Księgowy w infakt liczy sobie 300zł netto i zastanawiam się czy ma to sens. Jakie dokumenty co miesiąc taki księgowy wypełnia/wysyła za mnie? Da się to zrobić samemu przez aplikację infaktu za te kilka dyszek na miesiąc? Czy trzeba wysyłać jakieś dokumenty przez ePUAPy i inne
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Księgowy w infakt liczy sobie 300zł netto i zastanawiam się czy ma to sens. Jakie dokumenty co miesiąc taki księgowy wypełnia/wysyła za mnie? Da się to zrobić samemu przez aplikację infaktu za te kilka dyszek na miesiąc? Czy trzeba wysyłać jakieś dokumenty przez ePUAPy i inne
Do wysyłki co miesiąc jest jeden plik do us i jeden do zus.
300 netto to sporo jak na ryczałt i "żadko kiedy faktura na coś". Myślę że jak poszukasz to Grażynka z osiedla zrobi Ci to za 200 netto. A na grupach księgowych jeszcze taniej znajdziesz - tylko na grupach to już
- 1
- wyliczenie dochodowego (raz na kwartał)
- wygenerowanie jpk + wysyłka przez epuap (nie chce mi się płacić 10 netto za wysyłkę zintegrowaną)
- deklaracja do zus - 3 kliki chyba
- archiwizuję rozliczenia na dysk
raz do roku generuję pit i wysyłam przez wfirma
15
"Podatek od deszczu" przynosi rządowi coraz więcej milionów.

"Opłata deszczowa" przyniosła budżetowi w zeszłym roku aż 7,6 mln zł. To ponad trzy razy więcej niż w 2018 r. A podatek ma być rozszerzany, choć jeszcze nie wiadomo kiedy to się stanie.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Polacy nie chcą kwoty wolnej w podatku od zysków kapitałowych.

Wśród Polaków nie widać entuzjazmu do wprowadzania zmian w podatku od zysków kapitałowych. Tak przynajmniej wynika z analiz przeprowadzonych przez Instytut Finansów, czyli jednostkę powołaną przez Ministerstwo Finansów w celu realizacji działalności edukacyjnej i analitycznej.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
456
Browar musi zapłacić podatek za halę produkcyjną, która...jeszcze nie powstała

Browar Wrężel musi zapłacić podatek za halę produkcyjną, której...jeszcze nawet nie nawet zbudował. - Pomimo braku budynku, musimy ponosić dodatkowe koszty związane z podatkiem od hali, która nie istnieje - mówi prezes spółki.
z- 22
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#podatki #pytanie #pytaniedoeksperta #finanse
źródło: prog-and-reg1
Pobierz#podatki #prawo #kiciochpyta #pracbaza
947
DHL i UPS zapłaciły zaledwie 1% podatku ...

Okazuje się, że wszystkie firmy z branży logistycznej wygenerowały blisko 17 miliardów złotych przychodów. InPost, kierowany przez Rafała Brzoskę, odpowiada za 4,7 miliarda, podczas gdy pozostałe spółki razem wzięte, zaledwie 12 miliardów.
z- 296
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
90% Polaków traci swoje pieniądze!

90% Polaków traci swoje pieniądze!
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
9
Drastyczna zmiana w rozliczaniu podatków. Firmy uciekają przed Polskim Ładem

Polski Ład sporo namieszał i pozmieniał w podatkach. Ważne decyzje musieli podjąć przedsiębiorcy i - jak się okazuje - spora część z nich musiała wybrać inny sposób rozliczenia z fiskusem. Struktura przychodów podatkowych do budżetu wyraźnie się zmieniła. Na reformie tracą jednak samorządy.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
- 0
Dziękuje, dobranoc
561
MF opublikował ranking największych polskich podatników - wiemy kto nie płaci!

Ranking pokazuje, że kapitał jednak ma narodowość. Polskie firmy jak Dino i InPost płacą więcej podatku (na podstawie zestawienia MF) niż cala ich zagraniczna konkurencja razem wzięta...
z- 85
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#ubi #dochodgwarantowany #programista #ai #gpt #podatki
- 1
#podatki #pcc3 #urzadskarbowy
- 0
- 0
#samochody #podatki #urzadskarbowy #motoryzacja
- 1
- 0

















#podatki #jdg #remontujzwykopem #kasafiskalna
źródło: images
Pobierzhttps://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-kiedy-mozna-zastosowac-stawke-8-dla-uslug-budowlanych&ved=2ahUKEwjyiviVt-b-AhUHl4sKHaN7CZwQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw1APyWG16xiFuUv4y1vdLO0
Dla osób fizycznych obowiązkowo paragon.