Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czuję, że to ostatni moment na zakup mieszkania w miarę przystępnej cenie w celach inwestycyjnych. Nie jestem jasnowidzem, ale wszystko na to wskazuje. To wiedza, nie wiara #pdk Już teraz wszystko znika z ogłoszeń w kilka dni, a przecież przed nami obniżki stóp. Ceny wystrzelą jak szalone i 800k za mieszkanie 2-pokojowe 50m2 na wsi po dawnych PGR-ach nie będzie nikogo dziwić.

Możemy się brandzlować na wykopie, a w tym

Czy to ostatni moment na zakup mieszkania w przystępnej cenie?

  • Tak, lada moment wszystko wystrzeli w górę 26.4% (24)
  • Nie, czeka nas stagnacja, może malutkie spadki 31.9% (29)
  • Będziemy obserwować duże spadki cen 36.3% (33)
  • Pump it, Pump it, pamperap 5.5% (5)

Oddanych głosów: 91

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy to nie przesada. Najpierw YouTube kazał sobie płacić za brak reklam, a teraz każe te reklamy oglądać za próbę obejrzenia filmiku na YouTube z Wykop. Czy to nie przeginka? Kto te reklamy nakłada? Czy to "sprytny" Białek?

#youtube #wykop #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem Mirasy, takie szybkie #pytanie, kupię coś używanego z #laptopy do kwoty 2k cebulionów? Najlepiej coś na czym czasem w przerwie od roboty zagra się w coś np wiedźmina czy jakie GTA V? Czy za dużo wymagam?

Kompletnie nie jestem na bieżąco w tematach komputerów.

#komputery
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Podobają mi się ze względu na wykonanie modele biznesowe serii elitebook od hp itd, ale nie wiem czy coś wydanego graficznie znajdę polisingowego, chyba wszystkie biznesówki maja integry.
  • Odpowiedz
@Mexiii: Bo stała się z tego kanału internetowa tuba propagandowa pisu.
Miała być nowa jakość.
Na kanale jadą równo po platfusach, i krzywoustym i z tego się cieszę.
Ale wygładzanie, i takie poblazliwe podchodzenie z żartem do działań pisu z ostatnich 8 lat powoduje że ludzie, którzy czerpią wiedzę o polityce tylko z tego kanału będą mieli obraz jak by nic się złego nie działo przez ostatnie 8 lat. Dobrze
  • Odpowiedz
Nie rozumiem jednej rzeczy, na facebooku co jakiś czas pojawiają się rolki z "pytaniem" wśród przechodniów ile dzisiejszy mężczyzna/kobieta powinna zarabiać by normalnie żyć, i praktycznie każdy rzuca hasło 10 tysięcy złotych netto.

Komentarzy pod takimi filmami są dziesiątki jak nie setki i każdy piszę "co to jest 10 tysięcy netto" "10 tysięcy netto to dzisiaj nic" ktokolwiek kto napiszę że takie zarobki są mało realne w Polsce zostaje z buta obrażany
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dentoray: zależy czym dla kogo jest normalne życie...

Jak chcesz mieć dom, samochód, jakieś hobby to te 10k to wcale nie tak dużo. Przykładowo kredyt 4k, leasing 3k, zostaje ci 3k. Paliwo, opłaty, żarcie, drobne przyjemności i zostaje nic.

Możesz też żyć skromnie w małym mieszkaniu i jeździć używką, wtedy zostanie ci sporo.

Dla każdego normalne życie wygląda inaczej.
  • Odpowiedz
@Dentoray: te filmiki to po prostu engagement bait, a ludzie w komentarzach piszą głupoty. Tak samo na wykopie sami programiści 15k podobno a jak ktoś wrzucili kupon zniżkowy na pyszne pl to rzucają się jak chytra baba na Zbyszko 3 cytryny.

Ale też myślę że te statystyki są trochę zaniżone, nie biorą chyba pod uwagę ludzi na własnej działalności? A tam 10k jest jak najbardziej osiągalne, szczególnie że nie wszyscy
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy wzięcie dwóch toreb na kółkach do samolotu (jedna do luku 25 kg, druga mniejsza jako bagaż podręczny 5kg) to może być problem w czasie podróży? Lece czarterem wiec wymiary nie grają raczej roli, ale pytam o kwestie "tarabanienia" się z tymi torbami, lecę do #turcja Myślę czy by nie zamienić torby 5kg na plecak?

#podroze
#podrozujzwykopem
#turystyka
#ciekawostki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@turbine: Jeśli masz opcję założenia małej walizki na dużą, to bym brał. Jeśli nie, to zdecydowanie brałbym plecak, żeby mieć choć jedną wolną rękę w czasie tarabanienia się
  • Odpowiedz
@trevoz: no to by trzeba było robic backup backupa co jakiś czas bo też może przestać działać, trochę bez sensu ( ͡° ʖ̯ ͡°), dysk też przecież może paść, a jak oryginał padnie to teraz wszystko jest w necie i tak
  • Odpowiedz
Trzeba ostatecznie odpowiedzieć na to pytanie - jajka do lodówki czy do szuflady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #ankieta #pytanie

Gdzie trzymacie jajka?

  • W lodówce 63.8% (37)
  • W szufladzie 6.9% (4)
  • w majtkach huehuehue 29.3% (17)

Oddanych głosów: 58

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No właśnie zawsze byłī i wciąż są, a jaja w sklepie na półkach


@ATAT-2: Mysle ze im chodzi o miejsce w lodowce. Skoro nie musza czegos w lodowce trzymac to nie trzymaja. Zauwaz ze w lodowce na dole masz "pojemnik na warzywa" A warzywa w sklepie tez w lodowce nie stoja.

Moze to tez wynikac z tego ze ogolnie w sklepie masz raczej chlodniej niz w domu.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: nie trzeba polskich jajek w lodówce trzymać, bo nie są myte. Ja mimo tego część zużywaną na bieżąco trzymam, a reszta leży w piwnicy (nie jest w niej chłodno).
  • Odpowiedz
Jaka wysokość pomieszczeń jest "komfortowa"? Przyzwyczaiłem się do mieszkania, gdzie mam 262 cm od podłogi do sufitu.
Pośrednik ściemnił mnie, że w mieszkaniu, którym jestem zainteresowany, pomieszczenia mają 265 cm, a po zmierzeniu okazało się, że mają 241 cm.
Teraz pytanie czy jest to jakiś argument do negocjacji ceny? Czy w takim pomieszczeniu jest mniej komfortowo/bardziej przytłaczająco?

#mieszkanie #nieruchomosci #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CalibraTeam: komfortowa jest taka jaką Ty uznajesz za komfortową. Ja lubię jak jest wyżej, mieszkanie wydaje się optycznie bardziej przestrzenne, można wyższą szafę zabudować itd. Z minusów pewnie ogrzewanie będzie kilka pln droższe i więcej wydasz na farbę podczas malowania.
  • Odpowiedz