Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Aureilon

Aureilon

Dołączył 7 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5994
  • Znaleziska 3936
  • Mikroblog 2058
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 5

184

1204 - Upadek Konstantynopola i IV krucjata

1204 - Upadek Konstantynopola i IV krucjata

Mediewista Steven Runciman miał powiedzieć, że nigdy nie było większej zbrodni przeciwko ludzkości niż Czwarta Krucjata z czym nie mogę się zgodzić. To zdanie jest na wskroś przesiąknięte europocentryzmem, postawą wedle której historię całego świata postrzegamy wyłącznie przez pryzmat europejskich

mroczne_wieki
z
youtube.com
dodany: 22 godz. i 50 min temu
  • 26
  • #
    mrocznewieki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    ciekawsotki
Aureilon
Aureilon 12 godz. i 58 min temu via Android
  • 1
Wołam @Podcast_Echa_Antyku do fachowego komentarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aureilon
Aureilon 42 min temu via Wykop
  • 0
@Diamond-kun: kluczowe pytanie czy wiedział, w jakim stanie jest skarbiec a mimo to złożył obietnicę, czy chciał dobrze a wyszło jak wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Krzyżowcy wzięli z nawiązką to co było im obiecane. Aleksy mógł pójść w ślady cesarza Herakliusza i wykorzystać dobra Kościelne do spłaty obietnicy - pewnie by na tym lepiej wyszedł.
EOS
EOS
21 godz. i 16 min temu
  • 4
Cześć !

Ja - lvl 36, mąż, ojciec 2 dzieci.
Duchowo zagubiony.
Siedzę w robocie - głos w głowie - napisz prośbę o wysłanie różańca.
No to piszę - Proszę dobrą duszę o wysłanie mi różańca do paczkomatu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 13 godz. i 15 min temu via Android
  • 0
@EOS: wysłać Ci nie wyślę ale chętnie taki w twojej intencji odmówię.
  • Odpowiedz
pieknylowca
pieknylowca
pieknylowca
19.06.2026, 16:51:32
  • 2
Mirki, dobry skład? #garnitur #modameska
pieknylowca - Mirki, dobry skład? #garnitur #modameska

źródło: 1000019357

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon przedwczoraj, 08:00:37 via Wykop
  • 1
@pieczk: nie rozumiem producenta, który uszył całość z wełny a często i podszewka z wiskozy ale pożydził odrobiny wiskozy na tą podszewkę rękawów jakby miał na tym zrobić jakąś potężną oszczędność. Końcem końców garnitur niby wełna ale dalej zapota bo plastik pod spodem xD.
  • Odpowiedz
janek1984
janek1984
janek1984
20.06.2026, 15:13:52
  • 0
#modameska #moda poleci ktoś dobre jakościowo marki z koszulami z 100% lnu. Ostatni kupiłem z Reserved 100 procent len ale to jakaś porażka jeśli chodzi o przewiewność? Mogą być nawet z tych droższych ale jakościowo żeby trzymało poziom.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon przedwczoraj, 07:56:21 via Wykop
  • 0
@janek1984: zwykła 100% bawełna też się sprawdzi a len niby spoko ale ubrania z lnu wyglądają dobrze przez max 10 minut po wyprasowaniu, wystarczy gdzieś usiąść, oprzeć się i już ciuchy wyglądają jak krowie z gardła wyjęte.
  • Odpowiedz
dawid-hopek
dawid-hopek
21.06.2026, 06:23:58
  • 9
Z rana taka burza, że hej!
A jak już obudzony to do kościółka.
Spokojnego tygodnia życzę.

dawid-hopek - Z rana taka burza, że hej! 
A jak już obudzony to do kościółka. 
Spokoj...

źródło: temp_file6989845825551104825

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon przedwczoraj, 07:54:03 via Wykop
  • 0
@dawid-hopek: w piżamie do kościoła?
  • Odpowiedz
Mateuszzzx
Mateuszzzx
21.06.2026, 15:00:19
  • 3
Zakładam nowy projekt na wykop.
Będzie się nazywał #zrobmistyl
Chodzi o stworzeniu outfitu dla innej osoby, założenie to pomoc osobą które chcą coś zmienić a nie umieją lub chcą poznać opinie innych wiadomo o co chodzi.
Jako pierwszy ja zgłaszam się na ochotnika
Coś o mnie to mój dotychczasowy styl to normick styl miejsko wiejski z lat 2016, tj. jeansy, koszulka jednokolorowa, buty półbuty lub sportowe czarne w stylu do
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon przedwczoraj, 07:53:01 via Wykop
  • 0
@Mateuszzzx: zależy ile masz lat. Normicki ubiór wzór 2016 nie jest zły. Generalnie jak jesteś stary koń 30+ to nie ubieraj się tak jakbyś był 15-latkiem, który dopiero wyszedł z mame z Croppa tylko jakieś chinosy albo jeansy (tylko takie stonowane, bardziej "eleganckie" a nie jakieś wycieruchy z Croppa; o prostej nogawce albo slim) do tego koszula bawełniana albo ewentualnie koszulka zwykła lub polo, normalne półbuty wizytowe męskie i to
  • Odpowiedz
omgemil
omgemil
21.06.2026, 15:03:13
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon przedwczoraj, 07:45:26 via Wykop
  • 1
@omgemil: ubranie jak 12 latek na egzamin szóstoklasisty, kiedy mama kazała ubrać garnitur ale przypał będzie przed kolegami że taki p----ś elegancik w lakierkach więc trzeba coś zrobić, żeby wyglądało bardziej luzacko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
JezusJestChrystusem
JezusJestChrystusem
JezusJestChrystusem
19.06.2026, 19:24:00
  • 1
Moim zdaniem klękanie, modlenie się do, adoracje "Najświętszego Sakramentu" to bałwochwalstwo, czczenie bożka, stworzenia, dzieła ludzkich rąk, zamiast Boga Ojca, z którego wszystko i Pana Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko. Pierwsze dwa przykazania złamane - czyt. Wyjścia 20. To rzymska wersja prawdziwego Chrześcijaństwa - fałszywa.
#katolicyzm #chrzescijanstwo #bog #biblia #wiara #jezus
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 22.06.2026, 11:40:54 via Wykop
  • 0
@darek-jg

wydaje mi się, że nie, chyba że dla kolegi słowa samego Pana Jezusa nie mają znaczenia :) a Słowo Boże nie jest autorytetem bowiem Kościół Rzymski nie czci złotej monstrancji ani białego chleba ale adoruje w pełni Pana naszego i Boga Jezusa Chrystusa.

@
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 22.06.2026, 15:47:28 via Android
  • 0
@darek-jg: no to chcąc wypełnić czwarte przykazanie też oddajesz cześć człowiekowi - stworzeniu, a przecież powinno się tylko Bogu oddawać cześć. To jak to jest?

Katolicy nie oddają czci obrazowi tylko Matce Boskiej, którą wizerunek obraz przedstawia z uwagi na jej niezaprzeczalny udział w dziele zbawienia, przy czym Kościół odróżnia adorację (uwielbienie, latrię) jako cześć należną tylko Bogu w Trójcy Świętej jak i "dulię" czyli szacunek, uczczenie tego co święte
  • Odpowiedz
MetalowyBieg
MetalowyBieg
19.06.2026, 18:36:22
  • 0
Czemu katolicy płaczą po śmierci członka rodziny skoro wg ich wiary idzie do nieba i jest w "lepszym świecie"? #katolicyzm #chrzescijanstwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 22.06.2026, 11:51:22 via Wykop
  • 0
@MetalowyBieg: płaczą z czystej ludzkiej tęsknoty. W gruncie rzeczy nikt nawet z najbliższej rodziny nie może być pewny, że dana osoba poszła do nieba, więc nawet jeśli wierzymy w życie pozagrobowe to i tak to, czy zjednoczymy się kiedyś z tą osobą w niebie czy nie to nie jest z teologicznego punktu widzenia żaden pewniak.
  • Odpowiedz

450

Duża akcja policji w kilku miejscach w kraju. Chodzi o samozwańcze patrole

Duża akcja policji w kilku miejscach w kraju. Chodzi o samozwańcze patrole

W sobotę rano policjanci przeprowadzili przeszukania w kilku lokalizacjach na terenie kraju. Jak nieoficjalnie dowiedział się Onet, chodzi o sprawę samozwańczych patroli zaczepiających cudzoziemców m.in. na Dworcu Centralnym w Warszawie

freedomseeker
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 21.06.2026, 12:07:40
  • 337
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    prawo
  • #
    afera
Aureilon
Aureilon 22.06.2026, 05:02:08 via Wykop
  • 7
@vacu: ( ͡º ͜ʖ͡º)
Aureilon - @vacu: ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: b69bf4cf-10ea-4c93-9771-2db82024e5b7_f1400x900

Pobierz
ukojenie
ukojenie
18.06.2026, 16:02:23
  • 5
#logika #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #bekazpodludzi #gimbokatolicyzm #humorobrazkowy #filozofia
ukojenie - #logika #religia #chrzescijanstwo #katolicyzm #bekazpodludzi #gimbokatolic...

źródło: 1

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 13:00:24 via Wykop
  • 0
@ukojenie: @moja-walka @kubako
łapcie chuopy i łechtajcie swój intelekt, zaspokajajcie swój głód wiedzy, bo ktoś na wasze pytania już dawno odpowiedział:
Suma Teleogii św. Tomasza z Akwinu
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 20:41:18 via Android
  • 0
Dziękuję, postoję. Sam nie znasz odpowiedzi, że się Tomkiem podpierasz?


@ukojenie: podpieram się bo wszystko bardzo sensownie ogarnął, więc czego mam nie korzystać z osiągnięć kogoś mądrzejszego? Jestem w trakcie czytania Sumy i myślę że skoro szukacie odpowiedzi i mienicie się ludźmi intelektu i obrońcami logiki to ta pozycja was nie odstraszy i będzie dla was pomocna, bo właśnie te cechy charakteryzują tomizm i jego dzieło jest dosłownie rdzeniem teologii
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 22:30:20 via Android
  • 0
@ukojenie: znajomość Biblii tez nie jest do zbawienia konieczna a jednak ludzie to czytają. Suma generalnie wyczerpuje twoje pragnienie uzyskania odpowiedzi na nurtujące cię pytania w oparciu o Boże Objawienie i nie jest twoim przeciwnikiem w tym zakresie ale zbawienną pomocą bo Tomasz odwalił tytaniczną robotę wlasnie żeby potem tabuny ludzi nie musiało się nad tym głowić.
Moim zdaniem przekaz jest dostosowany do odbiorcy tam gdzie trzeba w sposób obrazowy
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 20.06.2026, 06:17:29 via Android
  • 0
Jak dobrze znasz boga, wiesz kiedy mówi metaforą, kiedy symbolami, kiedy dosłownie, kiedy poezją a kiedy prozą. Skąd ty to wiesz? No i dlaczego bóg nie otrzymał Nagrody Nobla w dziedzinie literatury? Serio pytam, to wielki talent.


@ukojenie: skoro jesteśmy ludźmi i jest nam dane używać rozumu to to robimy również czytając Słowo Boże. I o tym również św. Tomasz pisze, że teksty biblijne interpretujemy pod kątem historyczno-literalnym (dosłownym) oraz
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 20.06.2026, 19:19:58 via Android
  • 0
Skąd pewność, że odczytanie metaforycznego słowa bożego jest prawidłowe? Nikt tego nie potwierdzi, łącznie z bogiem.


@ukojenie: oczywiście że potwierdzi. O tym mój kolega wspomniał wcześniej, że w odróżnieniu od protestantów mamy urząd Magisterium Kościoła i władzę od samego Chrystusa, że interpretacja Pisma poczyniona przez Kościół jest wolna od błędów i nie opieramy się tylko i wyłącznie na zapisach pisma bo nie jest to całość Objawienia. Skoro ufamy Chrystusowi a
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 20.06.2026, 19:55:10 via Android
  • 0
@ukojenie: Tą "logikę" można zarzucać zarówno wierzącym i niewierzącym. W każdym przypadku musisz przyjąć pewne założenia, których nie jesteś w stanie na 100% sprawdzić.
Nie bez powodu przywołałem św. Tomasza, gdzie na początku "Sumy..." wywodzi istnienie Boga i jego cechy właśnie poprzez logikę i wnioskowanie.
Oczywiście, każdy może sie nie zgodzić z tym "bo nie", przytoczyć inne przesłanki, które będą dla niego bardziej przekonujące i poprą jego tezę ale to
  • Odpowiedz
Aureilon
Aureilon 20.06.2026, 20:18:13 via Android
  • 0
@ukojenie: jednemu wystarczy Pismo, inny będzie potrzebował większej ilości argumentów, a inny nie uwierzy choćby anioł z nieba mu to osobiście poświadczył ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz

569

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Koniec bezkarności nielegalnych migrantów. PE przegłosował ostre zakazy

Parlament Europejski poparł w środę nowe przepisy dotyczące odsyłania obywateli państw trzecich, którzy przebywają na terytorium Unii Europejskiej bez prawa pobytu. Celem zmian jest przyspieszenie i ujednolicenie procedur powrotów migrantów.

Riolet
z
bankier.pl
dodany: 18.06.2026, 15:33:12
  • 105
  • #
    imigranci
  • #
    uniaeuropejska
Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 04:09:13 via Android
  • 2
Ai niweluje miejsca pracy to już tych inzynierów i lekarzy tyle nie potrzebują.


@Krzyzu83: przecież oni nie pracowali i nie pracują, więc co za różnica pod tym względem?
Sportowa_Patelnia
Sportowa_Patelnia
Sportowa_Patelnia
19.06.2026, 00:29:16
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 04:02:48 via Android
  • 0
@Sportowa_Patelnia: jak bardziej kolekcjonersko to Desert Eagle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

293

Niekontrolowany wystrzał w komendzie w Działdowie

Niekontrolowany wystrzał w komendzie w Działdowie

Znowu ktoś z głośnika strzela !( ʖ )

Abrez
z
rmf24.pl
dodany: 18.06.2026, 13:16:18
  • 45
  • #
    policja
  • #
    muzyka
  • #
    bron
  • #
    militaria
Aureilon
Aureilon 19.06.2026, 03:59:34 via Android
  • 1
@Pan_Z: w woju tak jest ale policjanci o ile sie orientuje mogą b--ń służbową trzymać w domu.

796

Mandat za krewetki w pizzy bezprawny, zastosowano nieistniejącą pocedurę... XD

2500 zł mandatu za pizzę z krewetkami wkurzyło całą Polskę, a @K_Stanowski wzywał do publicznej kary na urzędniczce. Tylko że wszyscy przegapili najważniejsze: ten mandat był bezprawny

xxxxxxxxxxyyyyyyyyyy
z
x.com
dodany: 17.06.2026, 19:34:55
  • 99
  • #
    pizza
  • #
    stanowski
  • #
    krewetrki
  • #
    na
  • #
    krewetki
  • #
    vatowcy
Aureilon
Aureilon 18.06.2026, 05:11:31 via Android
  • 1
@misiozaur: to było prawo pisane na potrzeby czasu "W". Ale poparłbym takie przepisy.

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
Aureilon
Aureilon 16.06.2026, 07:24:07 via Wykop
  • 2
@zulugulubenc2: miałem kilka sytuacji, że kurier pomógł wnieść cięższą przesyłkę albo zadzwonił z pytaniem czy ktoś jest w domu, czy może zostawić u sąsiada lub mówi, że w razie czego będzie jeszcze w tym rejonie o innej godzinie i w takim przypadku chętnie napiwek można zostawić.
Kelner to rzadko kiedy robi coś ponad to co musi. A najlepsze są lokale gdzie sobie sam musisz odebrać z baru zamówienie i odnieść
Aureilon
Aureilon 16.06.2026, 07:32:54 via Wykop
  • 1
- jak ci się spieszy, albo musisz nagle pilnie wyjść, to nie ma tak łatwo, musisz kelnera wypatrywać, wołać i liczyć że łaskawie podejdzie


@Matkasiedziztylu: proza życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) najpierw czekasz łaskawie aż kelner wskaże ci stolik, potem czekasz aż przyjdzie odebrać zamówienia, potem czekasz aż dostarczy jedzenie, potem czekasz aż zabierze naczynie a potem czekasz aż podejdzie z rachunkiem.
Wniosek jest taki, że

1207

Od wypadku Sebastiana M. przeżywają katusze. "Ja już nie chcę żyć"

Od wypadku Sebastiana M. przeżywają katusze. "Ja już nie chcę żyć"

Waldemar Biały zaraz po wypadku na autostradzie A1 wypalał 60 papierosów dziennie. Teraz wystarcza mu "zaledwie" paczka. Jego żona Elżbieta mówi, że "jej życie się zatrzymało". Małgorzata Duda ma "dzieci przed oczami", a jej mąż Janusz cały czas płacze. Opinia sądowo-psychiatryczna w sprawie wypadku

rybak_fischermann
z
o2.pl
dodany: 11.06.2026, 10:04:06
  • 259
  • #
    majtczak
  • #
    wypadek
  • #
    polska
  • #
    kierowcy
  • #
    zdrowie
  • #
    psychologia
Aureilon
Aureilon 15.06.2026, 07:58:21 via Wykop
  • 0
@wojciech-bogdan: niektórzy to jeżdżą na centymetry od zderzaka z prędkościami > 140 i zdaje się, że myślenie o możliwości nagłego hamowania ich przerasta totalnie. Niemniej jednak - producenci mogą stosować jakieś ograniczniki nawet do 90 km/h i różne odjechane pomysły jak tutaj koljedzy powyżej piszą, ale i tak na końcu jest użytkownik, który znajdzie sposób (albo warsztat, który się tego podejmie), tak jak Seba, żeby zdjąć tą blokadę bo on
Aureilon
Aureilon 15.06.2026, 08:00:42 via Wykop
  • 0
wystarczy mieć pieniądze


@19216811: i jak coś jest zagrożone karą grzywny to banan czyta: dozwolone za opłatą.
dawid-hopek
dawid-hopek
14.06.2026, 07:42:55
  • 6
Ubiór na mszę świętą (39min, chyba rekord)
Spokojnego tygodnia życzę.
! #modameska #ubierajsiezwykopem streetwear #kosciol
dawid-hopek - Ubiór na mszę świętą (39min, chyba rekord) 
Spokojnego tygodnia życzę. ...

źródło: temp_file702806053927970928

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 15.06.2026, 07:32:03 via Wykop
  • 1
@dawid-hopek: buty nie pasują totalnie.

@Onde: jak są takie wynaturzenia jak tutaj, gdzie włoski ksiądz odprawiał mszę w morzu i zrobił ołtarz z materaca dmuchanego to wtedy można uznać te buty za właściwe ( ͡º ͜ʖ͡º)
Aureilon - @dawid-hopek: buty nie pasują totalnie.

@Onde: jak są takie wynaturzenia ...

źródło: materac

Pobierz
  • Odpowiedz
Cichoboprzydziezdzicho
Cichoboprzydziezdzicho
15.06.2026, 04:17:00
  • 40
Gdzieś kupujecie koszule do pracy?
Mam w najbliższym czasie parę spotkań i szukam czegoś do jeansów.
#koszule #modameska #ubierajsiezwykopem
Cichoboprzydziezdzicho - Gdzieś kupujecie koszule do pracy? 
Mam w najbliższym czasie...

źródło: 27371

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aureilon
Aureilon 15.06.2026, 07:28:07 via Wykop
  • 0
Ważny materiał, by kolor mnie nie wqrwiał i żeby dobrze na mnie leżała, a gdzie kupiona to mam wywalone.


@bropek: najlepsza koszula będzie ssała, jeśli będą się przyklejać do niej paprochy. To jest najważniejsza cecha ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

380

Jest opinia biegłych w sprawie mordercy z Kadłuba

Jest opinia biegłych w sprawie mordercy z Kadłuba

Łukasz G. jest w pełni poczytalny i będzie odpowiadał karnie jak osoba dorosła.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 09.06.2026, 12:57:26
  • 165
  • #
    kadlub
  • #
    morderstwo
  • #
    opole
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    digitalnexus
Aureilon
Aureilon 10.06.2026, 12:58:57 via Wykop
  • -2
@mocnyebeebe: nie no w pytę, wyjdzie w wieku 47 lat z jeszcze bardziej zrytym beretem.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.11.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.01.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking