Cześć. Prowadzę działalność nierejestrowaną. Mam takie pytanko. Wiem, że na L4 nie można zarabiać. Firmy za opłatą wykupują reklamę na mojej stronie internetowej. Ja zawsze kasę za reklamę biorę z góry i wystawiam fakturę proforma. Czasami mi firmy płacą na drugi dzień, czasami po tygodniu a czasami po 2 tygodniach. I ogólnie reklama startuje po opłaceniu faktury. A co w sytuacji jak dostanę kasę jak będę przez 2-3 dni na L4? Muszę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktoś wie na jakiej zasadzie działają takie sklepy i na ile jest to legalne?

- chodzi to, że ktoś sprzedaje milion gier na steam w bardzo niskiej cenie.
- jest to ,,GIFT Steam dodawany do nowego konta Steam".
- gre można doddać tylko do nowego konta, nie można do starego.

na
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej, będę leciał za kilka miechów do USA. Ogólnie będę chciał sobie kupić dwa telefony, jeden dla siebie i drugi na prezent. Czy będą jakieś problemy na lotniskach jak będę wracał? Czy będę musiał płacić cło albo vat? Da się jakoś ustrzec od tego?

#stanyzjednoczone #usa #polska #podroze #podrywajzwykopem #prawo #samoloty #elektronika #telefony #
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 240
@kennyskrrt Pamiętam jak kiedyś wypełniałem wniosek o wizę do USA i tam chyba rubryka była o wyznaniach czy tam poglądach, napisałem tam coś w stylu że jestem w żałobie po śmierci Saddama Husajna, w-----i mi dożywotni zakaz wjazdu na teren USA XDDDDD
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kemek: ok, a co Ty powiesz na to:

osoby które zgodnie z przepisami wstecznie zmieniły formę opodatkowania, praktycznie do 16.05 nie mogły poprawnie złożyć tego rozliczenia. W ogóle cały system zaczął hulać gdzieś koło 14.05 bo wcześniej były błędy krytyczne?. W takim państwie żyjemy.
Na zrobienie pita miałeś czas 2-3 miesiące, na zrobienie tego gówna masz 7 dni :)

Tak więc tak działa ZUS i PŁATNIK.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programista15k #b2b #praca #podatki

Potrzebuję porady albo podpowiedzi.
Mam możliwość przejścia na b2b, ale chciałbym się dowiedzieć czy to by się w ogóle opłacało.
Żona pracuje w budżetówce, trójka dzieci na stanie. Podejrzewam, by nie stracić możliwości wspólnego rozliczenia, musiałbym wybrać opodatkowanie 12/32%.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy to normalne że wykonawca pokazał mi oferte z hurtowni budowlanej gdzie jest napisane, że za wszystkie towary jest stawka vat 23%? Myślałem, że on to weźmie, nie zapłaci VATu bo bierze to na firme, później doliczy usługę i w sumie zapłace 8% podatku od całości. Czy to tak powinno działać generalnie?

#budujzwykopem #budownictwo #podatki
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@darek-jg Czyli jesli wziął zapłacił te 23% w hurtowni i mi nie wystawi faktury za robocizne to w sumie ja jestem stratny najbardziej xD on nie musi płacić dochodowego ani składki zdrowotnej a mnie rucha 23% zamiast 8 ( ͡° ʖ̯ ͡°) Za robocizne wyszlo 5k a za materialy 11800 z podatkiem. Czyli powiwnienem zaplacic 8% od 16800k czyli 1280 zl zamiast 23 od 11800 czyli 2710????
  • Odpowiedz
@JACCU: tylko na robociznę jest vat 8% za materiały 23% ale wykonawcy wystawiają fakturę za usługę kompleksową bez wyszczególniania materiałów i dzięki temu mogą pobrać od klienta 8% podatku od całej wartości, jednak za materiały zapłacą 23% i tak
  • Odpowiedz
Cześć Mireczki!
Jadę do pracy w Niemczech prowadząc polską JDG. Będę częściowo pracował w Niemczech, częściowo w Polsce. Miał ktoś z Was taką sytuację, albo jest księgowym mającym doświadczenie w tym temacie? Jeśli tak, to prośba o kontakt PW.
#pracbaza #podatki #jdg #praca
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luxixa wejdź sobie w profil podatkowy i sprawdź. wydaje mi się, że jest sporządzony automatycznie na podst pit wysłanych z dm o jeżeli go nie zmienisz to wysyła się sam, w odróżnii od kasy za podatki
  • Odpowiedz