczej. Nie oznacza to jednak, że koalicja rządząca chce znieść z Polaków opłatę, a jedynie zmienić sposób jej naliczania. Co więcej, po zmianach nad którymi pracują politycy uniknięcie płacenia

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 20.04.2026, 09:55:42
  • 326
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
Gozd
Gozd
Gozd 20.04.2026, 12:37:49 via Wykop
  • 3
Czy tv i radio tak zwane oa stwowe puszczą reklamy i utwory promowane za kasę? Jeżeli tak to nie ma mowy o dofinansowaniu jakimkolwiek. Jeżdżę busami jako pasażer i mam dość tych samych reklam i piosenek co parę i pare i paręnaście minut.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21
  • Strona 4 z 21
  • >
  • Przepraszam za ortografię i czasami brak interpunkcji.

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.09.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 21.12.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 31.10.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia