Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@JuanPablitoSegundo_2137: może kogoś dorosłego poproś by z tobą poszedł?
@sberatel: XD
2
Tyle zarobisz w 2026. Podwyżka płacy minimalnej szokuje...

Polacy wyczekują ustaleń na temat wysokości płacy minimalnej w 2026 roku. A co wynika z wstępnych prognoz?
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 36
Dzięki #demografia ubywa z rynku #pracbaza 180tys rocznie
jest to na razie dość dobre zjawisko, bo to obniża bezrobocie i zmniejsza konkurencje na trudnym rynku pracy
mam nadzieje że to samo czeka rynek #nieruchomosci w niedalekiej przyszłości
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/pracujacy-bezrobotni-i-bierni-zawodowo-wyniki-wstepne-bael-1-kwartal-2025-r-,12,64.html
#
jest to na razie dość dobre zjawisko, bo to obniża bezrobocie i zmniejsza konkurencje na trudnym rynku pracy
mam nadzieje że to samo czeka rynek #nieruchomosci w niedalekiej przyszłości
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/pracujacy-bezrobotni-bierni-zawodowo-wg-bael/pracujacy-bezrobotni-i-bierni-zawodowo-wyniki-wstepne-bael-1-kwartal-2025-r-,12,64.html
#
źródło: Bez tytułu
Pobierz@Lukardio: Nie ma co marzyć o konkurencji na rynku pracy, zrobią wszystko by sprowadzić ze wschodu lub południa byle by zapłacić mniejszą pensję
@Lukardio: A na to miejsce ściągają pajetow i innych kolorowych żeby robili za miskę ryżu. Widzę nawet po mojej okolicy. Ja już się nie łudzę, że się coś zmieni na rynku pracy.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Schwarzfahrer obserwuję
@Schwarzfahrer podobne sytuacje miałem jak pracowałem w Tesco 20 lat temu w Gorzowie w centrum.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@zielono_mam_w_glowie "mogemy we dwóch?"
Siemka. Wiecie może gdzie da się ogarnąć zaświadczenie odnośnie butów w pracy?
W Dino mi gadali, że gdzieś to się załatwia za hajs. Czy to lekarz medycyny pracy, czy ortopeda da radę, bo mam 4 czerwca wizytę po rezonans.
Czy nie będzie przez to problemów, że wezmą mnie za niepełnosprawnego czy coś jakbym szedł do innej pracy?
#bhp #praca #bezpieczenstwo
W Dino mi gadali, że gdzieś to się załatwia za hajs. Czy to lekarz medycyny pracy, czy ortopeda da radę, bo mam 4 czerwca wizytę po rezonans.
Czy nie będzie przez to problemów, że wezmą mnie za niepełnosprawnego czy coś jakbym szedł do innej pracy?
#bhp #praca #bezpieczenstwo
@krystekize: Tobie nie potrzebne zaświadczenie, a dobranie butów- pogadaj z kierownictwem jak wygląda sytuacja i niech Ci dadzą wybrać. Może to być zaskakujące ale buty robocze mogą być wygodne i lekkie- nawet przy S1.
@krystekize: a jak chcesz iść poprzez lekarza to zgłaszasz pracodawcy schorzenie, a on powinien wysłać Cię na badanie okresowe z komentarzem w skierowaniu na temat tego co zgłaszasz. Wtedy dostatniesz albo niezdolność albo zdolność pod warunkiem innego rodzaju butów. I nie myśl, że ktoś Ci kupi indywidualnie dobrane Uvexy :P Najwyżej oddadzą Ci tyle ile płacą za firmowe. Choć i tak nie muszą.
9
CAŁA PRAWDA o sklepach ŻABKA

Żabka to spora firma. Od momentu powstania - Franczyza rozrosła się niesamowicie. 2,5 miliona klientów. 5700 franczyzobiorców i ponad 7 tysięcy sklepów w całej Polsce
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
#pracbaza #praca #prawo #prawopracy #kiciochpyta
Chcę złożyć wypowiedzenie, ale nie mogę go osobiście dostarczyć pracodawcy (jest w innym mieście). Jeżeli dzisiaj do niego zadzwonię i poinformuję o tym, wyślę (przekażę komuś innemu kto ma kontakt z biurem) wypowiedzenie z dzisiejszą datą, to ono będzie wiążące? Czy dopiero od daty kiedy on się z nim zapozna?
Chcę złożyć wypowiedzenie, ale nie mogę go osobiście dostarczyć pracodawcy (jest w innym mieście). Jeżeli dzisiaj do niego zadzwonię i poinformuję o tym, wyślę (przekażę komuś innemu kto ma kontakt z biurem) wypowiedzenie z dzisiejszą datą, to ono będzie wiążące? Czy dopiero od daty kiedy on się z nim zapozna?
@obuniem: jak wyślesz sms to wystarczy. Potem dasz papier ale wypowiedzenie już jest skuteczne w takiej formie. Nie musisz mieć żadnego potwierdzenia. Samo wysłanie sms jest wystarczające. Jak szef powie że się nie liczy to mu mówisz żeby cię pocałował w dupę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@JuanPablitoSegundo_2137: ech.
Dawaj znać co tam, dobrze się czyta twoje historie.
Dawaj znać co tam, dobrze się czyta twoje historie.
@WciazTenSam: Ja tak samo
4
Rozwiązanie problemów z demografią. Sprawiedliwy podział obowiązków domowych

Sprawiedliwy podział obowiązków domowych może być jednym z najważniejszych aspektów wpływających na decyzje demograficzne
z- 17
- #
- #
- #
- #
Jeżeli korpo nie chce podpisać kolejnej umowy (4 już) ponieważ 3 ostatnie były na czas określony i niedługo kończy mi się umowa. To czy należy mi się 2 dni urlopu na szukanie nowej pracy?
#pracbaza #praca #pytaniedoeksperta
#pracbaza #praca #pytaniedoeksperta
- 1
@kuncfot: nie, bo nie ma w sumie 33 miesięcy
no raczej ...
@kuncfot: no raczej nie
@bad_motherfucker: przysługuje ci te 2 dni jeżeli pracodawca wypowiedział ci umowę przed jej końcem, jeżeli po prostu wygasa i nie zostaje przedłużona to takie dni ci nie przysługują.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 10
Nie mówi się o tym wcale, ale uważam że obecne problemy z #demografia sprawią że pokolenie dzisiejszych nastolatków będzie miało p--------e w #pracbaza a dlaczego to już tłumaczę.
Bezdzietne lambadziary mające dziś 25-30 lat goniące za karierą zamiast za rodziną, będą za te +-10 lat w swoich korpo miały posady derektorów / managerów / prezesów.
Każdy kto napotkał w swojej karierze taką silnom i niezależnom przełożoną, bezdzietną singielkę tudzież starą
Bezdzietne lambadziary mające dziś 25-30 lat goniące za karierą zamiast za rodziną, będą za te +-10 lat w swoich korpo miały posady derektorów / managerów / prezesów.
Każdy kto napotkał w swojej karierze taką silnom i niezależnom przełożoną, bezdzietną singielkę tudzież starą
@mookie:
Błąd poznawczy. Większość z nich nie będzie miała tych posad, a dalej będą klepakami. Ilu managerów/dyrektorów potrzebujesz na jeden zespół? Z kolei praca fizyczna będzie znacznie bardziej opłacalna bo nie będzie specjalistów, a będzie tak jak mówisz nadpodaż korpo szczurów. Skończy się
Bezdzietne lambadziary mające dziś 25-30 lat goniące za karierą zamiast za rodziną, będą za te +-10 lat w swoich korpo miały posady derektorów / managerów / prezesów.
Błąd poznawczy. Większość z nich nie będzie miała tych posad, a dalej będą klepakami. Ilu managerów/dyrektorów potrzebujesz na jeden zespół? Z kolei praca fizyczna będzie znacznie bardziej opłacalna bo nie będzie specjalistów, a będzie tak jak mówisz nadpodaż korpo szczurów. Skończy się
@mookie: ja mam takie nad sobą i są matkami a poświęcają się pracy na 100%. Szkoda mi ich dzieci. A co do Twoich przewidywań to za 20 lat pracę biurowe będą zautomatyxowane
- 3
źródło: bolesna rzeczywistosc
PobierzSiema, zastanawiam sie czy tylko ja mam problem ze znalezeniem pracy w Polsce?
Mieszkam w trojmiescie i jest bardzo ciezko, koszty zycia sa duze a zarobki niskie. Nie posiadam jakiegos duzego doswiadczenia (pracowalem w firmie jako data analityk 9 miesiecy prosto po studiach jednak owa praca nie przypdla mi do gustu). Chcac zaczynac w innej branzy albo polu spotykam sie bardzo czesto z odmowa albo po prostu cisza po wyslaniu CV a
Mieszkam w trojmiescie i jest bardzo ciezko, koszty zycia sa duze a zarobki niskie. Nie posiadam jakiegos duzego doswiadczenia (pracowalem w firmie jako data analityk 9 miesiecy prosto po studiach jednak owa praca nie przypdla mi do gustu). Chcac zaczynac w innej branzy albo polu spotykam sie bardzo czesto z odmowa albo po prostu cisza po wyslaniu CV a
@KiepskieJAJA no jest dosyć ciężko, w trojmiescie także, jak chcesz coś na przeczekanie to call center np, biorą od ręki prawie każdego
konto usunięte via Android
- 0
@KiepskieJAJA Problem w znalezieniu pracy w kraju 40 000 000. ludzi? Zabrzmiałoby mniej absurdalnie, gdybyś powiedział, że nie szukasz xD
#praca Co bardziej męczy praca w biurze czy praca fizyczna w fabryce?
Gdzie po pracy macie mniej sił?
- Praca biurowa 60.5% (23)
- Praca fizyczna w fabryce/magazyn 39.5% (15)
@Orbiter01 Jedyny plus z pracy fizycznej jest taki, że zmiana leci jak z bicza.
- 0
@Mega_Smieszek A jak się dźwiga i przerzuca kilkaset ciężkich detali z palety na paletę
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@JanDzbanPL: psychiatra proszem pana























Niestety tak
Nie