#siepomaga #pytanie #oswiadczenie #kiciochpyta Co to za wysyp zbiórek na DMD i Retta? No i te kwoty rzędu 12-19 milionów. Mnie to śmierdzi jakimś scamem, oglądałem kilka zbiórek tych DMD to jakoś za cholerę nie widzę papierów medycznych (z zakrytymi danymi bo RODO), że mają te choroby.

PIC REL: To tylko pierwsze kilka stron najpopularniejszych AKTYWNYCh zbiórek.

Wołam bo w poprzednim nie dodałem tego
PanZuo - #siepomaga #pytanie #oswiadczenie #kiciochpyta Co to za wysyp zbiórek na DMD...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to jest możliwe że na takich portalach jak niania.pl w ogóle można ustawić stawkę 15zl/h xD to nie jest nielegalne?
#pytanie #praca
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W przypadku tzw. umów uaktywniających zawieranych między rodzicem a nianią nie ma żadnych regulacji dotyczących czasu pracy i wynagrodzenia.
To nawet nie jest typowa umowa-zlecenie według US i ZUS tylko tzw. inne źródło.
Regulowana jest tylko kwota do której składki ZUS i NFZ płaci budżet państwa.
Swoją drogą raczej dziś nianie pracują za około 30 zł/h nawet na czarno. Legalnie to pracują najczęściej na umówioną stałą pensję miesięczną.
Czasem ktoś założy konto
  • Odpowiedz
Patrze na oferty operatorów komórkowych i teraz są jakieś abstrakcyjne pakiety typu 900GB za 30zl i patrze na moje zuzycie danych na stacjonarnym i nie przekracza 500GB/mc więc w zasadzie można byłoby ten pakiet z telefonu użyć jako stacjonarny i nie placic osobno. Można udostępniać z telefonu ale to jednak trochę drenuje baterie. Pytanie czy sa jakieś sposoby aby postawić drugi telefon, który ciągle byłby włączony do zasilania i pracował jako router
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś ma jakiegoś ortodonte w #lodz i okolicach do polecania który nie wciska leczenia invisaline na siłe albo wykorzystuje tańsze zamienniki? Chciałby z nim skonsultować diagnozę którą wystawił mi inny ortodonta bo mam wrażenie że poprostu chcą wycisnąć ze mnie kasę i leczyć a nie wyleczyć. Link jakby kogoś interesowało tutaj: https://wykop.pl/wpis/82950549/bylem-u-ortodonty-ale-sie-troche-zawiodlem-chce-za
#pytanie #kiciochpyta #ortodoncja #zeby #zdrowie #aparatnazeby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak podchodzicie do przeróżnych wpisów na linkedinie?

Bo ja mam tak:
- jakieś subiektywne przekonanie o czymś od bab z HR, w sumie wystarczy mi przeczytać opis profilu jestli, jest HR, recruitment, marketing, public relations
Od razu nie czytam xD
- wpisy o swojej firmie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przedwczoraj i wczoraj biegałem interwały. Dziś rano sobie pojeździłem delikatnie rowerem (jakieś 20km spokojnym tempem). Iść jeszcze dziś biegać jakąś godzinkę na umiarkowanym tętnie czy lepiej jutro rano?
#bieganie #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mr-dawid: probowac zawsze warto. ale bez konkretnych umiejetnosci i z dobrym jezykiem skonczysz w jakims kolchozie pracy. ja raz wyjechalem i przez pare miesiecy mialem zycie praca-sen tak bylem w------y fizycznie. pracy nie rzucisz skoro wydales kase na przyjazd. jesli ci to odpowiada to mozesz sprobowac moze tobie to akurat podpasuje na jakis czas
  • Odpowiedz
Gierki z łańcuchami produkcji i tym podobnymi klimacikami.
Typu Anno, Settlers- ja sobie wyłączam wątki fabularne czy wojenne i sobie rozwijam gospodarkę.
Mogą być też a’la farmy, ale takie bardziej złożone.

Mam 10 latniego lapka, więc ostrożnie XD

#gry #pytanie #anno #settlers
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hellyea: te workersy to nie koniecznie ze tworzysz fabryke jedna i tasme ale tworzysz kraj i wszystko musisz zapewnic od sciekow i pradu po dystrybucje towarow iwszelkich potrzeb mysle ze ci sie spodoba ale jej sie trzeba uczyc i to tak naprawde uczyc sie samemu bo wiele mechanik jest kompletnie niewyjasnionych
  • Odpowiedz
@model_trzy_zmianowy: o stary. Kasa samoobsługowa za to jest dla mnie koszmarem. Jeśli trafię do piekła to będzie to niekończący się ciąg "POTRZEBNE INFORMACJE". "ZARAZ PRZYJDZIE ASYSTENT".

Niedawno kupowałem sałatę lodową, na sztuki. Skanuje, wsadzam. Kasa spodziewała się 500g, mi się trafiła główka 900g. Koniec. A ponieważ była to Biedronka, więc "Asystent" był gdzieś w dupie.

Myślałem, że się potnę.
  • Odpowiedz
Szukam pewnego filmu. Film raczej z lat 90-tych albo wczesnych dwutysięcznych. Lata temu puszczali go na Tele 5 (w ostateczności postaram się poszukać archiwalnych ramówek telewizyjnych).

W każdym razie akcja dzieje się w jakiejś firmie, gdzie pewien gostek zostaje zwolniony z pracy. Postanawia się na tej firmie zemścić, sprzedaje dom, kupuje kamper, mnóstwo amunicji i rusza zrównać tę firmę z ziemią. Ktoś coś?

#pytanie #kiciochpyta #filmy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach