Hej, ktoś wie dlaczego nigdzie nie ma recenzji nowej serii LG na ten rok czyli przykładowo: LG 65QNED9MA6B

Byłem ciekaw jak spisuję się ta bezprzewodowa technologia, ale nie widzę żadnych opinii czy artykułów na ten temat, jakby TV wgl nie był dostępny, nawet na YT nie ma dużo materiałów.

#telewizory #pytaniedoeksperta #pytanie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@wladca_morii w każdym sądzie to może wyglądać ciut inaczej. U nas osoba z komisji czytała fragment jakiegoś protokołu, nie spotkałam się jeszcze z nagraniem. Co do pisma, to głównie chodzi o formę - były to zadania typu "zwróć się do policji o jakieś dane" albo "udziel odpowiedzi, że akta nie mogą zostać teraz wypożyczone". Chodziło o to, żeby zobaczyć czy kandydat na staż jest w stanie napisać poprawnie pismo urzędowe -
  • Odpowiedz
Mirki, czy przychodnia NFZ miała prawo odrzucić moją deklarację wyboru nowego lekarza POZ? Mój poprzedni został wybrany jeszcze przez moją matkę w 2006 r kiedy miałem 8 lat, dziś mam 27, mój lekarz od kilku dobrych lat jest emeryturze i nie świadczy już usług w przychodni w mojej miejscowości rodzinnej, a Ci swoją decyzję argumentują, że ja mam nadal czynnego lekarza (tego, którego jeszcze moja matka wybrała), ale chłop jest na emeryturze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JasnyBanan: Ale ja ci napisałam że posiadanie (lub nie) innego lekarza nie może być podstawą odmowy. Ale są inne rzeczy które mogą być np ilość już posiadanych deklaracji
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_Batman: Przychodnia właśnie tym argumentuje, że ja już posiadam lekarza, no właśnie kur nie posiadam, bo chłop przeszedł na emeryturę i się zastanawiam czy złożyć na nich skargę do NFZ
  • Odpowiedz
@ATAT-2: 7 cudów, władca pierścieni pojedynek, pagan, Robinson Crusoe, res arcana też ujdzie, może spirit island - jakoś się skaluje, ale na 4 osoby to więcej się dzieje, na dwie osoby lepiej wystartować.

Standardowo możecie też zacząć we dwójkę od zaginionej wyspy arnak i potem na więcej osób grać, Alchemicy - możecie we dwójkę się nauczyć i atakować we czwórkę. We dwójkę w woodcrafta możecie zacząć.

Pomyślę co jeszcze mógł
  • Odpowiedz
Chciałbym wykupić ubezpieczenie na nowy dom. Kompleksowe od większości zdarzeń losowych, włamań, kradzieży (również z posesji).

Nie chcę polisy tylko ‘na papierze’ ale rzeczywistej ochrony i pewności, że w razie ‘W’ nie czeka mnie batalia i walka o każdy grosz a realna pomoc.

Nie musi być najtaniej - ma być dobrze i pewnie.

Podpowiedzcie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ATAT-2 warta polecam, w zakresie oc ac 3 razy mialem szkody likwidowane. ASO zawsze chwaliło warte. Korzystalem z warty ubezpieczenia turystycznego. Pomoc szybciutka i bez gotówkowa. Mam tez ubezpieczenie nieruchomosci ale na szczęście nie korzystalem :). Mam u nich ubezpieczenie wypadkowe. To cos tam powypłacali za pobyt w szpitalu i karty apteczne.
  • Odpowiedz
@Ranger:
Wygląda inaczej, ale charakterystyczne cechy podpisu nadal da się wyłapać. Podpisów nie porównuje się piksel do piksela tylko szuka różnorakich cech grafologicznych.

PS: A czemu akurat w 2025 ma wyglądać inaczej, a wcześniej nie? :P
  • Odpowiedz
Ważna sprawa - która forma rozwiązania umowy z pracodawcą jest bardziej korzystna dla pracownika oraz lepiej wygląda w świedectwie pracy i w przyszłych rekrutacjach? Poproszę jakieś argumenty z doświadczenia!

A) Wypowiedzenie umowy z przyczyn niedotyczących pracownika (reorganizacja/optymalizacja/likwidacja stanowiska)
B) Porozumienie stron

Negatywy obu, które przychodzą mi na myśl:
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoddamnElectric: na tyle ile siedziałem w firmach to nie zgadzam sie ze przy opcji A wylatują najgorsi pracownicy . Często te decyzję nie maja nic wspólnego z wydajnością pracowników a po prostu albo usuwanie duplikowanych stanowisk albo przenosiny do Indii, ale pozbycie sie fte na rzecz kontraktorow. Co wygląda lepiej w papierach firmy bo niby masz mniej pracowników na papierze a większy zysk per pracowników, bo kontraktoesy nie wliczają sie
  • Odpowiedz
b) w teorii neutralna forma, ale w praktyce często jest "propozycja nie do odrzucenia". Na zasadzie brak podpisania porozumienia = wręczenie wypowiedzenia. Skoro ktoś nie jest winny i pracował dobrze, to czemu podpisał porozumienie? - ktoś moze o to zapytać.


@GoddamnElectric: żeby skrócić okres wypowiedzenia
  • Odpowiedz
Używam #soundcore Q30 (dwie pary na zmianę), potem sobie kupiłem Q35 i o ile na Aliexpress bez problemu dostaję earpady jak się zużyją, to mam wątpliwość czy do Q35 też tam dostanę. Oferty jakie widzę pokazują te same jako kompatybilne dla Q30/35 i to pewnie jest prawda, bo te modele różnią się nieco budową (Q35 są trwalsze, lepsze ANC i LDAC), ale średnice słuchawek są takie same. Orginalne do Q35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj dodałem wpis związany z #pracbaza i #pracait w których użyłem tak skomplikowanych słów jak feature, performance, sprint, HR, merge, build.

Przez wielu zostałem zjechany, że nie da się tego czytać i żebym po Polski pisał. Cóż, mea culpa, pracuje ponad 10 lat w międzynarodowych projektach, często tylko po angielsku i nie mam pojęcia jak używa się takich zwrotów po Polsku.

I tak się zacząłem zastanawiać, skoro moje
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj dodałem wpis związany z #pracbaza i #pracait w których użyłem tak skomplikowanych słów jak feature, performance, sprint, HR, merge, build.


@ATAT-2: wszyscy tak mówią, nawet w polskich firmach. jak ktoś ma z tym problem to widocznie nie pracuje w IT i się wymądrza.
  • Odpowiedz