Chciałbym wykupić ubezpieczenie na nowy dom. Kompleksowe od większości zdarzeń losowych, włamań, kradzieży (również z posesji).

Nie chcę polisy tylko ‘na papierze’ ale rzeczywistej ochrony i pewności, że w razie ‘W’ nie czeka mnie batalia i walka o każdy grosz a realna pomoc.

Nie musi być najtaniej - ma być dobrze i pewnie.

Podpowiedzcie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2 warta polecam, w zakresie oc ac 3 razy mialem szkody likwidowane. ASO zawsze chwaliło warte. Korzystalem z warty ubezpieczenia turystycznego. Pomoc szybciutka i bez gotówkowa. Mam tez ubezpieczenie nieruchomosci ale na szczęście nie korzystalem :). Mam u nich ubezpieczenie wypadkowe. To cos tam powypłacali za pobyt w szpitalu i karty apteczne.
  • Odpowiedz
@Ranger:
Wygląda inaczej, ale charakterystyczne cechy podpisu nadal da się wyłapać. Podpisów nie porównuje się piksel do piksela tylko szuka różnorakich cech grafologicznych.

PS: A czemu akurat w 2025 ma wyglądać inaczej, a wcześniej nie? :P
  • Odpowiedz
Ważna sprawa - która forma rozwiązania umowy z pracodawcą jest bardziej korzystna dla pracownika oraz lepiej wygląda w świedectwie pracy i w przyszłych rekrutacjach? Poproszę jakieś argumenty z doświadczenia!

A) Wypowiedzenie umowy z przyczyn niedotyczących pracownika (reorganizacja/optymalizacja/likwidacja stanowiska)
B) Porozumienie stron

Negatywy obu, które przychodzą mi na myśl:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoddamnElectric: na tyle ile siedziałem w firmach to nie zgadzam sie ze przy opcji A wylatują najgorsi pracownicy . Często te decyzję nie maja nic wspólnego z wydajnością pracowników a po prostu albo usuwanie duplikowanych stanowisk albo przenosiny do Indii, ale pozbycie sie fte na rzecz kontraktorow. Co wygląda lepiej w papierach firmy bo niby masz mniej pracowników na papierze a większy zysk per pracowników, bo kontraktoesy nie wliczają sie
  • Odpowiedz
b) w teorii neutralna forma, ale w praktyce często jest "propozycja nie do odrzucenia". Na zasadzie brak podpisania porozumienia = wręczenie wypowiedzenia. Skoro ktoś nie jest winny i pracował dobrze, to czemu podpisał porozumienie? - ktoś moze o to zapytać.


@GoddamnElectric: żeby skrócić okres wypowiedzenia
  • Odpowiedz
Używam #soundcore Q30 (dwie pary na zmianę), potem sobie kupiłem Q35 i o ile na Aliexpress bez problemu dostaję earpady jak się zużyją, to mam wątpliwość czy do Q35 też tam dostanę. Oferty jakie widzę pokazują te same jako kompatybilne dla Q30/35 i to pewnie jest prawda, bo te modele różnią się nieco budową (Q35 są trwalsze, lepsze ANC i LDAC), ale średnice słuchawek są takie same. Orginalne do Q35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj dodałem wpis związany z #pracbaza i #pracait w których użyłem tak skomplikowanych słów jak feature, performance, sprint, HR, merge, build.

Przez wielu zostałem zjechany, że nie da się tego czytać i żebym po Polski pisał. Cóż, mea culpa, pracuje ponad 10 lat w międzynarodowych projektach, często tylko po angielsku i nie mam pojęcia jak używa się takich zwrotów po Polsku.

I tak się zacząłem zastanawiać, skoro moje
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj dodałem wpis związany z #pracbaza i #pracait w których użyłem tak skomplikowanych słów jak feature, performance, sprint, HR, merge, build.


@ATAT-2: wszyscy tak mówią, nawet w polskich firmach. jak ktoś ma z tym problem to widocznie nie pracuje w IT i się wymądrza.
  • Odpowiedz
Ważna sprawa - która forma rozwiązania umowy z pracodawcą jest bardziej korzystna dla pracownika oraz lepiej wygląda w świedectwie pracy i w przyszłych rekrutacjach? Poproszę jakieś argumenty z doświadczenia!

A) Wypowiedzenie umowy z przyczyn niedotyczących pracownika (reorganizacja/optymalizacja/likwidacja stanowiska)
B) Porozumienie stron

Negatywy obu, które przychodzą mi na myśl:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SendMeAnAngel: Akurat ludzie w Rzeszowie są niezbyt mili, przynajmniej w takich powierzchniowych kontaktach. Mam porównanie do innych miast i np obsługa w sklepie bywa średnia, rzadko zdarza się by ktoś cię zagadał, często nawet ludzie w tym samym bloku nie witają się ze sobą jeśli nie są z tej samej klatki. Na nowych osiedlach ludzie nie są zbyt zintegrowani. Co do lekarzy - Rzeszów ma fantastycznych dentystów i wiem co
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel Spojrzałem na wiek i gdziekolwiek byś nie pojechał to trochę za stary jesteś byś mógł cokolwiek zmienić, o szczęśliwym życiu nie wspomnę. Świat przyspieszył, a jeśli nie wypracowałeś swojej pozycji do 30 roku życia to dla społeczeństwa jesteś starcem. Nawet jak będziesz chciał coś zmienić to cię wygryzie młodszy, dynamiczniejszy. It's over dla jego
  • Odpowiedz
Ktoś się zna na citroenach? Z jakiego powodu C5 drugiej generacji bywają w tak fajnych cenach? Tak po prostu jest, czy to auta wadliwe? Wystawiają je czasem i po 8 koła.

Na co uważać w tych dieslach, albo jakie benzyniaki wybierać pod gaz? A może lepiej szukać jedynki (no jest brzydsza xd) i na co tam zwracać uwagę? A może co innego w okolicy 10-12k?

https://www.olx.pl/d/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2-0-hdi-exclusive-CID5-ID17j6R7.html

#kupautozmikro #samochody
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Shatter: bo ludzie wolą passaty b6 - proste.
Sam jeździłem takim citroenem przez parę lat, zajebiste auto - dopóki się nie r------e hydropneumatyka. A tak - jak już ogarnięta - jest bardzo trwała. Silniki 2.0HDI to jedne z najlepszych diesli w tej pojemności, automat aisin 6b który z nimi współpracuje też jest dobry.

No ale - nie kupuje się aut na F, takie przekonanie jest w PL i tak już
  • Odpowiedz
Guys, planuje wybrać się na mecz LKE Szachtar - Legia 23 października na stadion Wisły.

Czy był ktoś już na meczu Szachtara w Krakowie albo gdziekolwiek w Polsce? Jakieś praktyczne rady?
- bilety będą dostępne na stronie Szachtara (https://tickets.shakhtar.com/) około 2 tygodnie przed meczem? Tak było do tej pory
- czy trzeba drukować czy można pokazać na telefonie?
- kto przychodzi na te mecze? Ukraińcy? Mieszkańcy Krakowa? Ktoś będzie sapał jak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@thorgoth: Na meczach Szachtar na stadionie użytkowanym przez Wisłę Kraków w większości to są Ukraińcy, kibice Wisły bez barw, mieszkańcy Krakowa, inni kibice pozostałych drużyn bez żadnych barw oraz pikniki, ciekawscy.

Bilety są dla wszystkich, na ostatnim meczu Szachtar nawet zrobił promocję z okazji 15 sierpnia dla Polaków, bodajże za 20 zł był bilet.

Raczej obawiałbym się innych polskich kibiców, w tym Wisły
  • Odpowiedz