#biedanonim
Mirki będę kupował niedługo mieszkanie, mam 100k wkładu. Tylko około 50k to moje oszczędności oficjalne a drugie 50 to kasa na boku którą odkładam z pobocznych zleceń na czarno. Czy pomysł żeby dać mamie jakieś 35-40k do wpłacenia na konto żeby mi darowiznę zrobiła to dobry pomysł czy nie za bardzo? Mama ma lat 52, zarabia jakieś 4k netto.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #darowizna
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim
Nie przejmuj się. To że masz odłożone 50k w skarpecie to nikt tego nie sprawdzi jak Ty to odłożyłeś. Chyba że masz 19 lat i rok stażu w pracy to trochę dziwne. Jak miałeś jakąś historię na koncie to Twoja sprawa czy trzymasz na kocie czy w skarpecie. Wkład własny to własny i nikogo nie interesuje to gdzie co masz i gdzie chowasz pieniądze. Przelewy to inna sprawa.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Powiem Ci tak. Z taką kwotą na 99% US dokładniej spojrzy skąd się to mogło wziąć. Najlepsze co możesz zrobić, to żyć z tych pieniędzy i nie traktować jako wpłaty własnej, a od mamy dostać darowiznę na kwotę ile ma na koncie. Nie kombinujcie z wpłacaniem tego nigdzie. Na konto max 5k wpłać jako "odłożone w skarpecie".
  • Odpowiedz
Co może oznaczać na "pulpicie finansowym" w #infakt informacja "Ostateczna kwota podatku nie jest jeszcze znana" pojawiająca się przy podatku dochodowym i VAT? Kwoty podatków są tam poprawnie podane, ale system oczywiście nie może wiedzieć, że nie dodam jeszcze jakiegoś kosztu czy przychodu.
Czy zatem gdzieś w tym systemie trzeba coś kliknąć, że wszystkie koszty i przychody już wprowadziłem?
A może ta informacja zniknie po wysłaniu pliku JPK?

#podatki
gardziok - Co może oznaczać na "pulpicie finansowym" w #infakt informacja "Ostateczna...

źródło: o

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gardziok: sprawdź czy masz koszty poprawnie odczytanie + czy oznaczyłeś faktury przychodowe jako zapłacone. Jeśli tak to tak jak kolega wyżej, uderz do supportu na czacie, pomagają szybko i sprawnie
  • Odpowiedz
Lewica:

Prywaciarza żeruje na swoich słabo zarabiających pracownikach

Opodatkować

Pieniądze z podatków przekazać na tych którzy nic nie robią

Pracownik:
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zaoranie chyba wszystkich argumentów przeciwko podatkowi katastralnemu. W języku angielskim. I prawdopodobnie pisane z perspektywy mieszkańca Wielkiej Brytanii
http://kaalvtn.blogspot.com/p/index.html
Linkuję dodatkowo do najczęściej spotykanych argumentów na wykopie.
1. Co z emerytami / biedakami mieszkającymi na skutek różnych zawirowań w dobrych lokalizacjach.
http://kaalvtn.blogspot.com/2013/01/a-poor-widow-bogey.html
2. Podatek zostanie przerzucony na najemców
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Assailant

zaoranie :)

1. sprzedadzą drogie mieszkania w centrum i przeniosą są gdzie podatek jest niski i nieruchomości tańsze
2. pewnie w jakiejś części tak, z drugiej strony to silna motywacja do nie trzymania pustego mieszkania co obniży ceny przez wysoka
  • Odpowiedz
Skarbówka chce wiedzieć więcej

Skarbówka zainteresuje się nie tylko sprzedażą online. Chodzi także o usługi, np. wynajem pokoi, mieszkań, domów, parkingów albo garaży. Celem tych wszystkich działań jest zwiększenie efektywności systemu podatkowego. Wyłapanie osób zawodowo zajmujących się handlem lub wynajmem i obłożenie ich podatkami.

Jeśli ktoś remontuje mieszkania, naprawia sprzęt elektroniczny czy przewozi towar i ogłasza się w sieci, jego dane natychmiast trafią do urzędu skarbowego. I to niezależnie od tego, jak wiele ofert
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, potrzebuje informacji. jakiś czas temu wygrałem w loterii u pewnego chińskiego producenta sprzętu do diagnostyki samochodowej 3 urządzenia. jedno kosztuje około 100 USD, czyli 300 usd łącznie. Wysłał mi on je listem z chin i wpadło na cło w Wer Warszawa, czego się spodziewać? listonosza z kwotą do zapłaty czy listu z zadaniem wyjaśnień? Czy to że to był prezent, wygrana na loterii zwalnia jakkolwiek z opłat? A jeśli już opłaty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przechodził ktoś u tego samego pracodawcy z UoP na ryczałt, ale do firmy-córki z innym NIPem i nie było problemów z US?

Ponoć nie można tak przechodzić w jednej firmie, ale co jeśli spółka córka ma podobną nazwę do firmy macierzystej? To jasno widać że to ten sam pracodawca.

#biurorachunkowe #ksiegowosc #jdg #podatki #infakt
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przechodził ktoś u tego samego pracodawcy z UoP na ryczałt, ale do firmy-córki z innym NIPem i nie było problemów z US?


@Xelor:
tak,
  • Odpowiedz
Wystawiłem fakturę za marzec w euro ze średnim kursem nbp 4.68 zl/euro.
Zapłatę otrzymałem wczoraj (euro) gdzie kurs był 4,55.
Czy w jakiś sposób mogę obniżyć przyszły podatek o tę różnicę?
Ryczałt
#podatki #prawo #finanse #kiciochpyta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach