Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko211
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
appmstt
appmstt

appmstt

Dołączył 10 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3837
  • Znaleziska 856
  • Mikroblog 2981
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 221
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
Whiskeyjack29
07.06.2026, 20:10:32
  • 260
Ponad 10 lat w zawodzie, 5 lat studiów, branża która płaci naprawdę dobrze spokojnie top 90-95% ludzi w tym kraju. Doszedłem do sufitu, dalej to już polityka korporacyjna albo własny biznes. Robiłem wszystko jak trzeba. Odkładałem, ETF-y, nie przepalałem. Podwyżki dostawałem. A inflacja przez 5 lat i tak zjadła mi z 25% realnej wartości wypłaty.
Efekt? Stać mnie na kawalerkę. Na 60m żeby zamieszkać z żoną i pomyśleć o JEDNYM dziecku muszę
  • 157
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 07.06.2026, 22:14:29 via Wykop
  • 7
@Whiskeyjack29: to co mają powiedzieć ekspedientki, wózkowi, i inni w januszeksach jak przyniosą do domu 4K cebulionów?
  • Odpowiedz

PanieAreczku
PanieAreczku
07.06.2026, 09:35:44
  • 4
#apple
Wyobraźcie sobie, ze nadal siedzę na MBP z 2021r. i nie mam potrzeby zmiany. Po pięciu latach działa wszystko wyśmienicie jak rakieta.
Gdybyśmy rozmawiali o laptopie z Windowsem na pokładzie to juz z dwa razy bym zmienił baterie i z 5x przeszedłby formatowanie.
Magia apple.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 07.06.2026, 11:45:56 via Wykop
  • 0
@PanieAreczku: a moja bratowa dalej na air bodaj z 2013 albo wcześniejszy, i jeszcze 2h film na baterii da się obejrzeć.
  • Odpowiedz

1031

Sebastian M. narzekał na warunki w areszcie. Chleb, margaryna, herbata

Sebastian M. narzekał na warunki w areszcie. Chleb, margaryna, herbata

Ubogie wyżywienie, brak książek, brak zajęć rekreacyjnych i sportowych, ograniczony dostęp do prysznica, brak ciepłej wody, uciążliwe oświetlenie. Napisał do RPO skargę

zawisza
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 04.06.2026, 10:53:30
  • 226
  • #
    majtczak
  • #
    patologiaz
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologia
appmstt
appmstt
appmstt 04.06.2026, 18:32:14 via Wykop
  • 1
@assninja: no powinna być jakaś studnia i wiadro
czaari
czaari
czaari
02.06.2026, 18:20:03
  • 0
Mireczki, może miał ktoś podobną rozterkę - mianowicie w salonie nad drzwiami balkonowymi idzie przy samym suficie rura od rekuperacji o średnicy 20 cm. Zastanawiamy się czy najlepszym wyjściem będzie podwieszenie całego sufitu (275 cm wysokości) w dużym salonie ok. 40 m czy po prostu zabudowanie tej rury kartongipsem 20x20cm i wypuszczenie z niego karnisza z zasłonami.
Miał ktoś może podobny problem i może doradzić co sprawdziło się najlepiej (chętnie zobaczę zdjęcia)?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 03.06.2026, 18:12:24 via Wykop
  • 1
@czaari: tylko i wyłącznie jak najmniejsza zabudowa ( 20x20. ) Dla takiego salonu 40m2 270 to minimum.
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
23.05.2026, 10:00:25
  • 0
#budowadomu dzisiaj to pod klucz jakieś 8000-9000zł m2 przy założeniu że nie płyniemy z wykończeniem w standardzie premium tylko taki Polacki-biedacki standard rodem z marketów budowlanych.

Pisze na podstawie doświadczeń moich i bliskiej rodziny. Da się urwać, ale kosztem jakości i własnego czasu / zaangażowania w wykonywanie prac.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 00:03:59 via Wykop
  • 0
@ziomus13: “Jakbyś klepał wszystko sam od A do Z bez ekip możan zejść do 3500zł/m2” powiedz to do ProgramistaNaBudowie gdzie budowa 20-23” robione wszystko samemu wyszło ponad 800k za 140m chyba, bez zagospodarowania działki.
https://youtube.com/@ProgramistaNaBudowie?si=neTazz9hGqb6DTIQ
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 00:24:47 via Wykop
  • 0
@p00tinMalpuRU . A le w takim malutkim domku to łazieneczka pewnie 2x2, kuchnia 8m2, wszystko mniejsze, okna itp, meble też . Samo umeblowanie: można kupić dębowy stół z krzesłami na lata za 10k a można z Jyska za 1k, można baterię podtynkową za 2-3k i zwykłą za 300zł. Rozstrzał jest bardzo duży a nie mówimy nawet o premium.
“Jakbyś klepał wszystko sam od A do Z bez ekip możan zejść do
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt 25.05.2026, 03:46:01 via Wykop
  • 0
@ziomus13: co on tam ma premium oprócz automatyki (na którą dostał duży upust? )W małym domu kuchnia jest mniejsza, łazienek jest mniej/są mniejsze. Jest mniej pomieszczeń(np brak pralni/spiżarni.
Wiafomo wszystko zależy(jest tyle zmiennych) jakie warunki gruntowe, jaki dach, jakie okna/żaluzje, pompa ciepła może być za 12k ( jakiś tania montowana samemu) a może być za 40k, same blaty przebitka może być X10(laminat vs kwarcyt), ilość podejść wodnych( np u siebie
  • Odpowiedz
Cyberdyne
Cyberdyne
23.05.2026, 05:57:20
  • 2
#tesla #fsd #motoryzacja #technologia
Cyberdyne - #tesla #fsd #motoryzacja #technologia
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 01:22:55 via Wykop
  • 0
@TwujKasztan: jest to jakaś tam rewolucja ale czekamy na, możliwość drzemki w czasie jazdy, wysłanie samego samochodu po odbiór dzieci ze szkoły. Kto odpowiada za wypadek?
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 07:17:15 via Wykop
  • 0
@Cyberdyne: Jest naprawdę nieźle ale...może wkleję :
Naprawdę są tylko 4 ofiary na miliard przejechanych mil?
Się: Ta statystyka – sugerująca niesamowicie niski współczynnik śmiertelności – jest głównym punktem potężnego sporu między Teslą a ekspertami ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz amerykańskim regulatorem NHTSA.
Flota Tesli oficjalnie przekroczyła już barierę 10 miliardów mil przejechanych na systemie FSD (*Supervised*). Jeśli zestawimy to z zaledwie kilkoma oficjalnie potwierdzonymi przez NHTSA zgonami, matematycznie wychodzi wręcz nieskazitelny wynik
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 07:20:33 via Wykop
  • 0
@Cyberdyne: dlatego tytanie intelektu napisałem że czekamy. (W tym roku ma wejść federalne prawo )
  • Odpowiedz
czlowiek_czlowiekowski
czlowiek_czlowiekowski
23.05.2026, 15:12:59
  • 0
Co byście wybrali?

1. Mieszkanie w wojewódzkim, 3 piętro, około 10 min autobusem do centrum do 60m2, .
2. Mieszkanie w wojewódzkim typu penthouse (ostatnie piętro, taras x2 80m2 + 10m2, antresola 21m2), samo mieszkanie 90m2, 40 min autobusem od centrum, 15 min autem, obrzeża miasta dosłownie końcówka, kilka ulic dalej tylko lasy i łąki.
3. Mieszkanie na wsi 30 min autem od miasta powiatowego, dom około 100m2 z wielkim ogródkiem i

Które mieszkanie?

