Trochę sie dziś wystraszyłam jak ten optometrysta mi powiedział ze powinnam isc pierw do specjalisty aby mi pomógł z nawykiem wyrywania sobie rzęs i tarcie oku ..... a jak mi powiedział ze z soczewka napewno stracę wzrok z moim nawykiem bo na bank uszkodze rogówke jeszcze bardziej ehhhhh tragedia ja prz3geyw

#przegryw #okulista #optyk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy przez codzienne pocieranie oczów przez 6lat prawie codziennie <nawyk> wyrywanie sobie rzęs mógłby mi sie wzrok psuć? Na tiktoku piszą ze tak

#okulista #optyk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Black_Rabbit_of_Inle: wiesz u mnie też nikt nie nosi okularów a na mnie jakoś trafiło xd chociaż i tak sie ciesze ze za dzieciaka nie musiałam nosić okularów a teraz sie dopiero okazało ze mój styl życia rozwalił mi wzrok równie dobrze u ciebie też tak samo moze byc to ze teraz nie korzystasz z okularów to nie oznacza ze za rok czy 2 nagle nie pogorszy sie wzrok tymbardziej ze
  • Odpowiedz
ja od lat sie w soczewkach kąpię i śpię i nic mi nie jest


@vantablank: chodzi o to że ryzykujesz. Nic ci nie jest i może nic nie będzie, ale ileś osób traci przez to wzrok. Znam dziewczynę która dostała zakażenia jakaś bakterią i straciła wzrok w jednym oku
Jeśli wygoda jest dla ciebie warta ryzyka to spoko
  • Odpowiedz
Pytanko do ludzi pracujacych w optykach:
Czy przy soczewkach progresywnych indywidualnych (mówimy o półce premium np. Hoya ID lifestyle 4 / myself) jest potrzebna w optyku maszyna do wideocentracji w stylu VisiOffice? Mój ojciec potrzebuje soczewek progresywnych i nie chcę żeby go oscamowali. Jak ma dużo zapłacić, to chciałbym mieć pewność że przynajmniej dobrze go pomierzą, ale może przesadzam?

#okulista #wzrok #optyk #okulary
xxRazorxx - Pytanko do ludzi pracujacych w optykach:
Czy przy soczewkach progresywnyc...

źródło: 492497048_24086163140986392_8066924157980048099_n

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@x_xRazorx_x nie wiem, nie jestem optometrystą, a to raczej dla niego robota do wykonania. Dobre okulary, to jest składowa dobrego optometrysty plus doświadczonego optyka. Być może to twoje urządzenie może w tym pomóc, ale nigdy z takiego nie korzystałem.
  • Odpowiedz
Bardzo polecam @AK-Optyk-Warszawa www.tanieokulary24.pl

W związku z organizacją #rozdajo:
https://wykop.pl/wpis/86020569/okulary-rozdajo-cebuladeals-optyk-witam-poprzednie
Gdzie na prawdę wywiązali się bardzo uczciwym podejściem do sprawy i sprawną
@AK-Optyk-Warszawa +1744
#okulary #rozdajo #cebuladeals #optyk

Witam,

Poprzednie rozdajo zostało niestety nie zakończone ponieważ konto z którego je robiliśmy dostało bana.

@
p7rk - Bardzo polecam @AK-Optyk-Warszawa  www.tanieokulary24.pl

W związku z organiza...

źródło: WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.17.47

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#optyk Jeśli chodzi o optyk w #warszawa to polecam serdecznie @AK-Optyk-Warszawa. Najlepszy Pan optyk. Ogarnął mi szkła do pilotek i są lepsze niż były :)
Teraz poluje na okulary z nakładkami i kierunek na zakupy jasny.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wrrronika: Dokładnie tak, to nasze pierwsze kroki jeśli chodzi o sklep online. Chcieliśmy też uzyskać uwagi od użytkowników wykopu co jest do poprawienia. Wiele osób wypowiedziało się konstruktywnie za co bardzo ale to bardzo dziękuję. Zmiany do wprowadzenia zostały zgłoszone osobie która opiekuje się naszym sklepem. Natomiast na prawdę nie wiem jak teraz wybrnąć z tego rozdajo bo nie mam listy plusów.
  • Odpowiedz
@slapdash: Być może tak to zostało potraktowane. Jesteśmy właśnie w trakcie rozmów z moderatorem. Napisaliśmy prośbę o możliwość powtórzenia rozdajo ponieważ zależy nam aby honorowo rozliczyć się obietnicy która złożyliśmy dla użytkowników wykopu.
  • Odpowiedz
Mam kilka par #okulary, i mam problem ze patrząc z ukosa na dół czy bok szkla mi ścisnia obraz, przy większych oprawkach mam scisniete nawet 2 cm u dołu szkieł. Mam wadę min 5, bez astygmatyzmu, szkła asferyczne, 1,6 i 1,67 i ten problem wszędzie. Przy ruszaniu glowy czuje jakby obraz pływał, i jestem w stanie przyzwyczaić się do tego by mi się nie włączała choroba lokomocyjna, ale dalej
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@beelzebub-chan: u mnie wchodzenie po schodach to porażka, bo nagle moja stopa skraca się o 30pro xd U mnie najbardziej sprawdza się posiadanie wąskich oprawek (szkło 5cm x 2,5cm ) no wtedy te wszystkie zakrzywienia mi ucina, ale takich już nie produkują i nie ma opcji znaleźć coś ładnego po prostu. Teraz właśnie odebrałam oprawki szkło 5cm na 3cm, myslalm że będzie ok, ale te różnice w pol cm już
  • Odpowiedz
  • 0
@beelzebub-chan: czytam na necie coś o szkłach free form, wydaje mi się że to jest to samo o czym Ty pisałaś. Badają ci wzrok pod każdym kątem by było wyraźnie.
Szczerze żaden optyk ( gadałam z ok 20stoma) mi o tym nie powiedział, tylko kończyło się na przyzwyczai się pani
  • Odpowiedz
U optyka zmierzyli mi rozstaw źrenic do nowych okularów, ale nie sprawdzili wysokości źrenic w oprawkach, te rysowanie krzyżyków z założonymi oprawkami. Powinnam się martwić? #optyk #okulary
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Musze zmienić szkła w okularach bo wzrok mi się pogorszył. Ale oprawki mam dość drogie i w dobrym stanie wiec myślę o wymianie tylko soczewek. Czy jakiś optyk oferuje opcję zamówienia szkieł i wymiany na miejscu? Tak żebym nie musiał im okularów na 2 tygodnie zostawiać? Nie mam żadnych zastępczych a bez nich nie mogę funkcjonować. #okulista #optyk
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kojarzycie czy te soczewki u różnych optyków się czymś różnią? Wziąłem najlepsze jakie mieli od kodano rok temu ale nie jestem jakoś specjalnie zadowolony, szybko sie rysują, brudzą jak p------e mimo że pisali ze jakies super zajebiscie odporne na zabrudzenia xD warstwa hydrofobowa juz chyba sie starła. Czyściłem je zawsze tak jak pan jezus kazał, jakimś łagodnym płynem i mikrofibrą. Jaki sklep ma najlepsze soczewki?
#okulary #okulista #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@WujaTHC: Ile lat wytrzymały soczewki okularowe? Jest to możliwe, że grzałeś się przy ognisku późną jesienią, i soczewki miały kontakt z gorącem?
Wystarczy, że patrzysz w ognisko jakieś przez naście sekund, gdy chcesz się ogrzać. Plastiki nie wytrzymują żaru.

Może to też być np. piec, którym ogrzewasz dom, albo praca latem w gorącej szklarni.
  • Odpowiedz
@WujaTHC: @rukh Z tym ogniskiem to nie wiem, ale jak regularnie suszysz włosy mając na sobie okulary to powłoka schodzi, tak samo jak otwierasz piekarnik trzeba uważać, żeby nie buchnęło ciepłem. Chociaż najbardziej mi się wydaje, że włosy suszyłeś.
  • Odpowiedz
#okulista #medycyna #pytanie #optyk #okulary

Witam, czy ktoś miał może kiedyś podobny problem?
W nowych okularach widzę dobrze TYLKO w tych czerwonych punktach.
Najgorzej jest po zewnętrznych obrzeżach i na dole, gdzie obraz się bardzo mocno rozmywa.
Powoduje to, że patrząc na boki muszę automatycznie głowę przekręcać, by patrzyć prosty, tylko czerwonymi kółkami.
strike_lucky - #okulista #medycyna #pytanie #optyk #okulary 

Witam, czy ktoś miał mo...

źródło: okulary-zerowki-oprawki-kolor-czarny-2

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki,

potrzebuje wyrobić sobie nowe okulary, bo stare niestety już są za słabe. Na codzień noszę soczewki, okulary potrzebuje raczej jako wyjście awaryjne w razie jakichś problemów, no i jako odpoczynek od soczewek co jakiś czas. Mam blisko do Fielmanna, parę razy tu się przewinął jako raczej spoko, styknie na okulary do takich zastosowań, czy raczej szukać czegoś co nie jest sieciówką? Dobiorą mi tam w miarę dobrze oprawki, żeby nie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DJRuraWydechowa: a ja zdecydowanie odradzam kodano. Noszę okulary niemal od 30 lat i to jest pierwszy optyk, z jakim się spotkałem, który w przypadku zgłoszenia reklamacyjnego wymagał ode mnie zostawienia im okularów na kilka tygodni (po to, żeby i tak wymienili mi oprawki oraz szkła na nowe). Najwidoczniej albo wychodzą z założenia, że klient ma przez ten czas chodzić po omacku, albo chcą go naciągnąć na szybkie zrobienie drugiej pary,
  • Odpowiedz