@2Girls_1Cup: pewnie mylisz kometę Halleya z kometą Hale-Boppa. W każdym razie tamta była ewenementem ¯\(ツ)/¯ No i w tamtych czasach niebo było dużo ciemniejsze niż obecnie.

Chociaż w zeszłym roku mieliśmy Tsuchinshan–ATLAS i też była niezła. Mimo księżyca w pełni i bycia w centrum dużego miasta można była widoczna gołym okiem.
Antybristler - @2Girls_1Cup: pewnie mylisz kometę Halleya z kometą Hale-Boppa. W każd...

źródło: IMG_20241016_191834

Pobierz
  • Odpowiedz
@2Girls_1Cup: Astronomia vs. pamięć:

Halley (1985–86): dość słaba; w Polsce z miast zwykle nie robiła wielkiego wrażenia.

Hyakutake (1996) i Hale–Bopp (1997): wyjątkowo jasne; Hale–Bopp była widoczna „dzień w dzień” przez wiele tygodni.
Wiele osób retroaktywnie nazywa każdą „wielką” kometę „Halleya”
  • Odpowiedz
Oglądam piratów z karabinów klątwa czarnej perły i się zastanawiam nad jedną nieścisłością,

Mniej więcej na początku, piraci atakują port royal, zabierają Elizabeth z pałacu na czarną perłę I prowadzą ja przez miasto, a następnie na łódce na statek

W tym samym czasie Jack siedzie celi więzienia i odwiedzają go piraci ze statku, kiedy jeden z nich wkłada rękę pod światło księżyca widać kości ręki czyli efekt klatwy

Czyli
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@bn1776
I dalej w scenie kiedy Barbossa przygotował kolację dla Elizabeth
Tłumaczy jej, że przez klątwę nie czują głodu i smaku, więc po co im całe zapasy jedzenia i picia, rumu, mięsa, ryb itp?
Skąd mają to na statku skoro sami piraci nie potrzebują jeść i pić
  • Odpowiedz
Wybieram się w weekend na Babią Górę z Zawoi, ale nie dam rady być bladym świtem i chciałbym zapytać jak wygląda sytuacja z parkingami? Czy ten parking w Zawoi Markowej (nr 1) szybko się zapełnia czy da się tam znaleźć miejsce koło 11 czy 12? I drugie pytanie czy tam kawałek obok (nr 2) też jest jakiś parking? Ktoś mi mówił, że jest i to nawet podobno bezpłatny, ale nigdzie nie widzę
kapitannowakowskikolegamoimbyl - Wybieram się w weekend na Babią Górę z Zawoi, ale ni...

źródło: zawoja

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#fizyka #pytaniedoeksperta #predkoscswiatla

Jak można zinterpretować ten przypadek? Źródło światła wyemitowało wiązkę promieni światła w jednym kierunku, po czym zaczęło poruszać się w przeciwnym kierunku z prędkością równą 1/10 prędkości światła. Z jaką prędkością oddalają się od siebie oba obiekty?

Ja uważam, że to 1.1 c, ale pewny nie jestem.
tojestmultikonto - #fizyka #pytaniedoeksperta #predkoscswiatla

Jak można zinterpreto...

źródło: speed

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tojestmultikonto: Nie, tu właśnie wchodzi kwestia teorii względności, nie poruszają się szybciej względem siebie niż 1c. Podobnie jak masz obiekty poruszające się na przeciwko siebie 0,9c i 0,9c to prędkość ich mijania względem siebie też wynosi 1c.
  • Odpowiedz
Czy ktoś jeszcze za gówniaka (miałem chyba 7-8 lat) miał zeszyt powyklejany gołymi babami z powycinanymi ze świerszczyków ojca fragmentami, niczym pamiętnik z jakimiś gryzmołami i notatkami? Znajomych wstyd zapytać, a chyba nie byłem jedyny?
Chowałem go między regały meblościanki, przy wyprowadzce parę lat później to zostało wywleczone i ojciec trochę zdziwiony, trochę zatroskany zapytał co z tym zrobić, a ja nawet nie byłem specjalnie speszony, tylko odpowiedziałem, że 'no chyba wyrzucić".
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xiv7 teraz te tylne nogi z oparciem są jedną długą zakrzywioną rurką i mają różne kolory w zależności od rozmiaru żeby dopasować do dziecka. wiesz nie może być za wygodnie bo by ciężej było słuchać, poza tym to coś łatwo przelecieć szmatą a miękkie to trzeba by prać i by się pruły itd
  • Odpowiedz
Nie wiem czy dobrze pamiętam ale kiedyś widziałem tutaj ktoś dał link do zestawu do naprawiania tynków zewnętrznych elewacji typu baranek ale zgubiłem link. To byłą jakaś taka gotowa masa ale miała coś w sobie, że udawała fakturę baranka bez maszynki do baranka.

Coś takiego istnieje do tynków silikatowych? Jak tak to wie ktoś gdzie to znaleźć?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #pytaniedoeksperta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roninq6 Wyleczylem lokiec tenisisty, ale to bez znaczenia bo mechanizm jest taki sam, tylko boli przyczep zginaczy nadgarstka a nie prostownika.

- cwiczenia pod obciazeniem guma, hantelki, pianki sciskanie pilki, progresywnie zwieksza obciazenie ale do granicy bolu

- rozciaganie mobilizacje, ale nie takie ze rozciagasz luzujesz zginacze tylko rozciagasz i trzymasz 10 sek
  • Odpowiedz