Kolega świadczy usługi remontowe- dla osób fiz. różne, hydrauliczne, elektryczne, itp. Posiada kasę fiskalną. Czy taką usługę powinien nabić na kasę i wystawić fakturę? czy wystarczy sama faktura 8%? czy musi mieć kasę fiskalną online czy taka z kopią elektroniczną jest jeszcze ok?

#podatki #jdg #remontujzwykopem #kasafiskalna
PozorVlak - Kolega świadczy usługi remontowe- dla osób fiz. różne, hydrauliczne, elek...

źródło: images

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem na ryczałcie, rzadko kiedy biorę coś na fakturę, żeby odliczyć sobie VAT. Większość to paliwo i może kilka razy jakaś elektronika. Wystawiam 1 fakturę miesięcznie.
Księgowy w infakt liczy sobie 300zł netto i zastanawiam się czy ma to sens. Jakie dokumenty co miesiąc taki księgowy wypełnia/wysyła za mnie? Da się to zrobić samemu przez aplikację infaktu za te kilka dyszek na miesiąc? Czy trzeba wysyłać jakieś dokumenty przez ePUAPy i inne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teekop: dasz radę sam. Ale jak zmienią się przepisy a Ty przegapisz to będzie sam sobie winny.
Do wysyłki co miesiąc jest jeden plik do us i jeden do zus.

300 netto to sporo jak na ryczałt i "żadko kiedy faktura na coś". Myślę że jak poszukasz to Grażynka z osiedla zrobi Ci to za 200 netto. A na grupach księgowych jeszcze taniej znajdziesz - tylko na grupach to już
  • Odpowiedz
@teekop: analogicznie u mnie, zajmuje to 15 minut / mc z najtańszym pakietem wfirma:
- wyliczenie dochodowego (raz na kwartał)
- wygenerowanie jpk + wysyłka przez epuap (nie chce mi się płacić 10 netto za wysyłkę zintegrowaną)
- deklaracja do zus - 3 kliki chyba
- archiwizuję rozliczenia na dysk

raz do roku generuję pit i wysyłam przez wfirma
  • Odpowiedz
@ZaPolish: wierzę, że gdyby ludzie otrzymali na konto kwotę, którą przedsiębiorca wydaje za ich pracę i sami musieliby odprowadzić wszystkie opłaty to byłby to ostatni dzień przy korycie dla całej klasy politycznej.
  • Odpowiedz
Nigdy nie zrozumiem, dlaczego firmy IT "zatrudniające" na #b2b zachowują się niezbyt fair w przeliczaniu stawek umowa o pracę <-> B2B. Przykładowo idzie gość do roboty na umowę o pracę #fullstack mid i woła sobie 12k na rękę, co nie jest niczym dziwnym w obecnym czasie (chyba?) - to 71 zł netto za godzinę. Dla pracodawcy jest to wówczas koszt ponad 21k!! miesięcznie. Ten sam gość idzie na
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damian44__: tak, nie ma czegoś takiego jak zarabianie za mało. jak da się wycisnąć z frajera parę złotych więcej to się to robi i tyle. Jak da się zapłacić za nerda mniej to się to robi bez mrugnięcia okiem. Tak samo jak wciska nerdowi ceremoniały, rytuały i nowomowę scruma ny obliczać KPI oraz by tworzyć więcej deadlinów by wymuszać 2 tygodniowe crunche, i mini crunche pomiędzy daily z tego co
  • Odpowiedz
Cześć. Mam pytanko do grona ekspertów :) Prowadzę działalność. Sam ogarniam księgowość, jednak mam nową sytuację i nie wiem jak do tego podejść. Miałem kolizję drogową samochodem w leasingu, wziętym na tę właśnie działalność. Uzgodniłem z leasingodawcą, że szkodę naprawię we własnym zakresie (co za tym idzie nie będzie to rozliczenie bezgotówkowe). Od ubezpieczalni otrzymam przelew, na 99% kwota netto. Jak mam to zaksięgować, jako przychód? jeśli tak to z jakiego tytułu.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Składał ktoś może PCC3 elektronicznie? Chciałbym zapłacić podatek od pożyczki 150 000, lecz jak zaznaczam opcję pkt. 4 – podmiot, o którym mowa w art. 9 pkt 10 lit. b ustawy (pożyczkobiorca), to potem kwota podatku wynosi 0. Czy ja to dobrze robię, pożyczka jest brana od osoby z rodziny ale nie z pierwszej grupy pokrewieństwa.

#podatki #pcc3 #urzadskarbowy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#podatki #zus #pieniadze #pit
Nie wiem czy księgowa dobrze wyliczyła mamie podatek. Mama praca na etacie plus działalność na ryczałcie 8%. Roczny przychód z tej działalności około 28k. Wyjdzie z tego jakiś podatek do zapłaty czy się mieści w kwocie wolnej?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnie 3 lata nie pracowałem ani nie byłem zarejestrowany jako osoba bezrobotna. Chciałbym teraz pójść do pracy jak to wygląda muszę coś gdzieś zgłosić przed? Zarejestrować się jako osoba bezrobotna?
#prawo #pracbaza #podatki #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Nihad_Kantic: tak, da się przez e-deklaracje. Ten caly system jest tak nieczytelny i niepotrzebnie skomplikowany jak tylko się da. Czemu wszystkiego nie da się wrzucić na e-urząd skarbowy? XDD
  • Odpowiedz