  • 1 13.6% (3)
  • 2 31.8% (7)
  • 3 54.5% (12)

Oddanych głosów: 22

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 00:52:10 via Wykop
  • 1
@czlowiek_czlowiekowski: a do pracy, przedszkola, szkoły to jak daleko z tych lokalizacji?
  • Odpowiedz

analboss
analboss
22.05.2026, 11:27:17
  • 0
#budowadomu #nieruchomosci

Serio tak tanio da się wybudować dom?

107m2 za 400k

https://www.olx.pl/d/oferta/nowy-dom-107-5-m2-w-cenie-mieszkania-400-tys-zl-brutto-faktura-dzialka-750m2-media-okazja-CID3-ID1aHm93.html?isPreviewActive=0&search_reason=search%7Cpromoted&sliderIndex=0
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 24.05.2026, 00:45:23 via Wykop
  • 1
@p00tinMalpaRU przecież takie kocopoły w opisach : Powierzchnia:
110.92 m² ( a niżej W ramach inwestycji realizowane są dwa domy parterowe o przemyślanych układach: większy o powierzchni 85,10 m² (4-pokojowy) oraz mniejszy o powierzchni 73 m² (3-pokojowy).
Stan wykończenia:
stan surowy zamknięty
Jak oni liczą tą powierzchnię jak w “ Powierzchnia użytkowa budynku 134,40 mk, całkowita 147,90 mk. Działki o powierzchni ok 770mk.” jest salonik z jadalnią 24m2 .
  • Odpowiedz
murdoc
murdoc
18.05.2026, 15:21:07
  • 0
#budujzwykopem Robię sobie elektrykę w domu.
W salonie mam kilka rolet i trochę swiateł.
Chcę w centralnym miejscu wszystkim sterować.
Którą opcję byście sobie zrobili?
(Tablet jest do dashboardu Home Assistant. Po prawej za brzegiem ściany jest korytarz.)
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 18.05.2026, 18:08:48 via Wykop
  • 1
@murdoc: jest coś takiego jak przycisk podwójny roletowy. Ja z dwóch przycisków steruję 4 roletami w jednym miejscu. I jest sens robienia sterowania kilku rolet w jednym punkcie zamiast przy każdym oknie( po co latać do każdego okna)
  • Odpowiedz
wirus133
wirus133
wirus133
17.05.2026, 11:10:48
  • 0
#remontujzwykopem #usterka #lazienka
Cześć Mirki. Zbiła mi się szyba od wejścia do kabiny prysznicowej. Kabina ma ze dwadzieścia lat. Co teraz zrobić? Dokupię gdzieś taką? Znalazłem producenta ale ten model nie jest już sprzedawany od 2013 roku. Da rade wymienić na nową bez rozwalania płytek w łazience? Najlepiej bym zostawił stary brodzik bo nie jestem pewny czy na podłodze i na ścianie pod nim są kafelki.
wirus133 - #remontujzwykopem #usterka #lazienka 
Cześć Mirki. Zbiła mi się szyba od w...

źródło: IMG_4798

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 17.05.2026, 18:08:42 via Wykop
  • 0
@wirus133: po taniości to plexi można dociąć.
  • Odpowiedz

Grzesiok
Grzesiok
15.05.2026, 16:17:17
  • 0
#budownictwo #domyszkieletowe #dom #deweloperka #budujzwykopem

Wczoraj jeden z wykopków chwalił się domem - jak dobrze kojarzę z płyt. Czy ktoś z was widział jakieś porównania domów modułowych/szkieletowych - co jest opłacalne, co jest bezpieczne, co jest trwałe.

Albo jeszcze lepiej - może trafię na opinie ludzi którzy rozważali i zrezygnowali albo takich którzy w to poszli.

