#praca #prawopracy #prawo #podatki #ksiegowosc
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
9
JAK ODLICZYĆ VAT I DOCHODOWY OD PREMIERA?

takie tam heheszki
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2065
ZUS wypłaca już 500+ dla obywateli Ukrainy, a wktótce 800+

Wkrótce dzięki polityce PIS polscy podatnicy zapłacą 25 mld zł więcej m.in. po to żeby Ukraińcom w Polsce żyło się lepiej
z- 632
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
#praca #prawopracy #prawo #podatki #ksiegowosc
- 2
Czy zatem gdzieś w tym systemie trzeba coś kliknąć, że wszystkie koszty i przychody już wprowadziłem?
A może ta informacja zniknie po wysłaniu pliku JPK?
#podatki
źródło: o
PobierzPrzede wszystkim, czemu nie zapytałeś na czacie? Bardzo sprawnie odpowiadają, polecam
#gielda #mentzen #konfederacja #podatki
- 26
źródło: Przechwytywanie22
PobierzPrywaciarza żeruje na swoich słabo zarabiających pracownikach
Opodatkować
Pieniądze z podatków przekazać na tych którzy nic nie robią
Pracownik:
- 11
http://kaalvtn.blogspot.com/p/index.html
Linkuję dodatkowo do najczęściej spotykanych argumentów na wykopie.
1. Co z emerytami / biedakami mieszkającymi na skutek różnych zawirowań w dobrych lokalizacjach.
http://kaalvtn.blogspot.com/2013/01/a-poor-widow-bogey.html
2. Podatek zostanie przerzucony na najemców
zaoranie :)
1. sprzedadzą drogie mieszkania w centrum i przeniosą są gdzie podatek jest niski i nieruchomości tańsze
2. pewnie w jakiejś części tak, z drugiej strony to silna motywacja do nie trzymania pustego mieszkania co obniży ceny przez wysoka
- 1
1
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest najpopularniejszą – zaraz po jednoosobowej działalności gospodarczej – formą prowadzenia biznesu – sprawdźmy, dlaczego tak jest!
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
12
Czerpiesz wiedze z YT?

- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
6
Samozatrudnienie umościło się w branży IT.

W branży IT dziewięciu na dziesięciu pracowników jest freelancerami na kontraktach typu B2B (Business to Business). 78 proc. pracowników taki kontrakt zapewnia wyższe zarobki, a 55 proc. wybrało taką umowę ze względu na elastyczne godziny pracy.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Skarbówka zainteresuje się nie tylko sprzedażą online. Chodzi także o usługi, np. wynajem pokoi, mieszkań, domów, parkingów albo garaży. Celem tych wszystkich działań jest zwiększenie efektywności systemu podatkowego. Wyłapanie osób zawodowo zajmujących się handlem lub wynajmem i obłożenie ich podatkami.
Jeśli ktoś remontuje mieszkania, naprawia sprzęt elektroniczny czy przewozi towar i ogłasza się w sieci, jego dane natychmiast trafią do urzędu skarbowego. I to niezależnie od tego, jak wiele ofert
29
Kupujesz rzeczy używane na Allegro czy OLX? Musisz zapłacić dodatkowy podatek
Przy transakcjach o wartości minimum 1000 zł, których przedmiotami są rzeczy używane, powstaje obowiązek podatkowy od czynności cywilnoprawnych. Po dokonaniu zakupu trzeba złożyć deklarację PCC-3 w Urzędzie Skarbowym i zapłacić podatek. Kara za niezłożenie deklaracji PCC-3 wynosi od 349 do 69 800 zł
z- 25
- #
- #
- #
- #
- #
- #
518
W czechach chcą już dokręcać śrubę fiskalną, Kiedy w Polsce? Po wyborach

Plan ograniczenia dotacji i podniesienia podatków w celu zmniejszenia deficytu budżetowego. Zmiany mają dotyczyć także systemu emerytalnego.
z- 141
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Ponoć nie można tak przechodzić w jednej firmie, ale co jeśli spółka córka ma podobną nazwę do firmy macierzystej? To jasno widać że to ten sam pracodawca.
#biurorachunkowe #ksiegowosc #jdg #podatki #infakt
27
ZUS zrobił aktualizację programu Płatnik. Przedsiębiorcy nie rozliczą składki?

22 maja mija termin rozliczenia składek zdrowotnych za 2022. To nowy obowiązek wprowadzony w Polskim Ładzie. Problem w tym, że kilka dni temu ZUS zaktualizował system Płatnik. Wielu przedsiębiorców nie może przez to rozliczyć składki albo walczy z błędami, które wymuszają na nich dopłaty.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Zapłatę otrzymałem wczoraj (euro) gdzie kurs był 4,55.
Czy w jakiś sposób mogę obniżyć przyszły podatek o tę różnicę?
Ryczałt
#podatki #prawo #finanse #kiciochpyta














Mirki będę kupował niedługo mieszkanie, mam 100k wkładu. Tylko około 50k to moje oszczędności oficjalne a drugie 50 to kasa na boku którą odkładam z pobocznych zleceń na czarno. Czy pomysł żeby dać mamie jakieś 35-40k do wpłacenia na konto żeby mi darowiznę zrobiła to dobry pomysł czy nie za bardzo? Mama ma lat 52, zarabia jakieś 4k netto.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #darowizna
Nie przejmuj się. To że masz odłożone 50k w skarpecie to nikt tego nie sprawdzi jak Ty to odłożyłeś. Chyba że masz 19 lat i rok stażu w pracy to trochę dziwne. Jak miałeś jakąś historię na koncie to Twoja sprawa czy trzymasz na kocie czy w skarpecie. Wkład własny to własny i nikogo nie interesuje to gdzie co masz i gdzie chowasz pieniądze. Przelewy to inna sprawa.