Opodatkowanie pracy osoby zarabiającej średnią krajową, nie posiadającej dzieci.
W komentarzu porównanie do rodziny z jednym pracującym i dwójką dzieci
https://twitter.com/TaxFoundation/status/1661024597884522496
#polska #gospodarka #ekonomia #finanse #ciekawostki #podatki #europa #4konserwy
ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - Opodatkowanie pracy osoby zarabiającej średnią kraj...

źródło: Fw0lEWMWwAAqIV4

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wystarczy popatrzeć na dzień wolności podatkowej. To jest w miarę racjonalny wyznacznik poziomu podatków.


@rafal-paszkowski:
Nie do końca, moim zdaniem nie oddaje dobrze rzeczywistości. Ten poziom jest znacznie wyższy jak popatrzymy na osoby fizyczne chociażby dlatego, że korporacje (zwłaszcza zagraniczne), które mają wkład w PKB (a dzień wolności podatkowej z tego jest liczony - wydatki publiczne) tak optymalizują podatki, że nie płacą ich w ogóle lub kilka procent.
Realne obciążenia
  • Odpowiedz
@niegwynebleid:
u mnie w RAKS w sprzedaży zaznaczam: dostawa niepodlegająca vat z prawem do odliczenia.
Wykazuje się to w pozycji c.11 "dostawa towarów i usług poza terytorium kraju"
  • Odpowiedz
@bill-adamsonn: @palecki88 Jeżeli będzie miał dowód za usługę typu: "dostarczenie przyczepy, wypożyczenie" to do czego może US przyczepić się? Zainwestował w przyczepę, pożyczył z myślą rozbudowy biznesu - no nie pykło sorry - szukamy przychodów gdzie indziej.
  • Odpowiedz
Mam pytanie. Pracuje na etacie + załóżmy reklamuje pewna firme jako dodatek. Załóżmy że stawka z reklamy jest mniejsza niż 2700 - czy taka działalność mogę mieć w lipcu niezarejestrowana i wówczas będę zobowiązany wyłącznie do płacenia dochodowego? #podatki #pytanie #pieniadze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@kuncfot powiedział o kwestii działalności stron internetowych, jest okres urlopowy gościu, to że Ty siedzisz ciągle wgapiony w telefon nie oznacza że do każdego masz dostęp z dnia na dzień.

Pytam obecnie o zupełnie inna kwestie i usługę która rozliczana jest zupełnie innym podatkiem ;)

Ale pytam kogoś kto się zna, u Ciebie wiem że z tym na bakier xD Panie Krunning xD
  • Odpowiedz
#wlasnadzialalnosc #b2b #kiciochpyta #podatki
Ja z porada do was chcialbym sie zglosic mirasy. ostatnio pracodawca zaproponowal mi b2b. patrze, licze a tu wychodzi ze i tak jest sporo zabierane. mozna uniknac zusu i takich dziwnych rzeczy na b2b? jakas porada aby placic jak najmniejsze podatki na jgd? ktos obeznany moze sie odezwie ^^? jakis poradnik? info w necie jest ale rozrzucone i godzinami mozna
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam 18 lat i chcę założyć jednoosobową działalność gospodarczą (dropshipping). I tu pojawia się problem tych wszystkich formalności. Wiem, że na początku może to być działalność nierejestrowana, ale potem trzeba założyć firmę. To wszystko jest przesadnie skomplikowane.

Nie mam kogo zapytać więc chcę Was zapytać tu:
-jakie muszę płacić podatki/składki itp? (np. PIT, VAT, ZUS i co tam jeszcze)
-gdzie się to płaci? (najlepiej przez internet)
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba głupie pytanie, ale - można coś kupić na firmę i nie żądać za to zwrotu #vat? Jakieś konsekwencje tego są? Bo na #jdg to i tak w sumie się całym majątkiem odpowiada więc imo chyba bez różnicy czy coś należy do firmy czy nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodzi o to, że chcę w IKEA kupić dwie rzeczy - fotel do pracy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w Polsce klin podatkowy (opodatkowanie pracy) rzeczywiście jest tak niski? Jak mawiał klasyk "niby tak, ale nie do końca".
Porównywanie krajów z różną polityką budżetową jest bez sensu. Nie będę mówił o wszystkich krajach, wezmę do porównania jeden z tych "najwyżej" oskładkowanych - Francję. Rzeczywiście wysokość składek opłacanych przez pracodawcę jest wyższa niż w Polsce, ale...we Francji normalnie nie idą pieniądze z budżetu państwa na świadczenia socjalne, emerytury czy służbę zdrowia (mówię
PiotrFr - Czy w Polsce klin podatkowy (opodatkowanie pracy) rzeczywiście jest tak nis...

źródło: IMG_20230521_173225

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ifrit wszystko jest live w aplikacji, linia czasu z zaznaczonymi datami do kiedy co. Jestem na kwartalnym rozliczeniu i zauważyłem że w zeszłym roku nie przypominał żeby wysłać JPK co miesiąc ale w tym roku już mi raz przypomniał chyba ostatniego dnia gdy nie zrobiłem tego wcześniej
  • Odpowiedz
Cześć. Prowadzę działalność nierejestrowaną. Mam takie pytanko. Wiem, że na L4 nie można zarabiać. Firmy za opłatą wykupują reklamę na mojej stronie internetowej. Ja zawsze kasę za reklamę biorę z góry i wystawiam fakturę proforma. Czasami mi firmy płacą na drugi dzień, czasami po tygodniu a czasami po 2 tygodniach. I ogólnie reklama startuje po opłaceniu faktury. A co w sytuacji jak dostanę kasę jak będę przez 2-3 dni na L4? Muszę
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach