Dzięki #demografia ubywa z rynku #pracbaza 180tys rocznie
jest to na razie dość dobre zjawisko, bo to obniża bezrobocie i zmniejsza konkurencje na trudnym rynku pracy
mam nadzieje że to samo czeka rynek #nieruchomosci w niedalekiej przyszłości

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/pracujacy-bezrobotni-i-bierni-zawodowo-wyniki-wstepne-bael-1-kwartal-2025-r-,12,64.html

#
Lukardio - Dzięki #demografia ubywa z rynku  #pracbaza 180tys rocznie 
jest to na raz...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lukardio: A na to miejsce ściągają pajetow i innych kolorowych żeby robili za miskę ryżu. Widzę nawet po mojej okolicy. Ja już się nie łudzę, że się coś zmieni na rynku pracy.
  • Odpowiedz
Siemka. Wiecie może gdzie da się ogarnąć zaświadczenie odnośnie butów w pracy?
W Dino mi gadali, że gdzieś to się załatwia za hajs. Czy to lekarz medycyny pracy, czy ortopeda da radę, bo mam 4 czerwca wizytę po rezonans.
Czy nie będzie przez to problemów, że wezmą mnie za niepełnosprawnego czy coś jakbym szedł do innej pracy?
#bhp #praca #bezpieczenstwo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krystekize: Tobie nie potrzebne zaświadczenie, a dobranie butów- pogadaj z kierownictwem jak wygląda sytuacja i niech Ci dadzą wybrać. Może to być zaskakujące ale buty robocze mogą być wygodne i lekkie- nawet przy S1.
  • Odpowiedz
@krystekize: a jak chcesz iść poprzez lekarza to zgłaszasz pracodawcy schorzenie, a on powinien wysłać Cię na badanie okresowe z komentarzem w skierowaniu na temat tego co zgłaszasz. Wtedy dostatniesz albo niezdolność albo zdolność pod warunkiem innego rodzaju butów. I nie myśl, że ktoś Ci kupi indywidualnie dobrane Uvexy :P Najwyżej oddadzą Ci tyle ile płacą za firmowe. Choć i tak nie muszą.
  • Odpowiedz
#pracbaza #praca #prawo #prawopracy #kiciochpyta
Chcę złożyć wypowiedzenie, ale nie mogę go osobiście dostarczyć pracodawcy (jest w innym mieście). Jeżeli dzisiaj do niego zadzwonię i poinformuję o tym, wyślę (przekażę komuś innemu kto ma kontakt z biurem) wypowiedzenie z dzisiejszą datą, to ono będzie wiążące? Czy dopiero od daty kiedy on się z nim zapozna?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@obuniem: jak wyślesz sms to wystarczy. Potem dasz papier ale wypowiedzenie już jest skuteczne w takiej formie. Nie musisz mieć żadnego potwierdzenia. Samo wysłanie sms jest wystarczające. Jak szef powie że się nie liczy to mu mówisz żeby cię pocałował w dupę
  • Odpowiedz
Nie mówi się o tym wcale, ale uważam że obecne problemy z #demografia sprawią że pokolenie dzisiejszych nastolatków będzie miało p--------e w #pracbaza a dlaczego to już tłumaczę.

Bezdzietne lambadziary mające dziś 25-30 lat goniące za karierą zamiast za rodziną, będą za te +-10 lat w swoich korpo miały posady derektorów / managerów / prezesów.

Każdy kto napotkał w swojej karierze taką silnom i niezależnom przełożoną, bezdzietną singielkę tudzież starą
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mookie:

Bezdzietne lambadziary mające dziś 25-30 lat goniące za karierą zamiast za rodziną, będą za te +-10 lat w swoich korpo miały posady derektorów / managerów / prezesów.


Błąd poznawczy. Większość z nich nie będzie miała tych posad, a dalej będą klepakami. Ilu managerów/dyrektorów potrzebujesz na jeden zespół? Z kolei praca fizyczna będzie znacznie bardziej opłacalna bo nie będzie specjalistów, a będzie tak jak mówisz nadpodaż korpo szczurów. Skończy się
  • Odpowiedz
@mookie: ja mam takie nad sobą i są matkami a poświęcają się pracy na 100%. Szkoda mi ich dzieci. A co do Twoich przewidywań to za 20 lat pracę biurowe będą zautomatyxowane
  • Odpowiedz
Siema, zastanawiam sie czy tylko ja mam problem ze znalezeniem pracy w Polsce?
Mieszkam w trojmiescie i jest bardzo ciezko, koszty zycia sa duze a zarobki niskie. Nie posiadam jakiegos duzego doswiadczenia (pracowalem w firmie jako data analityk 9 miesiecy prosto po studiach jednak owa praca nie przypdla mi do gustu). Chcac zaczynac w innej branzy albo polu spotykam sie bardzo czesto z odmowa albo po prostu cisza po wyslaniu CV a
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#praca Co bardziej męczy praca w biurze czy praca fizyczna w fabryce?

Gdzie po pracy macie mniej sił?

  • Praca biurowa 60.5% (23)
  • Praca fizyczna w fabryce/magazyn 39.5% (15)

Oddanych głosów: 38

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Doszedł nowy kierownik w strukturze i uwaga zaproponowali mi jako moją 3 umowa uwaga UMOWĘ NA 3 MIESIĄCE XD (teraz miałem na rok)

Zgadnijcie kto podpisze i s-------a na 3 miesiące L4 XDDDDD

#praca #pracbaza
PetalMind - Doszedł nowy kierownik w strukturze i uwaga zaproponowali mi jako moją 3 ...

źródło: IMG_0337

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach