Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Deadwing

Deadwing

Dołączył 8 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 878
  • Znaleziska 177
  • Mikroblog 701
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

394

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Lekarze zarabiają nawet 300 złotych za godzinę. Ujawnili stawki

Dyskusja o zarobkach lekarzy nabrała rozpędu po ujawnieniu dochodów młodego lekarza z Warszawy, który w ciągu roku zarobił 1.6mln. Lekarze mówią wprost o swoich zarobkach. "Poniżej 220 zł za godzinę nie schodzę".

motvik
z
biznes.interia.pl
dodany: 14 godz. i 29 min temu
  • 112
  • #
    biznes
  • #
    lekarze
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
Deadwing
Deadwing 8 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 0
@Endrula83: Około 70 złotych na godzinę za pracę na oddziale szpitalnym w mieście wojewódzkim. Faktycznie kokosy.
Deadwing
Deadwing 8 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 1
@Mario7400: Lekarz niczego nie wybiera, placówki NFZ oferujące lekarzom opcję umowy o pracę praktycznie nie istnieją.

1942

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Większość lekarzy nie chce zakazu łączenia pracy w sektorze publicznym i prywatn

Pełny zakaz pracy jednocześnie w publicznym systemie i w prywatnej popiera jedynie 15 proc. lekarzy. Ograniczyło by to możliwości okradania Polaków. Większe poparcie mają rozwiązania porządkujące. Jakie? Przede wszystkim wzrost wynagrodzeń w sektorze publicznym. Jeszcze im mało!!!

danielbr3
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 18 godz. i 9 min temu
  • 154
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
Deadwing
Deadwing 16 godz. i 23 min temu via Wykop
  • 2
Kacprzyk wydoił swoje miliony będąc na kontracie dla NFZ więc niby czego to rozwiązanie? Czysty populizm.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

564

Lekarz 25k pielęgniarka 16k

Lekarz 25k pielęgniarka 16k

Od 1 lipca 2026 r. wzrosną nie tylko ustawowe minima w ochronie zdrowia. Nowe wyliczenia przedstawione przez AOTMiT

PIAN--A_A--KTYWNA
z
gazetaprawna.pl
dodany: 28.05.2026, 06:37:56
  • 234
  • #
    zdrowie
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
Deadwing
Deadwing 28.05.2026, 17:46:15 via Wykop
  • -1
@kobiaszu: Bezrobotne wykopki nigdy nie zrozumieją jak prze*ebany jest SOR. Musiałbym zwariować lub popaść w gigantyczne długi, żeby dać się zaciągnąć do roboty na jakimkolwiek SORze.
Deadwing
Deadwing 28.05.2026, 17:50:09 via Wykop
  • 6
@dzejdzejdzej: Ciekaw też jestem gdzie lekarzom dają te mityczne etaty. Jedyni lekarze na etatach, których znam to rezydenci, którzy wliczając dyżury zarobią może połowę tej "średniej". Specjalista nie ma nawet co liczyć na etat gdziekolwiek. Nie wiem skąd te wyliczenia "średniej" ale się domyślam, a wykopki jak zawsze łykają jak pelikany.

452

Trzeci śmiertelny upadek z okna w tym samym szpitalu. 89-latka wypadła z okna.

Trzeci śmiertelny upadek z okna w tym samym szpitalu. 89-latka wypadła z okna.

Pacjentka z neurologii w Tarnowskich Górach była odizolowana i przypięta pasami, ale uwolniła się, otworzyła okno i spadła z 1. piętra. Zmarła 14.04., a wcześniej były już śmiertelne upadki w 2022 i 2024 roku.

Pan_od_Internetu
z
tarnowskiegory.naszemiasto.pl
dodany: 15.04.2026, 14:18:11
  • 60
  • #
    polska
  • #
    slask
  • #
    szpital
  • #
    policja
  • #
    prokuratura
  • #
    wydarzenia
Deadwing
Deadwing 15.04.2026, 20:17:43 via Wykop
  • 15
@PiersiowkaPelnaZiol: Tzn jakim pomieszczeniu? Na oddziale nerologicznym "izolatka" to po prostu sala jednoosobowa, a nie izolatka jak na oddziale psychiatrycznym. Takie sytuacje z majaczącymi pacjentami niestety zawsze będą się zdarzać, ponieważ wszelkiego rodzaju dyrektorom szpitali i ministrom nie idzie wytłumaczyć, że ktoś kto choruje somatycznie może z tego powodu przejściowo przejawiać poważne zaburzenia psychiczne. Szpitale są całkowicie niepgrzygotowane do zapewnienia bezpieczeństwa takim pacjentom.

