#wloski #wlochy #jezykiobce Jest tu ktos z wloskim kto moglby mi zadzwonic do wloskiego szpitala i zapytac o mozliwosc pewnej terapii? Warunki do uzgodnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
COVID-21
- 0

Wykrecony_czlowiek1988
via Android- 0
@COVID-21 zapraszam do siebie na terapię
- 2
Siemano! Ostatnio się spotykam z dyskusją jak powinna wyglądać prawdziwa #wlochy pizza i czy można ją robić w nieco inny i nowoczesny sposób.
Która pizza jest według was lepsza? A może, która jest bliższa waszego serca? Zagłosujmy!
W komentarzu plusujcie na 1 lub 2.
#jedzenie71 #jedzenie #jedzzwykopem #pizzaportal #pizza #pizzagate
Która pizza jest według was lepsza? A może, która jest bliższa waszego serca? Zagłosujmy!
W komentarzu plusujcie na 1 lub 2.
#jedzenie71 #jedzenie #jedzzwykopem #pizzaportal #pizza #pizzagate
źródło: 4ef7b58d-86b3-4381-b78e-f11231a77381
Pobierz- 169
Głosuje na 1
@RITIs44: Za młodu to drożdżówke z mnóstwem dodatów i toną czosnkowego i keczupu się zajadało. Z wiekiem człowiek zaczyna zwracać uwagę na to co je. Więc teraz tylko neapolitana/classica z maks 3 dodatkami.
2
Aplikacja android do automatycznej nauki

Zamienia tekst na interaktywne fiszki, generuje quizy, działa z Google Translator, wyświetla postęp nauki. Uczy automatycznie przez powiadomienia głosowo/tekstowe. Wyświetla i czyta powiadomienia z fiszkami w dwóch wybranych językach, w trakcie korzystania z innych aplikacji (można
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracując w międzynarodowym korpo w Polsce, jaki język obcy jest najlepszy żeby zwiększyć swoje zarobki lub pojechać na emigracje do tego kraju?
#niemiecki / #niderlandzki lub #francuski ?
#szwedzki lub #norweski ?
#hiszpanski lub #wloski ?
Pracując w międzynarodowym korpo w Polsce, jaki język obcy jest najlepszy żeby zwiększyć swoje zarobki lub pojechać na emigracje do tego kraju?
#niemiecki / #niderlandzki lub #francuski ?
#szwedzki lub #norweski ?
#hiszpanski lub #wloski ?
źródło: 7be1af31956b827ca6f3068b33d7b541
Pobierz@mirko_anonim: Niemiecki na propsie, najwięcej ofert pracy. Sam pracuje z niemieckim polecam.
@mirko_anonim norweski
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim ogólnie te języki rzadkie dla kołchozów w Polsce lub w krajach sąsiedzkich, np holenderski, norweski, fiński, szwecki
Komentarz usunięty przez moderatora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: kraj nie jest problemem. Problemem jesteś ty, to tak w skrócie, bo nikt za bardzo nie chce się zadawać z przeciętnymi ludźmi sam z siebie.
Piękni i bogaci wszędzie mają łatwo, a przeciętniak zawsze musi się naszarpać.
No, ale śmigaj! Chociaż zobaczyć trochę świata i może faktycznie kogoś poznasz.
Piękni i bogaci wszędzie mają łatwo, a przeciętniak zawsze musi się naszarpać.
No, ale śmigaj! Chociaż zobaczyć trochę świata i może faktycznie kogoś poznasz.
jeśli chodzi o smalltalki i losowe interakcje - polecam irlandię - ludzie witają się z tobą nawet w toalecie, podczas chodzenia po górach potrafią przystanąć i zapytać cię what's up? i gadka sie ciągnie ile tylko chcesz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Anonim (nie OP): Niebotyczny Wojciechu uczysz się od lat i dalej się nie nauczyłeś żadnego, więc lepiej przestań marnować Białkowi miejsce na serwerach swoimi wypocinami
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
holenderski nawet w słuchaniu mi się podoba
@mirko_anonim:
Mi też. Zawsze wydaje mi się, że mówi do mnie jakaś niepełnosprawna osoba z wadą wymowy, kartoflem w buzi i krzyczy na matkę xD
- 3
Wróciłem do nauki włoskiego! Od trzech dni kontynuuję naukę, pamiętam zaskakująco sporo jak na to, jak niewiele dotychczas się nauczyłem (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Trzymajcie za mnie kciuki ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Wcześniej uczyłem się z Busuu, teraz lecę z eTutorem. Trudno na razie powiedzieć, która platforma lepsza, ale pierwsze wrażenie po spotkaniu z eTutorem jest pozytywne :)
#wloski #naukajezykow #
Trzymajcie za mnie kciuki ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
Wcześniej uczyłem się z Busuu, teraz lecę z eTutorem. Trudno na razie powiedzieć, która platforma lepsza, ale pierwsze wrażenie po spotkaniu z eTutorem jest pozytywne :)
#wloski #naukajezykow #
@Majku_ I jak opinie o etutorze? Maja teraz promke na kurs I sie zastanawiam (sama wrocilam do nauki wloskiego).
- 1
@magenciorek: trochę tego etutora przerobiłem i jednak sama nauka, struktura oraz dobór tematów lekcji bardziej pasował mi w Busuu. Etutor nie wypada źle, po prostu moim zdaniem nieco gorzej. Natomast eTutor ma fajne minigry i system powtórek, które pozwalają na utrwalanie przerobionego materiału, zwłaszcza słówek.
Tylko niestety chyba znów na dobre porzucę naukę. Nawet nie chodzi o czas, bo znaleźć te 30 minut dziennie to nie jest wielki problem, ale
Tylko niestety chyba znów na dobre porzucę naukę. Nawet nie chodzi o czas, bo znaleźć te 30 minut dziennie to nie jest wielki problem, ale
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Którego języka najlepiej się uczyć w perspektywie znalezienia dobrze płatnej pracy i rozwoju zawodowego? Nie mogę się zdecydować które wybrać:
#niemiecki - chyba wydaje się być najsensowniejszym wyborem, pełno pracy w Polsce z tym językiem, ale kompletnie mi nie leży, uczyłem się 6 lat w szkole i nic nie umiem oprócz przywitania się i liczebników od 1 do 100
#francuski - drugi najpopularniejszy pod względem ofert
Którego języka najlepiej się uczyć w perspektywie znalezienia dobrze płatnej pracy i rozwoju zawodowego? Nie mogę się zdecydować które wybrać:
#niemiecki - chyba wydaje się być najsensowniejszym wyborem, pełno pracy w Polsce z tym językiem, ale kompletnie mi nie leży, uczyłem się 6 lat w szkole i nic nie umiem oprócz przywitania się i liczebników od 1 do 100
#francuski - drugi najpopularniejszy pod względem ofert
@mirko_anonim: źle rozpatrujesz.
Wpieprw wybierz kierunek, który Ci się podoba, a później dopiero ucz się języka. Bo może być tak, że nauczysz się języka, a robota z nim związana nie będzie Ci się podobać.
Wpieprw wybierz kierunek, który Ci się podoba, a później dopiero ucz się języka. Bo może być tak, że nauczysz się języka, a robota z nim związana nie będzie Ci się podobać.
@mirko_anonim: Przy takim wymaganiach to bezwzględnie niemiecki.
#filmyswiata czyli ciekawy #filmnawieczor spoza Holywood. Tym razem oparty na powieści włoski Osiem Gór (Le Otto Montagne) jeden z lepszych filmów w temacie #gory krajobrazów i emocji z nimi związanych, a także jako ciekawostka dla osób mówiących we #wloski ze względu na zachowany nietypowy dialekt jednej z alpejskich dolin (świetne podejście do szczegółów swoją drogą). Historia życia dwóch przyjaciół w tle góry, a właściwie
źródło: maxresdefault
Pobierz@djtartini1 Film dobry, tylko o godzinę za długi i przez to czuję się, że jest przeciągnięty. W kinie było ciężko, ale do domu na kanapę, gdzie można sobie "czaju zaparzyć" gdy są dłużyzny to będzie w sam raz ;)
Chciałabym się pouczyć czegoś z rodziny języków romańskich (z grupy francuski/hiszpański/włoski)
Jest jakieś dobre miejsce we Wrocławiu? Chodzi mi o coś pokroju szkoły, najlepiej jakiejś uznanej, która robi też egzaminy i certyfikaty językowe.
#wroclaw #nauka #jezykiobce #francuski #hiszpanski #wloski
Jest jakieś dobre miejsce we Wrocławiu? Chodzi mi o coś pokroju szkoły, najlepiej jakiejś uznanej, która robi też egzaminy i certyfikaty językowe.
#wroclaw #nauka #jezykiobce #francuski #hiszpanski #wloski
@FilleRouge Jeśli się zastanawiasz to pod kątem podróży najwiecej sensu ma hiszpański, biznesu włoski i francuski, a ten ostatni jest najtrudniejszy.
@FilleRouge: niemiecki ma porąbana gramatykę z tymi rozdzielnie zlozonymi, gdzie dopiero na koncu zdania wiesz o co chodzi, czy zu, aus, an. Slowa tez porypane, bo składane.
No i jeszcze jest portugalski. Hiszpański chyba najnaturalniej brzmi fla Polaka i pisownia najblizsza wymowie.
No i jeszcze jest portugalski. Hiszpański chyba najnaturalniej brzmi fla Polaka i pisownia najblizsza wymowie.
Czy korzystał ktoś z kursu wloskiego od podstaw przygotowanego przez dana osobę? Widziałem coś podobnego z hiszpańskim i zastanawiam się czy są alternatywy dla wloskiego czy zostają mi aplikacje i jakieś książki
#wloski #naukajezykow #jezykiobce
#wloski #naukajezykow #jezykiobce
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@notting_writer1: Stara szkoła - podręcznik + dźwiękówki. Do tego dokładam kiedy mogę jakieś rozmowy z nativami przez ts albo discord. Z racji nawału pracy idzie opornie, ale już jakieś podstawy łapię ;)
konto usunięte via Wykop
- 1
@notting_writer1: zastanów się do którego z tych krajów potencjalnie możesz wybierać się częściej w przyszłości i z którego filmy/seriale wolisz oglądać, ewentualnie też czytane książki. Regularne wyjazdy to świetna motywacja, a ciekawe treści to najlepszy sposób na zwielokrotnienie poświęconego z zainteresowaniem czasu, bo do tego się to głównie sprowadza.
Hiszpański jest relatywnie najłatwiejszy i najbardziej zróżnicowany. Najłatwiej i najtaniej też znajdziesz sobie kogoś do pogadania. Włoski jest trochę bardziej upierdliwym
Hiszpański jest relatywnie najłatwiejszy i najbardziej zróżnicowany. Najłatwiej i najtaniej też znajdziesz sobie kogoś do pogadania. Włoski jest trochę bardziej upierdliwym
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: może mnemotechnika?
@mirko_anonim: zapisz się na jakiś kurs za miliony monet, gdzie trzeba stawić się osobiście. Będzie Ci szkoda hajsu, i będziesz chodził. No i będziesz miał żywego nauczyciela, a nie jakiegoś AI bota.
źródło: temp_file2618402705662802673
Pobierz@PIAN--A_A--KTYWNA: zakręt - bo stały na rogach ;)
Prosta łacina...
Prosta łacina...
- 0
SIema mirki!
Jest ktoś, kto nauczył się włoskiego, gdy już umiał hiszpański na poziomie >=B2? Zastanawiam się jak bardzo może ułatwić znajomość tego języka w naucę włoskiego i jak bardzo zbliżone te języki są do siebie, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wloski #hiszpanski #naukajezykow
Jest ktoś, kto nauczył się włoskiego, gdy już umiał hiszpański na poziomie >=B2? Zastanawiam się jak bardzo może ułatwić znajomość tego języka w naucę włoskiego i jak bardzo zbliżone te języki są do siebie, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wloski #hiszpanski #naukajezykow
@sinrv: Właśnie jestem w fazie nauki włoskiego i mam hiszpański gdzieś właśnie na poziomie B2. Powiem ci, że pierwsze kilka tygodni to była masakra bo cały czas plątał mi się ten hiszpański XD Ale jak celowo ograniczyłem kontakt z hiszpańskim, a zwiększyłem kontakt z włoskim to jakoś w końcu przestało mi się to mieszać. A znajomość hiszpańskiego bardzo dużo ułatwia naukę włoskiego. Śmiem nawet twierdzić, że bez jakiejkolwiek znajomości włoskiego,
@sinrv: Ani się nie uczyłem włoskiego, ani hiszpańskiego nie mam na poziomie >B2, więc odpowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak jeżdżę do Włoch, to jestem w stanie zrozumieć sporo zapisanych pojedynczych fraz i słów (oczywiście nie jest tak, że luźno sobie czytam), a mam poziom hiszpańskiego około B1. Więc to podobieństwo mogę uznać za spore. W słuchaniu oczywiście nie ma takiej opcji.
Elektryczne furgonetki Amazon wyprodukowane przez Rivian.
#samochodyelektryczne #przesylki #amazon #rivian #elektromobilnosc #wloski #furgonetki
Źródło zdjęcia (z grudnia 2022): https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rivian_EDV-700_front.jpg
Źródło filmiku: https://vm.tiktok.com/ZGJpmb8sn/
#samochodyelektryczne #przesylki #amazon #rivian #elektromobilnosc #wloski #furgonetki
Źródło zdjęcia (z grudnia 2022): https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rivian_EDV-700_front.jpg
Źródło filmiku: https://vm.tiktok.com/ZGJpmb8sn/
źródło: Rivian_EDV-700_front
Pobierz
- 1
źródło: Rivian_EDV-700_rear
Pobierz- 1
źródło: Rivian_EDV-500_2
Pobierz#jezyki #jezykiobce #naukajezykow #wloski używał ktoś może Clozemaster do nauki? To coś jak fiszki tylko z pełnymi zdaniami do uzupełnienia i od razu oblicza ilość przyswojonego w pamięci zakresu słownictwa.
- 1
@Castiel: to jak zwiększyć zasób słownictwa? Kuć na blachę i tyle? Narazie mogę tylko powiedzieć, że jestem osłuchany z językiem od oglądania włoskich seriali i słuchania włoskiej muzyki od ponad roku.
konto usunięte via Wykop
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jest jakiś limit pojemności ludzkiego mózgu?
Ciekawi mnie ile przeciętny człowiek, korzystający z takiego #supermemo mógłby nauczysz się języków na poziom C1
#pytanie #przemyslenia #jezykiobce #angielski #niemiecki #francuski #hiszpanski #wloski
Ciekawi mnie ile przeciętny człowiek, korzystający z takiego #supermemo mógłby nauczysz się języków na poziom C1
#pytanie #przemyslenia #jezykiobce #angielski #niemiecki #francuski #hiszpanski #wloski
konto usunięte via Wykop
- 1
@wez_idz_sobie: Po pierwsze pierwsze nie można mówić wprost o pojemności mózgu.
Po drugie, co innego nauczyć się np. 1000 absolutnie losowych zlepek liter. i np. 5 000 słów z francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i włoskiego (języki nieprzypadkowe).
Po trzecie, to zależy ogólnie od predyspozycji danego człowieka.
Po czwarte, to zależy od jego determinacji i czasu ile na to poświęci
Po drugie, co innego nauczyć się np. 1000 absolutnie losowych zlepek liter. i np. 5 000 słów z francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego i włoskiego (języki nieprzypadkowe).
Po trzecie, to zależy ogólnie od predyspozycji danego człowieka.
Po czwarte, to zależy od jego determinacji i czasu ile na to poświęci
@wez_idz_sobie: z żadnej appki nigdy nie nauczysz się na C1






























