Wpis z mikrobloga

Wykop usunął mój wpis w którym napisalem że nie ma czegoś takiego jak lobby lekarskie które ogranicza liczbe miejsc bo sam dostałem się po roku nauki na top uniwersytet medyczny w kraju.

Nie wiem co było powodem ale chyba kogos zabolało że był zwyczajnie za glupi i w przeszłości się nie dostał a wpis zaburzył jego światopogląd.

#moderacja #wpis #wykop #medycyna #lekarski #lekarz #studia
  • 95
  • Odpowiedz
@gracilis: Człowieku, ale Ty wiesz że to wcześniej w Polsce sami lekarze decydowali ile jest miejsc na Uniwersytetach Medycznych więc było im na ręke żeby było jak najmniej? Do tego od tego roku Lekarski otwierają nawet na takiej Polibudzie Wrocławskiej?

Poza tym co z tego, że grupa najzdolniejszych uczniów się dostanie na ten wymarzony kierunek lekarski. Skończą i potem będą mieli pod górkę bo te lepsze specjalizacje dostają ci z plecami.
  • Odpowiedz
  • 5
@Darth_Gohan

Zajęcia na Wrocławskiej Medycznej jeszcze 5-6 lat temu wyglądały tak, że jak na przedmiocie na lekarskim na dziennych wykładowczyni odczytywała listę obecności po raz pierwszy to pytała kto ma w rodzinie lekarza albo czy przypadkiem nie jest synem, corką, wnukiem X-a.


W jakim celu o to pytała?
  • Odpowiedz
@srgs: Przecież dostanie się na specjalizację to nie problem. Problemem jest zderzenie z rzeczywistością gdzie nie każdy będzie lekarzem jak z Instagrama. Każdemu maturzyście wydaje się że będzie wielkim szanowanym naukowcem neurochirurgiem/endokrynologiem/radiologiem/okulistą w prestiżowej klinice. Potem gdy jednak okazuje się że do najlepszych miejsc pracy dostają się najlepsi jest płacz bo lobby lekarskie zabrało marzenia.
  • Odpowiedz
  • 29
@gracilis: ja nigdy nie byłem na studiach lekarskich ani prawniczych jedynie znam lekarzy i prawników. Jedynie uważam, ze po rozmowie z ludźmi których znam (którzy wykonują zawody lekarzy, prawnikow lub im pokrewne) jest coś takiego jak blokowanie zawodu dla większej liczby ludzi. Systemowe rozwiązanie i ciche przyzwolenie. Tylko dlatego ze porównałem to do zawodu który sam wykonuje - programisty.

Druga sprawa jak coś znasz ze swojego punktu widzenia i zakładasz ze
  • Odpowiedz
@Kliko: Nie wiem choć się domyślam. Ty będziesz pytał mnie, ja się będę pytał Ciebie, a znajomi co nie mieli lekarzy w rodzinie twierdzili, że zwyczajnie pani wykładowca bardziej dociskała tych którzy krwi lekarzy nie mieli w swoich żyłach.

@Tran_Soptor Jakby jeszcze za każdym razem dostawali się najlepsi to bym faktycznie się zgodził z Twoim wpisem. Naprawdę w wielu wypadkach było tak, że dostawali się Ci co mieli się dostać

Potem
  • Odpowiedz
@gracilis: Poczekaj jak ci uwalą egzamin razem z 95% innych studentów, nie dadzą wglądu w pracę i każą zapłacić 10k za poprawkę, jak to robili profesorowie na ŚUM by trzepać kasę na studentach medycyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dostanie się na jakiekolwiek studia to dopiero początek cyrku.
  • Odpowiedz
to daj znac jak dostaniesz sie na specjalizcje


@srgs: wiadomo każdy chce byc chiurgiem plastycznym zeby zarabiać miliony, na specjalizacje sie zawsze jakąś dostaniesz tylko nie koniecznie na tą co chcesz
  • Odpowiedz
  • 11
że nie ma czegoś takiego jak lobby lekarskie które ogranicza liczbe miejsc bo sam dostałem się po roku nauki na top uniwersytet medyczny w kraju.


@gracilis: A teraz mysiu skończ te studia i dostań się na specjalizację i ją skończ.
  • Odpowiedz
ogranicza liczbe miejsc


@gracilis: ale ziomek, dostanie sie na medycyne to teraz jest izi jak pootwierali w zielonych gorach i kaliszach. Zobaczymy jak dobrze pojdzie ci wybor specjalizacji jak dostaniesz 3 miejsca na dermatologie w Dolnoslaskim xD

wiedz, ze lekarzy bedzie mega duzo bo w kazdej pipidowie teraz maja medycyne, tylko ilosci miejsc na specjalizacji ci nie podniosa
  • Odpowiedz
  • 14
@gracilis 1) Co ma do rzeczy to, że się dostałeś? Ograniczenie liczby miejsc w żaden sposób nie powoduje, że się nie można było dostać tylko utrudniało to. Ten argument jest z dupy.

2)Od paru lat masowo się zwiększa liczbę miejsc. Teraz to mój pies by się dostał na lekarski. Wcześniej był dramat.
  • Odpowiedz
@srgs: nie będzie z tym problemu bo system jest ogólnopolski. Jak będzie miał wynik lepszy od innych to bez problemu się dostanie
  • Odpowiedz