Siemka! Dwie prośby: 1. #angelski 2. #wloski

1. Poszukuję materiałów, podręcznika do angielskiego, zeby podreperować swoją komunikację głównie pisemną. Pracuje w korpo z jezykiem angielskim, porozumiewam sie dobrze, ale chcialbym robić to bardziej finezyjnie i z większą pewnością siebie. Mozecie polecić jakiś podręcznik, moze do business English albo cos podobnego? Uprzedzając, słuchanie filmów, czytanie książek nie pomaga.

2. Szukam podręcznika, materiałów do nauki języka włoskiego od zera. Najbardziej zalezy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko — jak wygląda nauka języków urzędowych w Szwajcarii? Np.: szkoła jest niemieckojęzyczna, to się uczą francuskiego i włoskiego, czy tylko jednego z nich? Czytają literaturę w tych językach, czy to wygląda jak u nas nauka języka obcego?
#szwajcaria #jezykiobce #niemiecki #francuski #wloski
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcinS: Raczej jest to traktowane jak język obcy. Jak mieszkasz w kantonie mówiącym w danym języku to inne języki tego kantonu nie interesują, poza tym że w urzędach udostępniają formularze w tych dwóch pozostałych językach z federacji (pamiętaj, że Szwajcaria to nie taki kraj jak Polska i kanton to coś więcej niż nasze województwo). Pracuję w kantonie niemieckojęzycznym i mam w pracy kolegę z Ticino. Nie mówi po niemiecku mimo,
  • Odpowiedz
W szkole moich dzieci w kantonie Zurych angielski jest od 4. klasy, francuski od 5. W niektórych szkołach wcześniej. Obowiązkowej nauki włoskiego nie spodziewam się w żadnej szkole w kantonie niemieckojęzycznym.
  • Odpowiedz
Znacie może jakąś stronkę lub coś podobnego do szukania pracy związanej ściśle z językami? Albo może znacie jakieś firmy, które używają w pracy języka włoskiego? Może być zdalnie(polska lub za granicą) lub na terenie Poznania. Od razu zaznaczam, że nie chodzi mi o jakas prace na słuchawce itp.

#praca #pracazdalna #jezykiobce #wloski #pracazagranica #pracbaza
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FrankLucas92: nie wiem czy o to ci chodzi, ale w wielu korpo są stanowiska, gdzie jest wymagany j.wloski (czy inny), wystarczy, że wpiszesz "italian" na pracuj.pl + dane miasto i pojawiaja się różne oferty
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Hej, pracuje w polskim #korpo w #ksiegowosc i mam takie pytania:

1) Jaki język prócz #angielski warto znać KONKRETNIE w tej branży?
2) Czy korpo-księgowi są poszukiwani za granicą? Myślę często o #emigracja ale mam wrażenie, że drzwi są otwarte tylko dla programistów. Ewentualnie jakieś pokrewne finansowe stanowiska?

#
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej, pracuje w polskim #korpo w #ks...

źródło: comment_1657808442XuXE9iNiZLcrzEkUc6pZnH.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fbubepe: wejdź na LinkedIn i wpisz AP Accountant Paris, setki wyników

masz błędne wyobrażenie, że takie centra funkcjonują tylko w Polsce

jest ich cała masa na zachodzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Włoskie mirki pomóżcie :)
Jakie mięso jest w tych puszkach?
Po polsku jest przetłumaczone jako sarnina, po angielsku jest dziczyzna, co w sumie może być wszystkim, a słowniczek Google mówi że jednak jeleń i już nie jestem pewna
Muszę mieć pewność co daję, bo mój pies jest mocnym alergikiem :c
#wloski #jezykiobce #karma #tlumaczenie #jezykwloski
spookyscaryskeleton - Włoskie mirki pomóżcie :) 
Jakie mięso jest w tych puszkach?
Po...

źródło: comment_1657219692pFMrtRcN5rQime3aXj2Dku.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mmxd: omg dziękuję Ci serdecznie za podesłanie tych stron! Jesteś wielka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@gurken: Tylko pamiętaj, że najlepiej jest wybrać 2-3 źródła i się ich trzymać (spośród tych które już gdzieś masz i tych które wysłałam możesz wybrać te które najbardziej Ci odpowiadają) i na nich się skoncentrować. W przeciwnym razie nadmiar różnorodnych materiałów z którymi koniecznie chcemy być na bieżąco/zapisujemy/notujemy wprowadzi zamieszanie w procesie nauki i spowolni naukę, bo w takiej sytuacji uczymy się wszystkiego i niczego. Pierwszym i najważniejszym źródłem powinien
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy za granicą poszukiwane są osoby ze znajomością języków obcych tak jak w Polsce? Spotkaliście się kiedyś na #emigracja z czymś takim? Albo w #korpo? W Polsce gdybym skończył japonistyke to nie znalazł bym pracy. Z drugiej strony gdybym pojechał do Japonii z samym językiem to też mógłby być problem. Najlepiej by było uczyć się języka w PL ale pojechać jescze innego kraju niż
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy za granicą poszukiwane są osoby...

źródło: comment_1656512006Ae6TNGbP1Q6tfQgxQEXLIC.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wiecie może jak będzie po #angielski słowo "paszteciki". Chodzi mi o takie pyszności jak na zdjęciu z miniaturki albo jak z tego linka - https://i.imgur.com/Rxw1pSN.jpg

Słówko "puffs" najbliższej mi przypomina nasze polskie paszteciki, jednak to nie jest 1:1. Ewentualnie, może znacie #wloski nazwę pasztecików? Włosi też chyba się specjalizują w takich wypiekach typu pierożki, uszka, paszteciki itp.

Dodaje tag #gotujzwykopem dla zasięgu
CzytajKultureKrytyki - Mirki, wiecie może jak będzie po #angielski słowo "paszteciki"...

źródło: comment_1655163235K5GzQDTCs4r3wkUseS1u2s.jpg

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krowi_placek: Nie wiem co Ty uważasz za "narodową kuchnię polską", ale pojęcia o niej za bardzo nie masz.
Zgodzę się z Tobą, że to co jest obecnie uważane za kuchnię polską to jest jakaś karykatura tego co było trochę wcześniej, ale uważam że trochę spłycasz temat.

BTW, co Ty masz to czerniny? A wątróbka albo kiszonki to Twoim zdaniem polski wynalazek? :)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@arinkao: Tak, bo narodowa kuchnia polska to szczyt finezji i nonszalancji.

Karp z mułu, flaki, kwaszone ogórki i kapusta zakwaszana, wątróbka, bigos, czernina, żurek, kaszanka i zsiadłe mleko.

Co naród, to inne tradycje, bo kuchnia to raczej sprawa regionalna i przede wszystkim pochodząca od tego biedniejszego ludu.

@krowi_placek:
Ale o kuchni polskiej to wiesz tyle, że kiedyś były popularne bary mleczne, c'nie?
  • Odpowiedz
Jaki nastepny jezyk?
Znam:
Rosyjski - b2, ciagle ide do przodu celem C1, moze lepiej
Angielski - B1 - raczej tylko cwiczenie za pomoca wideo na yt zeby nie zapomniec, nie chce dalej sie rozwijac
No i planuje 3 jezyk. Co proponujecie?

#pytanie #jezykiobce #jezyki #rosyjski #angielski #hiszpanski #wloski #francuski #niemiecki #pytaniedorozowychpaskow

Jaki język do nauki?

  • Hiszpański 29.5% (28)
  • Włoski 7.4% (7)
  • Niemiecki 33.7% (32)
  • Portugalski 4.2% (4)
  • Francuski 14.7% (14)
  • Norweski 10.5% (10)

Oddanych głosów: 95

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lewyx: Proponuję wrócić do angielskiego. Skoro pytasz o język do wyboru, to nie uczysz się z pasji, tylko z chęci zostania poliglotą (na przykład dla zysków finansowych), a poliglota nieznający angielskiego to trochę karykatura.
  • Odpowiedz