Czy ktoś siedzi w temacie? Chcę sobie zduplikować pestkę dostępu do mojego osiedla na naklejkę RFID, żeby ją przykleić do telefonu i zawsze miec przy sobie. Od czego zacząć? Mam prawie pewność, że moja pestka działa w 125 kHz ale czy naklejkę każdą da się zaprogramować? Ich tez jest tam kilka rodzai?... I jaki kloner byście polecili? #pytaniedoeksperta #rfid #hacking #pcmasterrace #komputery
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@hukot: tylko programowalne tagi możesz zaprogramować. Pewnie możesz zacząć od darmowej apki na telefon, gdzie możesz zczytać oryginalny tag a potem udawać że telefon jest tagiem.
@hukot telefon nie obsłuży standardu unique, pod unique trzeba karty programowalne i specjalny czytnik. Jak chcesz info dodatkowe pisz
Korzystał ktoś z rękawów ochronnych na świeży tatuaż co by przed słońcem chroniło?
coś takiego na allegro nadałoby się?
https://allegro.pl/oferta/elastyczne-rekawy-kompresyjne-na-reke-lokiec-uv-rower-bieganie-4-kolory-wb-15835830715
#pytaniedoeksperta #tatuaze #tattoo
coś takiego na allegro nadałoby się?
https://allegro.pl/oferta/elastyczne-rekawy-kompresyjne-na-reke-lokiec-uv-rower-bieganie-4-kolory-wb-15835830715
#pytaniedoeksperta #tatuaze #tattoo
- 0
@tomek_27: a masz może coś innego do polecenia?
@pewnie-kaczka jak robiłem sobie tatuaże w lato to po prostu ograniczałem pobyt na słońcu do wygojenia. Posmarować kremem jaki tam masz i nawet bez folii chodzić, niech rana oddycha
- 0
Co za święto jest 18 sierpnia że sklepy zamknięte? W poniedziałek
#pytaniedoeksperta #pytanie #biedronka #kiciochpyta
#pytaniedoeksperta #pytanie #biedronka #kiciochpyta
źródło: temp_file5097654206284646811
PobierzSpecjaliści od #elektryka i #hydralika powiedzcie czy jest sens montować dwa małe przepływowe ogrzewacze wody jeden za drugim? Potrzebuję ciepłej wody w miejscu gdzie mam tylko zimną. 3,6 kW to raczej za mało, ale mam dwa gniazdka zasilone z różnych faz. Więc się zastanawiam czy nie kupić dwóch ogrzewaczy i na drugi puszczać do dogrzania wodę z pierwszego. One mają duże opory hydrauliczne? Wygodnie byłoby po prostu podłączyć
- 2
niby są 2 fazowe ogrzewacze ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Dwudziestydrugi: Znalazłem. Kospel EPO2 można podłączyć pod dwie różne fazy. Na szczęście chyba obie są za tą samą różnicówką to nie będę musiał wewnątrz kabli przerabiać. Dwa kable zakończone wtyczkami jakoś tam upchnę. Ciekawe tylko jak się zachowa jak jednej fazy nie będzie. Podejrzewam, że jak zabraknie pierwszej to całe sterowanie padnie i nie będzie działał, a
źródło: image
Pobierz@ShortyLookMean: Ja używałem dwóch: Dafi który grzeje tak, jak du...a umarłego oraz ogrzewacza "z kranem" który wyglądał jak tanie guano - ale potrafił lać dosłownie wrzątkiem mimo 3000kW (vs. 3.5kW Dafi w którym rozpoznanie "czy grzeje czy nie sprawia dużą trudność - model wygląda jak duża biała, plastikowa mydelniczka z podłączeniami na końcu, spód czarny). Zapewne m.in. dlatego że rurka wylewki to tworzywo izolujące straty - a sam ogrzewacz bardzo
źródło: NN2
Pobierz#perfumy #pytaniedoeksperta
Dlaczego słodkie perfumy głównie bazujące na wanilii nie są polecane na lato/goraca pogodę?
Azzaro Most Wanted Intense Parfum fajny zapach, słodki. Zły wybór na lato?
Dlaczego słodkie perfumy głównie bazujące na wanilii nie są polecane na lato/goraca pogodę?
Azzaro Most Wanted Intense Parfum fajny zapach, słodki. Zły wybór na lato?
źródło: IMG_6915
Pobierz@hidden1967: Bo noszenie takich zapachów w upały jest po prostu męczące. To są z reguły silniejsze kompozycje i pod wpływem ciepła jeszcze mocniej projektują.
@hidden1967: bo zimowe kompozycje są ciężkie (korzenne, ambrowe, słodkie). Dziwnie pachnieć karmelem w 30stopniach, w lato takie kompozycje raczej na wieczór :)
Zaczynam sobie jeździć ultra amatorsko, jednak wolę drogi leśne niż asfalty i parę razy udało mi się już na nich zgubić, stąd rozglądam się powoli nad jakąś nawigacją.
Ma ktoś iGPSPORT BSC300? Bo jest dość tanie, a recenzje widziałem że ma całkiem niezłe. Bo na mój użytek kupowanie jakichś drogich Garminów wydaje się strzelaniem z armaty do muchy. Chyba że się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
Pytanie bonusowe, bo mój rower
Ma ktoś iGPSPORT BSC300? Bo jest dość tanie, a recenzje widziałem że ma całkiem niezłe. Bo na mój użytek kupowanie jakichś drogich Garminów wydaje się strzelaniem z armaty do muchy. Chyba że się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
Pytanie bonusowe, bo mój rower
@zmarnowany_czas: Kupiłem ostatnio dokładnie tą nawigacje i w sumie mogę polecić. Nie mam porównania do Garmina, ale dla mnie ten sprzęt wystarcza. Podoba mi się apka gdzie masz trasy od ludzi z okolicy i można sobie zaciągnąć czyjąś trase, fajna opcja bo odkrywam nowe drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja brałem za $70 z uchwytem, dokupiłem za $2 szkło ochronne + silikonowy case. Nie wiem w
Ja brałem za $70 z uchwytem, dokupiłem za $2 szkło ochronne + silikonowy case. Nie wiem w
- 0
Czy po tym co do tej pory zobaczyłeś uspokajają cię zapewnienia że dotychczasowe dotacje dla branży horeca stanowią 1,6% całej puli i pozostałe dotacje są przeznaczone na przykład na większe inwestycje?
#kpo #pytanie #pytaniedoeksperta
#kpo #pytanie #pytaniedoeksperta
pytanie
- $#!_## ?$#@#$! 82.4% (14)
- tak są wiarygodne ale może warto zerknąć 0% (0)
- trudno powiedzieć 5.9% (1)
- Tak ja im raczej wierzę 5.9% (1)
- oczywiście że wierzę a "aferę" wymyślili pisowcy 5.9% (1)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Dwudziestydrugi: za moich czasów z energetykiem robiło się driny
5
Podejrzany kolo fotografował moje auto w nocy. Podpowiecie w jakim celu?
Dzisiaj w środku nocy na osiedle podjechał koleżka srebrnym fordem, nuta na maxa, pełne oświetlenie. Wysiadł i kręcił się obok mojego auta, ale bez jakiejkolwiek przyczajki. Obchodził dookoła, cykał fotki. Jakieś pomysły po co? Gdybym to ja miałbym wcielić się w rolę parszywego złodziejaszka, to pew
z- 8
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#fizyka #kosmologia #astronomia #pytaniedoeksperta
Czy ktoś byłby łaskaw wyjaśnić mi jaki wpływ na powstawanie czarnych dziur i/lub materii zdegenerowanej ma sama próżnia (jest to prawdopodobnie związane z mikrofalowym promieniowaniem tła i ciśnieniem które wywiera na gwiazdę pozbawioną energii)?
Ep > Eg
Ep
Czy ktoś byłby łaskaw wyjaśnić mi jaki wpływ na powstawanie czarnych dziur i/lub materii zdegenerowanej ma sama próżnia (jest to prawdopodobnie związane z mikrofalowym promieniowaniem tła i ciśnieniem które wywiera na gwiazdę pozbawioną energii)?
Ep > Eg
Ep

- 0
@greedy_critic: W dodatku uważam, że "przejście" do innego Wszechświata, spowodowane zapadnięciem się materii w naszym Wszechświecie (do rozmiarów bezwymiarowego punktu), prowadzi do czegoś w rodzaju "rozszczepienia" (czyli powstania energii). Nie przeczy to zasadzie zachowania energii, bo energia powstaje "po drugiej stronie" czarnej dziury. W dodatku rozmiar , masa i energia kolejnego Wszechświata mogą być równe masie i energii naszego Wszechświata. Właściwie nie ma w tym sprzeczności. Nawet gdyby uznać, że
- 0
The observable universe is a spherical region of the universe consisting of all matter that can be observed from Earth; the electromagnetic radiation from these objects has had time to reach the Solar System and Earth since the beginning of the cosmological expansion. Assuming the universe is isotropic, the distance to the edge of the observable universe is the same in every direction.
Obserwowalny Wszechświat to sferyczny obszar wszechświata składający się
Obserwowalny Wszechświat to sferyczny obszar wszechświata składający się
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@DystryktPrawdy: Peak mody męskiej
źródło: stanislaw-wokulski-lalka-simp-internetowy-slang
Pobierz@DystryktPrawdy: jak masz wzrost i fryzure to możesz nosić swetry dla powodzian z 99 a julki i tak pomyślą o boże jaki on jest buntowniczy i essa tak sie rucha julki
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@adamsowaanon: kolega pyta o link do tej fantazji na cornhubie
Ile lat musi upłynąć zanim wykopki nauczą się korzystać z innego hostingu, niż streamable?
#pytaniedoeksperta
#pytaniedoeksperta
@OnNieMaJajek: a jakie są alternatywy?
- 0
- 0
Witam czy firma Pikok z Lidla to jest firma rodziny z archiwum x z odcinka o rodzinie Pikok????
#lidl #pytanie #pytaniedoeksperta #zarchiwumx
#lidl #pytanie #pytaniedoeksperta #zarchiwumx
źródło: temp_file2567240896253259341
Pobierz@aa-aa: dobry odcinek to był
Siema. Czy jest tu ktoś kto kupował mieszkanie, które nie było w pełni własnościowe? Co druga interesująca mnie oferta na portalach typu otodom ma taki wpis:
Forma własności: spółdzielcze wł. prawo do lokalu
Najbardziej pomocne będą informacje od ludzi, którzy kupili mieszkanie z taką formą własności i później wykupili ze spółdzielni. Pytanie również do ludzi z tego tagu czy warto się takimi mieszkaniami interesować. Czytałem jak wygląda procedura, ile trwa i ile
Forma własności: spółdzielcze wł. prawo do lokalu
Najbardziej pomocne będą informacje od ludzi, którzy kupili mieszkanie z taką formą własności i później wykupili ze spółdzielni. Pytanie również do ludzi z tego tagu czy warto się takimi mieszkaniami interesować. Czytałem jak wygląda procedura, ile trwa i ile
@Delikatesov: ja takie kupiłem, to się traktuje na równi z pełną własnością i w każdej chwili można przekształcić w odrębną własność za jakieś grosze typu 2000zł, ale nie opłaca się tego robić bo spółdzielnia ogarnia dużo rzeczy za mnie i tak jest wygodniej.
@Delikatesov: Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu różni się od odrębnej własności brakiem udziału w gruncie i częściach wspólnych budynku. Formalnie nie jest to nieruchomość, a prawo. Podobnie jak odrębna własność może mieć założoną KW, być obciążone hipoteką, jest zbywalne, podlega dziedziczeniu i można nim właściwie identycznie dysponować.
Problem ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu jest tylko wtedy, gdy budynek stoi na nieuregulowanych gruntach.
Spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nie można obciążyć służebnością
Problem ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu jest tylko wtedy, gdy budynek stoi na nieuregulowanych gruntach.
Spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nie można obciążyć służebnością
Wyprawa nad morze, wakacje. Auto vs pociąg
Mam ponad 4h samochodem na wakacje + ok 300 zł za paliwo (znajomy jechał tydzień temu tam 7h przez różne okazje na drodze), dwie walizki, dwie osoby dorosłe. Oczywiście ja prowadzę.
Czy pociąg? 3h pociągiem, 10 minut spacerkiem do hotelu od stacji PKP, dworzec 5 min od mieszkania od miejsca startowego. Co lepiej? Dziewczyna upiera się samochód na pociąg. Koszt pociągu to ok 200 zł
Mam ponad 4h samochodem na wakacje + ok 300 zł za paliwo (znajomy jechał tydzień temu tam 7h przez różne okazje na drodze), dwie walizki, dwie osoby dorosłe. Oczywiście ja prowadzę.
Czy pociąg? 3h pociągiem, 10 minut spacerkiem do hotelu od stacji PKP, dworzec 5 min od mieszkania od miejsca startowego. Co lepiej? Dziewczyna upiera się samochód na pociąg. Koszt pociągu to ok 200 zł
@andrzej-slowinski: Auto. W razie czego możecie sobie wsiąść i pojechać w randomowe miejsce. Podróż bez dziwnych ludzi to też spory plus
@andrzej-slowinski: Zależy od planowanej rozrywki na miejscu. Jak auto ma stać cały czas w jednym miejscu to bez sensu
Czy ceny nieruchomości na rynku wtórnym będą rosnąć w perspektywie 5-letniej?
Jestem zainteresowany mieszkaniem w bloku z 1960r. tylko problem jest taki, że jego cena jest wyższa niż mieszkania od dewelopera, a jest praktycznie w ogóle nie wykończone. Ludzie oszaleli z tymi cenami czy o co chodzi?
#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta
Jestem zainteresowany mieszkaniem w bloku z 1960r. tylko problem jest taki, że jego cena jest wyższa niż mieszkania od dewelopera, a jest praktycznie w ogóle nie wykończone. Ludzie oszaleli z tymi cenami czy o co chodzi?
#nieruchomosci #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta
Czy ceny nieruchomości na rynku wtórnym będą rosną w perspektywie 5-letniej?
- Będą rosnąć jak byk 28.0% (21)
- Ceny nie będą rosnąć 32.0% (24)
- Będą tanieć 40.0% (30)
@CalibraTeam: To kup mieszkanie od dewelopera
@CalibraTeam: ludzie są jezzcze w stanie poczekac na jelenja ktory kupi klite prl za 10-15k metr. Narazie mamy tylko 400k ofert na olx i tyle samo boomerow probojacych zarobic na typie bez mieszkania. Jak za 5 lat bedzie milion mieszkan na olx to zwieracze puszcza na całego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Twoj_stary333: włoski bez dwóch zdań, hiszpański to język podludzi
@randomdrop: p--------z, jak chłop się znajdzie oinza murem Meksyku i USA to jaki język mu bardziej pomoże przed paralizatorem, hiszpański czy włoski?
nie mam kablówki i nie chce mieć tych wszystkich polsatow, tvnow itd, ale chcialbym mieć eleven i canal+ zeby móc oglądać mecze (serie a, premier league czasem la liga, ekstraklasa itd.) Czy sa jakies mozliwosci aby posiadac te kanaly bez kupowania calego gownianego pakietu z polsatami i ile by mnie to wynioslo? Ktos cos wie? #telewizja #sport #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Wykop
- 0





























Benchmarki i testy nie nie wykazały prawie żadnej różnicy w wydajności między modelem o3 a GPT-5. https://artificialanalysis.ai/models
Obniżył się za to poziom współczynnika halucynacji względem sporego w o3, i goni Gemini: https://github.com/vectara/hallucination-leaderboard
Powiększyło się też okno kontekstowe względem modelu o3, o 2x i wynosi w GPT-5 high 400 k tokenów. Do 1M tokenów u Gemini 2.5 pro to i tam im sporo brakuje.
Podsumowując:
źródło: image
Pobierz