Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@walicwasss: idealne miejsce na takie pytanie
@walicwasss: współczuję, ja sobie nie wyobrażam korzystania z soczewek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
w sumie jedyne co korzystnego odziedziczyłem po ojcu to superwzrok sokoli
Aczkolwiek myślę że wkładanie soczewek to kwestia wprawy
w sumie jedyne co korzystnego odziedziczyłem po ojcu to superwzrok sokoli
Aczkolwiek myślę że wkładanie soczewek to kwestia wprawy
- 1
@Black_Rabbit_of_Inle: wiesz u mnie też nikt nie nosi okularów a na mnie jakoś trafiło xd chociaż i tak sie ciesze ze za dzieciaka nie musiałam nosić okularów a teraz sie dopiero okazało ze mój styl życia rozwalił mi wzrok równie dobrze u ciebie też tak samo moze byc to ze teraz nie korzystasz z okularów to nie oznacza ze za rok czy 2 nagle nie pogorszy sie wzrok tymbardziej ze
- 1
@Tata_Kasi: a stosowałeś ortokorekcyjne soczewki??? W nocy sie spi a w dzień sie widzi
Jaka masz wade?
Jaka masz wade?
ja od lat sie w soczewkach kąpię i śpię i nic mi nie jest
@vantablank: chodzi o to że ryzykujesz. Nic ci nie jest i może nic nie będzie, ale ileś osób traci przez to wzrok. Znam dziewczynę która dostała zakażenia jakaś bakterią i straciła wzrok w jednym oku
Jeśli wygoda jest dla ciebie warta ryzyka to spoko
od tego pocieranie
@walicwasss: to prawda. Odzwyczaj się pocierać oczy bo to nie jest dobre a to tylko taki nawyk.
- 1
@dragon_fruit: aha xD właśnie miałam pierwsze podejście i nie mogła sie przykleić do oka bede robić kolejne jutro
Pytanko do ludzi pracujacych w optykach:
Czy przy soczewkach progresywnych indywidualnych (mówimy o półce premium np. Hoya ID lifestyle 4 / myself) jest potrzebna w optyku maszyna do wideocentracji w stylu VisiOffice? Mój ojciec potrzebuje soczewek progresywnych i nie chcę żeby go oscamowali. Jak ma dużo zapłacić, to chciałbym mieć pewność że przynajmniej dobrze go pomierzą, ale może przesadzam?
#okulista #wzrok #optyk #okulary
Czy przy soczewkach progresywnych indywidualnych (mówimy o półce premium np. Hoya ID lifestyle 4 / myself) jest potrzebna w optyku maszyna do wideocentracji w stylu VisiOffice? Mój ojciec potrzebuje soczewek progresywnych i nie chcę żeby go oscamowali. Jak ma dużo zapłacić, to chciałbym mieć pewność że przynajmniej dobrze go pomierzą, ale może przesadzam?
#okulista #wzrok #optyk #okulary
źródło: 492497048_24086163140986392_8066924157980048099_n
Pobierz- 0
@teraz_z_kontem: ja się nie znam, ale przyciśnięty LLM trzyma się swojej opinii, że "Twój skośny cylinder i anizometropia" ma tu znaczenie. Przesadza?
źródło: 2
Pobierz@x_xRazorx_x nie wiem, nie jestem optometrystą, a to raczej dla niego robota do wykonania. Dobre okulary, to jest składowa dobrego optometrysty plus doświadczonego optyka. Być może to twoje urządzenie może w tym pomóc, ale nigdy z takiego nie korzystałem.
- 12
Bardzo polecam @AK-Optyk-Warszawa www.tanieokulary24.pl
W związku z organizacją #rozdajo:
https://wykop.pl/wpis/86020569/okulary-rozdajo-cebuladeals-optyk-witam-poprzednie
Gdzie na prawdę wywiązali się bardzo uczciwym podejściem do sprawy i sprawną
W związku z organizacją #rozdajo:
https://wykop.pl/wpis/86020569/okulary-rozdajo-cebuladeals-optyk-witam-poprzednie
Gdzie na prawdę wywiązali się bardzo uczciwym podejściem do sprawy i sprawną
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk
Witam,
Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.
@
Witam,
Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.
@
źródło: WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.17.47
Pobierz- 3
#optyk Jeśli chodzi o optyk w #warszawa to polecam serdecznie @AK-Optyk-Warszawa. Najlepszy Pan optyk. Ogarnął mi szkła do pilotek i są lepsze niż były :)
Teraz poluje na okulary z nakładkami i kierunek na zakupy jasny.
Teraz poluje na okulary z nakładkami i kierunek na zakupy jasny.
@mDeo: Bardzo dziękuję 😸
- 1744
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk
Witam,
Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.
@
Witam,
Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.
@
@AK-Optyk-Warszawa: akurat złamałem zausznik w okularze. Jak można to ja bym prosił, mam chore okulary, a okulary mają chory córkę i mnie się należy.
