Czy rata 3400zł miesięcznie zrujnuje mój budżet domowy przy zarobkach około 9k zł netto miesięcznie?
Na rachunki muszę liczyć 1500zł. Czasem mam napady obżarstwa więc trzeba doliczyć pewną ilość cipsów i rurek z nadzieniem orzechowym.

#mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta

Czy rata 3400zł zrujnuje mój budżet domowy przy zarobkach ok. 9k zł netto/mc?

  • Zrujnuje, skończysz pod mostem 52.8% (19)
  • Dasz radę, inni mają gorzej 25.0% (9)
  • Bez problemu, nawet z napadami obżarstwa 22.2% (8)

Oddanych głosów: 36

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki skrypt:

#!/bin/bash
echo
cd /home/user/Emulatory/tk4-/unattended/
./set_console_mode
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@OSH1980: Napiszę jaśniej.

Jeżeli odpalasz skrypty Bash/Sh z menadżera plików to odpalają się w tle, bez terminala.

W przypadku Twojego skryptu, najprościej jest zrobić skrót i zaznaczyć opcję "Uruchamiaj w terminalu". Używając Gnome, skrót ten musisz wrzucić do katalogu, który Gnome przeszukuje, gdy wyświetla menu aplikacji lub doinstalować wtyczkę pulpitu i zrobić ten skrót na
  • Odpowiedz
Pacjent Peugot Boxer, za nic w świecie nie mogę uzyskać innego niż tryb nocny google maps, w Android Auto. Cały czas na ekranie samochodu tryb nocny, nie pomagają zmiany ustawień samochodowego wyświetlacza, nie pomaga tryb dzienny w telefonie. ktoś, coś?
#android #googlemaps #androidauto #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytanie #pytaniedoeksperta #jedzwykopem #teoriespiskowe
Może jestem foliarzem (z francuskiego foliage) ale sosy znanych marek w tych małych opakowaniach "saszetkach" smakują lepiej! Keczup jest bardziej słodki, ten sos co na zdjęciu mam w domu w słoiku i jest bardziej mdły a ten bardziej słony i podkręcony smakowo. Też macie takie wrażenie?
Mushy_Fyt - #pytanie #pytaniedoeksperta #jedzwykopem #teoriespiskowe 
Może jestem fol...

źródło: temp_file6988296744185959628

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest jakaś metoda by przeglądać profile na instagramie bez posiadania konta?
Hejtuje metę i nie zamierzam zakładać tam konta, ale coś mnie trafia za każdym razem kiedy różne knajpy, czy firmy z których usług korzystam wrzucają swoje menu/czy całe portfolio na insta i to jedyny kanał komunikacyjny z nimi..
Anegdotyczny przykład z dzisiejszego dnia - szukam architekta wnętrz do pokoju dla dzieci - wszyscy poleceni - kontakt, portfolio etc, wszystko na
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@afmaf: 1. Są jak najbardziej https://www.youtube.com/watch?v=6jli5MwO9Qk https://www.defenceturkey.com/en/content/wireless-wattozz-gun-made-in-turkey-will-put-an-end-to-the-monopoly-of-the-taser-gun-made-in-the-usa-3189
Ale nie znaczy to że są one popularne.

2. Wszystkie miotacze kulek jakie znam są na półauto, ale nie widzę powodu aby nie mogły być automatyczna, zwłaszcza dla służb. https://pepperball.com/launchers/

3. Nawet w polsce taki kupisz. Są jak najbardziej. https://netgun.com/index.php/net-gun-store/UltraNet-p98976989
xyzzy - @afmaf: 1. Są jak najbardziej https://www.youtube.com/watch?v=6jli5MwO9Qk htt...
  • Odpowiedz
wytłumaczcie mi jedną rzecz #mikrokoksy , dlaczego maści na regeneracje mięśni są zarówno chłodzące jak i rozgrzewające? Przecież zimno i gorąco to są dwie skrajne rzeczy, co będzie najlepsze na zakwasy po #rower albo inna aktywność żeby szybciej przestało boleć? #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki polecacie #telefony - poręczny jak #samsung s25 ale może z lepszą baterią? Widziałem też opinie że ekran w nim robi średnie wrażenie. Myślałem też o #pixel 9pro ale tu bateria raczej nie jest lepsza.

Oczywiście bateria nie jest jedynym wyznacznikiem, musi też działać i przetrwać kilka lat ;)

#pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stary_grat:

na wieżyczce strażniczej w obozie koncentracyjnym stoi dwóch Niemców,
jeden mówi do drugiego:
-Ty Hans, strasznie zimno jest, może wypijemy sobie po setce?
-ok, ja, natürlich, To wyprowadź z baraku
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was ma doświadczenie z przeszczepem mikrobiomu FMT? Jakie ośrodki badawcze w Polsce robią to najlepiej? Możecie kogoś polecić? A może macie znajomego, który siedzi w temacie?

#zdrowie #lekarz #szpital #medycyna #pytaniedoeksperta #fmt
t.....o - Czy ktoś z was ma doświadczenie z przeszczepem mikrobiomu FMT? Jakie ośrodk...

źródło: OIP.mQmHXWkNqPJ_GwwxHLYt8AHaFQ

Pobierz

Masz doświadczenia z przeszczepem FMT?

  • Tak 9.1% (1)
  • Nie 63.6% (7)
  • Coś o tym czytałem 27.3% (3)

Oddanych głosów: 11

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Syn siostry wykazuje zdolności językowe, tj. bardzo dobrze idzie mu przyswajanie i używanie j. obcych, ma 12 lat ale mógłby zdawać maturę rozszerzoną z angielskiego lekko, niemiecki zna gorzej ale generalnie nokautuje pozostałe dzieci w klasie. Oboje rodziców to Polacy, wychowany w Polsce, mieszka w Polsce, wchłonął wiedzę praktycznie sam mając do dyspozycji tylko internet.

Zgadaliśmy się ostatnio i powiedziała mi, że no młody to chyba jakimś hehe tłumaczem zostanie albo nauczycielem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gwda: mocno się zmieniać będzie rynek potrzeb, bo AI. Ten, kto potrafi protipować 'dobrze', to wróżka :) I osoba mega odważna i gotowa na przyjęcie dużej odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
@teoretyk_peklunku Do peruki potrzebne są dość długie włosy, nie każdy ma wystarczające przed leczeniem. Minimalna długość to 25 cm i z tego da się zrobić perukę o długości 15 cm. Poza tym prawdopodobnie nie tyle włosy decydują o cenie, tylko koszty wykonania - to jest żmudna robota. Z ciekawości sprawdziłam - ok. 40 tys. węzełków do zawiązania, jakieś 50 godzin pracy.
  • Odpowiedz