Do rozpoczęcia Mundialu pozostał równy tydzień. Z racji, że będzie to turniej bez Reprezentacji Polski dla wielu z nas te mistrzostwa delikatnie straciły urok pod względem kibicowskim. Sam nie bardzo wiem komu kibicować i pomyślałem, że wielu z Was ma podobny problem. Tak więc spróbujmy sobie urozmaicić to piłkarskie święto.
MadTwinsArt on X: "@gorillaz wystąpi dla Rosjan na rosyjskim PARK LIVE". W 2022 Damon Albarn machał Ukraińską flagą na koncertach. W 2026 za rosyjskie pieniądze wystąpi na organizowanym przez Rosjan festiwalu w Kazachstanie.
@dbc4razy: Dokładnie, przeczytajcie z uwagą to co jest napisane w tweecie - Gorillaz wystąpią w Kazachstanie, nie w Rosji, nie w Moskwie. W Polsce w sumie też nie powinni występować, graniczymy z Rosją, tak samo jak Kazachstan.
@TooFast: Też oglądam turnieje siatkarskie i to nie tylko mecze Polek/Polaków. Takie rozpieprzanie z zamkniętymi oczami to tylko jak są mistrzostwa świata albo Europy i pierwsza runda - ten jeden/dwa bardziej jednostronne mecze chyba można przeżyć. To tak samo jak z piłką nożną - wielcy gracze woleliby tylko walczyć miedzy sobą, bo to kasa dla nich, zapełnione stadiony i pewna oglądalność, a my jako Polacy się cieszymy jak nasze zespoły
Członkowie stowarzyszenia DENAR poinformowali o sensacyjnym odkryciu pod Kaliszem. To cmentarzysko prawdopodobnie z kultury przeworskiej z okresu rzymskiego. W jednym z grobów znajdował się grot włóczni oraz umbo, czyli element tarczy wojownika.
Niemieccy przeciwnicy portu kontenerowego w Świnoujściu zgadzają się z konkluzjami raportu Andrzeja Sokołowskiego i Andrzeja Szczodryego, członków rady programowej miasta Świnoujścia. Ich zdaniem projekt nie jest opłacalny ekonomicznie i szkodzi środowisku. Port będzie przede wszystkim...
Budować, potrzebujemy tego terminala z wielu względów - teraz część importerów pływa przez Hamburg z 3 głównych powodów 1. odprawa fiskalna - można odroczyć płatność vat do momentu sprzedaży towaru, 2. Oszczędność czasu - ten argument słabnie od lat, jest Gdańsk, do którego płynie się parę dni dłużej, Hamburg miał swoje strajki i kongestie, które sprawiały, że było dłużej i nieopłacalnie. 3. Urząd celny - ten niemiecki zazwyczaj jest bardziej przyjazny niż
@Caracas: tak, a świstak siedzi i zawija je w sreberka - na zdjęciu lista zawinięć do Gdańska, 1/3 to regularne zawinięcia statków oceanicznych z serwisów z Azji
@cra3y: Polskie firmy nie rozliczają vatu w Niemczech, za to przy odprawie w Niemczech mogą odroczyć jego płatność do momentu sprzedaży towaru, a w Polsce muszą to zrobić najpóźniej miesiąc po odprawie. Tu jest główna różnica i powód dla którego opłaca się w przypadku wolno rotującego towaru zrobić odprawę w DE a nie w PL.
Jak wyglądała wojna na Ukrainie w pierwszych dramatycznych miesiącach, kiedy był czas nadziei i jak wygląda to teraz? Szczera rozmowa bez upiększeń z Michałem Lipskim „Liptonem”, uczestnikiem wojny w Ukrainie, którego szlak rozpoczął się w lutym 2022 roku w batalionie specjalnym OPFOR.
…a inwestują ogromne środki w porty u siebie. Rozbudowa portu w Świnoujściu od lat jest solą w oku rządu federalnego, rządów północnych landów (np. Meklemburgii-Pomorza Przedniego) i lokalnych władz samorządowych. Okazuje się, że te same podmioty nie widzą nic złego w rozbudowie własnych portów…
...Dlatego chwycą się oni każdej deski ratunku, by to zablokować. Nawet pod pozorem pomagania Polakom. Dlatego tak dużo się mówi o możliwie „wielkiej turystycznej atrakcji” jaką mógłby zostać Park Narodowy Dolnej Odry. Tyle tylko, że jego powstanie uniemożliwiłoby rozbudowę terminali w Świnoujściu....
tylko od północnych granic tego planowanego Parku do Świnoujscia jest 60 km, nie bardzo wiem jak te dwa obiekty mają sobie przeszkadzać, Chyba,
Gdy miałem 13 lat, zostałem zmanipulowany przez ok. 40-letniego transseksualistę, który nakłonił mnie do utożsamiania się jako osoba transseksualna („transkobieta”), a następnie dawał mi, od 14-stego roku życia, blokery dojrzewania i żeńskie hormony. Tuż przed 18. rokiem życia trafiłem do...
Łukasz, brawa za odwagę. Żal, że w odpowiednim momencie nie spotkałeś nikogo, kto by Ci pomógł. Tym bardziej imponujące, że znalazłeś w sobie siłę, żeby odnaleźć "siebie". Wyrazy wsparcia i wirtualny przytulas dla Ciebie. Myślę, że tym artykułem "uratujesz" co najmniej kilka żyć.
Największa chińska firma logistyczna OOCL Logistics wstrzymała dostawy do Rosji chwilę po wizycie Xi Jinpinga w Moskwie. Puchatek ustawa Prosiaczka do pionu xD
Poradnik piszę dla osób, które być może w niedalekiej przyszłości będą chciały założyć licznik z Energą i chcą uniknąć opłaty handlowej, która jest wciskana na każdym kroku.
@Krupier: aż sprawdziłem, nie było łatwo, ale znalazłem okienko gdzie można wybrać taryfę zatwierdzoną przez prezesa URE. Generalnie rok temu Energa przez telefon próbowała mojej mamie wcisnąć taryfę z opłatą handlową na poziomie 35-40 pln. Uważam, że to skandal, że duże firmy energetyczne stosują tricki rodem z pokazów garnków. (╯°□°)╯︵┻━┻
@Sorcerer001: odezwij sie pls na priv, dokladnie skad dokad potrzebujesz, cos tam na Kanary wysylamy i mam wrazenie ze port port to powinno byc 1/3 tego co napisałeś
NIE PATRZ NA JPG PRZED PRZECZYTANIEM!
Do rozpoczęcia Mundialu pozostał równy tydzień. Z racji, że będzie to turniej bez Reprezentacji Polski dla wielu z nas te mistrzostwa delikatnie straciły urok pod względem kibicowskim. Sam nie bardzo wiem komu kibicować i pomyślałem, że wielu z Was ma podobny problem.
Tak więc spróbujmy sobie urozmaicić to piłkarskie święto.
źródło: 7602
Pobierz