Fajna akcja oby potrzebujacy dostali:)
Fajna akcja oby potrzebujacy dostali:)
źródło: taniebany24
Pobierz- 24
No i co z tym rozdajo? Dlaczego usunąłeś wpis? Dlaczego nie podałeś adresu pełnego skoro jest dostępny w bazie regon i jest pod tym adresem salon optyczny? Jakoś wymijająco to wszystko zrobione na stronie. Twoje odpowiedzi także.
@www_tanieokulary24_pl
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk
@www_tanieokulary24_pl
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk
źródło: salon-optyczny-ak
Pobierz@Wrrronika: Dokładnie tak, to nasze pierwsze kroki jeśli chodzi o sklep online. Chcieliśmy też uzyskać uwagi od użytkowników wykopu co jest do poprawienia. Wiele osób wypowiedziało się konstruktywnie za co bardzo ale to bardzo dziękuję. Zmiany do wprowadzenia zostały zgłoszone osobie która opiekuje się naszym sklepem. Natomiast na prawdę nie wiem jak teraz wybrnąć z tego rozdajo bo nie mam listy plusów.
@slapdash: Być może tak to zostało potraktowane. Jesteśmy właśnie w trakcie rozmów z moderatorem. Napisaliśmy prośbę o możliwość powtórzenia rozdajo ponieważ zależy nam aby honorowo rozliczyć się obietnicy która złożyliśmy dla użytkowników wykopu.
- 0
Mam kilka par #okulary, i mam problem ze patrząc z ukosa na dół czy bok szkla mi ścisnia obraz, przy większych oprawkach mam scisniete nawet 2 cm u dołu szkieł. Mam wadę min 5, bez astygmatyzmu, szkła asferyczne, 1,6 i 1,67 i ten problem wszędzie. Przy ruszaniu glowy czuje jakby obraz pływał, i jestem w stanie przyzwyczaić się do tego by mi się nie włączała choroba lokomocyjna, ale dalej
- 0
@beelzebub-chan: u mnie wchodzenie po schodach to porażka, bo nagle moja stopa skraca się o 30pro xd U mnie najbardziej sprawdza się posiadanie wąskich oprawek (szkło 5cm x 2,5cm ) no wtedy te wszystkie zakrzywienia mi ucina, ale takich już nie produkują i nie ma opcji znaleźć coś ładnego po prostu. Teraz właśnie odebrałam oprawki szkło 5cm na 3cm, myslalm że będzie ok, ale te różnice w pol cm już
- 0
@beelzebub-chan: czytam na necie coś o szkłach free form, wydaje mi się że to jest to samo o czym Ty pisałaś. Badają ci wzrok pod każdym kątem by było wyraźnie.
Szczerze żaden optyk ( gadałam z ok 20stoma) mi o tym nie powiedział, tylko kończyło się na przyzwyczai się pani
Szczerze żaden optyk ( gadałam z ok 20stoma) mi o tym nie powiedział, tylko kończyło się na przyzwyczai się pani
- 0
konto usunięte via Wykop
- 1
@kankanet: Nie ma co się martwić na zapas, wydaje mi się że wysokość jest już łatwo ustalić wg. zaleceń producenta
- 0
@fotograf_warszawiak: mi też się tak wydaje, zwlaszcza że źrenica nie leży mi po środku szkła, tylko w górnej części i nawet nie wiem czy zdają sobie z tego sprawę
Czy ktoś pomoże mi znaleźć nakładki przeciwsłoneczne do moich okularów?
Nie mogę nic sensownego znaleźć, może nie potrafię szukać albo się po prostu na tym nie znam i nie chcę kupować kota w worku.
Wszystkie wymiary wrzucę na zdjęciach w komentarzach
#okulary #optyk #soczewki #warszawa #okulista #pytanie
Nie mogę nic sensownego znaleźć, może nie potrafię szukać albo się po prostu na tym nie znam i nie chcę kupować kota w worku.
Wszystkie wymiary wrzucę na zdjęciach w komentarzach
#okulary #optyk #soczewki #warszawa #okulista #pytanie
- 0
@zenon_z_chorzowa1: no właśnie niby oficjalne nie mają (są nowe) ale myślałem, że coś się znajdzie.
@Join_Da_Tag: eee to nie... ja do tej pory biorę solano albo jakieś inne i od razu dokupuje 10 nakładek, bo się rysują jak p------e.
fajne są jeszcze te, ale bardzo mało ich w Polsce: https://www.stylottica.com/pl/okulary-męskie/12229-invu-ig42412-b-okulary-korekcyjne.html
fajne są jeszcze te, ale bardzo mało ich w Polsce: https://www.stylottica.com/pl/okulary-męskie/12229-invu-ig42412-b-okulary-korekcyjne.html
Musze zmienić szkła w okularach bo wzrok mi się pogorszył. Ale oprawki mam dość drogie i w dobrym stanie wiec myślę o wymianie tylko soczewek. Czy jakiś optyk oferuje opcję zamówienia szkieł i wymiany na miejscu? Tak żebym nie musiał im okularów na 2 tygodnie zostawiać? Nie mam żadnych zastępczych a bez nich nie mogę funkcjonować. #okulista #optyk
- 1
@AK-Optyk-Warszawa: a w sumie może przyjdę pod koniec tygodnia :)
- 0
Kojarzycie czy te soczewki u różnych optyków się czymś różnią? Wziąłem najlepsze jakie mieli od kodano rok temu ale nie jestem jakoś specjalnie zadowolony, szybko sie rysują, brudzą jak p------e mimo że pisali ze jakies super zajebiscie odporne na zabrudzenia xD warstwa hydrofobowa juz chyba sie starła. Czyściłem je zawsze tak jak pan jezus kazał, jakimś łagodnym płynem i mikrofibrą. Jaki sklep ma najlepsze soczewki?
#okulary #okulista #
#okulary #okulista #
@WujaTHC: Ile lat wytrzymały soczewki okularowe? Jest to możliwe, że grzałeś się przy ognisku późną jesienią, i soczewki miały kontakt z gorącem?
Wystarczy, że patrzysz w ognisko jakieś przez naście sekund, gdy chcesz się ogrzać. Plastiki nie wytrzymują żaru.
Może to też być np. piec, którym ogrzewasz dom, albo praca latem w gorącej szklarni.
Wystarczy, że patrzysz w ognisko jakieś przez naście sekund, gdy chcesz się ogrzać. Plastiki nie wytrzymują żaru.
Może to też być np. piec, którym ogrzewasz dom, albo praca latem w gorącej szklarni.
#okulista #medycyna #pytanie #optyk #okulary
Witam, czy ktoś miał może kiedyś podobny problem?
W nowych okularach widzę dobrze TYLKO w tych czerwonych punktach.
Najgorzej jest po zewnętrznych obrzeżach i na dole, gdzie obraz się bardzo mocno rozmywa.
Powoduje to, że patrząc na boki muszę automatycznie głowę przekręcać, by patrzyć prosty, tylko czerwonymi kółkami.
Witam, czy ktoś miał może kiedyś podobny problem?
W nowych okularach widzę dobrze TYLKO w tych czerwonych punktach.
Najgorzej jest po zewnętrznych obrzeżach i na dole, gdzie obraz się bardzo mocno rozmywa.
Powoduje to, że patrząc na boki muszę automatycznie głowę przekręcać, by patrzyć prosty, tylko czerwonymi kółkami.
źródło: okulary-zerowki-oprawki-kolor-czarny-2
Pobierz- 0
@rukh: nie
@strike_lucky: Jak ja przeskakiwałem kilkanaście lat temu o ponad jeden dioptrii w okularach, to taki jakby efekt zakrzywienia miałem. Na bokach widziałem wszystko zdeformowane. Po jakimś czasie wzrok musiał się przyzwyczaić, bo już zakrzywień żadnych nie widzę.
źródło: AstrHori_12mm_2.8_Fish_Distortion
Pobierz- 0
Hej Mirki,
potrzebuje wyrobić sobie nowe okulary, bo stare niestety już są za słabe. Na codzień noszę soczewki, okulary potrzebuje raczej jako wyjście awaryjne w razie jakichś problemów, no i jako odpoczynek od soczewek co jakiś czas. Mam blisko do Fielmanna, parę razy tu się przewinął jako raczej spoko, styknie na okulary do takich zastosowań, czy raczej szukać czegoś co nie jest sieciówką? Dobiorą mi tam w miarę dobrze oprawki, żeby nie
potrzebuje wyrobić sobie nowe okulary, bo stare niestety już są za słabe. Na codzień noszę soczewki, okulary potrzebuje raczej jako wyjście awaryjne w razie jakichś problemów, no i jako odpoczynek od soczewek co jakiś czas. Mam blisko do Fielmanna, parę razy tu się przewinął jako raczej spoko, styknie na okulary do takich zastosowań, czy raczej szukać czegoś co nie jest sieciówką? Dobiorą mi tam w miarę dobrze oprawki, żeby nie
@DJRuraWydechowa: a ja zdecydowanie odradzam kodano. Noszę okulary niemal od 30 lat i to jest pierwszy optyk, z jakim się spotkałem, który w przypadku zgłoszenia reklamacyjnego wymagał ode mnie zostawienia im okularów na kilka tygodni (po to, żeby i tak wymienili mi oprawki oraz szkła na nowe). Najwidoczniej albo wychodzą z założenia, że klient ma przez ten czas chodzić po omacku, albo chcą go naciągnąć na szybkie zrobienie drugiej pary,
@cegli11: ja polecam Hoszowskiego na Floriańskiej


















#przegryw #okulista #optyk