397

"USA już wam nie pomogą"

"USA już wam nie pomogą"

Prezydent USA, Donald Trump we wpisie na platformie Truth Social, ogłosił, że Stany Zjednoczone nie będą już bronić interesów sojuszników, którzy nie wspierają operacji przeciwko Iranowi.

m_a_t_e_u_s_z
z
rmf24.pl
dodany: 31.03.2026, 22:37:48
  • 134
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    nato
  • #
    wojna
  • #
    paliwo
  • #
    polityka
Deadwing
Deadwing 01.04.2026, 10:20:42 via Wykop
  • 2
@tenziom: Do budy onuco.

450

Nowy Jork wydał 81 tys. dolarów na każdego bezdomnego w 2025 roku

Nowy Jork wydał 81 tys. dolarów na każdego bezdomnego w 2025 roku

Nowy Jork wydaje na jedną osobę bezdomną ok. 81 tys. USD rocznie. Kwota ta niemal zrównała się z medianą dochodów nowojorskich gospodarstw domowych (81 228 USD). Łącznie miasto przeznaczyło na ten cel 368 mln dolarów w ciągu roku.

matixrr
z
nypost.com
dodany: 22.03.2026, 19:02:17
  • 98
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Deadwing
Deadwing 23.03.2026, 11:47:53 via Wykop
  • 39
368 milionów i 81 tysięcy na łebka? To daje ledwie 4,5 tysiąca bezdomnych, gdzie google mówi o blisko 150 tysiącach. Math is not mathing.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2397

Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji

Lekarz nowy rekordzista 0.4 mln zł miesiecznie pensji

Rekordowy kontrakt dla lekarza za pierwsze sześć miesięcy 2025 r. opiewał na 2,4 mln zł tyle zarobił lekarz. Daje to zarobki na poziomie 0.4 mln za 30 dni pracy. Myślicie że pojawią sie nowe rekordy?

xpear
z
medonet.pl
dodany: 09.03.2026, 08:21:07
  • 368
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    patologialekarska
Deadwing
Deadwing 09.03.2026, 10:40:35 via Wykop
  • 25
@Demigorgona: Kierunki medyczne "nie otwierają tej specki" bo to nie uczelnie odpowiadają za specjalizację lekarzy. Ilość bzdur i wyjętych z d--y wyobrażeń pojawiających się przy temacie zarobków lekarzy jest doprawdy przezabawna.
Deadwing
Deadwing 07.02.2026, 10:45:05
  • 2
#mcdonalds O co chodzi z brakiem 2forU w apkach typu Uber, Wolt, Glovo? Cichaczem ograniczyli tylko do zamówień na miejscu?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KrychaYT2
KrychaYT2
08.02.2026, 21:01:58 via Wykop
  • 0
tak, tak samo jak b-smart z kfc
  • Odpowiedz
SzubiDubiDu
SzubiDubiDu
13.02.2026, 08:21:32 via Wykop
  • 0
@Deadwing: był chyba jakiś glitch z tymi małymi kanapkami gdzie mcdonald był stratny na każdym takim zamówieniu
  • Odpowiedz

1947

Instytut fizyki PAN szuka doktora fizyki za minimalną

Instytut fizyki PAN szuka doktora fizyki za minimalną

Doświadczenie/Wymagania: a) doktorat w dziedzinie fizyki b) udokumentowane kompetencje operatora transmisyjnego mikroskopu elektronowego. Wynagrodzenie: 4806 pln/brutto. Polska nauka w 2026.

tomasztomasz1234
z
ifpan.edu.pl
dodany: 24.01.2026, 20:25:15
  • 273
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    fizyka
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    lekarski
Deadwing
Deadwing 25.01.2026, 17:37:51 via Wykop
  • 1
Na każdej uczelni tak płacą. Sam przez dwa lata prowadziłem zajęcia ze studentami medycyny dostając za to najniższą krajową.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1367

Darmowe testy w ramach NFZ na HPV tylko dla kobiet! Bo my się nie zarażamy!

Darmowe testy w ramach NFZ na HPV tylko dla kobiet! Bo my się nie zarażamy!

Jak podaje NFZ, z programu mogą skorzystać kobiety w wieku 25-64 lata. Test jest bezpłatny, finansowany przez NFZ, nie potrzeba do niego skierowania wystarczy umówić wizytę w placówce realizującej program. Standardowo badanie wykonuje się raz na 5 lat.

DrumnBassArena
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 23.01.2026, 10:15:41
  • 264
  • #
    zdrowie
  • #
    nfz
  • #
    pieklomezczyzn
Deadwing
Deadwing 23.01.2026, 14:04:46 via Wykop
  • 9
@czorny_m: Nikt nie zabroni silnemu, niezależnemu mężczyźnie posiadania szyjki macicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
24.11.2025, 14:10:56
  • 1007
#polityka
PIAN--A_A--KTYWNA - #polityka

źródło: forrto

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing 24.11.2025, 19:12:07 via Wykop
  • 6
@PIAN--A_A--KTYWNA:
Deadwing - @PIAN--A_A--KTYWNA:

źródło: 4ed814435e090443d51d2f6b1b17b8cceff7da2ffc727d284e66ac26f1422033

Pobierz
  • Odpowiedz

1460

Nepotyzm przy rekrutacji na specjalizacje lekarskie!

Nepotyzm przy rekrutacji na specjalizacje lekarskie!

TL;DR: Przy rekrutacji na specjalizację lekarską w PL bardziej opłaca się klepać śmieciowe publikacje w spółdzielniach punktowych i dopisywać znajomych niż dobrze zdać LEK i robić uczciwą naukę. System premiuje kombinatorów z "układami", a nie tych, którzy faktycznie coś umieją. Mirki, to co się dzi

KryptonZ
z
wykop.pl
dodany: 23.11.2025, 17:39:35
  • 125
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
  • #
    pracait
Deadwing
Deadwing 24.11.2025, 19:05:24 via Wykop
  • 2
@SKYFander: Dokładnie tak wygląda cała polska nauka, to nie jest zjawisko ograniczone do lekarzy.
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
wysokiewiczplum
30.10.2025, 19:28:42
  • 2118
1987 rok - 6310 studentów lekarskiego zaczyna 1 rok, za tego biednego PRLu
1994 - 2000 - tu średnia zaczynających wynosi ledwie 2070
2003 - 2012 - średnia to 3130, w roku 2004 limit to było ledwie 2240 miejsc

Lekarze nie są nadludźmi. Sekretem ich wynagrodzeń nie jest ani poziom studiów, ani rzekoma odpowiedzialność, ani też charakter pracy. Źródłem przepychu, pazerności i wszelkich patologii w ochronie zdrowia są skandalicznie niskie limity przyjęć na studia obowiązujące
  • 243
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing 31.10.2025, 21:09:35 via Wykop
  • 1
@pan-bartolomeu-dias: Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, jeśli uważasz, że psychiatrze nie jest potrzebna pełna wiedza medyczna. Udary, zawały, zapalenia płuc, zakażenia układu moczowego, napady padaczkowe i cała masa innej somatyki to codzienność na oddziałach psychiatrycznych, w szczególności w monospecjalistycznych molochach gdzie ze świecą szukać lekarza innej specjalizacji niż psychiatra.

Mogę ci jedynie wybaczyć ten bzdurny pogląd jeśli oparłeś go o niedawne wypowiedzi konsultanta krajowego psychiatrii. Ten faktycznie palnął
  • Odpowiedz

11

Maksymalne zarobki w ochronie zdrowia.Ministerstwo oferuje 40 tys.zł miesięcznie

Maksymalne zarobki w ochronie zdrowia.Ministerstwo oferuje 40 tys.zł miesięcznie

40 tysięcy złotych miesięcznie tyle maksymalnie mogliby zarabiać pracownicy ochrony zdrowia zatrudnieni na umowach cywilnoprawnych, jeśli wejdzie w życie nowa propozycja Ministerstwa Zdrowia. Pomysł został przedstawiony podczas posiedzenia prezydium Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia i ja

sub_zero_1
z
medonet.pl
dodany: 27.10.2025, 22:30:20
  • 7
  • #
    nfz
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 12:27:39 via Wykop
  • 0
A teraz nie powiedzą ile wyniesie stawka minimalna. Bo to taką oferuje się specjalistom mającym podjąć pracę w państwowym szpitalu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

warsaw
warsaw
warsaw
27.10.2025, 20:54:37
  • 2
https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/48-000-zl-miesiecznie-Padla-pierwsza-propozycja-limitu-dla-zarobkow-lekarza,277199,1.html

Grupa Porozumienia Rezydentów nie zawodzi. Pod postem z tym linkiem na ten moment 262 reakcje z czego 257 to śmiech. Jak to, przecież wg statystyk lekarz zarabia - ile tam pisaliście - 22k brutto? xD xD xD

#lekarski
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 12:24:22 via Wykop
  • 0
@warsaw: O czym ty bredzisz OPie? Porozumienie Rezydentów nie ma nic wspólnego z tym artykułem.
  • Odpowiedz

5

"U nas też jest patologia". Lekarze ze szpitala psychiatrycznego w Łodzi biją na

"U nas też jest patologia". Lekarze ze szpitala psychiatrycznego w Łodzi biją na

"Na dyżurach jest nas za mało. Nie mamy możliwości wykonania badań w trybie pilnym, nie mamy też umów z innymi szpitalam

starnak
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 28.10.2025, 06:21:26
  • 3
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarze
  • #
    psychatria
Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 12:02:27 via Wykop
  • 0
@hooligan166: Limity nie są problemem w przypadku psychiatrii - zarówno miejsc jak i chętnych jest dużo, rezydentów absolutnie nie brakuje, zdawalność egzaminu specjalizacyjnego jest bardzo wysoka. Problemem jest brak chętnych specjalistów do pracy w szpitalach - po pierwsze niskie stawki, zwykle najniższa dopuszczana przez ustawę, co oznacza spadek pensji poniżej tego, co miało się na rezydenturze. Po drugie - opisywane w artykule patologie - brak sprzętu, brak obstawy internistycznej, fatalne
gawin-leosem
gawin-leosem
gawin-leosem
27.10.2025, 17:25:50
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 11:26:13 via Wykop
  • 0
@gawin-leosem: Przyjmuj tak jak zalecił lekarz, niemniej najczęściej zaczyna się od mniejszej dawki i później ewentualnie zwiększa - mniejsze ryzyko działań niepożądanych i ogólnie leczenie najlepiej prowadzić w myśl zasady "najmniejsza skuteczna dawka". Namacalnych efektów można się spodziewać po około 3-4 tygodniach, czasami trochę szybciej. W przypadku zwiększania dawek będzie podobnie - efekt po paru tygodniach. Najważniejsze jest żeby nie zapominać o dawkach i cierpliwość - leki przeciwdepresyjne działają trochę
  • Odpowiedz
Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 11:27:55 via Wykop
  • 0
@pieknylowca: Saxenda jest do leczenia otyłości, a nie zaburzeń odżywiania o podłożu psychicznym.
  • Odpowiedz
Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 11:54:28 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Recker1
Recker1
Recker1
27.10.2025, 12:28:19
  • 13
No przeciez w tym roku wprowadzili. Przedmiot edukacja zdrowotna. No to większość ludzi sie wypisała XD. Taki nasz naród był chętny na edukację medyczną.
#pracait #lekarski #medycyna #zdrowie #programista15k
Recker1 - No przeciez w tym roku wprowadzili. Przedmiot edukacja zdrowotna. No to wię...

źródło: 1000012415

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing 28.10.2025, 11:32:30 via Wykop
  • 1
@Recker1: Droga do zostania internistą to 11 lat nauki i państwowy egzamin specjalizacyjny, a OP myśli, że to samo można zrobić 2 godzinami tygodniowo przez 4 lata liceum xd
  • Odpowiedz
Deadwing
Deadwing 25.10.2025, 15:26:58
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadwing
Deadwing
Autor
25.10.2025, 15:37:29 via Wykop
  • 0
@epicentrum_chaosu: Żydów i Polaków można obrażać do woli.
  • Odpowiedz

1841

Kasta lekarska skończy jak kasta prawnicza? OBY!

Kasta lekarska skończy jak kasta prawnicza? OBY!

Problem ochrony zdrowia w Polsce nie sprowadza się jedynie do niedofinansowania. W dużej mierze wynika z samego nastawienia środowiska lekarskiego. Z niechęci do zmian i z dążenia do utrzymania ograniczonej liczby lekarzy na rynku. Potrzebne są systemowe reformy, a nie kolejne dosypywanie pieniędzy.

VoxClamantisInDeserto
z
klubjagiellonski.pl
dodany: 22.10.2025, 16:24:53
  • 400
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    praca
Deadwing
Deadwing 23.10.2025, 10:29:48 via Wykop
  • 5
@Parmenides69: Ok, zwiększamy ilość absolwentów studiów lekarskich poprzez otwieranie pseudouczelni... i w jaki sposób to niby rozwiązuje braku lekarzy? Ludzie po studiach medycznych generalnie g---o umieli, teraz umieją jeszcze mniej (bo ktoś miał genialny pomysł zrobienia egzaminu zawodowego na podstawie jawnej bazy pytań), a za parę lat dyplom będzie można sobie kupić na Wyższej Szkole Lansu i Biznesu. Prawdziwej medycyny człowiek uczy się na specjalizacji, a na nią ilość miejsc
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.05.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.05.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking