#praca #pieniadze #biznes Ile kosztowało założenie was biznesu i jaki by to biznes, usługi, rękodzieło?

Wolicie etat czy własny biznes?

  • Wolę etat 34.7% (34)
  • Wole własny biznes 33.7% (33)
  • Nie wiem wole nic nie robić bezrobocie jest ok 31.6% (31)

Oddanych głosów: 98

  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Orbiter01 wolę zarabiać 20k netto na UOP i mieć spokojne stabilizuje życie niż użerać się ze wszystkim i siedzieć setki godzin żeby dobić do 25k przychodu miesięcznie
  • Odpowiedz
jest niewiele zawodów poza lekarskimi gdzie na umowie o pracę ma się 20k netto miesięcznie powyżej 10k przechodzi się na ogół na b2b tego oczekują pracodawcy. Jak chcesz zarabiać 20k+ i nie jesteś lekarzem to raczej umowa o pracę odpada.


@Orbiter01: zależy od firmy. Ja mam te 21 netto i wolałbym b2b, ale polska spółka córka nie pozwala. Etatowe szmacisko oddające do budżetu w---------d wynagrodzenia brutto.
  • Odpowiedz
#pracbaza #praca #korposwiat

Pracuje w firmie IT ale w dziale finansowym. Mam dość tej pracy. Nie czuję jej. Jest dużo stresu i wymagań i nadgodzin. A AI puka do drzwi. Zarobki są ok ale...teraz mi już nie zalezy na zarobkach. Nie jestem już na dorobku. Jestem po 40. Chata sprzedana i prawie milion na koncie, z którego lada chwila kupię duże mieszkanie. Życie rodzinne spełnione. Na
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cyk21: Bo robot nie zastąpi spawacza przez najbliższe 20 lat. Spawacz to tylko taki przykład, ale generalnie podoba mi się w tym zawodzie precyzja i cierpliwość. Generalnie AI idzie tak prędko, że te większość tych komputerowych prac będzie niepotrzebna i może lepiej zawczasu nauczyć się niekomputorewgo zawodu ¯\(ツ)/¯


@Maly_Jasio: Pytam, bo mam w rodzinie przypadki, którym już spawanie się odwidziało, bo praca w zminej hali jest zwyczajnie ciężka.
  • Odpowiedz
Potrzebuję Waszej porady HRowo-korposzczurowej

Moje CV trochę się rozrosło. Chciałem je zaktualizować i szczerze mówiąc nie wiem jak jest skonsolidować, żeby nie było rozwalone na 3 strony.

Co robicie jeśli mieliście 2-3 razy zmianę stanowiska lub awans ale bez większej zmiany w zakresie obowiązków?
Przykład: 3 lata pracy jako dyrektor zakładu, a potem 3 lata pracy jako dyrektor generalny. Zakres obowiązków praktycznie ten sam.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grzesiok nie wiem czy rozumiem.
Pracowałeś jako X w firmie A przez rok, a następnie ponownie jako X w firmie B?
Totalnie spoko, nowa organizacja mogła nawet dać świeże spojrzenie i paradoksalnie tutaj 2 x 1 rok daje większe doświadczenie niż 1 x 2 lata w tej samej firmie.
Tylko przemysl jak odpowiesz na ewentualne pytania dlaczego po roku zmiana, paradoksalnie jak to dobrze ułożysz to jeszcze zapunktujesz.

EDIT: sorry, dopiero
  • Odpowiedz
  • 1
@Romerholzee: nie odnosiłem się do ogółu a bardziej do osób z którymi takie rozmowy przeprowadzałem. Nie sprecyzowałem, więc faktycznie mój błąd.
Natomiast takie osoby były w większości chamskie i gburowate, nie ukazujące grama szacunku w stosunku do mojej osoby. Więc jeśli ktoś jest chamem w stosunku do mnie to nie czuję się w obowiązku, aby takie osoby darzyć szacunkiem.
Człowiek kulturalny w stosunku do nie znajomych jest w stanie zachowywać
  • Odpowiedz
@Schwarzfahrer 80% spoleczenstwa to mięsne golemy bez duszy, z losowymi skryptami ktore sie odpalaja w randomowej kolejności.
Wiejszosc apoleczenstwa ma intuicyjnosć świni i mysli ze jak oni cos wiedza to nagle caly swiat tez wie
W koncu wiekszosc spoleczenstwa to pozbawione mozgu ameby ktore sie uwazaja za nieomylnych wszechwiedzacych jedynych sprawiedliwych
  • Odpowiedz