✨️ Dlaczego Polacy wybierają mieszkania?Ⓘ Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz
@mirko_anonim: Dokładnie dlatego uciekłem z domu do mieszkania :). Na osiedlu na kilkadziesiąt domów wystarczył jeden "imprezowicz", który nie potrafi auta odkurzyć bez disco polo puszczonego na full i życie w domu staje się koszmarem. To samo grille do białego rana przez całe lato. W bloku mam w końcu ciszę i spokój. W blokach ludzie bardziej się pilnują, wiedzą, że są
@LemurChmur: Bo prawda jest taka, że nie ma sensu porównywać "dom" vs "mieszkanie" tylko jakiś konkretny dom vs konkretne mieszkanie. Moje doświadczenia wynikają z tego, że dom był na małej działce (ok 5 arów) i dookoła jest mnóśtwo takich działek. Jestem zdania, że sąsiad w domu ma dużo większy arsenał metod uprzykrzania życia niż taki w bloku :D Ale ktoś może trafić dobrze i nie ma
@zawodowy_grzybiarz: Jak kogoś nie stać na hektar działki na odludziu tylko kupi 10 arów dookoła innych osób to zazwyczaj kończy się to jeszcze gorzej niż w bloku :(. Sąsiad "domowy" ma dużo większy arsenał metod na utrudnianie życia otoczeniu niż sąsiad blokowy. Plus w bloku (normalnym, nie takim gdzie 90% mieszkań jest na wynajem) to ludzie się znają i razem rozwiązują poblemy. Jest
Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.
a to nie jest przypadkiem tak, że przygotowanie większej ilości dań do jednoczesnego podania jest po prostu trudniejsze? Zawsze myślałem, że chodzi właśnie o to.
@Ebeb: I 10% więcej dla właściciela knajpy magicznie usuwa te trudności? :D
Google testuje nową funkcję reCAPTCHA, która wymaga zezwolenia na dostęp do kamery i wykonywania prostych gestów dłonią. Ma to na celu lepsze wykrywanie użytkowników i blokowanie zaawansowanych botów. Eksperci od prywatności alarmują...
@Ociec2: Masę ludzi możesz tak zastraszyć bo wierzą, że to się zapisuje w jakichś mitycznych "papierach" i potem ich zwolnią z roboty czy wyrzucą ze szkoły. Więc w rękach policjanta to jest prosty straszak często kończący dyskusję.
Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki
@uciuuu: Ekstra to ekstra, ponad normalne obowiązki związane z daniem. Np. organizowaliśmy urodziny dla kuzynki w knajpie i ciotka tort rozwaliła po drodze. Zadzwoniliśmy do knajpy czy przypadkiem nie mają jakiejś zaprzyjaźnionej cukierni, czegokolwiek, żeby od ręki jakikolwiek tort ogarnąć. I jedna kelnerka w 30 min poszła i załatwiła ten tort i był już na starcie imprezy. Dostała solidny napiwek za uratowanie wieczoru i inicjatywę :). Inna sytuacja - rodziców
Do dzisiaj debilne prawo w USA zostalo gdzie minimalna pensja dla kelnerek jest nizsza niz dla innych zawodow, nadal wywierajac presje na ludziach zeby dawali napwki.
@kudlaty1992: To jest trochę mit bo w większości stanów już te pensje są wyrównane a w tych, w których minimalna kelnera jest niższa niż dla innych zawodów to i tak pracodawca ma obowiązek im wyrównać do "normalnej" minimalnej jeśli z tipów tyle nie uzbierają.
#samochody #motoryzacja Rzadko kiedy jeżdżę po autostradach. Przeważnie na lotnisko i z powrotem. Zawsze było to bardzo stresujące bo albo jedzie się z tirami na prawym pasie albo walka na lewym z szybszymi. Wczoraj przejechałem kilkaset km po A1. Jakie to było cudowne doświadczenie po którym nie byłem zmęczony stresem i nerwami.
Odcinkowe pomiary prędkości powinny objąć wszystkie autostrady, drogi szybkiego ruchu i jak największą ilość km dróg
Było spore zainteresowanie na początku, kiedy był darmowy. Po wprowadzeniu opłat (5,5 zł za godzinę, 55 za dobę, 550 za miesiąc) stoi pusty. Jak to szło? "Bo miasto nie zapewniło..." "Tam? Tam to jest k... płatne!"
@MMaros: Tylko jeśli chcesz dojeżdżać samochodem do tej pracy ;). Wielu też kupuje kawę i kanapki, na które pewnie 1h pracuje bo im się nie chce robić w domu. To są wszystko indywidualne decyzje, dla których istnieją tańsze alternatywy.
Waldemar Biały zaraz po wypadku na autostradzie A1 wypalał 60 papierosów dziennie. Teraz wystarcza mu "zaledwie" paczka. Jego żona Elżbieta mówi, że "jej życie się zatrzymało". Małgorzata Duda ma "dzieci przed oczami", a jej mąż Janusz cały czas płacze. Opinia sądowo-psychiatryczna w sprawie wypadku
Istnieje prawo do obrony i istnieje spamowanie sądu losowym gównem licząc na biurokratyczny paraliż.
@jamajskikanion: Zastanawia mnie tylko co on chce tym wszystkim ugrać? Raczej w ten sposób odsiadki nie uniknie. Nie jest jeszcze starym dziadem, na jego miejscu wolałbym to wszystko jak najszybciej ogarnąć, odsiedzieć i wrócić do normalnego życia. Sam sobie też lata zabiera.
@wojciech-bogdan: Przypadkiem GT-R nie miał tak, że mieli bazę torów i tam po gps się "kaganiec" ściągał? Taki system jest dziś przecież na spokojnie do ogarnięcia na poziomie międzynarodowym.
Dlaczrgo na wykopie tak popularny jest pogląd, że szeregówka "ma wszystkie wady mieszkania i domu"? Taki komentarz dostał wczoraj ponad 1000 plusów.
A moim zdaniem szeregówka ma szereg zalet: -brak sąsiadów nad głową i pod podłogą; -własny ogródek do grillowania, opalania się, postawienia basenu, zabawy w dziećmi, posadzenia pomidorków itd.; -garaż i podjazd: zawsze jest gdzie zaparkować, można sobie umyć, posprzątać samochód, wnieść zakupy spod samych drzwi do domu;
@BHN_LLU: No to weż podaj chociaż jeden przykład tej "ceny jak za dom". Tylko porównuj jabłka do jabłek. Taka sama lokalizacja, podobny metraż etc. Szeregówki są dużo tańsze od domów i od mieszkań - dlatego są takie popularne. Tylko, żeby to ogarnąć trzeba porównywać ze sobą podobne nieruchomości, a nie "szwagier kupił szeregówkę w warszawie i dał 2 miliony, a ja zbudowałem własnymi rękami dom
pudrowanie syfa po prostu. Co by nie zrobić, to będzie źle. Bloki to nowoczesne slumsy i w ogóle to nie jest miejsce dla rodzin z dziećmi. Taką rodzinę powinno być stać w porządnym kraju na dom wolnostojący, ewentualnie jakiegoś szeregowca 120 m2. Ciśnięcie się z kilkorgiem dzieci w szafie na ludzi 40-60 m2 to jest jakaś abominacja, miejsca będzie zawsze mało i ludzie kombinują jak mogą. A potem ci geniusze, co te
Ktoś wpadł na pomysł zorganizowania przedszkoli pośród zabudowy jednorodzinnej. Rodzice dobrowolnie wybrali placówki, znając lokalizację i warunki. Nie zamierzają jednak dostosowywać swojego życia do własnych wyborów i rezygnować z komfortu. Żadnego chodzenia. Wyłącznie podjeżdżanie pod same drzwi p
0,1% najbogatszych ukrywa ok. 3,55 bln USD (ponad 3% światowego PKB) w rajach podatkowych. To więcej niż cały majątek najbiedniejszej połowy ludzkości (4,1 miliarda ludzi).
kilkaset metrów mają do kościoła to wszyscy postanowili pojechać samochodem i stworzyć korek w którym trąbią i się wyzywają no zlot geniuszy stworzyli jak auta widziałem spod mojego bloku gdzie idzie się do kościoła 2 minuty za to jedzie 5-10 zależy ile świateł się trafi
@vieniasn: No przecież nie po to od kilku dni oblegają myjnie samochodowe, zeby teraz nie w----ć się świątecznie w trawniczek i nie pościgać się z somsiadem po chodniku pod kościołem. Nie za dużo wymagasz?
@paveua: Wiem, że trolujesz, ale może ktoś się realnie zastanawia. Co kilka tygodni jest jakaś głośna sprawa kiedy ktoś gonie na chodniku. Rocznie masz ok 30 zabitych i ok 300-400 rannych. Na chodnikach, tam gdzie samochodów nie powinny być. A ile jest incydentów, których nikt nie zgłasza?
Zresztą nawet jakby było zero potrąceń to chodnik powinien być bezwzględnie dla pieszych. Tak samo jak autostrada dla samochodów.
A mógł przeprosić i tyle, a chłopu dresik się włączył. Na drogach nie ma miejsca dla niebezpiecznych i sfrustrowanych ludzi. Cofanie samochodem dostawczym po chodniku i przejściu dla pieszych jest skrajnie nieodpowiedzialne i
@andrzejjanusz10000: Ale to firmy kurierskie postanowiły bez ogarnięcia/zmian infrastruktury/taboru przestawić się na b2c. Jestem na tyle stary, że pamiętam, że kurier to było zawsze 90% b2b i jazda po firmach, wtedy bus się sprawdzał. Nagle stwierdzili, że chcą zarobić więcej i jeździć po adresach indywidualnych. Super, ale czemu cała reszta ma za to płacić? Jest mnóstwo rozwiązań tylko trzeba chcieć i wydać trochę $. Klient zawsze będzie chciał taniej i
Radiowóz wjeżdża na drogę dla pieszych bez sygnałów dźwiękowych. Wysiada z niego policjantka, której przeszkadza obecność pieszego i roweru w miejscu do tego przeznaczonym. Czy tak powinien zachowywać się funkcjonariusz policji? Czy obywatel nie może być chory, wycofany, zdezorientowany, spokojny
Skoro to policja, jedzie na akcje to powinno sie jej pomoc a nie utrudniac.
@NaturaRerum: Tak bardzo się na akcje spieszyli, ze mimo mozliwosci przejazdu jeszcze mieli czas na pogawędki ;). Prosze cie. Myslisz, ze skad takie oburzenie wsrod ludzi? Myslisz, ze skad taka popularnosci konfitury i audytow? Bo policja od innych wymaga literalnego przestrzegania prawa. A od siebie wcale. No i od patoparkujacych chociaz z nimi jest akurat problem
Dawid Bratko, znany szerzej jako "król dopalaczy", przez lata prowadził sieć sklepów z substancjami odurzającymi w całej Polsce. Choć został skazany na prawie pięć lat więzienia, nigdy nie trafił za kratki. Wciąż jest poszukiwany listem gończym informuje "Super Express". Pierwszy sklep z dopalacza
@StdPtr: Zawsze ten sam argument. Są osoby, którym kranówka smakuje, ale większości nie smakuje. Przecież nawet pomiędzy wodami butelkowanymi jest duża różnica w smaku. A co dopiero kranówka vs butelki.
Zuckerberg wydał na Metaverse kilkadziesiąt miliardów dolarów, zmienił nawet nazwę firmy z FB na Meta. Miała być nowa jakość social mediów, miliardy użytkowników i wielkie plany. Wszystko padło i 31 marca zostanie wyłączone
Ktoś mi powie co kieruje ludźmi że wybierają kupno mieszkania? Czy Polacy na prawdę uwielbiają żyć jak niewolnicy? Mamy okolice 30 stopni, co można robić w takim bloku? Ani nie wyjdziesz do ogrodu, ani nie zrobisz grilla, nawet głośniej muzyki nie puścisz. Zastanawiam się gdzie takie osoby suszą pranie? Gdzie trzymają butelki z kaucją? Gdzie mają przestrzeń do ćwiczeń? Gdzie trzymają rower? Przecież nawet żeby auto mieć
źródło: 817cdf4722038e60ab9d1b53d96ae4904546927581ef1048613305b284dbd3f6
Pobierz@mirko_anonim: Dokładnie dlatego uciekłem z domu do mieszkania :). Na osiedlu na kilkadziesiąt domów wystarczył jeden "imprezowicz", który nie potrafi auta odkurzyć bez disco polo puszczonego na full i życie w domu staje się koszmarem. To samo grille do białego rana przez całe lato. W bloku mam w końcu ciszę i spokój. W blokach ludzie bardziej się pilnują, wiedzą, że są
@LemurChmur: Bo prawda jest taka, że nie ma sensu porównywać "dom" vs "mieszkanie" tylko jakiś konkretny dom vs konkretne mieszkanie.
Moje doświadczenia wynikają z tego, że dom był na małej działce (ok 5 arów) i dookoła jest mnóśtwo takich działek. Jestem zdania, że sąsiad w domu ma dużo większy arsenał metod uprzykrzania życia niż taki w bloku :D Ale ktoś może trafić dobrze i nie ma