Jest na rynku troche producentów takich
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 16.05.2026, 07:30:08 via Wykop
  • 1
@pieczywowewiadrze: W podanym tekście znajduje się wymieszanie faktów z mitami budowlanymi. Oto szczegółowe wypunktowanie i wyjaśnienie wszystkich "bzdur" oraz nieścisłości logicznych i fizycznych:
1. Bzdura: „jest lekki przez co trzeba mniej energii na ogrzewanie”
• Fizyczna nieprawda: Jest dokładnie odwrotnie. Lekkość konstrukcji (czyli niska akumulacja termiczna) oznacza, że dom nie potrafi "magazynować" ciepła.
• Jak jest naprawdę: Dom o niskiej masie termicznej (drewniany, szkieletowy) nagrzewa się bardzo szybko, ale też błyskawicznie wychładza po
  • Odpowiedz
appmstt
appmstt
appmstt 16.05.2026, 12:22:18 via Wykop
  • 0
@pieczywowewiadrze: znasz różnicę między bloczkiem/pustakiem a gotową ścianą/elementem? Bzdury napisałeś a darmowe AI działa bardzo dobrze i potrafi pomóc w wielu kwestiach budowlanych.
  • Odpowiedz
x3rxlr
x3rxlr
x3rxlr
15.05.2026, 18:24:06
  • 0
Deweloper oddał budynek w grudniu w mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe. Czy przy montażu paneli laminowanych na podłodze (podłoga pływająca) i płytek w łazience trzeba wygrzewać wylewkę? Aktualnie nie mam opcji tego zrobić, dopiero w październiku, jak zacznie pracować ogrzewanie miejskie. Dzisiaj rozmawiałem z gościem od odbiorów mieszkań i on doradził zrobienie podłogi wraz z folia paraizolacyjna oraz zastosowanie 5mm dylatacja między ścianą a panelami, nie klejenie listew i bardzo powolne włączanie ogrzewania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 15.05.2026, 19:47:25 via Wykop
  • 0
@x3rxlr: a kiedy były robione wylewki?
  • Odpowiedz
flylanter
flylanter
flylanter
15.05.2026, 19:05:41
  • 1
Dostalem wycene na budowe domu od genarlnego wykonawcyod zera do stanu deweloperskiego z instlacjami. 95m uzytkowe parterowka dach dwuspadowy[dachowka cementowa),ławy fundamentowe ogrzewanie gaz rekuperacja rolety w oknach na 650k. Wydaje mi sie jakos 100tys przestrzelona. Projek to dom w rarytasach 6 e bez zmian. Czy jednak cena rynkowa ktos bardziej oveznany sie wypowie. Budowa slask sosnowiec

#budowadomu
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 15.05.2026, 19:30:32 via Wykop
  • 0
@flylanter: czy taki deweloperski dla domu jednorodzinnego zawiera taras, chodnik, ogrodzenie, zagospodarowanie deszczówki itp?
  • Odpowiedz

K-S-
K-S-
15.05.2026, 14:34:28
  • 0
Mam pokój do remontu, są tam panele do wymiany i ściany do malowania. Całe 9m2, ma być tam coś w rodzaju biura/ pracowni.

I tak sobie myślę, może zamiast paneli zamontować wykładzinę? Wyjdzie taniej. Mniejsze ryzyko że coś s-------e.

Ma ktoś porównanie?

#remont #remontujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 15.05.2026, 15:49:18 via Wykop
  • 0
@K-S-: a do ściaany nad tym daszkiem. U mnie wisi agregat 7 kw. na jakiś kołkach (nawet bez tulejek) . 20cm styro i porothem
  • Odpowiedz

395

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Przyszłość jest dzisiaj.

armandosek83
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 22:09:29
  • 213
  • #
    figure
  • #
    robot
  • #
    si
  • #
    koniecswuata
appmstt
appmstt
appmstt 14.05.2026, 18:56:02 via Wykop
  • 1
: Ale po co obraca te paczki ? Przecież skanery mogą skanować z każdej strony. Z takim tempem do zwolnienia w każdym januszeksie.
reconn
reconn
10.05.2026, 21:51:04
  • 0
#budujzwykopem #budownictwo

Pytanko, bo co źródło to inne opinie - Przebudowuje na działce obecny domek narzędziowy na 2x większy, z 2.5m x 2.7m na 5m x 2.7, drewno. Domek będzie osadzony na 9 betonowanych kotwach, wysokość w okolicach 2.7m. To działka o powierzchni około 600m z domem jednorodzinnym i nie ma na niej żadnej innej tego typu konstrukcji. Czy muszę to zgłaszać waszym zdaniem?
reconn - #budujzwykopem #budownictwo

Pytanko, bo co źródło to inne opinie - Przebudo...

źródło: Shed_400x@2x

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 10.05.2026, 21:57:11 via Wykop
  • 1
@reconn: mam plastikowy Ketter Wym.: 305 x 446 x 251 cm =13,5m2. Nigdzie nie zgłaszałem.

https://keter.pl/przechowywanie-w-ogrodzie/domek-ogrodowy-narzedziowy-stronghold-10x15?srsltid=AfmBOooZXhAVaptAsqfs7ZVsyX4xsCUp00nsD-OXTwa3eUd26ICPUKFf
  • Odpowiedz
dr_Acula
dr_Acula
06.05.2026, 09:05:19
  • 0
#budownictwo #budujzwykopem #karcher

Kuźwa, nie mam pojęcia pod jaki tag wrzucić to zapytanie, więc z góry sorki za nieprawidłowe wołanie, ale naprawdę nie mam pomysłu.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zakresie myjek cisnieniowych na potrzeby domowe, typu umyć taras czy kostkę wokół domu?

Zastanawiam
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 06.05.2026, 09:38:48 via Wykop
  • 2
@dr_Acula: polecana jest parkside performance ( 5 lat gwarancji)
  • Odpowiedz
Sophos
Sophos
Sophos
05.05.2026, 21:33:24
  • 0
Liczę sobie „mały biały domek” 130 m² i coś mi tu zaczyna zgrzytać. Może ktoś ogarnie lepiej i pokaże, gdzie można to realnie uciąć, a gdzie się oszukuję.

Moje liczby (część już realna, część prognoza):

Działka — 125 000 zł
Ogrodzenie — 21 000 zł
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 05.05.2026, 21:50:58 via Wykop
  • 0
@Sophos: Ale co masz w tym stanie deweloperskim?. Jakie pokrycie dachu, jakie okna, rolety
ile m2 , jakie izolacje, jakie źródło ogrzewania, ile terenu utwardzonego na działce. Wszystko zależy. Ja np w domku 150m2 mam dwadzieścia jeden punktów z zimną wodą i 14 z ciepłą
  • Odpowiedz
jagielon
jagielon
jagielon
29.04.2026, 10:55:06
  • 0
#budowadomu #remontujzwykopem #budownictwo

cześć
zrobiony mam zasyp fundamentu który został zagęszczony
majster teraz chce robić następujące czynności: rozłożyć folie, ułożyć styropian 15cm, przykryć folią, wylać 10cm betonu b25 z rozproszonym zbrojeniem > w przyszłości mówi że na to później położy papę, styropian 4-5cm folia na to rurki(ogrzewanie)(kable, przewody pod styropianem) cienka siatka i 5cm posadzka.
pytanie czy zaufać mu ? twierdzi że w przyszłości będę zadowolony
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

appmstt
appmstt
appmstt 29.04.2026, 17:15:41 via Wykop
  • 1
@jagielon: ciekawe czy Gemini jest lepszy od majstra
Czekamy na opinię jakiegoś inżynieria budownictwa.

To rozwiązanie, które proponuje Twój majster, jest bardzo nietypowe i – mówiąc wprost – przekombinowane. Wygląda na to, że próbuje on stworzyć hybrydę tradycyjnego chudziaka z płytą fundamentową, ale robi to w sposób, który generuje niepotrzebne koszty i ryzyka techniczne.
Oto analiza tego pomysłu oraz najczęstsze błędy:
### 1. Odwrócona kolejność
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.06.2020

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 13.06.2023

    Komentator
  • Mikroblogger
    od 16.11.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking