Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

394

DeepSeek V4 bije otwarte modele AI i kosztuje 35 razy mniej niż GPT-5.5

DeepSeek V4 bije otwarte modele AI i kosztuje 35 razy mniej niż GPT-5.5

Chiny znów trzęsą rynkiem AI. DeepSeek V4 Pro to 1,6 bln parametrów, kontekst miliona tokenów i cena $1.74 za milion tokenów, gdy OpenAI bierze $5 za to samo. Model open-weight i zintegrowany z chipami Huawei, bez Nvidii. Ciekawe, czy Dolina Krzemowa znów dostanie zawału.

real_scoria
real_scoria
z
techcrunch.com
dodany: 25.04.2026, 12:09:17
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    deepseek
  • #
    llm
  • #
    chiny
  • #
    programowanie
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (150)

najlepsze

dziacha
dziacha
dziacha
25.04.2026, 12:15:23 via Wykop
  • 136
Chiny i USA ścigają się w rozwoju AI, a Europa gdzie?
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

me33iahone
me33iahone
25.04.2026, 12:28:36 via Wykop
  • 301
@dziacha: AI może nie ma, ale są już regulacje prawne.
  • Odpowiedz
Porut
Porut
25.04.2026, 12:35:33 via Android
  • 171
@dziacha: ETS2 nie wystarcza?
  • Odpowiedz
blank2
blank2
blank2
25.04.2026, 17:50:22 via Wykop
  • 121
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kasza332
kasza332
25.04.2026, 19:04:04 via Wykop
  • 115
@blank2:
kasza332 - @blank2:

źródło: image_2026-04-25_210402420

Pobierz
  • Odpowiedz
jozek99
jozek99
jozek99
25.04.2026, 19:58:14 via Wykop
  • 255
@kasza332:
jozek99 - @kasza332:

źródło: Screenshot from 2026-04-25 21-57-23

Pobierz
  • Odpowiedz
zoggy
zoggy
25.04.2026, 15:10:02 via Android
  • 73
Czy już wie co się stało na placu?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

stary_emigrant
stary_emigrant
25.04.2026, 15:28:23 via Wykop
  • 75
Czy już wie co się stało na placu?


@zoggy: Tyle to nie, ale możesz zapewne zapytać o ilość palestyńskich ofiar ;)
  • Odpowiedz
ponton
ponton
26.04.2026, 10:00:58 via Wykop
  • 1
@zoggy: rozdają samochody? #pdk
  • Odpowiedz
Galvay
Galvay
26.04.2026, 09:00:07 via Android
  • 47
Tańszy, bo pewnie dotowany przez państwo tak jak przesyłki z chin.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SynMichaua
SynMichaua
26.04.2026, 09:39:17 via Wykop
  • 11
@Galvay: Tańszy w ilości zużycia operacji obliczeniowych, a nie w dolarach. XD
Co więcej, jak masz odpowiedni sprzęt to możesz go sobie w domu postawić i płacisz tylko za prąd, a jak masz fotowoltaikę to nasz za darmo.
  • Odpowiedz
cemetery
cemetery
cemetery
26.04.2026, 11:02:25 via Wykop
  • 3
@SynMichaua: 1,6 bln parametrów? Niezła ta fotowoltaika musialaby być
  • Odpowiedz
bubub
bubub
26.04.2026, 09:45:22 via Wykop
  • 22
DeepSeek V4 bije otwarte modele AI i kosztuje 35 razy mniej niż GPT-5.5


Kolejna rewolucja! XD. A pamiętacie jak z rok temu wychodził ten deep seek? Nie pamiętam, czy to była pierwsza wersja, czy która tam, ale w dzień premiery cały internet był zalany "artykułami" jak to ten deep seek miażdzy gpt.. Przecież tego nie przetestujesz w 30 minut.. dalej wierzcie w takie kupione sensacyjne artykuliki pod kliki.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tellet
tellet
26.04.2026, 12:52:51 via Wykop
  • 13
@bubub: pan kińczyk płaci za reklamę to pan kińczyk wymaga.
tellet - @bubub: pan kińczyk płaci za reklamę to pan kińczyk wymaga.

źródło: 1000011096

Pobierz
  • Odpowiedz
fervi
fervi
26.04.2026, 16:38:41 via Wykop
  • 0
Przecież tego nie przetestujesz w 30 minut.. dalej wierzcie w takie kupione sensacyjne artykuliki pod kliki.


@bubub: Niezbyt, wtedy DeepSeek był na rynku z 2 tygodnie i faktycznie miażdżył GPT i się obsrali amerykanie na miętowo. Ale DeepSeek próbował coś z Huaweiem działać, a nie Nvidią i spadli z rowerka
  • Odpowiedz
Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
26.04.2026, 09:11:27 via Wykop
  • 20
5/1.74 = 35
Ok
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChadGPT
ChadGPT
26.04.2026, 09:52:53 via Wykop
  • 14
The company claims its new V4-Pro-Max model outperforms its opensource peers across reasoning benchmarks, and outstrips OpenAI’s GPT-5.2 and Gemini 3.0 Pro on some tasks. In coding competition benchmarks, DeepSeek said both V4 models’ performance is “comparable to GPT-5.4.”


raz ze on some tasks to slowo klucz, dwa ze GPT 5.2 i Gemini 3.0 Pro wyszly pol roku temu a w swiecie AI to sa dekady, trzy ze comparable, czyli porownywalne to GPT-5.4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

global
global
global
26.04.2026, 14:02:14 via Wykop
  • 9
Czy DeepSeek już się dowiedział co się wydarzyło w 1989 roku na placu Tiananmen?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BiggerJapanTapczan
BiggerJapanTapczan
26.04.2026, 15:24:44 via Wykop
  • 7
@global: oczywiście - błąd 404
  • Odpowiedz
BelkaBec
BelkaBec
26.04.2026, 09:58:41 via Wykop
  • 9
A Claude znerfiło 4.6 żeby ludzie przeszli na 4.7 który jak się okazuje jest strasznie głupi i co chwilę się zatrzymuje żeby pytać czy może kontynuować i niczego nie pamięta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nairamk
nairamk
nairamk
26.04.2026, 10:12:40 via Wykop
  • 7
Ludziom się wydaje że jak sobie kupią RTX 6000 Blackwell (96 GB VRAM) albo DGX Spark (128 GB) to uruchomią sobie lokalny llm na poziomie Chat GPT czy Claude/Sonnet …
No niestety uruchomić lokalny llm, a uzyskać z niego zadowalające efekty … to zupełnie różne bajki

Na youtube jest masa tutoriali jak uruchamiać lokalne llm … masa bezużytecznych tutoriali, bo jedyne co one pokazują to że ktoś uruchomił model, zadał mu mniej lub bardziej
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kakodyl
kakodyl
29.04.2026, 10:21:53 via Wykop
  • 0
@nairamk: No nie wiem. Ja na PC z intelem 13900K, 128GB RAM i 5070Ti odpalam sobie Qwen 3.5/6 35B i jestem z tego bardzo zadowolony.
Nie wiem jakie masz oczekiwania bo piszesz dość ogólnie i być może to jest właśnie problemem
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3075
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2447
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2031
Clint Eastwood kończy 96 lat
Clint Eastwood kończy 96 lat
1792
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1797
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #sztucznainteligencja
  • #chatgpt
  • #technologia
  • #heheszki
  • #ciekawostki
  • #programowanie
  • #openai
  • #muzyka
  • #llm
  • #programista15k
  • #si
  • #artificialintelligence
  • #gemini
  • #google
  • #it

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking