#programowanie #pracait #programista15k #it #medycyna #studia #lekarz

Psycholodzy chcą ograniczać miejsca na studiach tak jak lekarze. Dzisiaj psychologia to najpopularniejszy kierunek studiów w Polsce. Nie ma co się dziwić bo psycholog zarabia podobnie jak lekarz - 200 zł/30min za siedzenie na krześle i słuchanie żalów jak typom źle. Kiedyś podsłuchałem rozmowę dwóch Julek w tramwaju, jedna mówi do drugiej,
p0melo - #programowanie #pracait #programista15k #it #medycyna #studia #lekarz

Psych...

źródło: obraz_2025-07-17_105011731

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: po prostu nie są głupie i czują pismo nosem. Obecnie jedyny sensowny kierunek studiów to medycyna. Jednak jeśli jesteś intelektualnie za cienki w uszach na studiowanie medycyny, to w dalszej kolejności są inne kierunki związane z ochroną zdrowia: pielęgniarstwo, ratownictwo medyczne, fizjoterapia (nie farmacja!). Psychologia to taka świnka morska wśród kierunków medycznych: ani świnka, ani morska, ale pozwala ludziom z humanistycznymi skillami na załapanie się psim swędem do szeroko
  • Odpowiedz
Nastąpiła totalna kompromitacja cwela podczas rekrutacji - rekruterka z litości powiedziała mi, abym zaproponował wyższą stawkę, bo dałem za mało. Tak się kończy praca w kontraktorniach #programista15k #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 20
@Rysiuzgrabazem: wychodzi typowa mentalnosc polaka, zamiast cieszyc sie ze innym dobrze idzie, ze mozna cos osiagnac w tym kraju to nie, lepiej cieszyc sie jak juz nie idzie, ha tfu na takich jak ty
  • Odpowiedz
Moja predykcja na następne 10 lat #programowanie

Zostaną ludzie którzy muszą zrozumieć co tam klient bełkocze i przetłumaczyć ten bełkot na UMLa

Reszta w---------ć do kopalnia rowów.

#
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki z #programowanie mam do Was szybkie pytanie.

W pracy czeka mnie trochę żmudne zadanie w ERP muszę przejrzeć i ogarnąć sporą liczbę indeksów, szczególnie te, które od dawna nie rotują. Robienie tego ręcznie to, delikatnie mówiąc, strata życia i godności zawodowej. Myślałem o napisaniu programu w #java z wykorzystaniem Selenium, żeby to zautomatyzować. Tylko zastanawiam się – czy Selenium to najlepsza opcja w tym przypadku, czy może
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak myslicie do jakiego poziomu liczba kandydatow spadnie ktorzy chca isc na informatyke przez dekade ta liczba byla w okolicach 40k ale teraz z roku na rok spadla z 43 607 na 35 716. Jak to sie powtorzy to mogloby spasc nawet do 28k dzieki trollowaniu na wykopie.

#programowanie #programista15k #informatyka #kryzysit #pracait

Do jakiego poziomu liczba kandydatow na informatyke spadnie w tym roku

  • 35k 23.9% (27)
  • 30k 8.8% (10)
  • 25k 15.0% (17)
  • 20k 10.6% (12)
  • <20k 41.6% (47)

Oddanych głosów: 113

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie bardzo często, notorycznie słyszę, że firmy nie chcą zatrudniać juniorów, bo zainwestują w niego, wyszkolą, a on ucieknie do konkurencji.

Czy rozwiązaniem nie jest lojalnościówka np. na 5-10 lat? Jest takie coś praktykowane? Co o tym myślicie? Byłbym gotowy coś takiego podpisać.

#programowanie #programista15k #pracbaza #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kamikadze97 teraz firma moze przyjac najlepszych kandydatow na 3-6 miesieczny darmowy staz (albo dac ta minimalną), potem dac im 6000 brutto pln na uop albo 250/300 netto na zleceniu/b2b i beda szczesliwi. Bo teraz nikt nie skacze w IT jak kiedys, jesli nie ma nowych ofert itp
  • Odpowiedz
Jaki znacie zawód oprócz lekarza, gdzie płaci się za możliwość rozmowy?
Coś w stylu, że przychodzi do mnie klient, mówi co mu jest, a ja na to, że "nie wiem, samo przejdzie" i kasuję 300zł.
Pytanie jest poważne, myślę nad przebranżowieniem.

#programista15k #pracbaza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korell: psycholog. Wykorzystujesz fakt, że ktoś potrzebuje się wygadać, a nie ma komu, a po wygadaniu czuje ulgę. W ten sposób psycholog uzależnia petenta od siebie. Tylko trzeba umieć udawać, że się rozumie, współczuje i czasem coś podpowie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Blomex: tak, możesz sobie dodać logikę przy użyciu załączonego silnika js i np odpalić 200 sql zapytań na raz, zagregować wyniki i zwrócić odpowiedź w jsonie
  • Odpowiedz