Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko120
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

481

Dyplom MBA, 30 lat doświadczenia, wysłane 200 CV i cisza. Dramat pokolenia 50+

Dyplom MBA, 30 lat doświadczenia, wysłane 200 CV i cisza. Dramat pokolenia 50+

Rynek pracy starzeje się szybciej, niż wielu pracodawców chce to dostrzec. Choć osoby 50+ już dziś stanowią nawet jedną trzecią aktywnych zawodowo Polaków, wielu z nich mimo doświadczenia i kompetencji zderza się z milczeniem po wysłaniu CV.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 15.05.2026, 14:37:30
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    wykop50plus
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    spoleczenstwo
  • 264
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (264)

najlepsze

lisciasty
lisciasty
lisciasty
15.05.2026, 15:40:15 via Wykop
  • 311
To że ktoś ma dyplom z koszykówki i menedżerował 30 lat o niczym nie świadczy, zresztą to przykład na potrzeby artykułu i zero szczegółów o tym co ten chłop tak naprawdę umie.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adamssson
adamssson
15.05.2026, 18:18:47 via Wykop
  • 63
@lisciasty:
adamssson - @lisciasty:
  • Odpowiedz
trzynastka
trzynastka
16.05.2026, 05:34:47 via Wykop
  • 69
ma dyplom


@lisciasty: Po tych wszystkich aferach z Kolegium Tumanum to wartość dyplomów MBA mocno spadła. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
15.05.2026, 15:09:55 via iOS
  • 285
Jakby młodym było łatwiej xddddddddddddd
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
16.05.2026, 05:40:24 via Android
  • 108
@monsterek443: no ale przecież w TV mówili, że brakuje 2mln pracowników rocznie! XD

Rząd i telewizja nie kłamaliby w takiej ważnej sprawie, prawda??
  • Odpowiedz
Eagle_Elephant
Eagle_Elephant
16.05.2026, 05:43:32 via Wykop
  • 143
@Dupa01: Brakuje parobków za pół minimalnej dyspozycyjnych 365dni 24h na dobę i oczywiście na czarno
  • Odpowiedz
Y3ll0w69
Y3ll0w69
16.05.2026, 06:18:41 via Wykop
  • 170
Żaden dyplom, wykształcenie czy znajomości nie jest ważniejszy niż 3 karty przetargowe polskiego pracownika:
-status studenta
-orzeczenie o niepełnosprawności
-emeryt

Nie zapominając o dyspozycyjności 24/365
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NaturaRerum
NaturaRerum
NaturaRerum
16.05.2026, 06:46:39 via iOS
  • 62
@Y3ll0w69: najlepiej wszystkie trzy na raz.
  • Odpowiedz
Zarbo
Zarbo
16.05.2026, 08:50:47 via Android
  • 18
@engineer: czyli starsi nie, bo za starzy. Młodzi nie, bo mityczne doświadczenie.
Najlepiej młody, z doświadczeniem i tani?
  • Odpowiedz
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
epicentrum_chaosu
15.05.2026, 17:24:04 via Wykop
  • 95
Dyplom MBA to obecnie powód do wstydu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

albin_kolano
albin_kolano
15.05.2026, 18:08:03 via Wykop
  • 77
@epicentrum_chaosu: ale taki z colegium humanum
  • Odpowiedz
oOobywatel
oOobywatel
oOobywatel
16.05.2026, 05:58:15 via Wykop
  • 22
@epicentrum_chaosu: albo możliwość siedzenia w radzie nadzorczej, tylko trzeba mieć odpowiednich znajomych
  • Odpowiedz
PfefferWerfer
PfefferWerfer
15.05.2026, 15:03:58 via Wykop
  • 69
Zapraszamy na kierowcę C+E, tutaj ludzi brakuje w przeciwieństwie do stanowisk dyrektorskich.
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SanczoPansa112
SanczoPansa112
SanczoPansa112
15.05.2026, 16:50:05 via Wykop
  • 145
@PfefferWerfer: nie kazdy chce sr*ć pod koło, jest z michy i spac w budzie...
  • Odpowiedz
mocoloco
mocoloco
mocoloco
15.05.2026, 19:32:11 via Wykop
  • 106
Kierowca w Polsce nie jest szanowanym zawodem.


@RECAPTCHASSIE: A który zawód w Polsce jest szanowany?
  • Odpowiedz
jerry-snow
jerry-snow
jerry-snow
15.05.2026, 18:47:52 via Android
  • 61
Gdy jeszcze prowadzilem biznes, zauwazylem pewna rzecz.

Moi podwykonawcy mieli na stanie zarowno gosci +50 jak i mlodszych w okolicach 20-25 lat.

Rzadko byl ktos pomiedzy tymi widelkami wiekowymi.

Nigdy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bissek
bissek
bissek
16.05.2026, 05:37:43 via Wykop
  • 32
@paliwoda: nie zesraj sie
  • Odpowiedz
koziolek666
koziolek666
16.05.2026, 05:48:10 via Wykop
  • 15
Moi podwykonawcy mieli na stanie zarowno gosci +50 jak i mlodszych w okolicach 20-25 lat.


@jerry-snow: Ojciec (50+) brał syna (~25) na robotę, do takiego jednego młodego (~40).
  • Odpowiedz
fraciu
fraciu
15.05.2026, 18:37:09 via Android
  • 47
Mamy nadpodaż "studentów/elit i tyle.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Victor_Manzon
Victor_Manzon
15.05.2026, 22:09:49 via Wykop
  • 21
@fraciu: niech się hudrauliki poduczy, albo płytki kłaść
  • Odpowiedz
radaroskop
radaroskop
radaroskop
16.05.2026, 06:27:30 via Wykop
  • 10
@paliwoda: Mistrzu to jest zasada ortograficzna, a nie zakaz.
  • Odpowiedz
bachus
bachus
16.05.2026, 05:27:45 via Wykop
  • 42
Nie dziwię się, odpowiem z perspektywy boomera (47 lat). W IT siedzę od blisko... 43 lat, jak u wujka w wojsku zobaczyłem pierwszy porządny komputer. IT w kilku obszarach to moje wielkie hobby, zawodowo też się tym zajmuję od zawsze. 10-20 lat temu kończyłem pracę, siadałem dalej z przyjemnością do tematów, uczyłem się, wielkie laby w domu, certyfikaty, po kolei ostatnie wielkie zmiany opanowywałem i podobno jestem (albo byłem...) w tym dobry:
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Pabick
Pabick
16.05.2026, 06:03:06 via Wykop
  • 34
@bachus: U mnie podobne podejście skończyło się po urodzeniu dzieci, priorytet przekierowałem na rodzinę a nie pracę. 8 godzin w robocie, zrobić co trzeba i do domu. Ale fakt faktem, co się nauczyłem za młodu to już moje.
  • Odpowiedz
vidic15
vidic15
vidic15
16.05.2026, 06:17:56 via Android
  • 40
@bachus: brzmi jakby pisał to pracodawca mając na celu ocieplenie wizerunku zwalniania ludzi po 40 xD
  • Odpowiedz
Project_Yi
Project_Yi
16.05.2026, 08:54:00 via Wykop
  • 33
Zmierzamy w kierunku gdzie nikt nie będzie zatrudniał ludzi 35+ lat, tak jest już w Chinach czy Japonii, pracodawcy wolą dymać niedoświadczonych co nie wiedzą jak są dymani
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Project_Yi
Project_Yi
16.05.2026, 09:58:14 via Wykop
  • 10
@BiggerJapanTapczan: właśnie dlatego rząd na bieżąco dostarcza młodych brązowych byczków aby Januszexy sprawnie działały, brak znajomości polskiego to dzisiaj nawet atut bo można pracownika dymać
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
16.05.2026, 10:36:45 via Wykop
  • 19
@Project_Yi: tylko skąd pracodawcy wezmą samych 35-, widziałeś trendy demograficzne?

Imigrantami też tego nie zategują, bo 28-letni pajeet czy mokebe to zazwyczaj nie zrobi nawet połowy tego co 60-letni Europejczyk. Zaś bez ciągłego patrzenia na ręce, w ogóle nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
panpegin
panpegin
panpegin
16.05.2026, 05:20:22 via iOS
  • 32
Wiem że jedna owca stada nie czyni ale raz tylko zatrudniłem kobite po pięćdziesiątce i ta jedna tylko waliła w huja jak cię mogę. Niesmak pozostał i unikam teraz jak ognia podczas rekrutacji
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

adas-niezgodka
adas-niezgodka
adas-niezgodka
16.05.2026, 06:50:36 via Wykop
  • 39
@panpegin: mam to samo z niepełnosprawnymi. Chciałem kiedyś jednemu pomóc i go zatrudnić. Nigdy nie spotkałem się z tak roszczeniowym człowiekiem. Jemu się wszystko należało bez pracy.
  • Odpowiedz
panpegin
panpegin
panpegin
16.05.2026, 07:45:44 via iOS
  • 19
@adas-niezgodka: rekrutowaliśmy ostatnio na dwa stanowiska z pefronu na staże. Przyszły takie roszczeniowce ze zdecydowałem zdjąć ogłoszenia i normalnie zapłacić i zatrudnić normalne osoby
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4388
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3224
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3121
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2372
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2036
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #pracbaza
  • #korposwiat
  • #pracait
  • #pieniadze
  • #polska
  • #pytanie
  • #kolchoz
  • #gospodarka
  • #studia
  • #prawo
  • #zarobki
  • #heheszki
  • #ekonomia
  • #bezrobocie
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking