Śmieszą mnie ci wszyscy programiści i inni spece z branży IT z #programista15k. Którzy płaczą jak to źle mają że radzesze I AI ich wykończy, że kryzys itp. Bo jednak lepiej jest być hydraulikiem, elektrykiem grazulnikiem itp i kroić 15k na miesiąc. Pragnę im przypomnieć że ci fachowcy wykonują ciężka pracę fizyczna i bardzo szybko zdrowie im wysiada. Dwa że to że teraz dobrze zarabiają to też może nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaszło coś w prawie pracy, że kołchozy zaczęły oferować uop? chcą mi ją wręcz wcisnąć, tzn ja i tak robię jakby na umowie, bo mam określone stanowisko, grafik zmianowy itp, ale nie przeszkadza mi obecna, dosyć luźna i elastyczna forma zatrudnienia, którą w każdej chwili mogę zakończyć. Dostałem już nawet skierowanie do lekarza medycyny pracy a kadrową podpytałem to mi mówi, że mają dla mnie umowę na pół roku, chociaż siedzę u
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chcę zatrudnić pracownika na umowę o pracę (pełny etat), wiem że pracuje w innej firmie na umowę zlecenie. Czy zatrudniając go, wtedy staję się niejako sponsorem jego składek społecznych w drugiej firmie? O ile wiem to teraz tamta firma musi opłacać jego składki, po zatrudnieniu na pełny etat u mnie nie będą musieli. Nie uśmiecha mi się to ponieważ jest to konkurencja, mam też wybór innych kandydatów - aktualnie w tej branży
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Który rodzaj współpracy z klientem jest według was gorszy ?
#praca

Który rodzaj współpracy jest gorszy ?

  • B2B 19.0% (4)
  • B2C 81.0% (17)

Oddanych głosów: 21

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Te korporacje to jest obecnie taki syf, że szkoda słów, wszędzie automatyzacje, Hindusi, zapier€l, i stawki po 7~8 brutto za pakiet umiejętności najlepiej seniora z 10 letnim doświadczeniemw branży, z magistrem i innymi gownami i angielskim native. Ja już tracę nadzieję, że to jest jakkolwiek przyszłościowa ścieżka i myślę o wstąpieniu do policji, tutaj na start wyjdzie obecnie coś koło 8k na czysto a jeszcze 13, mundurówka, zwroty za dojazdy i całą
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

16 dni poza strefą komfortu: Moja droga do przysięgi w WOT
16 dni, które przewracają codzienność do góry nogami. Tyle trwało moje szkolenie podstawowe w Wojskach Obrony Terytorialnej — i choć nie wszystko było idealne, to był czas, który naprawdę warto było przeżyć.
Czy 35-latek z ułożonym życiem rodzinnym i zawodowym ma czego szukać w wojsku? Po 16 dniach w mundurze znam odpowiedź.
Warto i tak napisałem to z pomocą AI ponieważ nie wszystko mogę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#przegryw #pracbaza #praca #kolchoz
Kiedyś w kołchozie miałem taką sytuacje wiele lat temu, że jeden z współpracowników był taki narąbany, że miał gębę otwartą szeroko cały czas i jak chwycił narzędzie to wyglądał tak, jakby mała dzidzia chwyciła grzechotke.

Wtedy chyba odezwał się we mnie jakiś instynkt opiekunczy bo se pomyslalem tak

O jejku, dzidziuś chwycił za grzechotke! Trzeba się nim zaopiekować!
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodze rodzice na samozatrudnieniu, jaki macie patent na prace w domu, kiedy posiadacie małe dziecko? Dochodzi 23, wstałem o 7 i dopiero mogę usiąść do roboty. Prowadzę firmę, wiec trochę średnio. Jak Wy rozwiązaliście temat? #praca #dziecko
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach