Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 79
- 0
#nieruchomosci #podatki #vat #dom
- 1
19
Dodatkowe opłaty za plastikowe kubki i pudełka.

Od przyszłego roku w życie mają wejść dodatkowe opłaty za plastikowe pojemniki na żywność. Do każdego jednorazowego kubka z tworzywa sztucznego doliczone zostanie 20 groszy, a do pudełka - 25 groszy - wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez resort klimatu i środowiska.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- 2
Dzisiaj rano dostałem pismo - upomnienie na e-skrzynkę w tymże urzędzie, że nie zapłaciłem podatku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś już tak miał? Ja coś z------m czy oni?
Odpisałem ze screenshootami i potwierdzeniem transakcji z banku, ale czort jeden wie co się znowu o--------a.
#podatki #urzadskarbowy
- 0
3
Rzad rozliczy PIT na Twoja NIEKORZYŚĆ.

Pan Bartek o automatycznym rozliczaniu PIT przez rząd, który nie uwzględnia ulg i strat giełdowych, mimo iż ma taką wiedzę. Parę kliknięć warte 7 tys zł.
z- 0
- #
- #
- #
- #
1187
"Jesteśmy frajerami?" Szef InPostu komentuje dane podatkowe.

Która z firm branży logistycznej płaci w Polsce największe podatki? InPost w tym zestawieniu deklasuje rywali zauważa portal podatnik.info. A szef firmy Rafał Brzoska pyta w serwisie LinkedIn: "Jesteśmy frajerami czy nasi znamienici konkurenci transferują zyski poza Polskę?".
z- 270
- #
- #
- #
- #
754
Kasa sypnięta dla rolników będzie z nowych podatków. Z waszej kiesy -no bo skąd?

Każde nowe podatki nie wywołują u ludzi optymizmu i zadowolenia. Nawet wtedy, gdy cel wydaje się szczytny. Podobnie jest i tym razem. Nowa danina nakładana na firmy przetwarzające oraz przechowujące produkty rolne ma zasilić fundusz dla rolników. Czy to będzie oznaczać wzrost cen żywności? Branża tw
z- 61
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Prowadzę działalność gospodarczą (ryczalt pit 28) i odprowadzam pełen ZUS.
W tym miesiącu podpisze umowę zlecenie i szefowa starej daty nie wie co teraz zrobić.
Co mam jej przedstawić żeby nie płacić x2 ZUS?
#zus #podatki #dzialalnoscgospodarcza #umowa #prawnik
- 0
9
PiS przygotował pułapkę na przedsiębiorców. Składki w 2024 roku wykończą firmy

Czy wysokość składek, jakie muszą odprowadzać przedsiębiorcy, jest zbyt wysoka? Czy przepisy związane z ich odprowadzaniem powinny być zmienione? Wyjaśnia dr Antoni Kolek. #ubezpieczenie #podatki #biznes #gospodarka #finanse #ZUS
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Rekordowa emerytura to 43 tys. zł. Oto najbogatsi emeryci [LISTA] - upday News
![Rekordowa emerytura to 43 tys. zł. Oto najbogatsi emeryci [LISTA] - upday News](https://wykop.pl/cdn/c3397993/24d78c9b50d633b04f49721a2992786f67409468f53e8798e1af80e82ac34b8a,w220h142.jpg)
43,4 tys. zł to najwyższa obecnie emerytura w Polsce. Otrzymuje ją mieszkaniec z woj. śląskiego, który przepracował ponad 62 lata.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Wiem ze najlepiej będzie iść do urzędu, ale szukam na razie jakiś informacji?
#pit #podatki #finanse #urzadskarbowy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
@Joker_Face: U mnie się okazało, że mimo przy rozliczeniu przez neta podawałem nowy numer konta, to wysłali na stary numer jaki miał urząd skarbowy xd
@BornToDie69: właśnie u mnie jest ten sam przypadek
@Joker_Face j/w
49
Sprzedajesz coś w internecie? Trafisz pod lupę skarbówki

Skarbówka żąda informacji o 17 mln Polaków, którzy wystawiają w internecie oferty sprzedaży towarów, wynajmu mieszkań albo realizacji usług, np. remontów czy przewozów. Wszystko po to, by wyłapać tych, którzy robią to zawodowo i nie płacą podatków.
z- 6
- #
- #
- #
#podatki #jdg #remontujzwykopem #kasafiskalna
źródło: images
Pobierzhttps://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-mozna-zastosowac-stawke-8-dla-uslug-budowlanych&ved=2ahUKEwjyiviVt-b-AhUHl4sKHaN7CZwQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw1APyWG16xiFuUv4y1vdLO0
Dla osób fizycznych obowiązkowo paragon.
- 0
Księgowy w infakt liczy sobie 300zł netto i zastanawiam się czy ma to sens. Jakie dokumenty co miesiąc taki księgowy wypełnia/wysyła za mnie? Da się to zrobić samemu przez aplikację infaktu za te kilka dyszek na miesiąc? Czy trzeba wysyłać jakieś dokumenty przez ePUAPy i inne
Do wysyłki co miesiąc jest jeden plik do us i jeden do zus.
300 netto to sporo jak na ryczałt i "żadko kiedy faktura na coś". Myślę że jak poszukasz to Grażynka z osiedla zrobi Ci to za 200 netto. A na grupach księgowych jeszcze taniej znajdziesz - tylko na grupach to już
- 1
- wyliczenie dochodowego (raz na kwartał)
- wygenerowanie jpk + wysyłka przez epuap (nie chce mi się płacić 10 netto za wysyłkę zintegrowaną)
- deklaracja do zus - 3 kliki chyba
- archiwizuję rozliczenia na dysk
raz do roku generuję pit i wysyłam przez wfirma























To daje 9000 złotych brutto za prowadzenie DG w branży, w której z dnia na dzień coś się zmienia, bo pan minister wyszedł i tak powiedział, bez ustawy. A jak zrobią ustawę to jeszcze gorzej, bo coś zepsują.
Plus klienci kombinują na fakturach, rozliczeniach, ciągle chcą coś zmieniać, oszczędzać, brać żonę jako pracownika, ale nie płacić ZUSu.