via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki, wiem, że POZ nie może mi odmówić wizyty w nagłym wypadku, a co z NPOZ (niepubliczna przychodnia), która ma kontrakt z NFZ (leczę się tam "na NFZ właśnie)?
Mam w tej przychodni świetnego lekarza i nie chciał bym tej przychodni zmieniać, ale najbliższy wolny termin podają mi na 5 stycznia (!!!), a mój stan się pogarsza. Mam jakiś wybór? Odsyłają mnie na nocną opiekę, ale w moim mieście fatalni lekarze tam
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz

Pomocy, czy jak mam prawie 39, to lepiej dogrzewać się np termofor, czy raczej odjąć jeden koc? Jak odejmuje to mam dreszcze i zimno.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie mówić, że ZUS marnuje pieniądze. Że PiS. Że TVP. Że Radio Maryja, Kościół Katolicki, cokolwiek.
Nic nie zmieni faktu, że nie ma bardziej pasożytniczej, bardziej bezużytecznej, bardziej złodziejskiej organizacji w Polsce niż izby lekarskie
#lekarz #medycyna
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co to grypy - mamy teraz epidemię grypy i o ile przez 2 lata covida zdarzała się sporadycznie, to teraz jest plagą i regularnie zdarzają się pacjenci wymagający hospitalizacji.
Skąd wiem, że był covid, a nie było grypy? Bo testy PCR jakie robią w szpitalu badają jednocześnie na covid i na dwie odmiany grypy. Za COVID prawie zawsze ujemne, teraz co chwilę dodatnie z objawową dusznością
#medycyna #lekarz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fan_Morawieckiego: sam sobie daje 2/10 bo odpowiedziałem do fana morawieckiego
Plusa masz za to że zauważyłeś że przed szczepieniami wszyscy byli pozytywni na COVID a po szczepieniach wszyscy są pozytywni na grypę która zniknęła przez ost 2 lata (3)
Zapamiętaj jedną rzecz:
Pcr nie są narzędziem diagnostycznym i nie są w stanie rozróżnić pomiędzy covidem katarem grypą czy inną bakterią
COVID to choroba popromienna
  • Odpowiedz
Ej mikro-lekarze. Od około dwóch tygodni cały czas bolą mnie nogi w okolicy łydek, podczas kucania, chodzenia, poruszania nogami. Żadne zakwasy, a poza tym nawet jeśli to by tyle nie trwały. Maść przeciwbólowa niewiele pomaga. Jaka może być przyczyna?

#lekarz #medycyna #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od dwóch dni mam mokry kaszel, wczoraj też gorączka, teraz nie mogę odkrztusić wydzieliny z gardła i głos mi się załamuje. Znacie jakieś domowe sposoby bo już nie daje rady z tym ciągłym chrząkaniem.
#lekarz #medycyna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bog666: szkoda, że terminalne stadium raka wiąże się najczęściej z takim bólem, że bez silnych opioidów nie dasz rady w ogóle funkcjonować. A na lekach i z powodu choroby jedyne na co masz energię i ochotę to leżenie w łóżku. Nie mówiąc o tysiącu możliwych innych skutkach ubocznych, z trawieniem, z wypróżnianiem, z nietrzymaniem moczu i kału. Faktycznie, zero problemów i życie chwilą.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Znacie jakieś w miarę komfortowe punkty przeprowadzania tomografii w Warszawie? Znajomy miał robioną tomografię w szpitalu na Sobieskiego i twierdził, że mają tam strasznie przestarzały sprzęt. W środku kabiny było tak ciasno i klaustrofobicznie, że nie mógł nawet podnieść głowy i dostał w trakcie badania ataku paniki. Zaraz czeka mnie tomografia zatok i wolałabym uniknąć czegoś takiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#warszawa #medycyna #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: chyba chodziło o MRI? Też miałam tomografię na Sobieskiego i tylko głowa mi wjeżdżała na kilka sekund do takiego hmm.. okręgu.

MRI miałam i na Sobieskiego, i w szpitalu Medicover, nie zauważyłam zbytniej różnicy (mam 1.69m, więc nie było mi zbyt ciasno, raz nawet zasnęłam xD). Jedynym problemem jest to, że jest zimno i drętwieją ręce, nawet jak przykryją kocykiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Co się p------o z polskimi szpitalami? Chyba tak dramatycznie nigdy nie bywało?
Każda interna i każdy OIT pełen w województwie, ale to każdy. W sąsiednim to samo. I taka sytuacja jest praktycznie od miesiąca. Jak był COVID, to jeszcze rozumiałem, ale teraz pandemii nie ma, a pacjentów po prostu nie ma gdzie upychać. A i tak próbuję co się da leczyć stacjonarnie.
#przypadkizsoru #medycyna #szpital #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Fan_Morawieckiego: mieli wyjezdzac to wyjechali. Rezydenci tez kasy nie dostali to przestali byc rezydentami i jest mniej nowych lekarzy. A juz przed tym brakowalo lekarzy i pielegniarek.
  • Odpowiedz
  • 2
@Habu Nie ponawialabym dawki.
W artykule med, który teraz sprawdziłam w przypadku zawiesin podaje się 15 min jako okres, po którym dawkę uznaje się za skuteczna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Kurła już chyba czwarty tydzień chorowania się u mnie zaczyna xd najpierw różowa miała pozytywny wynik testu na covid, mi wyszedł negatywny, ale dzień później pojawiła się gorączka, więc już testu nie powtarzałem, po jakichś dwóch tygodniach zelżało i teraz od nowa ~38-39 stopni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najgorzej, że jutro do roboty () tyle dobrego, że zdalnie. Po świętach chyba do lekarza,
Shatter - Kurła już chyba czwarty tydzień chorowania się u mnie zaczyna xd najpierw r...

źródło: comment_1671976182c7rDaX9l7EOAH9gdBtWAix.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrzucambolubie: to xD
Niektórzy mają większą odpowiedzialność pod tym względem niż przy zwykłej robocie w biurze.
Jak ktoś jest chory to wchodzi w masce, mam nadzieję, że to zostanie na długo, zawsze w Azjatach mi się podobała ta odpowiedzialność i ograniczanie transmisji grypy i innego syfu
  • Odpowiedz
3,63 w lgG na HSV na co by wskazywało? W sensie to duży czy mały wynik i jak go odczytywać poza tym, ze jest dodatni ? Da się powiedzieć coś więcej?

I po co w zasadzie w pakiecie badań znajduje się oznaczenie lgM, skoro laboratorium podaje na swej stronie, ze wynik dodatni w zakresie lgM pojawia się tylko w przypadku opryszczkowego zapalenia mózgu ?

#medycyna #lekarz
JohnCasey - 3,63 w lgG na HSV na co by wskazywało? W sensie to duży czy mały wynik i ...

źródło: comment_1671931801WWaP5j1KVwvirkqn40tiZY.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski niech mi ktoś pomoże. Od 3 dni ból prawej strony gardła i ucha, patrzę a tam krwawy powiększony migdałek z białym nalotem. Domyślam się, że wirusowe, bo nie mam poza tym innych objawów. Leczył to ktoś w domowych warunkach? Teraz święta to nie mam jak iść do lekarza ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pytanie #lekarz #pytaniedoeksperta #choroby
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach